•  
  Kieres via iOS

  +4264

  Was p0laczków to trzeba ruchać jak przykazał Stonoga.
  OP zrobił wpis, że nie ma urlopu, doszło do sytuacji losowej, nie będzie w stanie przyjść do pracy przez tydzień, bo różowa w szpitalu. Pyta jak to rozegrać.
  A co w komentarzach?
  Hurr durr jak to pod koniec września nie masz żadnego urlopu, jesteś nieodpowiedzialny, nikogo to nie obchodzi - won do roboty.
  I to mnóstwo takich komentarzy.
  Ha tfu
  W normalnym kraju rozmawiasz z przełożonym, przedstawiasz mu w jakiej jesteś sytuacji, dostajesz wolne na czas ogarnięcia sytuacji.
  Pracownik zadowolony, szef również, bo pracownik czuje się zobowiązany wobec firmy.
  A urlop służy do wypoczynku, szczególnie w okresie letnim, a nie kiszenia na sytuacje losowe, do tego służy bezpłatny.
  W tym chlewie nic się nie zmieni, byłbym w stanie zrozumieć takie zachowanie wśród kierowników, ale jeśli społeczeństwo ma identyczne podejście, to trzeba was gnoić ile wlezie.
  #pracbaza #patologiazewsi #takaprawda

  • poprzednie komentarze (25)

  •  

   @Kieres: @Koloses: urlop bezpłatny to przecież dobra wola pracodawcy wiec o czym wy pierdolcie? Nie masz urlopu i szef się nie zgodzi to tyrasz do roboty bez zająknięcia a nie jakieś płaczki.

  •  

   @ZmiksowanaFretka: Nawet janusza przekona argument, że lepiej żeby Ci dał bezpłatny niż jakbyś miał nagle akurat na ten tydzień też zachorować ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

   +: geuze
  •  

   w doprawdy rozwiniętych krajach uja dostaniesz a nie zwolnienie z pracy nawet w przypadku własnej choroby, maska na twarz i idź pracować dalej,

   @Hannahalla: no zobacz - nawet u mnie w magazynie dla robaków dostałbym urlop, gdyby rzeczywiście żona/dziewczyna miała operację - dużo zależy też od okresu, bo w ostatnim tygodniu roku to by pewnie było trochę trudno, ale nie nieosiągalne xD Jak sam jestem chory to nawet nie muszę przynosić zwolnienia od lekarza - wystarczy, że zgłoszę telefonicznie. Była nawet akcja, że gościa do domu zwolnili, gdy było trochę mniej pracy bo kot mu zachorował i trzeba go było uśpić xD

   Przypomnij gdzie i ile lat pracowałaś za granicą, że wysuwasz takie wnioski?

   Są oczywiście takie miejsca, gdzie jeszcze batem po plecach cię będą smagać, żebyś przypadkiem o chorej żonie/dziewczynie nie myślał, ale to inna sprawa, nie ma co wszystkiego do jednego wora wrzucać.

  •  

   @Kieres: what? Serio tak było?

   Ja sam mam jeszcze aż 3 dni do wykorzystania i nawet by mi do głowy nie przyszło, żeby komuś mówić, że jest głupi jeśli ma tylko tyle.

   Ale ja pracuję by żyć, nie żyję by pracować.

  •  

   Ale ja pracuję by żyć, nie żyję by pracować.

   @Krupier: w komentarzach widać doskonale niewolniczą mentalność - masz zapieprzać do roboty co by się nie działo xD

  •  

   @Variv: mi chodzi o to że mają do chłopaka problem bo tydzień wolnego chce

  •  

   OP zrobił wpis, że nie ma urlopu, doszło do sytuacji losowej,

   @Kieres: to pisz mu to tam a nie tworzysz nowy wpis bo zabraklo ci klepania po plecach wiec ucinasz kontekst i sam go przedstawiasz.

  •  

   Szkoda, ze hitler i Stalin dokładnie wybił inteligencje polska. Zostały tylko ochłapy w postaci tych polackich od kopania ziemniaków na wsi mordy. Plemniki po ojcu pijaku i matce społeczniary w której było pół wioski jak stary leżał zalany po denaturacie na obszczanym materacu.
   Dobrze, ze moi przodkowie, była inteligencja zbiegała i wróciła do kraju po obaleniu komuny. Widzę wśród rówieśników jaka z nich dzicz. Nie dziwie się, ze w Europie zachodniej przyrównują nas do małp w mini zoo

  •  

   @Kieres: dokładnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) najśmieszniejsze jest to, że wykopki, elita internetu, wyśmiewa mentalność starszego pokolenia, a sami nie widzą, że są takimi samymi nosaczami xD

  •  

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   @Kieres: Taka robacka mentalność, że jak ktoś pracuje w kołchozie i się przyzwyczaił że nie ma co się upominać o podstawowe prawa, a tu przychodzi "nowy" i mu by się marzyło wychodzić o ustalonej godzinie, albo odmówić nadgodzin, czy tym bardziej wziąć URLOP kiedy inni zrzekają się urlopów "dla dobra rozwoju firmy" jak to mówi pan Janusz, szef złoty. Pluć na takich śmieci-niewolników, którzy nie dosyć że sami dają się dymać, to jeszcze współpracują z dymającym, żeby tylko inny nie miał lepiej.

  •  

   @MagicznyKarolek: juz tak nie pierdol o tej inteligencji. Przed wojna 25% analfabetow w kraju, inteligencja az kipiala. Zreszta, w 80 lat od wojny to juz masz cztery pokolenia, dosc czasu.

  •  

   @Kieres: ale wy chuje jesteście. A może dziewczyna Opa to szmata która się puszcza z każdym i dlatego Musi jej pilnować. Nie znasz nie oceniaj

  •  

   @slapdash: Dość czasu na co? Pojedź na wioskę jakaś. To zobaczysz na własne oczy jaka tam ciemnota mieszka. Pobierają wszelkie zasiłki socjalne, a i tak wiążą ledwo koniec z konicem XD powód prosty, nie chce im się pracować

  •  

   @Kieres XD to podaj przykład może kraju nie obsranego gównem gdzie każdy dostaje urlop mimo że go nie ma, bo dziewczyna leży w szpitalu XD

  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   @Kieres: jesteśmy zasobem ludzkim, jak nie pracujemy stajemy się tylko odpadem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @Kieres: mentalność niewolników w narodzie, niech tyrają jak nie myślą.

  •  

   Taka robacka mentalność, że jak ktoś pracuje w kołchozie i się przyzwyczaił że nie ma co się upominać o podstawowe prawa, a tu przychodzi "nowy" i mu by się marzyło wychodzić o ustalonej godzinie, albo odmówić nadgodzin, czy tym bardziej wziąć URLOP kiedy inni zrzekają się urlopów "dla dobra rozwoju firmy" jak to mówi pan Janusz, szef złoty. Pluć na takich śmieci-niewolników, którzy nie dosyć że sami dają się dymać, to jeszcze współpracują z dymającym, żeby tylko inny nie miał lepiej.

   @Rimfire: Ale o czym ty typie pierdolisz w ogóle? Jakie podstawowe prawa? Swoje podstawowe prawo do urlopu wykorzystał, teraz nie ma nic i może liczyć tylko na dobrą wolę pracodawcy. A dziewczyna w szpitalu to żadna tragedia, ma tam lekarzy i pielęgniarki. Chyba, że typ jest pantoflem i ma być na każde skinienie dziewczyny, wtedy mi nawet go nie żal xDD

  •  

   @Kieres: hahaha, 100% racji! Komentarze pod tym wpisem tylko to potwierdzają. Ależ robactwa się tu zleciało. Co za podludzie. Wytresowani do bycia jebanym zupełnie jak te małpy z eksperymentu xD
   Co za sowiecka mentalność, ha tfu!

  •  

   @Kieres: zgaduje ze wyjechales do de albo uk :-)

  •  

   może liczyć tylko na dobrą wolę pracodawcy
   @ZieloneKoloTramwaja: Kajdany nie uwierają? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @Kieres: zobowiazany wobec firmy xD zobowiazany to jest umowa o prace, kurwa, a sytuacje losowe to sie ogarnia majac urlop w zapasie - przynajmniej normalni ludzie tak robia.

  •  

   @Kieres: przecież może wziąć bezpłatny jak mu się wypoczynkowy skończył albo L4 na opiekę nad różową...

  •  

   @szpongiel: czego plujesz na swoja matke bananie?

  •  

   Kajdany nie uwierają? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @Rimfire: Nie chłopcze, bo mój pracodawca nie miałby najmniejszego problemu z tym, ale prawda jest taka, że nadal jest to jego wolna wolna, podobnie jak w tych "normalnych krajach" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @Kieres: no nie no bardzo odpowiedzialny jest. W 3/4 roku wystrzelac sie z urlopu do zera.. wlasnie na takie sytuacje odpowiedzialny czlowiek zostawi sobie te 3-4 dni do konca roku

  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   @longstar: na was robaków pluję co na wszytko muszą mieć przepis w udawanie, pieczątkę od urzędnika, potwierdzenie od lekarza i błogosławieństwo janusza pana i władcy pracodawcy.
   Jak te małpy z eksperymentu, kogoś kto ma jakiś problem i jeszcze nie wie, że w sowieckim kraju próba załatwienia czegoś po ludzku rozjuszy tresowanych podludzi i go ściągną w dół i zawrzeszczą, że musi być takim samym niewolnikiem we własnej głowie jak i oni.

  •  

   @szpongiel: banan w chuj wsciekly agresywny, do uspienia

  •  

   @Koloses: > Z resztą jakość pracy wykonanej przez pracownika, który ciągle myśli o czymś innym będzie chujowa.... ale nie dla mentalnego robola, homosovieticusa którego etos życia i pracy wśród polaków robaków dalej mocny

  •  

   @Kieres: przecież p0laczki to gorzej niż zwierzęta XDD hhh tfu.

  •  

   Przecież istnieje coś takiego jak bezpłatny urlop ¯_(ツ)_/¯

   @Koloses: powiem więcej, urlop przewidziany w Kodeksie Pracy to jest minimalny wymiar urlopu. Jeśli pracodawca chce to może udzielić urlopu więcej niż te 20 czy 26 dni :)

  •  

   @Kieres sam przez chwilę miałem ochotę dodać wpis w podobnym tonie, ponieważ strasznie wzburzyła mnie ta sytuacja oraz reakcja wykopków, ale stwierdziłem jednak, że daję za wygraną. Gdyby garstka tych co się tak "zaangażowali", poświęciła chociaż ułamek energii, którą włożyli w szydzenie z OP'a, na zastanowienie się nad rozwiązaniem problemu, pewnie już dawno byłoby po temacie. Nie mniej jednak nie ma co się dziwić, skoro siedzi tu w większości banda frustratów (programistów 15k xD), którzy tylko czyhają na cudze potknięcie, aby móc się dowartościować. Gardzę takimi ludźmi ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   @Kieres: święte słowa opie, jak szanować ludzi którzy sami się nie szanują.

  •  

   mój pracodawca nie miałby najmniejszego problemu z tym, ale prawda jest taka, że nadal jest to jego wolna wolna, podobnie jak w tych "normalnych krajach" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   @ZieloneKoloTramwaja: tylko czemu zamiast takich właśnie odpowiedzi jak zacytowany tekst dominuje kwik rozjuszonych niewolników, że jak masz pracę to stul ryj i jeb. Nic nie możesz, nic Ci się nie należy, nawet nie możesz zapytać. Urlop się trzyma na robienie remontu albo na koniec roku. Wsparcie bliskiej osoby w trudnych chwilach jest nieważne. A w ogóle jak pan w sukience nie wypowiedział magicznego zaklęcia, to ona wcale nie jest bliska i niech ginie. Ważna tylko praca i łaskawca jaśnie pracodawca po rączkach całuję wielmożnego pana, kredyt za gównoapartament w chowie klatkowym 40m2 z aneksem i widokiem na kuchnię sąsiada oraz jebanie do śmierci, bo w Stanach PODKREŚLAM AMERYKI, to większość wolne co najmniej tydzień z rzędu pierwszy raz w życiu to ma na emeryturze.

   Jak ma być lepiej i bardziej po ludzku w społeczeństwie gdy ludzie sami chcą aby tak nie było i ściągają się nawzajem w dół?

  •  

   @longstar: to wszyscy homo sovieticus z tego wpisu do uśpienia

  •  

   Pod tym wpisem też widzę mnóstwo osób dla których praca jest jedynym sensem życia. I owszem stwierdzenie że "w rozwiniętych" krajach tak by nie wyglądało nie jest do końca prawdziwe bo w takim USA czy Azji to pod tym względem jest jeszcze gorzej. Tylko dziwnym trafem w rankingach na najlepsze miejsca do życia zawsze wygrywają miasta z Skandynawii, Austrii, Niemiec a tam mają często bardziej ludzkie podejście

  •  

   @krzych_z a co jak nie masz urlopu w zapasie? Ile należy wykorzystać uropu na wypoczynek, a ile zostawić na sytuacje losowe? Kiedy można iść na urlop z czystym sumieniem? W grudniu? XD

  •  

   @Kieres: przecież może wziąć bezpłatny jak mu się wypoczynkowy skończył albo L4 na opiekę nad różową...
   @ScaRRyMaN: tu już nie chodzi o to co on może tylko o reakcję w komentarzach, gdzie zamiast rady takiej jak twoja jest jad, opluwanie i mieszanie z gównem.
   Polak Polakowi Polakiem

  •  

   @bartosz-bartosz:

   Kiedy można iść na urlop z czystym sumieniem? W grudniu? XD
   W ogóle nie można, lepiej trzymać cały na wszelki wypadek i na koniec roku odebrać ekwiwalent xD

  •  

   @MagicznyKarolek: dosc czasu na odbudowe tej mitycznej przedwojennej inteligencji. Jak etedy wioski wygladaly? Jak miasta? Masz zludny obraz przeszlosci. Ani ta dawna inteligencja nie byla tak zajebjsta, ani ta dzisiejsza nie jest tak chujowa.

  •  

   @Kieres: też mi się nie podoba takie ostre ciśnięcie po tamtym OPie, bo jest zbędne, ale co do samej sytuacji no to mają rację - nic nie może zrobić. Z tego co pisał, to rozmawiał z szefostwem i nie chcą mu dać wolnego (podejrzewam że bezpłatnego) no i tyle. Ponoć tam ktoś siedzi na L4 z rozwaloną ręką, więc w sumie się nie dziwię, że szef kręci nosem, bo wbrew pozorom - jakkolwiek mocno by dziewczyny nie kochał i jakkolwiek bardzo ciężko by mu było - operacja partnerki (nie żony, nie siostry, nie matki #pdk) to nie jest wystarczający powód, żeby się z pracy zwalniać, kiedy jest się w niej bardzo potrzebnym.

  •  

   @szpongiel: Myślę, że tu wiele zależy od rodzaju pracy- w gówno-zawodach, urlopy "na dogadanie się" raczej nie przejdą- bo wezmą kogoś, kto ma takie same kwalifikacje (czyli żadne) i może kolejny nie będzie miał problemu z rozdysponowaniem sobie odpowiednio urlopu. Tam gdzie są kwalifikacje i większe pieniądze, można więcej załatwić- bo taki pracownik jest więcej dla firmy warty.

   Ale to też kwestia podejścia obu stron- jak pracownik podchodzi do przełożonego z podejściem "dawaj wolne, bo się należy" (mimo, że wcale nie) to pracodawca od razu jest nastawiony na nie. Jak ktoś ciągle coś zawala i szuka sposobu, żeby się wykręcić, to raczej też nie dostanie wolnego od tak. Jak szef nie pójdzie czasami pracownikom na rękę, to zaczną odchodzić, a szukanie nowych kosztuje, więc zostanie w pewnym momencie z ręką w nocniku.

  •  

   @czlapka:

   I owszem stwierdzenie że "w rozwiniętych" krajach tak by nie wyglądało nie jest do końca prawdziwe bo w takim USA czy Azji to pod tym względem jest jeszcze gorzej. Tylko dziwnym trafem w rankingach na najlepsze miejsca do życia zawsze wygrywają miasta z Skandynawii, Austrii, Niemiec a tam mają często bardziej ludzkie podejście
   Ano właśnie ale OP napisał "normalnym", a nie "rozwiniętym". Jak widać, to nie zawsze idzie w parze. Ciekawe czemu w tej tak chętnie przytaczanej Ameryce, mają falę strzelanin i epidemię uzależnienia od opiatów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @szpongiel sądziłem, że takie myślenie to domena ludzi, którzy mają +50 lat na karku, ale widać, że mentalność niewolnika przechodzi z pokolenia na pokolenie ( ͡° ͜ʖ ͡°) a tak poza tym to "u nas w firmie źle się patrzy na to, jak ktoś bierze dwa tygodnie urlopu" #pdk xDDD

  •  

   a dwa- pracuje u Niemaszków

   @CzuapDeBejs: No tak, bo tylko Niemiaszki respektują zwolnienia lekarskie.

  •  

   @Kieres: znam sytuację z Anglii, praca niefizyczna, pracodawca za wzięty urlop bezpłatny, żeby pracownik mógł przyjechać do Polski na rozprawę cywilną, gdzie był stroną, dał mu ostrzeżenie, że następnym razem skończy się to dyscyplinarką. A wydawało się, że normalny kraj.

  •  

   @Kieres:
   Najśmieszniejsze w całej tamtej (i tej) nitce jest że te półgłówki nie mają świadomości, że urlopy w wielu zakładach pracy ustalane są w oparciu o grafiki/plany, a nosacz może zgody na taki urlop nie wyrazić (włącznie z enżetą - która w tym przypadku byłaby i tak niewystarczająca). Ba - w skrajnym przypadku może z takiego urlopu odwołać (167 KP). Najpewniej zatem w przedmiotowej sytuacji, choćby OP uciułał sobie całe 26 dni, nic by to nie zmieniło. Jak w tym żarcie o Polakach w piekle - tu się pracodawca nie musi wysilać, współpracownicy sami ściągną w dół do kociołka.

   Abstrahuję od samego wydarzenia i czy rzeczywiście należy je potraktować jako sytuację losową wymagającą nieobecności w pracy - bo ten opis istotnie brzmi nieco, hm, dziwnie.

  •  

   Nawet janusza przekona argument, że lepiej żeby Ci dał bezpłatny niż jakbyś miał nagle akurat na ten tydzień też zachorować ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
   @Koloses: ty tak na serio? Lewe L4, kontrola, zgłoszenie do ZUS i dyscyplinarka. Wyjebales cały urlop to nawet NZ nie masz i jesteś zdany na łaskę Janusza, którego zupełnie nie obchodzi ze jesteś smutny i zmartwiony XD

  •  

   @ZmiksowanaFretka: Tak, tak. Janusz puści kontrolę na jednego robola, żeby potem dostać zestaw kontrol z PiPu i skarbówki, które go będą o wiele więcej kosztować, bo na pewno sam czysty nie jest i wtedy to on będzie smutny i zmartwiony xD

  •  

   @Kieres O kurwa to jeszcze ktos tego lewusa broni? xd Dziewczyne moze odwiedzic po pracy nie musi przy niej siedziec 24 na dobe

   I jak mozna wykorzystac caly urlop 3-4 dni w zapasie to mus. No ale lepiej zachowacsie jak gowniarz i wmawiac wszystkim ze niewolnictwo mentalne

  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   @izsaj

   i jeszcze ta różowa która ma żal do współpracownika że chodzi na urlopy przez co na nią spada jego robota, zamiast zjebać janusza za chujowo funkcjonującą firmę i organizację pracy XD
   No bo jak to tak, pracownik śmiał wziąć urlop ciurkiem? Jak tak można, kwiii. Powinien lecieć na trip życia do Azji na raty. Najzabawniejsze, że to same dziewczę za rok, dwa, cztery będzie brała macierzyny, wychowawcze i dni opieki nad bombelkiem z takim zapałem, że pani Bogumiła w ZUS nie nadąży z przyjmowaniem wniosków.

  •  

   @szpongiel: Gówno może, bezpłatnego Janusz nie dał, L4 jak weźmie to Janusz przecież się zorientuje co OP odjebał. Jego jedyna opcja to iść do roboty albo nie iść i szukać nowej ¯\_(ツ)_/¯

   +: kaaban, Thon
  •  

   @szpongiel: Myślę, że tu wiele zależy od rodzaju pracy- w gówno-zawodach, urlopy "na dogadanie się" raczej nie przejdą- bo wezmą kogoś, kto ma takie same kwalifikacje (czyli żadne) i może kolejny nie będzie miał problemu z rozdysponowaniem sobie odpowiednio urlopu. Tam gdzie są kwalifikacje i większe pieniądze, można więcej załatwić- bo taki pracownik jest więcej dla firmy warty.

   Ale to też kwestia podejścia obu stron- jak pracownik podchodzi do przełożonego z podejściem "dawaj wolne, bo się należy" (mimo, że wcale nie) to pracodawca od razu jest nastawiony na nie. Jak ktoś ciągle coś zawala i szuka sposobu, żeby się wykręcić, to raczej też nie dostanie wolnego od tak. Jak szef nie pójdzie czasami pracownikom na rękę, to zaczną odchodzić, a szukanie nowych kosztuje, więc zostanie w pewnym momencie z ręką w nocniku.

   @ZieloneKoloTramwaja: zgadzam się ze wszystkim co napisałeś. Dokładnie jest jak piszesz i to chyba normalne.
   Nienormalny jest kwik podludzi, którzy zamiast doradzić anonowi to by go dojebali

  •  

   @szpongiel: Ale wiesz ,że umowę o pracę podpisuje się dobrowolnie ? I zarówno w niej jak i kodeksie pracy masz dokładnie opisane prawa i obowiązki ? Pracodawca może się wykazać wyrozumiałością ale wcale nie musi. Podpisałeś umowę, skorzystałeś z praw to się wywiązuj z obowiązków. Co za płacz ? Jakie niewolnictwo ? Nie ma obowiązku pracy przecież .
   Bananowe dzieci dobrobytu.

  •  

   @Kieres: Urlopu jest sporo jak go przepyerdolił na "piątki" to niech teraz siedzi na dupie i zapyerdala. A dziewczyna to jeszcze nie żona i nie ma takiego samego statusu w prawie. Dobrze, że gejem nei był, bo by go jeszcze wyśmiali.
   - ej bo mi chłopak leży w szpitalu:V

  •  

   @WiesniakzPowolania: wiem, wiem. Chodzi o mentalne niewolnictwo, które wylewa się z komentarzy. Zarówno tu jak i w oryginalnym wpisie

  •  

   @szpongiel: Oszalał Pan? Ekwiwalent? A po co, a na co to komu, szefie, mnie to niepotrzebne ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @Koloses: No jeśli mowa o Januszu to jest to bardziej prawdopodobne niż ze da ci urlop bezpłatny albo nie skontroluje jak mu po odmowie rzucisz L4. Generalnie cały temat to jedno wielkie pierdolenie, pare dni urlopu zawsze trzymasz w zapasie na bieprzewidziane wypadki, tak samo jak NZ. A jak ktoś wykorzysta wszystko jak dzban to niech potem nie płacze i narzeka na Janusza, bo pracodawca wymaga żeby pracownik pracował. Trochę odpowiedzialność za zobowiązania i umowy które podpisujesz. Wiem ze to nie na rękę millenialsom ale takie jest zycie

  •  

   a nosacz może zgody na taki urlop nie wyrazić (włącznie z enżetą - która w tym przypadku byłaby i tak niewystarczająca)

   @Dutch: to akurat nie jest takie łatwe. Stwierdzenie przez szefa, że "nie mam ludzi, musisz przyjść" nie będzie wystarczające do odmowy urlopu na żądanie.

   +: kenobi_
  •  

   @szpongiel: Gówno może, bezpłatnego Janusz nie dał, L4 jak weźmie to Janusz przecież się zorientuje co OP odjebał. Jego jedyna opcja to iść do roboty albo nie iść i szukać nowej ¯_(ツ)_/¯
   @GienekZFabrykiOkienek: pewnie tak właśnie jest ale to nie uzasadnia tego jadu, który się wylał w oryginalnym wpisie. Albo jakichś idiotyzmów o oszczędzaniu urlopu do końca roku, przecież na to też Janusz może odmówić zgody, więc to nic nie da.

  •  

   ty tak na serio? Lewe L4, kontrola, zgłoszenie do ZUS i dyscyplinarka.

   @ZmiksowanaFretka: ZUS ma wyjebongo przez pierwszy miesiąc. Poza tym co by na tej kontroli wykazali? Dostał zwolnienie z powodu stresu/bólu czegokolwiek, proszę tu jest papier i tyle.

   Nie to, że takie zachowania popieram, bynajmniej. Ale ciężkie by to było do udowodnienia.

  •  

   @Krupier:

   to akurat nie jest takie łatwe
   Nikt nie mówi, że jest. Podobnie jak nie jest łatwe uzyskanie "zwykłego" urlopu z dnia na dzień. A enżeta, jak ustaliliśmy, byłaby w tym przypadku co najmniej o 1 dzień za krótka. Zresztą, kto nie ma we wrześniu ani jednej wykorzystanej enżety? (pomijając wykopkowych przodowników pracy)

  •  

   @szpongiel: aaa, no to standard xD. Trzeba olać ;)

  •  

   @szpongiel: Ale jakie mentalne niewolnictwo ? Że ludzie, słusznie zresztą, zauważają, że to ze jesteś smutny to nie powód żeby się nie wywiązywać ze swoich obowiązków? Opowi źle i chce być z dziewczyną i szef ma się wykazać zrozumieniem bo inaczej to kwii co za Janusz...Czy ciebie obchodzą problemy twojego pracodawcy? Że ma np chorą matkę i mu kasa potrzebna na jej operacje? W dupie to masz. Masz umowę i wypłata ma być w terminie. Jego małpy jego cyrk. Niech se radzi prawda? Czemu w odwrotnej sytuacji ma być niby inaczej ? Typ sie przecież sam postawił pod ścianą na własne zyczenie.

  •  

   @Kieres: nie przetłumaczysz nigdy, poddaństwo i nic więcej

   +: Thon, eM-Ka
  •  

   @Kieres: Perły przed wieprze, najgorsze że mi tacy do UK co chwilę przyjeżdżają i psują rynek pracy. Do takich tylko po angielsku mówię zawsze.

   pokaż spoiler HA


   pokaż spoiler TFU

  •  

   @szpongiel: Trzyma się urlopy na żądanie a nie przepierdala się na kaca w poniedziałek. Jak się nie ma to się nie idzie obwieścić Januszowi, że chcesz urlop jak nie będzie nikogo do roboty tylko rzuca się z nienacka L4. A już w ogóle najlepiej to nie pracować u Janusza i to w gastronomii ¯\_(ツ)_/¯
   OP zjebał temat dokumentnie i szuka wybawienia na wikop.ru, no proszę cię xD
   Abstrachując już od tego, że jak OP nie ma NŻ we wrześniu, to raczej nie jest jakimś mega solidnym pracownikiem, więc i nie dziwota, że Janusz nie chce mu dać tygodnia urlopu bo podobno dziewczyna w szpitalu.

   +: DennisR
  •  

   to akurat nie jest takie łatwe. Stwierdzenie przez szefa, że "nie mam ludzi, musisz przyjść" nie będzie wystarczające do odmowy urlopu na żądanie.

   @Krupier:

   bedzie, urlop na zadanie nie moze dezorganizowac pracy firmy i jezeli takie cos ma nastapic, jest to rozsadny powod odmowy udzielenia takiego urlopu. Ba! Na niektorych stanowiskach moze wrecz to oznaczac, ze takiego urlopu nigdy sie nie wezmie.

   +: Rst00
  •  

   @sylwek2k: nope, nie będzie. Możesz iść z tym do sądu pracy, który wytłumaczy pracodawcy, że to nie jest wystarczający powód. :)

   Dezorganizacja pracy to co innego niż "nie mam ludzi bo wszyscy na urlopach".

  •  

   @Kieres: Wsi w to nie mieszaj:) Pozatym ,,świnta racja".

  •  

   Polacy to niewolnicy xD Ich trzeba jebać bo tylko do tego się nadają i jeszcze uznają za normalny stan.

   Dla porównania pracuje zdalnie dla Duńskiej firmy (nie jestem programistą). Jak potrzebuje jakikolwiek dzień wolnego wysyłam wiadomość do szefa na whatsup i zawsze jest "No problem bro" i to się tyczy każdego w firmie. Wszyscy są zajebiście wyluzowani bo wiedzą że nic ich w życiu nie zaskoczy, wydajność over9000 i super atmosfera na meetingach. Współpracownicy wiedzą że w razie czego mogę zrzucić trochę robotę na innych kiedy potrzebują wolnego i wszystko działa jak powinno. I tak każdy pracuje mniej niż powinien bo Duńskie standardy pracy żeby się nie wypalić więc bez różnicy czy ktoś popracuje 5 czy 6h dziennie.

   A w Polsce jak w chlewie obsranym gównem xD Umrze ci pół rodziny to szef ci nie da urlopy bo HURR DURR MIREK CIEBIE TO NIKT W FIRMIE NIE ZASTĄPI JESTEŚ JAK PŁATEK ŚNIEGU xDDDD

  •  

   @Kieres wyjeżdżaj w p.... gdzie cie oczy poniosą , nikt za tobą nie zatęskni

  •  

   który wytłumaczy pracodawcy, że to nie jest wystarczający powód. :)

   @Krupier:

   nie wytlumaczy

   Urlopu na zadanie, w przeciwienstwie do zwolnienia lekarskiego mozna nie udzielic. Jezeli mam jednego pracownika w jakiejs lokalizacji i na czas urlopow/chorobowego zatrudniam na umowe o zastepstwo, to jak najbardziej moge uwalic kazdy jego wniosek o urlop na zadanie. Tak samo, jak moge nie udzielic urlopu kilku pracownikom, bo cala zaloga w ramach strajku postanowila wziac urlop na zadanie. Nie ma takiej opcji.

  •  

   @sylwek2k: no to ci tłumaczę, że odmowa urlopu na żądanie tylko z powodu "nie mam ludzi bo mi poszli na urlopy" jest niewystarczająca.

   Uwalać wnioski sobie możesz, ale sąd pracy później w takim przypadku uwali ciebie za kiepskie rozplanowanie pracy pracowników.

  •  

   Wykopki elita internetu psia ich mac. Op sie zwinal, wrzucil wpis w celu wywolania gownoburzy, a nastepnie spierdolil z tematu, a wy sie dalej w komentarzach jezdzicie ku uciesze gawiedzi.
   Ja pierdole (-‸ლ)

   +: Ramamon
  •  

   Zresztą, kto nie ma we wrześniu ani jednej wykorzystanej enżety? (pomijając wykopkowych przodowników pracy)

   @Dutch: ja nie mam ani jednej wykorzystanej, bo każdy urlop, który sobie zgłaszam idzie jako normalny urlop i nie ważne czy go zgłoszę tydzień przed pracą,10 minut przed pracą, czy w czasie pracy

  •  

   no to ci tłumaczę, że odmowa urlopu na żądanie tylko z powodu "nie mam ludzi bo mi poszli na urlopy" jest niewystarczająca.

   @Krupier:

   jest wystarczajacy, jezeli dezorganizuje to prace w firmie.

   Uwalać wnioski sobie możesz, ale sąd pracy później w takim przypadku uwali ciebie za kiepskie rozplanowanie pracy pracowników.

   @Krupier:

   jakie kiepskie? Wszyscy mieli wazne powody aby wziac urlop wlasnie w tym czasie. Moge odmowic wziecia urlopu zwyklego, aby zrobic rezerwe na urlop na zadanie/chorobowe. Ale to dalej oznacza, ze mam 2 pracownikow, ktorzy potencjalnie wezma wolne (chorobowe, urlop na zadanie itd) - w tym jeden o ktorym juz wiem, czyli ten, ktoremu odmowilem. Czyli znow bede miec za malo.

  •  

   @KochanekAdmina ilu się tu Januszy biznesu i wiernych kundli szefa zleciało, to nie mam pytań xDDD

  •  

   @ZieloneKoloTramwaja: Losowa sytuacja. Ja u siebie moglbym brac urlop bezplatny jesli nie bylby to koniec roku w firmie I kzfy by zrozumial. Mielismy podobne sytuacje, nikt nie mial pretensji, kazdy staral sie pomoc. Uwazam, ze mialem sporo szczescia z moim pracodawca. Wiem, moglbym zarabiac troche wiecej robiac to samo gdzies indziej ale atmosfeta i traitowanie pracownika stoja u mnie wyzej, niz kilka stow miesiecznie.

  •  

   Każdy przyjeb z wykopa taki cwany, a jak przyjdzie co do czego to sami by zapierdalali prosic o urlop xD na was polaki tylko kurwa tfu i nic wiecej

  •  

   @Krupier: No skoro chce urlop żeby siedzieć w szpitalu z dziewczyna to jak go pracodawca skontroluje to go raczej nie będzie w domu? Potem się składa wniosek do ZUSu, który rozstrzyga spór.

  •  

   No skoro chce urlop żeby siedzieć w szpitalu z dziewczyna to jak go pracodawca skontroluje to go raczej nie będzie w domu? Potem się składa wniosek do ZUSu, który rozstrzyga spór.

   @ZmiksowanaFretka: a dlaczego zakładasz, że na zwolnieniu lekarskim trzeba siedzieć w domu?

  •  

   Wiem, moglbym zarabiac troche wiecej robiac to samo gdzies indziej ale atmosfeta i traitowanie pracownika stoja u mnie wyzej, niz kilka stow miesiecznie.

   @Ri__: No taka prawda, zdrowie i komfort psychiczny ważniejszy, niż kilka stówek. Lepiej, żeby nie wpływały na konto, niż później miałyby uciekać w większym tempie na leki.

   Odnośnie oryginalnego postu, to jednak trzeba też zrozumieć pracodawcę- OP pisał, że jego zmiennik siedzi na L4 ze złamaną ręką, więc szef nie bardzo miał kogo wziąć na zastępstwo, a jednak dziewczyna w szpitalu to nie jest sprawa życia i śmierci.

   +: Thon
  •  

   @bartosz-bartosz Masakra xD A potem narzekanie, że w Polsce jest taki chujowy rynek pracy jak jeden z drugim daje się ruchać na każdym kroku pracodawcy. I jeszcze szczekają jak ktoś ma czelność domagać się tego co mu się należy jak psu buda.

  •  

   @Krupier: z tego samego powodu z którego OP uważa, ze każdy, zawsze bez problemu dostanie urlop bezpłatny

  •  

   @ZieloneKoloTramwaja: urlop bezpłatny nie należy ci się jak psu buda tylko jest dobra wola pracodawcy

   +: Thon
  •  

   @ZieloneKoloTramwaja: Zgadzam sie. Sytuacja malo komfortowa. Relacja pracownik- pracodawca nie jest jednak najlepsza. Zamist usiasc, porozmawiac, sprobowac znalezc jakies sensowy kompromis to mamy januszex kontra sebastian.

  •  

   odezwał sie freethinker

   @ZmiksowanaFretka: za to widze ty sie tu usilnie udzielasz, wyjasniasz tlumaczysz, jakiejs misji sie podjales czy co?
   Chuj ze oryginalny wpis nadal wisi na mirko, wystarczy tylko wrzucic wpis ze slowami kluczami "w normalnym kraju" "p0laczki" "janusz" i juz sie zaczyna inba i wykopki sie nakrecaja.
   Ile tu juz komentarzy natlukles, co? (-‸ლ)

  •  

   @CzuapDeBejs: U nas też tak to działa. Ja miałem 7 dni L4 na opiekę nad mamą, która wyszła ze szpitala po udarze. Moje jedyne L4 w życiu.

  •  

   W normalnym kraju rozmawiasz z przełożonym, przedstawiasz mu w jakiej jesteś sytuacji, dostajesz wolne na czas ogarnięcia sytuacji

   @Kieres

   źródło: youtube.com

  •  

   @PurpleHaze: Tyle ile chciałem i ile mam ochotę xD zajmij się soba, nie chcesz brac udziału w dyskusji to nie bierz, nikt nie zmusza, pozwól ze ja będę robił co chce

  •  

   zajmij się soba

   pozwól ze ja będę robił co chce

   @ZmiksowanaFretka: o to to, dokladnie to samo moglbym napisac.

  •  

   @PurpleHaze: No to wprowadź teraz to w życie zamiast hejtowac innych, bo to przeciwieństwo zajęcia się soba.

  •  

   bo to przeciwieństwo zajęcia się soba

   @ZmiksowanaFretka: ale ja pisalem do ciebie, zebys sie soba zajal, a nie mna i tym co pisalem o tym wpisie.
   Kurwa troche logiki kolego (-‸ლ)

  •  

   Dla porównania pracuje zdalnie dla Duńskiej firmy (nie jestem programistą). Jak potrzebuje jakikolwiek dzień wolnego wysyłam wiadomość do szefa na whatsup i zawsze jest "No problem bro" i to się tyczy każdego w firmie. Wszyscy są zajebiście wyluzowani bo wiedzą że nic ich w życiu nie zaskoczy, wydajność over9000 i super atmosfera na meetingach. Współpracownicy wiedzą że w razie czego mogę zrzucić trochę robotę na innych kiedy potrzebują wolnego i wszystko działa jak powinno. I tak każdy pracuje mniej niż powinien bo Duńskie standardy pracy żeby się nie wypalić więc bez różnicy czy ktoś popracuje 5 czy 6h dziennie.

   @KochanekAdmina: Namówiłeś. Gdzie słać CV? :)

  •  

   to nikt by nie pracowal

   @brzytew: Nikt, czyli 0,004% aktywnych zawodowo obywateli? xD

  •  

   Komentarz usunięty przez moderatora

   +: brzytew
  •  

   Idioci kurwa

   @lastro: Miło mi, ja Krzysiek jestem, ale czemu przedstawiasz się w 2 osobie liczby mnogiej?

   +: taraqui
  •  

   @Koloses: a gdzie co niby nie dadzą bezpłatnego. Tylko w. Najgorszych januszexach. Po drugie na wykopie siedzi w większości dzieciarnia trolle i niedorozwojem emocjonalne to z kim ty wchodzisz w polemikę o czymś takim xd

  •  

   pozwól ze ja będę robił co chce
   @PurpleHaze: naucz się czytać zanim zaczniesz uzywac logiki

   źródło: A6E7D963-95FC-48FD-A5CE-128389685D24.jpeg

  •  

   @Kieres: polak od urodzenia jest uczony bycia niewolnikiem gdzie praca to zycie, wiec nie ma o czym mowic. troche w tym slynnym milenialnym pokoleniu sie to zmienia

  •  

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   @lastro: Obawiam się, że inwektywami tutaj nic drogi kolego nie wskórasz :)

  •  

   , a jedyny powód to chora dziewczyna

   @Erus: Chora to zbyt ogolnie powiedziane. Jeśli TYDZIEN bedzie siedzieć w szpitalu, to nic jej nie jest. Zapewne jakiś mały zabieg i nie ma sie o co martwić. A wiec branie urlopu na ten czas, to raczej wyzysk pracodawcy, a nie pracownika.. A ten cymbał peirdoli farmazony, że bedzie siedział w pracy i nie mogl sie skupić, jakby dziewczynie cokoliwek zagrażalo xD I jeszcze ta "polacka mentalność". Polacką mentalnością ejst zwalanie wszystkiego na "polacką mentalnosć"

  •  

   @lastro: żyjemy w świecie pizd bez jaj ¯\_(ツ)_/¯

   +: Thon
  •  

   @Kieres: no debil, są zasady, których się przestrzega. wywalił cały urlop, nie pomyślał o zderzeniu losowym? Ma problem

  •  

   @Kieres tutaj nie siedzą normalni ludzie

  •  

   @Hannahalla Acha, to spoko. Może po chuj ludziom wypłaty, postawmy Hansa z pistoletem przy skroni i ludzie będę sobie pracować za możliwość przeżycia. Jak komuś się nie będzie podobać to kula w łeb i do rowu. Bardzo dobre podejście. Zresztą o czym tu dużo mówić. W pewnym Polskim mieście zasłabł Ukrainiec, to go wywieźli na przystanek, gdzieś w lesie (zamiast na pogotowie) i tam zmarł...

  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   @Kieres w Holandii jest podobnie, nie wszędzie, ale wiatraki również tak robią z innymi wiatrakami, ja bym nie generalizował...

  •  

   @Kieres: bo w polsce się gnije ze studiów typu zarządzanie, a próbuje się zarządzać pomimo tego i potem wychodzą takie smaczki, że kierownik zakładu jest po zawodówce nie zna się na zarządzaniu ludźmi

   ludzie nadal nie pojęli, że kurwa to że pracujesz 20 lat na jednym stanowisku nie uczyni z ciebie od razu dobrego menadżera/kierownika, nie bez powodu na zachodzie często kierownicy jedynie co to liznęli temat z tego czym zarządzają

  •  

   @brzytew: ja ci powiem lepiej, ja zorganizowalem tak zycie ze pracuje z domu tylko dlatego zeby moja zona mogla nie pracoac i zebym mogl przebywac z rodzina ile tylko sie da

   +: brzytew
  •  

   Jak ci sie nie podoba to wyjazd z kraju

  •  

   @Kieres: bo p0laczków trzeba jebać

  •  

   @dodins: Jak skończę studia polaczku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @Kieres: żal plusować

   . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

   źródło: Screenshot_20190923-132634.jpg

  •  

   Pracownik zadowolony, szef również

   @Kieres: Jak zwykle, polskie kombinatorstwo i nieogarnięcie problemami świata. Wyraźnie OP pisał, że ma pracę zmianową i inny kolega jest na L4 więc nie ma kto go zastąpić. Na pewno w tej sytuacji każdy szef byłby zadowolony dając wolne pracownikowi bo dziewczyna leży w szpitalu.

   Polaczku-robaczku, postaw się może czasem po stronie tego szefa co daje ci kasę za PRACĘ i musi z tego jakoś biznes kręcić by mieć tą kasę dla ciebie i innych no i zysk dla siebie. Taki jeden roszczeniowy robak potrafi bez problemu rozwalić zyski mniejszych biznesów gdy pojawia się taka sytuacja jak tu, z innym pracownikiem na L4. Ciekawe co byś powiedział jak szef by zaproponował zwolnienie ciebie i przejście na zlecenie bez gwarancji wypłaty co miesiąc. Odwalasz takie numery, szef ma stratę to przerzuca ją na ciebie.
   Pewnie wtedy byś był tym co najgłośniej krzyczy o swoją kasę bo ci się należy. Podobnie jak tu wolne też ma ci się należeć bo musisz być zadowolony.

   Szef i firma to nie instytucja charytatywna więc ich celem nie jest twoje zadowolenie a realizacja celów biznesowych by mieli zysk.

   pokaż spoiler Sam pracuje dla kogoś i nie mam problemu z braniem wolnego ale też tego nie wykorzystuję rozumiejąc działanie innej strony.

  •  

   @Kieres: u mnie w korpo laska wlasnie wziela tydzien wolnego bo jej dziecko jest w szpitalu. i kazdy to rozumie

  •  

   @Kieres: Ale czego ty wymagasz od polaków? xD Tu są wyścigi kto zrobi najlepszą normę.

  •  

   @Kieres: dlatego żyje w DE (cywilizowany kraj) i LUJE NA WAS TOTALNIE XD

  •  

   @daweo: Bardzo powoli się to zmienia. Stwierdzam że trzeba jakieś 50 lat minimum aby było zauważalnie lepiej. Dlaczego aż tyle. Bo młode pokolenie jest wychowywane przez stare pokolenie od którego przyswaja 70-80% patologii więc za 2-3 pokolenia stężenie januszostwa i niewolnictwa spadnie poniżej 50% (optymistycznie). Znałem raz kierownika ledwo po 30-stce który stwierdził: "Żeby Meksykanin dla Ciebie pracował to trzeba się napić z nim piwa, żeby polak dla ciebie pracował to trzeba go zjebać" xD Gość po studiach wyższych ( ͡° ͜ʖ ͡°) Studiach wyższych w polszy gdzie uczą stare dziady janusze profesory ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   +: Thon, Anakee
  •  

   Czuję obrzydzenie i zażenowanie

  •  

   @Kieres: odpisze Ci wlasnie z punktu widzenia kierownika w duzej firmie, ale dokladnie taki sam punkt widzenia mialem jak pracowalem jeszcze jako zwykly robol. Myslisz, ze pieniazki w firmie prywatnej na wyplaty dla pracownikow biora sie znikad? Myslisz, ze nieobecnosc pracownika w pracy obojetnie z jakiego powodu nie generuje zadnych strat ani problemow? Uwazasz, ze normalna i nawet oczekiwana reakcja na taka sytuacje kiedy ktos ma juz wykorzystany caly urlop jest poglaskanie po glowce i puszczenie na bezplatny na nie wiadomo jak dlugi okres? Wiesz jaka jest sytuacja na rynku pracy jesli chodzi o zwyklych pracownikow? Taka, ze nie chce im sie pracowac, bo za rogiem znajda nastepna prace. Nie tu to gdzie indziej. Przychodza przepracowac swoje 8h nie angazujac sie w nic choc odrobine bardziej niz musza i do domku. Niektorzy na bezczela rzucaja L4 na pol roku. I teraz pomnoz to razy np 200, bo tylu cwaniaczkow doliczylbym sie w zakladzie. Pracownicy sami kreca na siebie bata. Zarzad kombinuje jak wygenerowac mozliwie bajwyzsze zyski operujac ludzmi ktorym nie chce sie pracowac

   +: nick91
  •  

   @bartosz-bartosz: tutaj 3/4 nie zdaje sobie sprawy z tego, że urlopy na żądanie wchodzą w skład dni urlopowych, co ja czytam xD

  •  

   @Kieres: no kurwa ale taka prawda - po to masz 20 albo 26 dni urlopowych zeby je wykorzystac wg wlasnego uznania, ale nie moze byc takiej sytuacji, ze wykorzystales caly urlop i WYMAGASZ od pracodawcy ze ma ci dac dodatkowy urlop bo ty potrzebujesz, nawet bezplatny - bezplatny jak najbardziej mozesz dostac ale tylko wtedy gdy sytuacja kadrowa w firmie jest taka, ze twoja nieobecnosc nie wplynie na wykonywana praca,
   jesli nie to nie i idz byc roszczeniowa pizda gdzie indziej, poza tym jesli dobrze kojarze OP cos tam pisal, ze potrzebuje tego wolnego po to bo rozowa jest w szpitalu - naprawde jego towarzystwo jest tak niezbedne ze musi starac sie o bezplatny urlop? jesli naprawde az tak tego potrzebuje to niech rzuci wypowiedzenie, no ale zaraz - jest przeciez okres wypowiedzenia, ach ten polski kodeks pracy =]

   +: nick91
  •  

   @brzytew: tak, w normalnym kraju, tj na zachodzie możesz sobie wziąć wolne, swoje chorobowe (zazwyczaj płatne, zależy od firmy) lub normalny urlop (też płatny, odliczają z dni urlopowych), pod pretekstem tego, że twoj partner/partnerka źle się czuje. Po prostu, tak o. Dalej sie dawaj ruchać i spinaj dupe xD

   +: eM-Ka
  •  

   Po przedstawieniu sytuacji szefowi, ten powiedział, że może przynieść zwolnienie lekarskie i wszystko będzie cycuś x

   @CzuapDeBejs: no ale to jest normalna rzecz. ZUS ZLA na chorych członków rodziny to nic nadzwyczajnego :)

  •  

   @Kieres W Czechach, Niemczech czy USA też nie dostaniesz w takiej losowej sytuacji urlopu.

  •  

   @Kieres: trochę tak, a troszkę jednak nie. Pracownik w takiej sytuacji powinien dać swojemu przełożonemu też czas na ogarnięcie spraw. Wiadomo, że autor tamtego wpisu nie będzie w pełni wydajny, ale jak restauracja nagle będzie musiała zamknąć się przez to na jeden - dwa dni, a ma zobowiązania to popłynie większa grupa osób. Tutaj czysto po ludzku powinien szefowi szczerze wyjaśnić sytuację, wziąć na klatę odpowiedzialność (przecież on kurwa w tym szpitalu nie będzie operować tylko ma się pojawiać żeby z dupeczką posiedzieć), dać szefowi czas na załatwienie zastępstwa.

  •  

   @brzytew: rok temu miałem paciorkowca. Nie dałbym rady tego przetrwać bez opieki mojej różowej. Prawie 41 stopni, halucynacje, zero jedzenia i 6l wody dziennie.

  •  

   @Kieres: Nigdy pracodawca nie byłeś. Wystarczy ze pokazesz słabość i wyrozumiałość wobec jednego pracownika. Reszta automatycznie chce tego samego. Zacznie sie wymyślanie o bólu w małym palcu u stopy byle tylko dostać dodatkowe wolne.

  •  

   @Kieres: Tylko wymelduj się z obywatelstwa szujo

  •  

   A urlop służy do wypoczynku, szczególnie w okresie letnim
   @Kieres: chuja a nie szczególnie w lecie. W lecie urlop jest jedynie najpopularniejszy bo
   A - nie trzeba jechać za granicę żeby było ciepło
   B - i ważniejsze, szkoła ma wtedy wolne, w czasie roku szkolnego nie pojedziesz z dzieckiem na tydzień wakacji

  •  

   @Kieres: populistyczna gadka. Urlop bezpłatny się nikomu nie należy, więc nie ma "Do tego służy bezpłatny" bo pracodawca może Ci odmówić. A jak zuzyles cały urlop no to co? No nie masz więcej i musisz chodzić do pracy. A sytuacja "x jest w szpitalu" to nie jest sytuacja kiedy technicznie potrzebujesz 16h wolnego. Facet może być bez kogoś kto może go zastąpić w firmie, a nie wiem czy wiesz, pracodawca to też człowiek, który nie może sobie pozwolić na tydzień bez pracownika.

   Inna sprawa, że w takiej sytuacji idziesz do lekarza i kłamiesz że Cię napierdzielają plecy albo nadgarstki i dostajesz wolne a pracodawca za to płaci.

   Nie każdy pracuje jako robak albo ktoś, gdzie w dziale jest 6 osób i ktoś cię może zastąpić w każdej chwili. Aktualnie w firmie jest zero osób, które może mnie zastąpić w obsłudze jednego programu. Kończy się to tak, że nikt się nie zgodzi na tydzień bezpłatnego urlopu, bo skończy się to potencjalnymi stratami w dziesiątkach tysięcy dla firmy.

  •  

   @Koloses: istnieje ale dostajesz go jak pracodawca może sobie na to pozwolić.
   Dajmy na to że op pracuje fizycznie na zmiany, 6-14. Może się dogadać i wyjdzie wcześniej o 2h i będzie dostępny dla niej od południa. Może pójdzie do pracy w sobotę i odbierze wolne w tygodniu. Opcji, które są legalne, które nie stawiają przedsiębiorcy w problematycznej sytuacji, gdzie nienwypsdasz z obiegu na 7 dni jest dużo.
   No i kurwa serio wolne z powodu pobytu w szpitalu... Wiem że ładnie brzmią dkwoa o empatii ale to dla pacjenta też męczące jak ktoś siedzi mu przy łóżku calutki dzień.
   Można znaleźć kompromis. Dzień wolnego by dostał, w innych dniach może by się udało zerwx wcześniej, jeden dzień można krew oddać na przykład.

   +: Thon
  •  

   @Erus: oczywiście że kombinowania z l4 to oszustwo, ale fakty są takie, że to jedyna droga.
   A w Polsce w sumie każdy mógłby dostsc l4 ze względu na przepracowanie i uczucie wypalenia zawodowego xD

   +: Anakee
  •  

   : @szpongiel: nie zesraj się xD nie wiem czy wiesz ale pracodawca, szef, PRYWACIARZ tez ma prawa

  •  

   @Shatter: ile razy mam pisać, że mi chodzi o polacką mentalność ludzi, którzy plują jadem po OP tamtego wpisu.
   Prawa prawami, a próbować się dogadać zawsze można tylko do tego trzeba społeczeństwa ludzi szanujących drugiego człowieka, zarówno pracodawcę jak i pracownika, a nie stada sowieckich małp co tylko każdego chcą ściągnąć w dół do swojego poziomu i zmieszać z błotem.
   Gość zadał normalnie pytanie i się wszyscy zesrali jakby im chciał wyruchać starego, wtf?

  •  

   jak to pod koniec września nie masz żadnego urlopu,

   @Kieres: No kurwa normalnie. Się w marcu jedzie na miesiąc do Ameryki Południowej to zostaje parę dni żeby zrobić w maju długi weekend i się potem już nie ma urlopu. To jest urlop wypoczynkowy, wykorzystuję w 100% na wyjazdy zagraniczne.

   Z tym, że jakby moja narzeczona usłyszała, że chcę brać tydzień wolnego by siedzieć z nią w szpitalu, to by mnie ostro pogoniła, ale ona jest specyficzna - mocno wychowana do radzenia sobie samemu i niezależności.

   +: Thon, Kieres
  •  

   Niektórzy chcą wspierać bliskich emocjonalnie a niektórzy mają ich w dupie

   @Koloses: Zależy też od bliskich, jak poważna jest sytuacja i jak oni przeżywają. Moja Różowa ostatnio dużo była w szpitalach i wprost powiedziała, że miło jak wpadnę, ale mam normalnie zajmować się swoimi sprawami, bo im więcej zamieszania w życiu jej oraz jej bliskich wywołuje jej choroba, tym gorzej ona to znosi.

   +: Thon
  •  

   @Kieres: no tak właśnie jest xD GENERALIZUJĄC polacy to naród złamany; z zerowym poczuciem patriotyzmu i jedności. Banda buraków z bluzami za 200zł krzyczą jebać pedałów to nie jest patriotyzm w żadnym calu to po prostu lekko podpita chołota, która musi wyładować swoją podświadomość w postaci najebanego ojca, który takiego osobnika prał. Bardziej już kupuje obrazki Polonii ze Stanów naprawdę widzę tam coś pozytywnego i radosnego.

  •  

   @Kieres: W normalnym kraju, czyli co np. w Japonii, gdzie za L4 przepraszasz że zawiodłeś zespół?
   Czy może w Niemczech, gdzie musisz być równo w czasie, żeby dobrze wyliczony grafik się domykał?
   Zawsze możesz przejść na B2B czy zlecenie i wtedy możesz mieć tyle urlopu, na ile cię stać...

  •  

   A urlop służy do wypoczynku

   @Kieres: U mnie każą brać nie ze swojej winy, bo czegoś brak itd. Niektórzy też się wyprztykali i już ostatnio na darmowych lecieli.
   @Kieres: jak janusz nie chce dać, to bierze się chorobowe i tyle w temacie. U nas tak robią, bo nie chcą dać urlopu na wychorowanie się, to ciągną do końca miesiąca, bo i tak premii nie ma, więc się nie opłaca robić. xD

  •  

   @Kieres:

   źródło: 100noga.jpg

  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   polaki cebulaki posłuchajcie Klejnotu Nilu. Nawet mi Was nie żal. https://youtu.be/5j0apwvKI5c

  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   Was p0laczków to trzeba ruchać jak przykazał Stonoga.

   @Kieres: wy się sami ruchacie jak trzeba, jeżeli najważniejszy w pracy jest urlop to nie dziwota że potem płace wyglądają jak wyglądają - a kogoś kto doszedł do większych pieniędzy się uważa za złodzieja (no bo skąd ma więcej jeżeli pewnie się opierdalał jak reszta?)

   żeby osiągnąć sukces i duże pieniądze trzeba Z A P I E R D A L A Ć, tylko ktoś kto zapierdala więcej niż reszta będzie mieć więcej i żadne rozdawnictwo tego nie zmieni

   W normalnym kraju

   w normalnym kraju nikt (może poza robolami na samym dole) nie ma "zużytego" całego rocznego urlopu w połowie września

  •  

   @Kieres brawo mordo. Napisałeś to dokładnie tak, jak praktykuje z moimi ludźmi.
   Zdarzyła się poważna choroba małżonka? Kurwiu, masz taki luz jakiego potrzebujesz. Home Office, praca w dowolnych godzinach. Żaden urlop kurwiu. Bedziesz go potrzebował żeby z żoną odpocząć jak będzie po wszystkim.
   Musisz jeździć 100 km dziennie do kliniki? Bierz służbową furę i mi nie dziękuj. Potrzebuje człowieka zmotywowanego, takiego który czuje że nie jest tylko liczbą po stronie kosztów.

  •  

   @maad np w Danii mój kolega dostał 6 miesięcy płatnego urlopu żeby mógł ogarnąć swój alkoholizm. Kumasz? Czy to nie do wiary?

  •  

   Po to masz 26 dni urlopu/4 na żądanie, aby rozsądnie nimi gospodarować i jeśli przepierdolisz wszystko w pół roku na wypoczynek, bo się należy (a co!), to zgodnie z kodeksem pracy (który zaakceptowałeś), możesz wystąpić z prośbą o urlop bezpłatny i to od szefa zależy czy go dostaniesz, czy nie. Jeśli się nie zgodził (bo np. nie ma kto cie zastąpić), no to jest to wyłacznie twój problem

   @Erus: Lepiej bym tego nie ujął

   +: Erus, Anakee
  •  

   @Kieres: niestety ale w Polsce jest kult "zapierdalania". Mierzy się go tym kogo bardziej bolą plecy i kto jest bardziej styrany po iluś tam godzinach/latach pracy

  •  

   @mitchumi: W Polsce by dostał chorobowe 6 miesięcy. Nie kumam, bo mowa o zdolnym do pracy człowieku. Jak ma problem natury psychologicznej i nie może pracować to przysługuje l4 (✌ ゚ ∀ ゚)☞

  •  

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   @Kieres: o to to dokładnie ... haaa tfu w tych p0laczkow co to kurwa mentalnie w PRLu jeszcze żyją.

  •  

   @Prusti: > Wiesz jaka jest sytuacja na rynku pracy jesli chodzi o zwyklych pracownikow? Taka, ze nie chce im sie pracowac, bo za rogiem znajda nastepna prace. Nie tu to gdzie indziej. Przychodza przepracowac swoje 8h nie angazujac sie w nic choc odrobine bardziej niz musza i do domku

   ojoj, biedna firma, może po prostu chujowo płacą i ta grupa 200 "cwaniaków" zauważyło po latach pracy, że zarząd nie dzieli się zyskiem wypracowanym, tylko jest kumulowany na szczycie, a im gówno spływa na konto z tego zapierdolu. Więc teraz pracownicy mają wyjebane i nagle szefostwo robi pikaczu.jpg

   Zarzad kombinuje jak wygenerowac mozliwie bajwyzsze zyski

   zapomniałeś dodać jak najniższym kosztem, więc masz taki efekt. Nic nie dzieje się bez przyczyny ¯\_(ツ)_/¯ jeszcze nie spotkałem się z kimś, kto dobrze zarabia i rzuca pracę z dnia na dzień.

   +: Stragan
  •  

   @Kieres postaw się w roli pracodawcy. Z tego co pisał to nie ma kto go zastąpić, więc firma stoi.

  •  

   @szpongiel: hahaha, ale robactwo, KURWAAAA, ALE ROBACTWO, HAHAHAHAHA, bo ktoś ma poczucie obowiązku, no jak to tak, nie być roszczeniowym małym cwaniaczkiem? W Polsce? No nie godzi się!

  •  

   @maad nie, jeśli nie chce mieć łatki alkoholika ¯\(ツ)
   Zresztą i tak nie dał rady, wyleciał

  •  

   @Kieres: a co pracodawce obchodzi że jego dupa jest w szpitalu? o chuj masz ból dupy?

  •  

   możesz podać przykład 'normalnego' kraju, w którym muszą dać ci urlop nawet gdy go nie masz i nie ma kto ciebie zastąpić, a jedyny powód to chora dziewczyna, która nie jest rodziną i w dodatku ma zapewnioną opiekę?

   @Erus: Islandia. W mojej pracy brali wolne, żeby leczyć kaca meża i to podawali jako powód urlopu(coś jak nasze na zadanie, ale automatycznie akceptowane.)

  •  

   Masakra xD A potem narzekanie, że w Polsce jest taki chujowy rynek pracy jak jeden z drugim daje się ruchać na każdym kroku pracodawcy. I jeszcze szczekają jak ktoś ma czelność domagać się tego co mu się należy jak psu buda.

   @Kejran: bo Polskę tworzą Polacy :)

  •  

   wiec branie urlopu na ten czas, to raczej wyzysk pracodawcy

   @lastro: Pracodawcy nie interesuje powód urlopu, może go brać nawet na maraton PornHuba jak ma ochotę.

  •  

   . Wystarczy ze pokazesz słabość i wyrozumiałość wobec jednego pracownika. Reszta automatycznie chce tego samego.

   @Furiat: dlatego nie warto pracować w polskich firmach. Mentalność XIX wieku.

   +: taraqui
  •  

   W normalnym kraju, czyli co np. w Japonii, gdzie za L4 przepraszasz że zawiodłeś zespół?
   Czy może w Niemczech, gdzie musisz być równo w czasie, żeby dobrze wyliczony grafik się domykał?


   @tellet: Japonia to nie jest normalny kraj. Żaden azjatycki kraj nie jest normalny z punku widzenia europejczyka. Co do pracy w niemieckich firmach, to nikt nigdy nie rozliczał mnie z godziny o której przyszedłem, ale też nie jebałem na produkcji czy innym magazynie ( ͡º ͜ʖ͡º)

   +: taraqui
  •  

   w normalnym kraju nikt (może poza robolami na samym dole) nie ma "zużytego" całego rocznego urlopu w połowie września

   @Ligniperdus: no patrz, a znajomi z Belgii czy Norwegii biorą po 4 tyg wolnego na raz na wypad do Azji czy innej Ameryki i to całkiem normalne.

   +: Kieres
  •  

   Zdarzyła się poważna choroba małżonka? Kurwiu, masz taki luz jakiego potrzebujesz. Home Office, praca w dowolnych godzinach. Żaden urlop kurwiu. Bedziesz go potrzebował żeby z żoną odpocząć jak będzie po wszystkim.
   Musisz jeździć 100 km dziennie do kliniki? Bierz służbową furę i mi nie dziękuj. Potrzebuje człowieka zmotywowanego, takiego który czuje że nie jest tylko liczbą po stronie kosztów.


   @mitchumi: tak wyglada normalna firma.

   +: taraqui
  •  

   jeszcze nie spotkałem się z kimś, kto dobrze zarabia i rzuca pracę z dnia na dzień.

   @Paruwkowy__Skrytorzerca: ja spotkałem, jak inna firma dała +50%, bo wchodziła na rynek i nie miała czasu rekrutować przez rok.

  •  

   @Anakee: no patrz, nic nie zrozumiałeś, niestety całkiem normalne

  •  

   @Kieres: Pracując w Niemczech w podobnej sytuacji nie miałem żadnego problemu. Po powrocie do pracy szef tylko wypytał czy wszystko już dobrze i tyle. I to w kraju gdzie ledwo potrafiłem się dogadać bo lepiej radzę sobie z angielskim. No ale tu jest Polska.

   +: Kieres
  •  

   @Paruwkowy__Skrytorzerca: czytaj ze zrozumieniem, a nie stawiaj sie od razu w roli pokrzywdzonego przez kapitalizm i zlego prywaciarza pracownika. W calym zakladzie jest moze z 15% ludzi, ktorzy pracuja powyzej 5 lat. Gdzie tu masz "lata pracy"? Chujowa placa 3200 na reke za brak kwalifikacji i koniecznosc pilnowania na kazdym kroku, zeby ograniczyc buble i straty. Tak wyglada wiekszosc fabryk dzisiaj. Takie Twoje argumenty i domniemania mozna mnozyc w nieskonczonosc pamietaj tylko, ze taki prywaciarz nie musi ciagnac tego wozka, moze pozwalniac ludzi, zwinac interes i papa - on juz sie dorobil. Tylko pozniej wielki krzyk bo pracownicy znow pokrzywdzeni.

  •  

   @Anakee: i faktycznie nie miał kto takiego pracownika zastąpić i cała produkcja/dział stawał?
   Nawet w Polsce mógłbym teoretycznie wziąć sobie wolne po wysłaniu mejla/smsa, ale nie jestem pracownikiem niezastąpionym/pracuję w teamie i jakoś sobie poradzą. Za OP'a nie mieli kogo dać ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   @Erus: produkcja nie stawała, bo oprogramowania nie tworzy się na godziny.

  •  

   @Anakee: czyli ma się to nijak do tego o czym piszę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Na podobnym stanowisku w Polsce również nie będą robić ci problemów.

   +: Anakee
  •  

   Pracodawcy nie interesuje powód urlopu, może go brać nawet na maraton PornHuba jak ma ochotę.

   @Anakee: Ale ten gosciu nie ma urlopu

  •  

   @Anakee: na zwykłym stanowisku produkcyjnym? Bo o czymś takim była mowa.

   @Prusti: no i niech zwija, na zdrowie, czy ktoś mu każe utrzymywać tych "cwaniaków"? Mam jeszcze pracodawcę po rękach całować, że daje mi możliwość pracy, wypłaca pensję i nie zamknął zakładu? xD widocznie mu się to opłaca, skoro nadal nie zwinął interesu ¯\_(ツ)_/¯ dopóki obie strony nie zrozumieją, że potrzebują siebie nawzajem do osiągania korzyści, dopóty będzie gnój, taki jaki jest dzisiaj.

   Póki co nie ma u nas kultury przedsiębiorczej, pracodawca patrzy na siebie i ma w piździe pracownika, a pracownik patrzy na siebie i ma w piździe pracodawcę. Brak szacunku z obu stron prowadzi do takich zachowań. I tak to się kręci.

  •  

   @ZmiksowanaFretka: jak tam kolego, nadal uwazasz ze hurr durr purplefreethinker, bo jedzie po opie ktory stworzyl wartosciowy wpis i wykopkach wcale-nie-lemmingach bez krzty refleksji?

   To popatrz jak op sam ten wpis podsumowal:

   źródło: facepalm.JPG

   +: alcest
  •  

   @PurpleHaze: po tym komentarzu nawet jeszcze bardziej

  •  

   @ZmiksowanaFretka: spoko produkuj sie dalej pod wysrywamy stworzonymi ku atencji opa, przyslowiowa para w gwizdek, ale w sumie co kto lubi ¯\_(ツ)_/¯

   +: alcest
  •  

   dlatego żyje w DE (cywilizowany kraj) i LUJE NA WAS TOTALNIE XD

   @Amerykanski-Naukowiec: nie luj na mnie