Wpis z mikrobloga

Uwaga mireczki - chcę poinformować, że najlepsza nakładka na #windows firewalla - tinywall jest znów rozwijana ^_^, co bardzo mnie cieszy.

https://tinywall.pados.hu/

Ostatnia wersja była z 2k16 i chyba nie do końca chciała działać z ostatnimi inkarnacjami #windows10

#software #programy #przydatneprogramy

Swoją drogą, nei mogę wyjść z podziwu, dlaczego - od czasów XP - #microsoft nie potrafi zrobić normalnego GUI dla tego - bardzo użytecznego firewalla? Dlaczego konfigurowanie go narzędziami MS to ból w dupie?
  • 11
@Lychguard: znam to, ba - korzystam z tego, bo tinywall nie był uaktualniany trochę, ale -
jest duzo cięższy niż TW
był płatny - teraz nie jest, ale - nie wiadomo jak długo Malwarebytes będzie się chciało bawić w utrzymywanie go - mam nadzieję, że długo, bo nie jest zły - mimo wszystko wolę TW.

Prawdopodobnie jednak WFC będzie pewnie wchłonięte w jakiś pakiet od MB - tak jak kiedyś Emisoft?
@Student_AWAS: ja mam tego firewalla + Sophos Home + MB AntyExploit Premium (Jest za darmo na forum)
+ Izolacja rdzenia i żeby nie zapisywał bezpośrendio do pamięci (w ustawieniach można to gdzieś wł)
Oprócz tego harden tools
@Lychguard: imo trochę overkill, na 7 mam (ale niedługo, bo przechodzę na 10) sandboxie, TW + AVAST, ale z tego co czytam, to defender ładnie daje radę.

Ogólnie mam jeszcze SRP (software restriction policies), ale w 10 MS się tego pozbył ( _), panel niby jest, ale ustawianie tam nic nie daje.
Ten antyexploit brzmi ciekawie jednak, muszę obadać.

Ogólnie 10 coraz bardziej zaczyna mi się podobać, Edge
@Lychguard: @Student_AWAS: + Bitlocker + Virus total w Przeglądarce i lokalnie oraz utwardzony Firefox i Tor Browser

Ten antyexploit brzmi ciekawie jednak, muszę obadać.


@Student_AWAS: Jest jeszcze na stronie MB antirammsoware na forum za darmo 0.9x jakaś versja
@Oskins: Raz stawiasz i masz z głowy co do wchodzenia to póki czasem coś z libgena