Wpis z mikrobloga

Są rzeczy, których nigdy nie zrozumiem.

Jedną z nich jest robienie z kwestii zmian klimatycznych sprawy politycznej. Naprawdę w 2019 roku, kiedy konsekwencje zmian klimatu stają się po prostu namacalne i nie jest to zależne od wiary czy niewiary, sprowadzamy sprawę do tego, kto popiera którą formację polityczną? Jaki to ma #!$%@? związek?

Nie, moje drogie #4konserwy. To nie jest tak, że "lewactwo" walczy politycznie przy pomocy klimatu. Wasze mityczne "lewactwo" po prostu ma rozum i godność człowieka i widzi, co się dzieje na świecie. Jest całkiem odwrotnie, niż myślicie.

W imię czego to robicie? Jak możecie zaprzeczać faktom tylko dlatego, że uparliście się, że te fakty są lewackie?
Kiedy zrozumiecie, że "lewactwo" przy pomocy klimatu nie walczy z Wami?

Z obrzydzeniem i ogromnym szokiem czytam komentarze do wystąpienia tej dziewczynki. Że jest opłacona, że jest ogłupiona. Boli, że powiedziała prawdę? Bo tego, co powiedziała nie potraficie obalić. Nie da się. Ale jedziecie po niej, bo w Waszych oczach to jest lewactwo, a z lewactwem trzeba walczyć.

#klimat #ekologia #neuropa #bekazprawakow #gretathunberg #antynauka #zmianyklimatu
  • 17
@jamtojest: od kiedy to cała prawica nie chce walki z ociepleniem klimatu i ekologii? W Polsce nawet środowiska nacjonalistyczne jak Szturm z ekologii uczyniły swoją "podstawę". Wrzucając wszystkich do jednego worka zachowujesz się tak samo jak osoby które chcesz krytykować xD

Mówienie o lewactwie, że ma rozum i godność człowieka to już dobry żart xd zwłaszcza wtedy jak popiera masowa nielegalną imigracje z Afryki do Europy xd
@Rabke: Nie zrobiłem polityki, tylko reaguję na robienie polityki przez innych. Przyjmując Twoją logikę, nie wolno by było o tym w ogóle mówić. Tymczasem wykop i w ogóle "prawicowy internet" zalany jest krytyką bez najmniejszego konstruktywizmu, nie tylko Grety, ale w ogóle ludzi mówiących o walce ze zmianami klimatu. Bo zmiany klimatu jako takie są lewackie i są sprawą polityczną, więc nie wolno o nich mówić. I o tym jest mój
@jamtojest: Nic nie zrobi 15 letnia smarkula, ale w tej bajcie też są jednorożce, więc może gnojek bez szkoły uczyni to, czego grono naukowców, którzy zjedli zęby na badaniach nie zrobili. Tak będzie. Belive it!
@Inncognito: Akurat z Chińską Republika Ludową to nietrafiony przykład, Chińskie władze widzą problem związany ze środowiskiem i klimatem i zgodnie z planem Xi Jinpinga nowego chińskiego renesansu obok chińskiej klasy średniej ma zostać stworzone ekologiczne państwo nowych technologii. Inwestują najwięcej na świecie w politykę wodną, energetykę jądrowa i odnawialna, fabryki pojazdów elektrycznych i badania, także w rolnictwie chociażby na Jakach żeby stworzyć bardziej wydajna rasę. Te przemiany technologiczne świetnie opisuje prof.
@Inncognito: To z kolei logika "inni też robią źle, a nawet gorzej, więc ja nic nie muszę u siebie zmieniać". Zgodnie z tym jak zabiję kumpla, to nic się nie stało, bo seryjni mordercy mordują dziesiątki osób i czasami nie da się ich złapać.

Najgłupszy argument "bo nie pojechała do Chin". No nie pojechała, bo się nie da. Za to da się zrobić coś, żeby zacząć od naszej części świata, która
@jamtojest: cały srór prawactwo vs lewactwo polega na zachwianiu ich poczucia tożsamości, prawactwa.
Atakowana jest ich wiara, ich zabobony, na każdym polu dostaja solidny #!$%@?, lewactwo ma we wszystkim zwyczajnie rację i RIGCZ. Każde ich przekonanie, wszystko w co wierzą okazuje się gównem, kłamstwem, ściemą. Zobacz na ostatnią akcję z wykopami i zakopami informacji nieprawdziwych.
Oni już się nawet z tym nie kłócą że nie maja racji, w niczym, oni już
@Blaskun: Nie ma powodu jeździć do takich krajów, bo tam rządza populisci z podobnym poziomem umyslowosci jak prawactwo na wykopie.

Wystarczy, ze przekona najbogatsze kraje świata do podjęcia działań, a te mogą odmówić współpracy handlowej z krajami/regionami, które są emitentami zanieczyszczeń. Jak oberwą gospodarczo to zmienia nastawienie szybciej niż PIS zmieniał zdanie po wyrokach TSUE.
@jamtojest: Ja nie rozumiem. Sam widzę siebie jako raczej konserwę, jednak ta moja konserwa mówi że powinniśmy zachować środowisko jakie jest. Ostatnio jestem rozdarty i zniesmaczony prawactwem (o tyle lewactwem to byłem od dawna), które idzie cały czas zgodnie z jedną teorią i na konkretne pytania rzuca te same, dawno obalone, argumenty. Prawactwo zniknie i razem z tym zniknie konserwatyzm, który nie potrafi się odsunąć zaprzeczenia faktów.