Wpis z mikrobloga

@motaboy: nie wiem czy wiesz, ale alkohol tak powszechnie dostępny i zakorzeniony w naszej kulturze, ma dużo wyższy wskaźnik potencjalnych uzależnień i szkód społecznych niż wiele zakazanych substancji, za których posiadanie małych ilosci mozna sobie #!$%@? zycie. Zioło tez było demonizowane, teraz juz mozemy kupować je legalnie w postaci CBD czy na recepte, w USA odkryto przełomową terapie leczenia schorzeń psychicznych za pomocą MDMA i do 2022 roku mają być juz
nie wiem czy wiesz, ale alkohol tak powszechnie dostępny i zakorzeniony w naszej kulturze, ma dużo wyższy wskaźnik potencjalnych uzależnień i szkód społecznych


@Michael_Scott: Wiem. Ale już jest obecny i nie da się go tak łatwo usunąć. Ale to nie znaczy że należy wpuszczać na podwórko inne gówno, bo tak się podoba wesołkom popalającym zioło i uważającym że ma być "sprawiedliwie".

Nauczyliśmy się jako społeczeństwo że z substancjami szkodliwymi nalezy walczyć.
@motaboy: niby jakie efekty przynosi? przecież kto ma brać ten i tak bierze. Portugalia kilka lat temu zdepenelizowala wszystko i jakoś problem narkomanii zniknął odkąd zaczęto się skupiać na profilaktyce i edukacji narkotykowej, a problem uzależnień był tam swego czasu ogromny. Każdego roku idzie kupa siana na walkę z wiatrakami tak naprawdę, no ale nikt tego nie zmieni, bo szkoda pomyśleć i się trochę doedukowac, wciąż patrząc na ludzi uzaleznienionych jak
Nauczyliśmy się jako społeczeństwo że z substancjami szkodliwymi nalezy walczyć. I tyle


@motaboy: no niekoniecznie, prohibicja i penalizacja używek w ostatecznym rozrachunku wychodzi znacznie gorzej bo trzeba utrzymywać całe rzesze osadzonych "niebezpiecznych kryminalistów" którym taki pobyt nie wychodzi na dobrze, nie czarujmy się, bogate kraje już się o tym przekonały, nauki i statystyki nie oszukasz
@motaboy: niby jakie efekty przynosi? przecież kto ma brać ten i tak bierze. Portugalia kilka lat temu zdepenelizowala wszystko i jakoś problem narkomanii zniknął odkąd zaczęto się skupiać na profilaktyce i edukacji narkotykowej, a problem uzależnień był tam swego czasu ogromny. Każdego roku idzie kupa siana na walkę z wiatrakami tak naprawdę, no ale nikt tego nie zmieni, bo szkoda pomyśleć i się trochę doedukowac, wciąż patrząc na ludzi uzaleznienionych jak
Nauczyliśmy się jako społeczeństwo że z substancjami szkodliwymi nalezy walczyć. I tyle


@motaboy: no niekoniecznie, prohibicja i penalizacja używek w ostatecznym rozrachunku wychodzi znacznie gorzej bo trzeba utrzymywać całe rzesze osadzonych "niebezpiecznych kryminalistów" którym taki pobyt nie wychodzi na dobrze, nie czarujmy się, bogate kraje już się o tym przekonały, nauki i statystyki nie oszukasz

@ChcePascLamy: To bzdury. Propaganda cpunow - nic więcej.
@motaboy:

propaganda ćpunów


XDDDD tak, jeszcze opłacanych przez Sorosa może.

takie poglądy są w mniejszości


chyba w Polsce i w krajach byłego ZSRR. I skoro uważasz, ze takie rzeczy jak prohibicja są okej, to przykro mi, ale śmierdzisz syndromem niewolnika.

Dopóki ktoś mi czegoś nie wciska czy nie szkodzi innym to co mnie to interesuje czym się kto faszeruje? Żyj i daj zyc innym jak chcą. A ludzie uzależnieni to ludzie