Wpis z mikrobloga

Miałbyś je podać po to aby ten post byl czymkolwiek więcej niż bezwartościowym memixem


@alex-fortune: Może zadam pytanie inaczej, bo widzę że będziesz unikał bezpośredniej odpowiedzi - dlaczego trendy w ilości emisji są dla ciebie niewystarczające? Przecież dyskusja związana z Gretą to dyskusja o ograniczeniu tych emisji, a jak widzimy na obrazku nasz region (z którego Greta pochodzi) wypada w tym najlepiej.
Limity emisji CO2 są zasobem - czemu więc Chińczycy MUSZĄ palić mniej CO2 niż Polacy?


@johny-kalesonny: Kto powiedział że MUSZĄ? xD Skąd ty to wziąłeś? xD Wszyscy musimy ograniczyć emisję CO2, ale darcie ryja o tym w Europie ma akurat najmniej sensu, bo idzie nam to zbiorowo całkiem nieźle.
dlaczego trendy w ilości emisji są dla ciebie niewystarczające?


@Yukio_Mishima: ponieważ jest róznica między wzrostem 10% dla kogoś kto emituje 100 ton CO2 / os a wzrostem 150% dla kogoś kto emituje 1 tonę CO2 / os.

Lub prościej - im większy jesteś, tym bardziej każdy procent ma większy impact całościowy.
ponieważ jest róznica między wzrostem 10% dla kogoś kto emituje 100 ton CO2 / os a wzrostem 150% dla kogoś kto emituje 1 tonę CO2 / os.


@alex-fortune: Pewnie że jest różnica, ale przecież rozmawiamy o ograniczaniu CO2 w Europie. xD Do tego nie jest nam potrzebne porównywanie dwóch wzrostów emisji.
No Ty. Uznajesz, że Chińczycy powinni ograniczyć CO2, mimo, że emitują mniej CO2 niż Polacy i dwukrotnie mniej niż Amerykanie. Indie to nawet szkoda porównywać.


@johny-kalesonny: Ja? Gdzie ja to napisałem? xD Ty rozmawiasz ze mną czy z kim? Przecież przed chwilą napisałem że WSZYSCY powinniśmy ograniczać CO2. Fajna ta rozmowa, taka nie za poważna. Doceniłbym gdybyś przestał uprawiać na mnie jakieś projekcje swoich przeciwników politycznych.
@Yukio_Mishima: Zgadza się, wszyscy powinniśmy ograniczać CO2. Ale:

- Największym problemem są Stany Zjednoczone, które uciekają z Porozumienia Paryskiego, oraz kraje, które są w scenariuszu +4*C (Rosja, Arabia Saudyjska, Ukraina, Turcja)
- Chiny sa na tym samym poziomie problemu co inne kraje zaznaczone na czerwono
- Indie wypadają jako jedne z najściślej trzymających się krajów co do swoich postanowień klimatycznych