Wpis z mikrobloga

@Silikon: Wyczytałem ze temperatury wody wpływającej w obieg to 55degC wypływającej Ok 40degC. Martwi mnie tez ewentualne pęknięcie rurki i zalanie instalacji oraz późniejszy brak dostępu do kabla w razie W.
Wyczytałem ze temperatury wody wpływającej w obieg to 55degC wypływającej Ok 40degC. Martwi mnie tez ewentualne pęknięcie rurki i zalanie instalacji oraz późniejszy brak dostępu do kabla w razie W.


@jajcek: w takim razie trzeba do tabeli zajrzeć jak podwyższona temperatura wpływa na długotrwałe dopuszczalne obciążenie - i tyle, do 70 stopni powinno być ok (dopuszczalny prąd będzie wynosił wtedy zero)
@Zarzutkakke dzięki. Jednak zdecyduje się pod tynkiem na ścianach. Później hydraulik, gość od rekuperacji albo wylewkarze podeptaja i rozdupcza te peszle. Place to niech naparzaja elektrycy po ścianach ile się da. A weź później wycina styropian pod te rury.
@Silikon: @jajcek: Jak w betonie to maks temp wody 30 stopni z zimnej i potem do 55 maks bo popęka ale jak gipsowa podłoga cienka to może być więcej niż 55 stopni, acz kablom to nic nie zaszkodzi.