Wpis z mikrobloga

Mirki, jaka będzie najlepsza kombinacja? Domek w górach - potrzeby "monitoring" zewnętrzny. Dostępny w zasięgu nadajnik GSM (4G jest). Chodzi o coś nisko budżetowego. Jakaś kamera IP/modem GSM/smartphone/router gsm?

#kameraip #monitoring
  • 11
@Bomboniusz1986 Czyli to tak wrażliwe jest? To trochę lipa. Z tego co widziałem to kamerki mają gniazdo na SD.

Myślałem żeby to zrobić na zasadzie: kamera IP, router z gniazdem USB, modem gsm.

Mnie interesuje żeby zobaczyć czy i kto wchodzi na działkę. Ostatnio ktoś mi ukradł 3 karpie ze stawu - to nawet nie ważne bo w stawie jest przekroczone o 1400 e. coli. Także smacznego. Ale ktoś uszkodził detektor ruchu
@Snaken raczej możesz sobie poziomy wrażliwości ustawiać, ale jak pająk zrobi ci pajęczynę na obiektywie to będziesz miał alarm co minutę, z mgłą to samo, deszcz też. Generalnie detekcja ruchu służy raczej do ograniczenia zapisu na dysk(ogranicza też przedział czasowy do przeszukania w razie godziny w) a w mniejszym stopniu do,, niezawodnego " wykrywania intruza. A myślałeś nad takim urządzeniem jako fotopułapka(często wykorzystywana w lesie przez straż leśną) ? Co ile jesteś
@Snaken ja bym naprawdę pomyślał nad jakimś monitoringiem, nie musi być ip, poszukaj coś dahua, hikvision, merx-hdcvi, hdtvi, ahd pod takimi hasłami (sam mam), kupujesz rejestrator, kamerę (możesz na początku jedną) i masz monitoring a nie zabawkę. Sprawdź też jaki masz upload na miejscu i do takich zastosowań rączej nie router usb, mobilny
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Snaken: Potwierdzę co pisze B. - co do pająków, deszczu i mgły. Dlatego wybierając sprzęt nie kieruj się raczej super- liczbą pixeli, a sensownym doborem miejsca i potencjalnego dostępu do czyszczenia. Ja jedną mam z 5m nad ziemią na elewacji i musiałem zrobić specjalną tyczkę z miotełką do zdejmowania pajęczyn. Jak pająka nie zdejmiesz to oglądasz ,,monstra" z Cloverfield :)