Wpis z mikrobloga

może ktoś jeszcze pamięta projekt ( ͡° ͜ʖ ͡°)

po długiej przerwie wracam do projektu, autonomicznego auta. jako bazę wybrałem ciężarówkę którą już miałem, dzisiaj skończyłem składać. wybrałem ją z powodu zderzaków, na których łatwo zamontować czujniki. do tego tył gdzie pomieszczę wszystko co zechcę. co do czujników to jeszcze przemyślę czy montować do aktualnych zderzaków czy wydrukować własne dedykowane pod czujniki. dodałem silnik elektryczny jako napęd, do układu skrętnego będzie podłączony silnik krokowy lub serwo, to do przemyślenia. z oryginału zmodyfikowałem jeszcze układ skrętny by mieć większy promień skrętu

#malinoweauto

#lego #arduino #raspberrypi #elektronika #chwalesie
mapache - może ktoś jeszcze pamięta projekt ( ͡° ͜ʖ ͡°)

po długiej przerwie wracam...

źródło: comment_zIx1T2K5FTg7mlKkHMbW8VdfvUAce6Bv.jpg

Pobierz
  • 22
@mapache: O, fajnie, że wróciłeś :) Ja już swojego zdążyłem złożyć i rozłożyć. W 2019 roku to już może warto pomyśleć o Jetsonie Nano i kamerce zamiast czujników ;)
P.S. Oryginalne silniki i serwo LEGO można fajnie wpiąć do maliny.
@size: kamerka będzie, czujnik też są niezbędne ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jetson Nano trochę mnie zgniata ceną. póki co nie chcę aż tyle kasy ładować, niestety będę katował maline przetwarzaniem obrazu
@size: i oryginalnych serw nie chcę używać. zbędny koszt. wolę zwykłe kupić i wydrukować budowę. i takie rzeczy jak silniki chcę kontrolować z poziomu arduino, ma wyjście analogowe i nie trzeba nic dodawać więcej. malina ma mi służyć do softu, arduino do zbierania pomiarów i kontroli silników
@SanFable: na początku miałem plan wykorzystać jakieś auto RC gotowe i przerobić pod swoje potrzeby, potem zainteresowałem się Open RC by zrobić to po mniejszych kosztach i pod swoje wymagania. ale finalnie stwierdziłem po co skoro całkowicie za darmo złożę sobie autko z lego które spełnia wszystkiego moje wymagania. może jak wszystko dopnę na lego i zobaczę że wszystko się sprawdza to zrobię swoje auto od zera. póki co nie chcę
@mapache:

Budowałem taki pojad na inżynierce tyle że z przerobionego 42037 i powiem ci jaka była największa wada - luzy na układzie kierowniczym, o ile napęd bardzo spoko tak luzy na układzie kierowniczym to masakra. Dlatego gdybym drugi raz budował to brałbym klasyczny model RC i kasował maksymalnie luzy + tak jak mówisz - słaby skręt.

Jak chcesz raspberry pi to tylko 4GB wersje i 4 generacja albo nvidja jetson inne
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bi-tek: to w przyszlości zmienie RPi. poki co wycisne ile sie da operujac na samym czujnikach. watpie by kabina przeszkadzala kamerze. jest dosc duza