•  

Mirki, zamówiłem ostatnio telewizor. Na zamówieniu od razu wyskoczyło transport z wniesieniem: 0zl więc profit. No i dzwoni dostawca do żony i w rozmowie wyszło, że on nigdzie nie ma w zamówieniu darmowego wniesienia. Chwila, chwila, ale przecież wyraźnie stoi napisane. Żona otwiera szczegóły dostawy a tam dowiaduje się, że istnieje coś takiego, jak wniesienie przed budynek . W praktyce ogranicza się to do wyjebania towaru z busa na chodnik. No chuj by ich...
    #oleole
    #januszebiznesu
    #gownowpis

źródło: 1569988064315.jpg

• poprzednie komentarze (152)

•  

Pani my nie doczytali i teraz trzeba płacić.

•  

@Westfield też mi się wydaje że nie potrafisz czytać.

•  

A to, że OleOle przyznało mu rację to widzę wygodnie ignorujesz.

@Cinkito: Potrafisz czytać, mordeczko? 22 minuty temu się na ten temat wypowiedziałem.

https://www.wykop.pl/wpis/44277547/mirki-zamowilem-ostatnio-telewizor-na-zamowieniu-o/#comment-156357127

•  

@RoastieRoast: nie ma mowy bym z tego skorzystał. Ciekawe na cholerę to wymyślili

•  

@arcypatelniagrozy: Po to, żeby ciąć koszty kosztem jakości obsługi klienta. W Niemczech to raczej norma.

+: Antekex
    •  

@RoastieRoast: raczej tak. Najgorsze gówno na jakie tu wdepłem to Otto.de i o2. Obsługa klienta jest tu na baaaaardzo niskim poziomie.

•  

@Rimfire: A ja nie czytam każdego Twojego komentarza czy ogólnie każdego w tym wpisie bo jest ich tu za dużo. Obszar przed blokiem to nie jest jego posesja, w tym przypadku dodatkowe pakiety to mogą być za montaż w domu czy inne pierdoły, ale skoro kupuje coś z wniesieniem to powinni mu to wnieść do mieszkania, kropka. Później się dziwić, że ludzie mają paranoję jak chcą coś kupić.

•  

@Rimfire: Mordo od kiedy podwórko przed blokiem mieszkalnym będzie nazywane jego posesja? Pytam z ciekawości, bo ponad 20 lat mieszkam w bloku i nie wiedziałem, że to moja posesja (。◕‿‿◕。)

•  

A ja nie czytam każdego Twojego komentarza czy ogólnie każdego w tym wpisie bo jest ich tu za dużo.

@Cinkito: Przecież ten konkretny komentarz to była odpowiedź na Twój komentarz.

ale skoro kupuje coś z wniesieniem to powinni mu to wnieść do mieszkania, kropka. Później się dziwić, że ludzie mają paranoję jak chcą coś kupić.

@Cinkito: W tym rzecz, że we wpisie OP wkleił screena gdzie palcem pokazał, że wykupił "z wniesieniem przed budynek" i ogólnie cała awantura skupia się początkowo na tym, że on rozumie "wniesienie" jako do mieszkania, a jemu wyładowano przed domem. Natomiast wniesienie przed budynek to wniesienie na posesję, i termin został użyty prawidłowo.

Do nieporozumienia pomiędzy tym co OleOle obiecało klientowi, a co firma kurierska oferuje się nie odnoszę, bo nie ma informacji o tym kto zawinił.

•  

Mordo od kiedy podwórko przed blokiem mieszkalnym będzie nazywane jego posesja? Pytam z ciekawości, bo ponad 20 lat mieszkam w bloku i nie wiedziałem, że to moja posesja (。◕‿‿◕。)

@OstryKrulAlbanii: Mordunio, przecież jest napisane wyraźnie, że "wniesienie przed budynek" także jakby była posesja to by na nią wniósł, a jak nie ma, no to przed budynkiem zostawia. pozdro600

•  

@Westfield: nie pokazuk paluchem Jak prostak tylko jakims wskaznikiem np. Dlugopisem

•  

@Wykopowiedz To zdjęcie nie było robione z zamiarem wstawienia na wykop, więc bez takiej spiny.

•  

Przecież ten konkretny komentarz to była odpowiedź na Twój komentarz.

@Rimfire: nie była. Chyba miała być, ale odpisałeś komu innemu:

@M_Szopen_TM: Mordeczko, ja się odnoszę konkretnie do zarzutu OPiego, że wniesienie to ma być zaniesienie do domu a nie jak on to określił wyładunek na chodnik przed domem

W tym rzecz, że we wpisie OP wkleił screena gdzie palcem pokazał, że wykupił "z wniesieniem przed budynek" i ogólnie cała awantura skupia się początkowo na tym, że on rozumie "wniesienie" jako do mieszkania, a jemu wyładowano przed domem. Natomiast wniesienie przed budynek to wniesienie na posesję, i termin został użyty prawidłowo. Do nieporozumienia pomiędzy tym co OleOle obiecało klientowi, a co firma kurierska oferuje się nie odnoszę, bo nie ma informacji o tym kto zawinił.

Ale Ty nie czaisz, że on kupił telewizor gdzie było napisane, że kupuje "telewizor z wniesieniem", a to że to było wniesienie przed budynek to przeczytał dopiero w innym miejscu (czyli w tym regulaminie darmowego transportu widocznym na pierwszym zdjęciu) po fakcie?

•  

@Westfield: problem polega na tym, że to sklepy nas robią w ciula. Mam znajomego, który robi w kurierce i ich wewnętrzna umowa z dużą siecią AGD nie obejmuje wniesienia, mimo że klient za nie dopłaca płacąc za dostawę

•  

@niepanimaju:

Jeśli chodzi o telewizory, to wnosimy do domu. Tutaj znjadziesz szczegóły: https://www.oleole.pl/cms/pomoc-cennik-uslug-dodatkowych.bhtml?sp=e13&oldPage=cennik_uslug. Po prostu coś poszło nie tak ze strony Dostawcy i jest nam naprawdę bardzo wstyd z tego powodu.

@Westfield: Odnaleźliśmy już Twój numer zamówienia, sprawdziliśmy wszystko i chcielibyśmy szczerze przeprosić za tę sytuację. To wynik przeoczenia Dostawcy, darmowe wniesienie obowiązywało dla tego zakupu.
      Jest nam bardzo głupio, że do tego doszło.
      Prosimy, zgłoś się do nas w wiadomości prywatnej. Przygotowaliśmy coś dla Ciebie i mamy nadzieję, że uda nam się zrekompensować stratę wniesienia.

Jednocześnie dziękujemy Wam wszystkim za zwrócenie uwagi na mało czytelne komunikaty na naszej stronie internetowej. Postaramy się to naprawić.

Pozdrawiamy,
      Zespół OleOle!

•  

@OleOlePL Dziękuję za pochylenie się nad sprawą. Szacunek.

•  

@niepanimaju: no właśnie typowy janusz tak powie, bo obraz będzie wyglądał gorzej niż na fhd i widać to gołym okiem, a nie mam nic wspólnego z byciem kinomanem

•  

@ajuto00: wnosi się go na posesję. Czego nie rozumiesz?

•  

@Shatter: przed blokiem lokator nie ma swojej posesji

+: Dutch
    •  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@ajuto00: ale co to kogo obchdozi skoro masz wyraźnie napisane że wnosi się przed budynek? Ma być dopisane "jak masz podwórko to na podwórko, a jak nie masz to do klatki"?

•  

@Westfield To samo jest z usluga dor2dor, kurier paczkę ma dostarczyć do pierwszych drzwi - w bloku do drzwi od klatki.

•  

@Westfield: sklep meb.com.pl robi ludzi w uja pisząc przy produktach, że wysyłka jest od 24h. Czyli bliżej nieokreślony termin ale robi wodę z mózgu.

•  

@Westfield: już niedługo: HIT! BEZPŁATNA DOSTAWA NA TERENIE CAŁEGO KRAJU 30CM PRZED DRZWI NASZEJ PLACÓWKI

•  

nie była. Chyba miała być, ale odpisałeś komu innemu:

@Cinkito: A, faktycznie. Przepraszam.

Ale Ty nie czaisz, że on kupił telewizor gdzie było napisane, że kupuje "telewizor z wniesieniem", a to że to było wniesienie przed budynek to przeczytał dopiero w innym miejscu (czyli w tym regulaminie darmowego transportu widocznym na pierwszym zdjęciu) po fakcie?

@Cinkito: Czaję to. Z tym, że tę informację OP podał dopiero w którymś tam komentarzu. Ja odpowiadam odnośnie jego zarzutu wobec kuriera, który miał napisane że wnosi przed budynek, a nie do mieszkania, i że niby to jest wprowadzanie w błąd.

•  

@Westfield: dobrze, że nie wniesienie na krawężnik najbliższy miejscu postojowemu zajętemu przez dostawcę! :)

•  

ale co to kogo obchdozi skoro masz wyraźnie napisane że wnosi się przed budynek? Ma być dopisane "jak masz podwórko to na podwórko, a jak nie masz to do klatki"?

@Shatter: No i właśnie dlatego jest to zapis niejasny i kontrowersyjny, większość ludzi "wniesienie" traktuje jako "wniesienie na górę pod drzwi co najmniej".

Komunikat powinien być prosty i czytelny, a nie że przy zakupie głupiego sprzętu RTV musisz przeczytać kilka stron regulaminu jakiejś januszowej promocji. Nie wolno zatajać pewnych istotnych warunków danej promocji na jakimkolwiek etapie zamówienia. A to, czy transport jest z wniesieniem do mieszkania czy tylko na 1 piętro, jest dla niektórych klientów kluczowe, bo np. nie mogą dźwigać ciężarów.

Firma, która nie szanuje swojego klienta (jego czasu przede wszystkim) i żeruje na jego zaufaniu do marki, powinna być piętnowana za takie praktyki.

Każda firma powinna traktować swojego klienta jak partnera, a nie jak potencjalnego frajera, którego można wydoić na kilka złotych. No chyba, że firma nastawia się, że nie chce mieć stałych klientów, a po zarobieniu i spadku reputacji zwiną biznes i zaczną następny.

•  

@Westfield: Czytanie ze zrozumieniem to podstawa.

•  

@Westfield: Kurwa. W Polsce korporacje ruchają nas jak polaków robaków i tak wytresowali swoje małpki, że część ludzi jeszcze tego broni. Jak czytam wielkimi literami napis "wniesienie za darmo" to domniemuje, że dany towar mi wniosą do mieszkania, a nie musze kurwa szukać haczyków, że wniesienie obejmuje jedynie wyładowanie z paki.

Bo co jakbym nie kliknął opcji wniesienie a zamówiłbym daną rzecz z dostawą? Typ podjechałby transporterem i kazał mi ściągac przedmiot z paki? Kurwa polaki robaki.

+: BotGirl
    •  

@Westfield masz problem o to, że zamówiłeś tv z opcją wniesienia przed budynek, czytaj pod jebana kurwa klatkę schodową, furtkę jak masz chałupę, proste, najlepiej idź do sądu z tym, kurwa problemow na siłę szukasz

•  

Czaję to. Z tym, że tę informację OP podał dopiero w którymś tam komentarzu. Ja odpowiadam odnośnie jego zarzutu wobec kuriera, który miał napisane że wnosi przed budynek, a nie do mieszkania, i że niby to jest wprowadzanie w błąd.

@Rimfire: przecież masz to napisane w poście i pierwszym komentarzu od razu gdzie OP wrzucił zdjęcie zamówienia i regulaminu.

•  

@ajuto00: no ale tam jest napisane w jednym zdaniu, a nie w regulaminie xD

•  

przecież masz to napisane w poście i pierwszym komentarzu

@Cinkito: Nie mam.

•  

@Rimfire: masz.
      Której informacji niby nie ma w tym wpisie i komentarzu?

. . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

źródło: Screenshot_20191002-133403.jpg

•  

Bo co jakbym nie kliknął opcji wniesienie a zamówiłbym daną rzecz z dostawą? Typ podjechałby transporterem i kazał mi ściągac przedmiot z paki? Kurwa polaki robaki.

@ShinpuTokubetsu: To by zatrzymał się na najbliższym posesji miejscu umożliwiającym parking. Czyli jeśli mieszkasz np. na osiedlu zamkniętym, to zatrzymałby się np. na parkingu obok, i powiedział że kurier z paczką do odebrania. Po czym by czekał aż zejdziesz.

•  

@Cinkito: No i gdzie tam jest "wniesienie do mieszkania"? Jak byk stoi "wniesienie przed budynek".

•  

no ale tam jest napisane w jednym zdaniu, a nie w regulaminie xD

@Shatter: Jest napisane dopiero, jak się wejdzie w szczegóły darmowej dostawy. Op o tym zapisie dowiedział się dopiero od kuriera, więc najwidoczniej nie było to nigdzie oznajmione w sposób jasny, gdy przechodził przez kolejne kroki zamówienia. Podejrzewam, że op nie jest jakimś totalnym analfabetą wtórnym, więc zapewne sporo ludzi się mogło na coś takiego łapać.

To nie jest w porządku, by istotne informacje o promocji ukrywać przed klientem. Zdziwiony jestem, że tyle ludzi jest zadowolonych z takich praktyk i jeszcze ich broni.

•  

@Rimfire A ja mieszkam pod blokiem, gdzie można spokojnie podjechać pod brama, z resztą jak zdecydowana większość Polakow. I co w takim wypadku oznacza wniesienie?

•  

A ja mieszkam pod blokiem, gdzie można spokojnie podjechać pod brama, z resztą jak zdecydowana większość Polakow. I co w takim wypadku oznacza wniesienie?

@Westfield: To co zostało zrealizowane. Zostawili przed budynkiem.

•  

@Westfield: czy teraz tv 55 cali kosztuje 1600 pln z dostawą? Pamiętam jak rodzice płacili ze 3500pln za 32” Sony Bravie...

•  

@M_Osti Też się zdziwiłem, że już w tej cenie można mieć taki telewizor. Co prawda była to jakaś nocna przecena i kosztował chyba 1800 pierwotnie, ale to i tak tanio.

•  

@Rimfire A nie jest to przypadkiem transport pod wskazany adres?

•  

@Westfield jesteś kurwa ślepy? Napisane na pierwszym screenie, z wniesieniem przed budynek

•  

No i gdzie tam jest "wniesienie do mieszkania"? Jak byk stoi "wniesienie przed budynek".

@Rimfire: do Ciebie to naprawdę nie dociera? Zamówił telewizor z wniesieniem (czyli drugi screen). Przyjechali do niego, zostali przed blokiem i dopiero wtedy przeczytał to co masz na screenie numer 1.

•  

A nie jest to przypadkiem transport pod wskazany adres?

@Westfield: Pod pod budynek znajdujący się pod wskazanym adresem, według tego co pokazujesz palcem. XD

źródło: wykop.pl

•  

@Igrekpl Przeczytaj wszystko od początku, a potem komentuj zamiast się kompromitować.

•  

do Ciebie to naprawdę nie dociera? Zamówił telewizor z wniesieniem (czyli drugi screen).

@Cinkito: Do Ciebie nie dociera, że wniesienie jest "przed budynek"?

•  

@Westfield: a transport bez wniesienia co obejmuje? Samodzielne wyjęcie towaru z dostawczaka?

•  

@Rimfire Ale twierdzisz, że to jest transport z wniesieniem, więc jak wygląda sam transport bez opcji wniesienia?

•  

zamiast się kompromitować.

@Westfield: Ale przecież to Ty się kompromitujesz podając sprzeczne informacje w dalszych komentarzach z tym do czego się odnosisz. Najpierw twierdzisz, że ludzi wprowadzają w błąd bo nie ma czegoś takiego jak "wniesienie przed budynek". Jak ludzie Cię poprawili, że jest, wniesienie na posesję, to dodałeś, że w OleOle to i tamto. Odnosisz się jednak do kuriera i jego realizacji tego co ma napisane w regulaminie.

•  

Do Ciebie nie dociera, że wniesienie jest "przed budynek"?

@Rimfire: ale gdzie to jest napisane na tym drugim screenie? Nikt normalny zamawiając telewizor z wniesieniem nie będzie myślał, że chodzi o wyciągnięcie go z paki i zostawienie przed blokiem. Gdyby było napisane "do pierwszych drzwi" to nie byłoby problemu, ale skoro jest "z wniesieniem" to nie róbmy kurwy z logiki i nie piszmy, że zostawienie telewizora przed blokiem to wniesienie go gdziekolwiek. To nie jest posesja OPa.

•  

Ale twierdzisz, że to jest transport z wniesieniem, więc jak wygląda sam transport bez opcji wniesienia?

@Westfield: Np. w przypadku gdy zatrzymujesz auto naprzeciwko ulicy, bo nie możesz wjechać w podwórko (jest za wąskie) albo na parkingu przed domem obok, i wydajesz z przyczepy. Proste.

•  

@Cinkito: a gdzie jest napisane że jest wniesienie do mieszkania? XD

•  

@Westfield: no niby pojechali z tym "wniesieniem przed budynek", ale przecież wielkimi literami jest napisane tylko "darmowy transport" - ot, marketingowe gówno, ale za słabe na aferę

•  

jak tak przeglądałem ich stronę to nigdzie nie ma dodatkowej opcji wniesienia do mieszkania. Jest tylko wybór firmy dostarczającej i terminu z godziną. Trochę bezsensowne zagranie z tej firmy gdyż bardzo wiele z pocałowaniem rączki Ci sprzęt wniesie i umówmy się telewizor nie waży niesamowitych wartości.

@arcypatelniagrozy:
      W koszyku:

Usługi Dodatkowe:
      Pakiet START - wniesienie, przykręcenie podstawy, ustawienie we wskazanym miejscu

Cena - 49 zł
      Ja bym myślała że ta cena za przykręcenie telewizora a ja nie chcę, chce tylko wniesienia. Wg screenu z aukcji kupiłam telewizor z wniesieniem a w pakiecie start mam wniesienie+ coś jeszcze. A to jednak jest inne wniesienie? Niemożliwe..

•  

@impet: zaraz się dodatkowo okaże, że te dodatkowe usługi skręcenia i ustawienia telewizora w wybranym przez klienta miejscu też obejmują tylko ustawienie na zewnątrz xD

•  

"wniesienie przed budynek", to swego rodzaju nadużycie słowa "wniesienie"?
      @Westfield: nie.
      Co się robi z towarem który przenosisz z busa pod drzwi domu jak nie wnosi?
      ...
      Jak sam napisałeś przenosisz a nie wynosisz
      Więc usługa powinna się nazywać przeniesienie a nie wniesienie

•  

a gdzie jest napisane że jest wniesienie do mieszkania? XD

@Rimfire: I to jest sedno tej kłótni. Normalny człowiek zamawiając coś z wniesieniem będzie zakładał, że dostanie to do domu (zresztą Ole Ole potwierdziło, że OP powinien dostać ten TV do domu). Nie bądźmy paranoikami i nie zmuszajmy ludzi do czytania każdego punktu regulaminu przy zakupie czegokolwiek żeby się czasem nie naciąć tylko wymagajmy od sprzedawców jasnych informacji. Skoro jest wniesienie to wnoszą, jak mogą zostawić przed blokiem to niech piszą do pierwszych drzwi.

•  

Normalny człowiek zamawiając coś z wniesieniem będzie zakładał, że dostanie to do domu

@Cinkito: Ale on mieszka w bloku. Więc dostał.

zresztą Ole Ole potwierdziło, że OP powinien dostać ten TV do domu

To co Ole Ole ustaliło z firmą kurierską to jest inna kwestia. Powinien od początku wyjaśnić to z nimi, a nie robić aferę na Wypoku twierdząc, że ktoś świadomie wprowadza ludzi w błąd.

Miałem już dwie sytuacje że zapłaciłem dodatkowo za wniesienie, a kurier do mnie zadzwonił, że jedzie sam i nie ma jak wnieść. Zadzwoniłem do sklepu, i oni naprostowali kuriera, że jednak musi wnieść. Skądś załatwił kolegę i wnieśli. W odróżnieniu od OP nie zrobiłem wypokowej afery, tylko kulturalnie zadzwoniłem by sprawa została załatwiona po mojej myśli.

•  

@kt13 Ale jeśli dostarczenie pod wskazany adres z wniesieniem polega na podjechaniu pod drzwi lokalu i wystawienie towaru z auta na chodnik, to jak wygląda dostarczenie pod wskazany adres bez wniesienia?

•  

nieźle, 30zł dopłaty za 3 kliknięcia pilotem.

@PozorVlak: ty to widzisz tak - 30 zł za 3 kliknięcia pilotem, a ja to widzę tak - 30 zł za to, ze jak podłączą telewizor i się okaże, że nie dziąła, to nie będę musiał się kopać z koniem, że to ja zepsułem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@durielek2: pewnie dodatkowe ubezpieczenie i pakiet antywirusowy dla pralki też kupujesz..

pokaż spoiler kto bogatemu zabroni?!

•  

@PozorVlak: jakbyś kiedyś spędził 1,5 roku na udowadnianie w sądzie, że sklep wysłał ci rozjebany telewizor, to też byś zapłacił ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Rimfire: nic nie dostał. Blok i jego podwórze nie jest posesją OPa.
      Ale mnie nie interesuje co oni ustalili z firmą kurierską, tutaj napisali OPowi że przepraszają i że ma rację. I fajnie, że zadzwoniłeś ale może OP nie pomyślał, może był zaskoczony, może nie wiadomo co jeszcze. Nie ma tu znaczenia bo to takiej opcji nie powinno w ogóle dojść skoro Ole Ole oferuje mu telewizor z wniesieniem. Najlepiej żeby wszędzie można było ruchać klienta na lewo i na prawo tak żeby każdy całe życie spędził na czytaniu regulaminów i szukaniu kruczków bo przecież nic lepszego nie można w życiu robić.

•  

@Rimfire > Ale przecież to Ty się kompromitujesz podając sprzeczne informacje w dalszych komentarzach z tym do czego się odnosisz. Najpierw twierdzisz, że ludzi wprowadzają w błąd bo nie ma czegoś takiego jak "wniesienie przed budynek". Jak ludzie Cię poprawili, że jest, wniesienie na posesję, to dodałeś, że w OleOle to i tamto. Odnosisz się jednak do kuriera i jego realizacji tego co ma napisane w regulaminie.

Jak kto mnie poprawił? Dwie osoby i ich opinie? Nie napisałem, że jest coś takiego, jak wniesienie przed budynek. I co co konkretnie dodalem, bo do "to i tamto" trudno mi się odnieść. Odnoszę się do wiadomości, które otrzymałem od oleole i do tego, co zostało wykonane przez kuriera.

Np. w przypadku gdy zatrzymujesz auto naprzeciwko ulicy, bo nie możesz wjechać w podwórko (jest za wąskie) albo na parkingu przed domem obok, i wydajesz z przyczepy. Proste.
      Tylko, że to wciąż jest dostarczeniem pod wskazany adres.

•  

@Rimfire: To bym otworzył bramę, albo zrobiłby to ochroniarz jak osiedle zamknięte i mógłby ładnie podjechać pod klatkę, bo jak zamawiam z dostawą (bez wniesienia) to z dostawą pod (chociaż) dany blok. No i załóżmy nie kliknąłem opcji "z wniesieniem". To co. Podjeżdża kurier i każe mi wejść na pakę, żebym wybrał swoje TV?

•  

tutaj napisali OPowi że przepraszają i że ma rację.

@Cinkito: Więc wszystko rozwiązali a OP i tak musiał się wyżalić na Wypoku. Żenująca sprawa.

skoro Ole Ole oferuje mu telewizor z wniesieniem

@Cinkito: Ponownie, sprawa tego jak Ole Ole ustaliło z firmą kurierską. We wpisie jest narzekanie, że kurierzy użyli zwrotu "wniesienie" odnośnie dostarczenia przesyłki pod dom. Prawidłowo zresztą.

•  

@Westfield: Dokładnie. Jak to ma wyglądać? O tym mówię temu pelikanowi @Rimfire

•  

jeśli dostarczenie pod wskazany adres z wniesieniem polega na podjechaniu pod drzwi lokalu i wystawienie towaru z auta na chodnik, to jak wygląda dostarczenie pod wskazany adres bez wniesienia?

@Westfield: no właśnie o to chodzi, że nie wiadomo...
      bo wystawienie rzeczy z auta na chodnik nie powinno się nazywać dostarczeniem z wniesieniem. Tylko... po prostu dostarczeniem.
      Jak płacisz prawnikowi za reprezentowanie cię w sądzie płacisz mu nie za to, by się uczesał i pojawił w sądzie... i nie zastanawiasz się, czy ta kancelaria akurat inaczej rozumie słowo reprezentowanie i czy ma własną definicję w regulaminie. Większość sklepów używa słowa "wniesienie" prawidłowo i jest to jakimś przyjętym w kraju standardem. Też nie wpadłabym na pomysł czytania regulaminów, czy wniesienie rzeczywiście jest wniesieniem...
      Idę do fryzjerki na strzyżenie z modelowaniem to dostaje strzyżenie z modelowaniem, a nie szukam czy w regulaminie to modelowanie to suszenie bez układania włosów na szczotkę...czy modelowanie jest modelowaniem rzeczywiście...

•  

Jak kto mnie poprawił? Dwie osoby i ich opinie?

@Westfield: Tak. Nawet jedna by wystarczyła, bo się mylisz i dalej w to brniesz. To że Ole Ole Ci obiecało dostawę do mieszkania, nie znaczy, że dostawa "wniesienie pod dom" jest oszustwem. MOŻNA WNIEŚĆ NA POSESJĘ. To że w Twoim przypadku nie ma takiej opcji nie zmienia faktu, że jest to poprawne stwierdzenie.

•  

@ShinpuTokubetsu: To sobie byś otworzył i odebrał z parkingu pod domem? No i?

•  

@Rimfire

Więc wszystko rozwiązali a OP i tak musiał się wyżalić na Wypoku. Żenująca sprawa.
      Alw o czym ty w ogóle piszesz? Przecież Ole odezwało się z propozycją rozwiązania sprawy dopiero po umieszczeniu przeze mnie posta i licznych komentarzach. Wtf gościu, chyba nie ogarniasz sytuacji.

•  

Więc wszystko rozwiązali a OP i tak musiał się wyżalić na Wypoku. Żenująca sprawa.

@Rimfire: ale przecież oni napisali o tym tutaj pod tym postem czyli już po tym jak OP go napisał xD

Ponownie, sprawa tego jak Ole Ole ustaliło z firmą kurierską. We wpisie jest narzekanie, że kurierzy użyli zwrotu "wniesienie" odnośnie dostarczenia przesyłki pod dom. Prawidłowo zresztą.

@Rimfire: ale mnie nie interesuje jak Ole Ole się dogadało z firmą kurierską tylko mnie interesuje czy jak ja zamawiam telewizor z wniesieniem to czy go dostanę do domu. I skoro w tym przypadku posesją OPa jest jego mieszkanie to tam powinien mieć dostarczoną przesyłkę.

•  

@ShinpuTokubetsu No właśnie też mi tego jeszcze nie wyjaśnił.

•  

posesją OPa jest jego mieszkanie

@Cinkito: W regulaminie nie ma mowy o "posesji". Jest napisane dokładnie "przed budynek". pozdro

•  

@Rimfire: Ale z Cb głupi troll. Elo.

•  

@Rimfire

Tak. Nawet jedna by wystarczyła, bo się mylisz i dalej w to brniesz. To że Ole Ole Ci obiecało dostawę do mieszkania, nie znaczy, że dostawa "wniesienie pod dom" jest oszustwem. MOŻNA WNIEŚĆ NA POSESJĘ. To że w Twoim przypadku nie ma takiej opcji nie zmienia faktu, że jest to poprawne stwierdzenie.

Sęk w tym, że były tylko dwie, bo reszta jest odmiennego zdania, ale co tam, skoro to te dwie mają rację, prawda? Nie napisałem, że to oszustwo, tylko, że prędzej podejrzewam nierozgarnięcie autora informacji. To, że okreslenie wnieść na posesję jest prawidłowe nie oznacza, że transport z wniesieniem w przypadku dostawy pod wskazany adres jest określeniem prawidłowym.

•  

@Westfield: wskaz im budynek na jakims wniesieniu kilometr dalej niech nioso

•  

Ole Ole wnieś se paczkę sam matole xD

+: Rimfire
    •  

@ShinpuTokubetsu: O, nic dziwnego, że nie rozumiesz jak działają podstawowe usługi, skoro mentalnie jesteś na poziomie gimnazjalisty. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

Sęk w tym, że były tylko dwie, bo reszta jest odmiennego zdania,

@Westfield: 4 na 5 osób jest zdania, że kurier powinien wnieść do mieszkania, rozpakować i podłączyć, potem jeszcze ugotować obiad, bo "tak zrozumiał Westfield" po tym jak mu się wydawało, że słowo dostarczyć oznacza zrobić obiad.

źródło: UjnsU1V.jpg

•  

@Antekex: wnieść można również coś do historii, życia kultury. Też będzie to wniesienie po schodach?

Btw: uważam że w tym przypadku jest to nadużycie

•  

@Westfield: Przecież tu jak byk stoi, że telewizory wnoszą na kwadrat, ale wydymanko.

źródło: Screenshot_20191002-152310_Chrome.jpg

•  

@Rimfire Wybacz, ale na polemikę tego poziomu już nie odpowiem.

•  

Witajcie Mireczki,

Chcieliśmy tylko poinformować Was, że wprowadziliśmy zmianę na stronie internetowej pod linkiem: https://www.oleole.pl/cms/bezplatny_transport.bhtml?link=belka.

Sprawa z Kolegą @Westfield została pozytywnie zakończona i naprawdę bardzo cieszymy się z tego powodu.

Raz jeszcze dziękujemy Wam za zwrócenie uwagi!

Pozdrawiamy,
      Zespół OleOle!

•  

@Westfield: trzeba było nie przyjmować towaru, zadzwonić na infolinię OleOle, wyjaśnić sprawę i na drugi dzień miałbyś pewnie transport razem z wniesieniem.

•  

@Listoniosek A jednak oleole stanęło na wysokości zadania proponując rekompensatę przewyzszającą wartość zamówienia.

•  

@Rimfire: ale oprócz wysyłki kurierskiej OleOle posiada również transport firmowy - może to o ten chodziło? Kurier nie ma obowiązku wniesienia paczek niestandardowych, no chyba, że przez nadawcę została wykupiona dodatkowa usługa (np. wniesienie).

•  

@LaylaTichy:
      "@Westfield: kolega @Kapitan_BeniZ: chyba nie z branzy, a po prostu uposledzony xD"

Jedno drugiego nie wyklucza xD

•  

W regulaminie nie ma mowy o "posesji". Jest napisane dokładnie "przed budynek". pozdro

@Rimfire: była już o tym mowa ze 30 razy, że normalny klient jak widzi z wniesieniem to zakłada, że chodzi o wniesienie do domu. Nie zmuszajmy ludzi do marnowania życia na czytanie regulaminie i szukanie kruczków przy takiej pierdole jak transport telewizora.

•  

@Westfield: To ja z drugiej strony przytocze fajny UX triczek na robienie ludzi w konia. Otoz pewnego razu chcialem wycofac subskrypcje powiadomien z jednego z serwisow. Robilem to juz kilka razy i dzien w dzien dostawalem powiadomienia. Czemu zatem nie moglem wycofac subskrypcji ? Otoz w okienku potwierdzenia anulowania subskrypcji sprytny programista zamienil buttony CANCEL i OK miejscami, w taki sposob ze cancel bylo teraz niebieskie, a OK szare :) Szach mat. Moj glupi mozg kilkal caly czas w niebieski przycisk :)

•  

Wybacz, ale na polemikę tego poziomu już nie odpowiem.

@Westfield: Musiałem poziom zrównać z Twoją logiką typu "tylko dwóch mnie poprawiło, także się nie liczy." ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Westfield: dobra yolo to telewizor to jeszcze ujdzie ale taka pralka itp. ja dzwigałem t o wszystko 2 piętra cięzko ale daje rade jakby mial darmową a by sie cos takiego okazało to uj by mnie strzelił xD

•  

ale oprócz wysyłki kurierskiej OleOle posiada również transport firmowy - może to o ten chodziło? Kurier nie ma obowiązku wniesienia paczek niestandardowych, no chyba, że przez nadawcę została wykupiona dodatkowa usługa (np. wniesienie).

@Listoniosek: Dziękuję! Dokładnie o to mi chodziło. Chociaż ktoś tutaj jest ogarnięty i pojmuje różnicę między dostawą kurierską swetra a 15kg telewizora.

•  

była już o tym mowa ze 30 razy, że normalny klient jak widzi z wniesieniem to zakłada, że chodzi o wniesienie do domu.

@Cinkito: Normalny kliencie, czyli jak zamawiasz meble, to też liczysz, że Ci kurier wniesie np. na czwarte piętro bez windy kanapę i szafę? XD

•  

@Rimfire: pomijając, nawet gdyby Twój towar został nadany kurierem, to ja bym też tej przesyłki na Twoim miejscu nie przyjęła. Odmówiłabym przyjęcia, bo w zamówieniu ewidentnie widnieje "wniesienie". Jestem kurierem i ludzie czasami robią oczy szeroko otwarte w przypadku TV - ja im tłumaczę, że mogę ewentualnie pomóc, ale przesyłka jest niestandardowa, nie ma wykupionej usługi "wniesienie". Jeśli ktoś nie jest w stanie tego wnieść to z góry mówię, że w takim razie proszę odmówić przyjęcia i się niezwłocznie skonsultować z nadawcą paczki.

•  

@Rimfire: gdybym je zamawiał z usługą WNIESIENIA to tak. Domagałbym się WNIESIENIA ich do domu, a nie zostawienie pod blokiem.

•  

@Rimfire

Musiałem poziom zrównać z Twoją logiką typu "tylko dwóch mnie poprawiło, także się nie liczy." ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale człowieku, o czym ty piszesz? Czytasz w ogóle swoje posty? Bo ja bez kitu już mie wiem, jak mam ci odpowiadać. Jeśli kogoś poprze 98 osób, a dwie nie, to już psu w dupę, bo przecież dwie osoby się nie zgadzają. A co to, aklamacja jest wymagana? A jeśli ciebie poparły dwie, a 98 nie, to już jest spoko? Wtf?

•  

@Rimfire

Normalny kliencie, czyli jak zamawiasz meble, to też liczysz, że Ci kurier wniesie np. na czwarte piętro bez windy kanapę i szafę? XD

Jeśli zamówi z wniesieniem, to tak.

•  

gdybym je zamawiał z usługą WNIESIENIA to tak. Domagałbym się WNIESIENIA ich do domu, a nie zostawienie pod blokiem.

@Cinkito: On zamówił z wniesieniem przed budynek. XD

Czego nadal nie rozumiesz?

•  

@Westfield: Nieważne ile osób Cię poparło, jeśli się mylą. Odniosłem się do tego, że mylisz się twierdząc "nie ma czegoś takiego jak wniesienie przed budynek". Jest wniesienie na posesję. To czy masz posesję, czy mieszkasz w bloku nie ma znaczenia. Takie są fakty. Tak stoi w regulaminie. Tyle w temacie.

Teraz Twoja argumentacja odnosząca się do tego co zamówiłeś, u kogo, kto się przyznał do błędu a kto nie, co napisało Ci OleOle - to nie ma nic wspólnego z tym co napisałem. Czyli konkretnie tego, że się mylisz, i jest coś takiego jak "wniesienie przed budynek".

Pozdrawiam, udanego wieczoru.

•  

@Westfield: daj znać co Ci powiedzą

•  

Nie będę tego ujmowal personalnie, bo nie chce mi się szukać nickow tych idiotów pod wpisem. Ale... Jakim kurwa debilem trzeba być i jaką kurwe robić z logiki, żeby uważać, że OP nie ma racji. Wniesienie to wniesienie i tyle. Tym bardziej gardzę kretynami którzy upierają się przy tej racji po wypowiedzi oleole. Albo są zjebami którzy muszą trollowac, albo są zjebami... Ręce opadają...

•  

@Westfield: bo wszystkich problem polega na tym, że nie napisałeś, czy wybrałeś transport firmowy OleOle, czy przesyłkę kurierską, czy może nawet Pocztą Polską. A to są dwie różne sprawy: - transport firmowy z usługą wniesienie ma Ci wnieść sprzęt (kolokwialnie ujmując) i chuj. Kurier już nie musi, bo nadawca, w tym przypadku OleOle, niekoniecznie wykupuje usługę wniesienie. I tu może się pojawić pewien paradoks, gdy wybierasz niby darmową dostawę z wniesieniem, a ostatecznie nadawca wysyła przesyłkę kurierem. Natomiast jeśli wybrałeś dostawę firmową i podwykonawca odmówił Ci wniesienia sprzętu, to trzeba było odmówić przyjęcia, przedzwonić do OleOle, że zaistniała taka sytuacja i na drugi dzień by Ci wnieśli.

•  

@Rimfire

Nieważne ile osób Cię poparło, jeśli się mylą. Odniosłem się do tego, że mylisz się twierdząc "nie ma czegoś takiego jak wniesienie przed budynek". Jest wniesienie na posesję. To czy masz posesję, czy mieszkasz w bloku nie ma znaczenia. Takie są fakty. Tak stoi w regulaminie. Tyle w temacie. Teraz Twoja argumentacja odnosząca się do tego co zamówiłeś, u kogo, kto się przyznał do błędu a kto nie, co napisało Ci OleOle - to nie ma nic wspólnego z tym co napisałem. Czyli konkretnie tego, że się mylisz, i jest coś takiego jak "wniesienie przed budynek".

A kto ustala, kto ma rację? Ty? Ja nie zamawiałem wniesienia na posesję i nie widzę tu zastosowania dla tego terminu. Druga część twojej wypowiedzi to jakiś bełkot. Sorry.

•  

@Listoniosek Ok tylko ja nie wiem komu zleca dostawę oleole i nawet nir powinno mnie to interesować. Ja podpisuję umowę z oleole i ich rozliczam z zapisów w niej zawartych. Ustalenia między sklepem a podwykonawcą to ich sprawy.

•  

@Westfield: ekwiwalentnie, jeśli zamawiasz wniesienie, to każesz wnosić. To nie jest Twój problem. A jeśli nie chcą wnieść, to odmawiasz przyjęcia z zastrzeżeniem.

•  

@Listoniosek Teoretycznie tak, ale to żona odbierała, dwójka maluchów czeka sama w domu na górze, nie miała czasu na kłótnie i telefony.

•  

A jednak oleole stanęło na wysokości zadania proponując rekompensatę przewyzszającą wartość zamówienia.

@Westfield: dostałeś darmowy telewizor? KURŁA CZEMU MI SIĘ Nie TRAFIAJĄ TAKIE AFERY

•  

@Westfield: to nie są kłótnie i telefony, to jest proste zdanie: "Zamawiałam z wniesieniem. Jeśli w usłudze nie ma wniesienia, to proszę wrócić paczkę na magazyn do wyjaśnienia." Zapamiętajcie to sobie. Potem jest telefon - jak nie ma czasu - to mail wystarczy i już.

•  

@Westfield: I bardzo dobrze, nie cierpię polakow którzy sobie zacierają łapska by za darmo ktoś targał im lodówkę na 5 piętro bez windy w wąskim. Powinno być tak jak u Opa i wyższa opłata za doniesienie pod drzwi. Wiadomo ze jak ktoś wybierze to drugie to ma znaczący wysiłek z wniesieniem przedmiotu.

•  

A kto ustala, kto ma rację? Ty?

@Westfield: Słownik języka polskiego definiujący pojęcia "wnieść" i "posesja". Ewentualnie możesz się profesora Miodka spytać, czy istnieje takie pojęcie jak "wniesienie na posesję" i czy może ona się znajdować przed budynkiem, jeśli Ci tak zależy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@AKAPony: @Rimfire: nie wiem czy Panowie rozumieją, ale tak jak np. MediaMarkt, etc., tak i pewnie OleOle ma swojego podwykonawcę w pewnych rejonach, który dostarcza sprzęty AGD z wniesieniem do domu. To jest zazwyczaj firma, która ma podpisaną umowę z danym sklepem na danym obszarze. Jeśli szef firmy zgodził się na takie stawki, a nie inne, i ma do tego pracowników za takie stawki a nie inne, to ani sklep, ani zamawiający nie mają w tym krzty winy.

•  

@Rimfire: ale Ty jesteś dzbanem. Od początku nie potrafisz pojąć sedna tej dyskusji.

+: kt13
    •  

@AKAPony: Ale tu nie chodzi o to, czy za darmo, czy odpłatnie. Chodzi o to, by wywiązywać się z tego, co się oferuje. I egzekwowanie swoich praw nie jest cebulactwem. Raczej brak egzekwowania to oznaka mentalności niewolniczej.

•  

@Listoniosek: Wnoszę by tylko nie przypierdzielać się do tego co się nie doczytało, a takie rozwiązanie by odciążyło ludzi psychicznie. Dostają więcej kasy za wysiłek.

•  

@Rimfire: Hehe, a Ty dalej swoje. Wybacz, ale tłumaczyli ci to już dzisiaj tyle razy, że ja tego kolejny raz nie zrobię. Nawet oleole nie wzięło twojej strony. Idź mieć rację gdzie indziej.

•  

@Westfield: No i się wywiązali. Wynieśli xd

•  

ale Ty jesteś dzbanem. Od początku nie potrafisz pojąć sedna tej dyskusji.

@Cinkito: Sedno dyskusji, czyli to że trzepiesz w kółko jak potłuczony o tym że "normalny klient" zrozumie "wniesienie przed budynek" jako "wniesienie do mieszkania? XD

•  

@Rimfire: Czy Ty jesteś upośledzony? Przecież to jest wprowadzanie w błąd...Gdybym ja miał czytać każdy regulamin od deski do deski to bym kurwa nic nie robił tylko czytał regulaminy(No i wtedy kurier musiałby gotować obiadki ;) ). WNIESIENIE ZA DARMO. Kurwa kto zrozumiałby to jako wniesienie na posesję xD Samo zdanie "wniesienie przed budynek" nie brzmi poprawnie xD Jakby mi ktoś podczas rozmowy powiedział "No wnieśli mi pralkę przed budynek" miałbym WTF jak wnieśli? Wnieść można kurwa na piętro xD Jest to wprowadzenie klienta w błąd i jakieś obarczanie kolesia, że jest cebulakiem xD To nie jest clue tej sprawy, clue jest taki, ze komunikat wprowadza w błąd. Każdy normalny człowiek myślałby, że zostanie mu wniesione. Więc nie miał nawet wyboru xD

•  

Nawet oleole nie wzięło twojej strony.

@Westfield: Sprawiasz wrażenie osoby żyjącej we własnym świecie, gdzie wydaje Ci się, że piszę dokładnie co innego niż piszę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

Czy Ty jesteś upośledzony?

@RexxarHell: No ja nie, bo potrafię przeczytać zdanie do końca, zwłaszcza jeśli ma tylko cztery wyrazy. Pytanie byłoby bardziej trafne gdybyś się spytał czy osoba, która widzi zdanie "z wniesieniem przed budynek" myśli, że chodzi o wniesienie do mieszkania jest upośledzona. XD

Samo zdanie "wniesienie przed budynek" nie brzmi poprawnie

"Z wniesieniem przed budynek" brzmi poprawnie, bo można wnieść coś na czyjąś posesję, przed budynkiem.

•  

@Rimfire: Ja? To Tobie wszyscy próbują coś wytłumaczyć, a Ty z uporem maniaka wciąż powtarzasz swoje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@AKAPony: wiesz, mój znajomy pracował u Janusza, takiego podwykonawcy MM, to dostawał ledwo 2k na rękę, a przy tym odpowiadał finansowo za sprzęt. Ale nic dziwnego, bo siedziało dwóch w jednym aucie. Ja jako kurier mam jednak trochę większe prawa i paczek ponad standard nie noszę - chociażby z faktu, że przy uszkodzeniu podczas wnoszenia to byłaby moja wina.

+: AKAPony
    •  

@Listoniosek: No spoko rozumiem. Nikt go nie zmuszał by podpisywać umowę wiec mnie to nie interesi. Głównie mnie interesi to by przedsiębiorstwa miały pule bonusowe za prace ponad standard i tyle.

•  

Sedno dyskusji, czyli to że trzepiesz w kółko jak potłuczony o tym że "normalny klient" zrozumie "wniesienie przed budynek" jako "wniesienie do mieszkania? XD

@Rimfire: i tym też pokazujesz, że jesteś dzbanem bo nikt niczego takiego nie twierdzi. Skoro w ofercie jest telewizor z wniesieniem to nikt normalny nie będzie myślał, że chodzi o zostawienie przed blokiem tylko o wniesienie do domu. A ja chciałbym żyć w świecie w którym nie muszę czytać regulaminu dotyczącego każdej pierdoły i nie zakładać, że na każdym kroku ktoś mnie chce wyruchać. Gdyby to było napisane w samej ofercie "wniesienie przed budynek", a nie w regulaminie darmowego transportu to nikt by nie miał z tym problemu Ty dzbanie. Nie wiem jak inaczej to mam wytłumaczyć jeszcze żebyś to zrozumiał.

•  

@AKAPony: to tak niestety nie działa, dany sklep bierze "najtańszego" Janusza z busami (najlepiej z windą), a umowa zobowiązuje. Dwóch pracowników Janusza na pralkę lub nawet lodówkę side by side przy młynarce to nie jest praca ponad standard. Przynajmniej wg pracowników i Janusza, bo tam zazwyczaj robią młodzi.

•  

@Rimfire: Dziecko moje drogie, czy Ty kiedykolwiek coś kupowałeś przez neta? Przeklikujesz kilka stron, koszyczek, chuje muje dzikie węże. Czy jest coś złego w tym, że oczekuje ja, jak i zarówno kolega - autor posta - klarownej informacji? Chcę kurwa wiedzieć czy jest te wniesienie czy nie ma tego jebanego wniesienia. A nie kurwa szukać kruczków na każdej jebanej stronie gdzie klikam: przejdź do koszyka, dalej, akceptuje, potwierdzam, dokonaj zapłaty. Tylko kurwa tyle. I wtedy posiadając tę informację mogę dokonać decyzji. Zresztą z tego co widzę to sam portal przyznał się do błędu więc odpowiedzieli mi na zadane w poprzednim poście pytanie. Więc pozostaje mi tylko, życzyć Tobie szybkiego powrotu do zdrowia( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@AKAPony: i wierz mi, tam albo robią przygłupy dla Janusza, albo cwaniacy. Co innego, gdy zamawiasz z montażem i/lub podłączeniem, to wtedy faktycznie sklep wysyła swoich.

•  

i tym też pokazujesz, że jesteś dzbanem bo nikt niczego takiego nie twierdzi. - Cinkito 4 minuty temu

samo wniesienie przed budynek brzmi dość abstrakcyjnie. Przed budynek to można coś przynieść albo dostarczyć, a nie wnieść przed budynek. - Cinkito kilka godzin temu

@Cinkito: Znaczy się albo masz pamięć złotej rybki, albo uważasz że jesteś nikim. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@RexxarHell: Mógłbyś to napisać jak człowiek, a nie jakiś menel? Nie mam zamiaru się przekopywać przez wypociny kogoś, kto nie potrafi sklecić zdania bez wulgaryzmu.

•  

@Rimfire: Ale to, że my tutaj musimy czytać wypociny upośledzonego człowieka to jest wszystko, ok? XD

•  

@Rimfire: szczególnie, ze inni wstawiali screen z którego wynikało że darmowy transport z WNIESIENIEM w przypadku telewizorów obowiązuje rzeczywiście z wniesieniem, a nie jak w przypadku dużych sprzętów: lodówek, pralek z wniesieniem przed budynek. Skoro informacje na stronie są sprzeczne i ciężko się w nich połapać to jest to wina firmy, która je tak przedstawiła, a nie OPa. No bo teraz biorąc pod uwagę screen który namiętnie wrzucasz nie należało mu się wniesienie telewizora, a z jeszcze innego screenu - należało. I teraz której informacji ufać, skoro obie pochodzą od tej samej firmy?
      Jakby jeszcze była opcja dokupienia samego wniesienia do wybranego wniesienia to może by coś zatrybiło, ale nie... jest opcja START z podłączeniem tego telewizora, więc każdy normalny człowiek myśli, że nie będzie płacić 50 dych za podłączenie bo zależy ma na wniesieniu, które według zakładki "moje zamówienie" ma.... Ale ty pewnie jesteś jedyny nieomylny i zawsze czytasz wszystkie regulaminy na wszystkich podstronach. Jak idziesz na strzyżenie z myciem do fryzjera to też prosisz regulamin, by sprawdzić czy to mycie to masz od razu z suszeniem, czy nie, bo przecież jak ci umyją włosy i obetną no to nie muszą już suszyć, bo nie kupowałeś takiej usługi xD

•  

Ale to, że my tutaj musimy czytać wypociny upośledzonego człowieka to jest wszystko, ok? XD

@RexxarHell: No ja nie muszę, dlatego twoich nie przeczytałem. XD

•  

szczególnie, ze inni wstawiali screen z którego wynikało że darmowy transport z WNIESIENIEM w przypadku telewizorów obowiązuje rzeczywiście z wniesieniem

@kt13: To jest screen tego już poprawionego przez Ole Ole. Jak się na jakiś temat wypowiadasz odnosząc do innych wypowiedzi, to się najpierw wczytaj w cały wątek, bo się w tym momencie wygłupiłaś.

•  

OleOlePL 8 godz. temu+15
      Cześć @Westfield, cześć Mirki,

Tutaj OleOle. Rozumiemy Twoje niezadowolenie sytuacją, która miała miejsce podczas realizacji zamówienia i jest nam z tego powodu szczerze przykro. Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca, dostawca prawdopodobnie popełnił błąd - telewizor powinien zostać wniesiony do mieszkania bez dodatkowych opłat. Bardzo zależy nam, żeby dokładniej zweryfikować i przeanalizować Twoją sprawę, żeby w przyszłości wyeliminować tego typu błędy oraz uprościć komunikację w ramach strony internetowej.

@Westfield - prosimy, podaj nam numer swojego zamówienia w wiadomości prywatnej, poprzez profil Facebook lub mailowo na adres opinie@oleole.pl. Przyjrzymy się sprawie tak szybko jak to możliwe i wrócimy do Ciebie z odpowiedzią. Dołożymy wszelkich starań, żeby wyjaśnić temat i zrekompensować Twoje niezadowolenie.

Pozdrawiamy,
      Zespół OleOle!

@Rimfire: to dziwne, że OleOle nic na ten temat w takim razie nie wie, że telewizora nie wnoszą, skoro 8h temu, zanim poprawili infromację na stronie, przyznali że wnoszą. Po prostu chujowo mieli opisane zasady WNIESIENIA na stronie i to nie jest wina OPa.

•  

to dziwne, że OleOle nic na ten temat w takim razie nie wie

@kt13: A gdzie napisałem, że nie wie? Przegraj dyskusję na argumenty, to wymyśl argumenty i odnieś je do czegoś czego nie powiedziała osoba, która cię zagasiła. #logikarozowychpaskow XD

•  

@Rimfire: :D czyli wiesz, że nie ma w tym winy OPa ale wysrywasz ścianę tekstu, by udowodnić, że jednak jest?

•  

czyli wiesz, że nie ma w tym winy OPa ale wysrywasz ścianę tekstu, by udowodnić, że jednak jest?

@kt13: Ty chyba jesteś spokrewniona z tą babką z którą gadał Jordan Petersen. XD

źródło: i.ytimg.com

•  

@Rimfire: mnie nie interesują rodzinne i prywatne konotacje wykopków, ale każdy ma jakieś hobby :)

•  

@kt13: Zalecam jednak obejrzeć, bo wykazujesz tę samą przypadłość co ta pani.

źródło: youtube.com

•  

@Rimfire: od diagnozowania mnie mam specjalistów. Dziękuję za troskę. Widzę, że tak samo troszczysz się o OPa, który został zrobiony w chuja, ale nie potrafi to do ciebie dotrzeć

•  

@Rimfire
      @kt13

A gdzie napisałem, że nie wie? Przegraj dyskusję na argumenty, to wymyśl argumenty i odnieś je do czegoś czego nie powiedziała osoba, która cię zagasiła.

Nic nie wie w takim sensie, że ich zdaniem powinien zostać wnisiony w ramach tego wniesienia przed budynek. (-‸ლ)

•  

@Westfield: Daj spokój, to nie ma sensu. Powinieneś wiedzieć, że tam było przed budynek. Pamiętaj aby będąc u lekarza i płacąc za konsultacje na pewno się upewnić że zapłaciłeś za to co chciałeś, bo może w skład wizyty nie wchodzi zdiagnozowanie problemu albo wystawienie zwolnienia, a jedynie możliwość wejścia do gabinetu. I to nazywają konsultacją. A jak nie sprawdzisz. To... po prostu twoja wina :D

•  

od diagnozowania mnie mam specjalistów.

@kt13: To mnie wcale nie dziwi.

Widzę, że tak samo troszczysz się o OPa, który został zrobiony w chuja, ale nie potrafi to do ciebie dotrzeć

@kt13: OP zareklamował usługę, i dostał rekompensatę. Najwyraźniej tego nie zauważyłaś. Nie zauważyłaś również tego, że zamiast od razu to zrobić napisał wpis ze swoimi użaleniami i zrobił antyreklamę firmie, która zresztą nadal wisi na głównej stronie Mirkobloga, pomimo pomyślnego rozwiązania problemu i przeproszeniu przez OleOle.

Akurat TO do Ciebie nie potrafi dotrzeć, ale potrafi to, że przez pomyłkę komuś nie wniesiono telewizora do windy, czyli jak to ujęłaś "został zrobiony w chuja"

Nic nie wie w takim sensie, że ich zdaniem powinien zostać wnisiony w ramach tego wniesienia przed budynek. (-‸ლ)

@Westfield: Aż musieli wyszczególnić co mogą wnosić tylko przed dom, bo jeszcze ktoś nie tylko zinterpretuje "wniesienie przed budynek" jako wniesienie do mieszkania, ale jeszcze na przykład zamówi lodówkę i się zdziwi, że mu nie wtargają po schodach pod drzwi, po czym wysmaruje im negatywną opinię na ulubionym portalu stulejarzy i koneserów patologii. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@kt13: OP zareklamował usługę, i dostał rekompensatę. Najwyraźniej tego nie zauważyłaś. Nie zauważyłaś również tego, że zamiast od razu to zrobić napisał wpis ze swoimi użaleniami i zrobił antyreklamę firmie, która zresztą nadal wisi na głównej stronie Mirkobloga, pomimo pomyślnego rozwiązania problemu i przeproszeniu przez OleOle.

@Rimfire: Zauważyłam, chyba właśnie ty nie zauważyłeś. To dobrze, że wpis wisi, bo każdy się może z nim zapoznać i jeśli to jest antyreklama to chyba przegapiłeś burzę z ProLine.... ja po tym wpisie widzę, że warto robić z tą firmą interesy, bo się nie wypnie dupą na problem z komunikacją firma-klient, firma-kurier, kurier-klient, czy ciul wie jaką jeszcze...
      A wpis ciągle żyje, bo ludzie tacy jak ty nie mogą zamknąć tematu tak jak zrobiło to OleOle tylko muszą się wykłócać, że to nie jest wina firmy, a klienta.

•  

A wpis ciągle żyje, bo ludzie tacy jak ty nie mogą zamknąć tematu

@kt13: O, i jeszcze nie wiesz na jakiej zasadzie działa mikroblog. Wpis utrzymuje się w "gorących" przez 24 godziny od dodania o ile nie zostanie zdjęty przez autora lub moderatora.

Także nie dosyć, że niewinny kurier, któremu nie dano dyspozycji że ma wnieść telewizor został postawiony w złym świetle bo odmówił wykonania usługi mu niezleconej, to jeszcze firma jest szkalowana za pomyłkę którą naprawiła, zrekompensowała i przeprosiła.

Natomiast Rimfire nie ma racji, że można użyć słowa "wnieść" w odniesieniu do "przed budynkiem", bo przecież nie można czegoś wnieść na czyjąś posesję z tego powodu, że OleOle przeprosiło i powiedziało że takiemu jednemu gościowi mieli wnieść telewizor do mieszkania, ale nie wnieśli. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@kt13: O, i jeszcze nie wiesz na jakiej zasadzie działa mikroblog. Wpis utrzymuje się w "gorących" przez 24 godziny od dodania o ile nie zostanie zdjęty przez autora lub moderatora.

@Rimfire: what? czemu mi tłumaczysz rzeczy które wiem? Co to ma do tego, że stwierdziłam, że wpis żyje.... i jak to się ma do tego, że stwierdziłam, ze to dobrze, że nikt go nie usunął?
      I nikt nie szkaluje firmy, masz jakieś urojenia w tym momencie. Może ty też masz taką samą przypadłość, którą przed chwilą sugerowałeś mojej osobie?
      "Natomiast Rimfire nie ma racji, że można użyć słowa "wnieść" w odniesieniu do "przed budynkiem", bo przecież nie można czegoś wnieść na czyjąś posesję"
      wnieść na posesję" nie jest równoznaczne z "wnieść przed budynek". Więc w sumie gdyby ktoś ci coś wniósł na posesję tuż po przekroczeniu bramy, mógłbyś się kłócić że mają to przenieść 4 metry dalej, bo ty masz w umowie przed budynkiem... Ale nie.... zaraz.... dla ciebie to przecież to samo :D Pomijając fakt, że składanka "wnieść przed budynek" to jakieś językowe kuriozum. I nie tylko ja na to zwracam uwagę, ale inni użytkownicy również, więc albo jesteś za mądry na ten portal i usuń konto (chociaż trochę szkoda wpisów o metalu), albo sobie przemyśl, czy na pewno masz tyle racji ile ci się wydaje.

•  

what? czemu mi tłumaczysz rzeczy które wiem?

@kt13: Bo sprawiasz wrażenie, że ich nie wiesz, przerzucając odpowiedzialność za to, że wpis nadal wisi w gorących nie dlatego że nie został usunięty przez autora po rozwiązaniu sprawy, na osoby komentujące w nim.

Teraz rozumiesz?

wnieść na posesję" nie jest równoznaczne z "wnieść przed budynek".

Nie, ale możesz wnieść na posesję, gdzie znajduje się budynek. I tam zostawić.

dla ciebie to przecież to samo

O, kolejny przejaw syndromu Cathy Newman. So you're saying... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pomijając fakt, że składanka "wnieść przed budynek" to jakieś językowe kuriozum.

Uważasz tak bo?

I nie tylko ja na to zwracam uwagę, ale inni użytkownicy również

@kt13: Tak samo nie tylko ja, ale inni użytkownicy również uznali, że OP nie ma racji.

Z kolei faktem jest, że ciężkie przesyłki traktuje się inaczej niż lekkie. Nawet kurierka się wypowiedziała na ten temat, mówiąc że TV to przesyłka niestandardowa, więc chyba osoba najbardziej kompetentna by się wypowiadać w tym temacie.

@Listoniosek: Jestem kurierem i ludzie czasami robią oczy szeroko otwarte w przypadku TV - ja im tłumaczę, że mogę ewentualnie pomóc, ale przesyłka jest niestandardowa, nie ma wykupionej usługi "wniesienie". Jeśli ktoś nie jest w stanie tego wnieść to z góry mówię, że w takim razie proszę odmówić przyjęcia i się niezwłocznie skonsultować z nadawcą paczki.

•  

zaraz zaraz, a firma kurierska nie ma obowiązku dostarczenia paczki POD DRZWI?
      jak coś zamawiasz na wykopkową 45/15 to maja ci dostarczyc pod drzwi mieszkania a nie pod budynek

@RozowaZielonka: regulaminy firm kurierskich mówią, że pod drzwi kierowca ma obowiązek dostarczyć paczkę do 30 kg (chyba że coś się ostatnio u kogoś pozmieniało jak nie śledziłem). Gdy paka jest cięższa, musisz zapewnić pomoc, inaczej wyładuje ją tylko z busa (to musi zrobić) i elo. Jeśli zamówisz za pobraniem i nie pomożesz wnieść, to zwyczajnie sobie pojedzie i uja dostaniesz, a nie zamówiony towar ;)

•  

@Rimfire próbuje wykazać, że jest coś takiego, jak wniesienie przed budynek, choć nie potrafi wykazać w czym to przewyższa dostarczenie pod wskazany adres. Nie trafia też do niego, że w człowiek widząc transport z wniesieniem ma prawo pomyśleć, że sprzęt zostanie wniesiony pod drzwi i nie musi wertować regulaminu w poszukiwaniu informacji, czy wniesienie sprzętu obejmuje wystawinie go przed busa, wniesienie do mieszkania, czy zdjęcie z półki na magazynie.
      @kt13

•  

@Rimfire

Tak samo nie tylko ja, ale inni użytkownicy również uznali, że OP nie ma racji.
      Haha, no tak, chyba dwóch ich było, chociaż jednego nie jestem pewny ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

•  

Bo sprawiasz wrażenie, że ich nie wiesz, przerzucając odpowiedzialność za to, że wpis nadal wisi w gorących nie dlatego że nie został usunięty przez autora po rozwiązaniu sprawy, na osoby komentujące w nim.

@Rimfire: no bo gorące zależą od ilości plusów (chyba, że się mylę to mnie popraw)... A im nowsze wpisy się pojawiają i gównoburza się rozkręca tym zainteresowania tematem jest więcej i tym więcej osób plusuje?

dla ciebie to przecież to samo
      O, kolejny przejaw syndromu Cathy Newman. So you're saying... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

przecież sam napisałeś przed chwilą "Natomiast Rimfire nie ma racji, że można użyć słowa "wnieść" w odniesieniu do "przed budynkiem", bo przecież nie można czegoś wnieść na czyjąś posesję z tego powodu"
      i rozumiem te słowa tak: można użyć słowa wnieść w znaczeniu przed budynek i oznacza to wniesienie czegoś na czyjąś posesję...
      to jednak nie?

Pomijając fakt, że składanka "wnieść przed budynek" to jakieś językowe kuriozum.
      Uważasz tak bo?

Bo nie da się wnieść coś przed.. można coś wnieść na jakąś wysokość, albo do/ w środek czegoś. Wyjaśnia to słownik języka polskiego i kilka osób wyżej, których najwidoczniej nie chciało ci się przeczytać.

Ale sklep uznał inaczej i przyznał się do błędu. Rozumiem, że to dalej oznacza, że OP nie ma racji...Nie no, spoko.

•  

wykazać w czym to przewyższa dostarczenie pod wskazany adres.

@Westfield: No już wykazałem. Wskazany adres może się znajdować np. na poddaszu kamienicy. W przypadku przesyłki niestandardowej jest to dodatkowy wysiłek dla kuriera wnieść to po schodach. A tak masz odbiór "przed budynkiem" i bajo bongo.

że w człowiek widząc transport z wniesieniem ma prawo pomyśleć, że sprzęt zostanie wniesiony pod drzwi

@Westfield: Pod drzwi budynku. Zresztą tak jak zostało to opisane na Twoim screenie, gdzie jest napisane "z wniesieniem przed budynek."

•  

i rozumiem te słowa tak: można użyć słowa wnieść w znaczeniu przed budynek i oznacza to wniesienie czegoś na czyjąś posesję...

@kt13: No nie. Chodzi o to, że coś można wnieść przed budynek, i jest to poprawna składnia zdania, bo można np. wnieść coś na czyjąś posesję, i zostawić tam przed budynkiem. A nie że wniesienie coś przed budynek to synonim wniesienia na posesję. To taka sama zależność jakbym powiedział, że mam kolegę Kevina, i on ma blond włosy, więc tym tokiem myślenia zrozumiałabyś, to jako "wszyscy blondyni mają na imię Kevin."

Bo nie da się wnieść coś przed

@kt13: No, na pewno nie da się czegoś wnieść przed Sądem. Albo trybunał. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zanim się rozpiszesz, to sprawdź sobie w tym wspomnianym słowniku znaczenie słowa sarkazm.

Rozumiem, że to dalej oznacza, że OP nie ma racji

Oznacza, że nadal wykazujesz objawy syndromu Cathy Newman. So you're saying...

•  

@Rimfire

No już wykazałem. Wskazany adres może się znajdować np. na poddaszu kamienicy. W przypadku przesyłki niestandardowej jest to dodatkowy wysiłek dla kuriera wnieść to po schodach. A tak masz odbiór "przed budynkiem" i bajo bongo.

No właśnie nie wykazałeś i już raz wytłumaczył Ci dlaczego. A co do poddasza kamienicy, to njjak się to ma do sytuacji. Zadam pytanie jeszcze raz: jeśli dostawa z wniesieniem przed budynek oznacza dostarczenie pod adres i wyładowanie z auta, to czym jest samo dostarczenie pod wskazany adres? Czy mieszkanie jest na poddaszu, czy w piwnicy, to nic tu nie wnosi.

Pod drzwi budynku. Zresztą tak jak zostało to opisane na Twoim screenie, gdzie jest napisane "z wniesieniem przed budynek."

Gdybyś czytał ze zrozumieniem wiedziałbyś, że do tej informacji dokopałem się póżniej, szperajac w warunkach i regulaminie.

•  

@Rimfire:

Chodzi o to, że coś można wnieść przed budynek, i jest to poprawna składnia zdania, bo można np. wnieść coś na czyjąś posesję, i zostawić tam przed budynkiem.
      Twój tok rozumowania nie sprawia, że słowo jest tu użyte prawidłowo

No, na pewno nie da się czegoś wnieść przed Sądem. Albo trybunał. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
      przecież tu używasz zupełnie innego wnieść! Wnieść jako: złożyć wniosek prośbę. A przecież mówimy o wnieść wnieść — wnosić
      1. «niosąc, umieścić kogoś lub coś w środku czegoś»
      2. «niosąc, umieścić kogoś lub coś wyżej albo na wierzchu czegoś»
      Sprawdziłam specjalnie w słowniku, w tym samym w którym >sprawdź sobie w tym wspomnianym słowniku znaczenie słowa sarkazm.

Rozumiem, że to dalej oznacza, że OP nie ma racji
      Oznacza, że nadal wykazujesz objawy syndromu Cathy Newman. So you're saying...

.... wcześniej

ty masz jakąś obsesję? Najpierw jednoznacznie wskazujesz, że OP nie ma racji, a potem wytykasz mi to, kiedy na to wskazuję?

•  

jeśli dostawa z wniesieniem przed budynek oznacza dostarczenie pod adres i wyładowanie z auta, to czym jest samo dostarczenie pod wskazany adres?

@Westfield: Ale Ty masz w tym momencie ograniczone pole poznawcze z prostej przyczyny. Patrzysz na tę sytuację z perspektywy mieszkańca bloku, i zakładasz że każda dostawa również jest do mieszkańca bloku.

Dostawa z wniesieniem przed budynek oznacza dostarczenie pod adres i wyładowanie z auta, tak, ale w Twoim przypadku, czyli pod blok. Natomiast jeśli dostarczono by przesyłkę np. na adres fabryki gdzie ktoś pracuje, to już nie zostawiono by przed bramą fabryki, a konkretnym budynkiem wewnątrz, i kurier musiałby zaparkować i zanieść od parkingu paczkę pod budynek. Analogiczna sytuacja z domkiem jednorodzinnym. Kurier idzie pod budynek, a nie zostawia przy bramie.

Gdybyś czytał ze zrozumieniem wiedziałbyś, że do tej informacji dokopałem się później, szperając w warunkach i regulaminie.

Ależ czytałem. Na drugim screenie dodałeś fotkę bodajże faktury, gdzie w polu nazwa była skrócona tak, że ostatnim słowem w ramce było wniesienie czy tam wniesieniem. Czy to była jedyna przesłanka z której wydedukowałeś że wniesienie ma być gratis, czy jeszcze na stronie było jakieś info na ten temat podczas składania zamówienia?

•  

Znaczy się albo masz pamięć złotej rybki, albo uważasz że jesteś nikim. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Rimfire: to że to brzmi abstrakcyjnie to nie znaczy, że kłócę się ze samym stwierdzeniem. Zresztą wnieść przed budynek ma tylko sens w kontekście posesji, a nie bloku, ale to i tak nie ma znaczenia bo to nie było sednem tego wpisu, a Ty nadal albo zgrywasz idiotę albo po prostu tego nie rozumiesz.

•  

Twój tok rozumowania nie sprawia, że słowo jest tu użyte prawidłowo

@kt13: Czyli jednak nie zastosowałaś się do mojej sugestii, żeby zanim się rozpiszesz sprawdzić w słowniku znaczenie słowa sarkazm. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Najpierw jednoznacznie wskazujesz, że OP nie ma racji, a potem wytykasz mi to, kiedy na to wskazuję?

Ja nie wiem czy Ty w tym momencie trollujesz, czy faktycznie nie pojmujesz różnicy między

'Twierdzisz, że X'

a

'Czyli twierdzisz że Y spowodowało X.

Twierdzisz, że skoro sklep przeprosił za to, że kurier nie wniósł telewizora do mieszkania, to OP miał rację, że nie można czegoś wnieść na czyjąś posesję?

•  

to nie było sednem tego wpisu

@Cinkito: Ja się nie odnoszę do sedna wpisu, tylko do błędnego twierdzenia OPiego w komentarzu (odnośnie zapisu w regulaminie). Ile razy muszę to napisać, żebyś zrozumiał, że nie neguję sensu reklamacji nie wniesienia mu tego telewizora? Skoro gdzieś tam mu obiecali wnieść, to powinni mu wnieść, chyba sprawa jasna.

•  

@Rimfire Przykład z zakładem to jakiś nonsens. Kurier podjeżdża pod recepcję i zostawia przesyłkę, a nie lata z nią po halach. Co się z nią później dzieje i gdzie ma trafić, to nie jego brocha. W przypadku domków jednorodzinnych jest podobnie - zjeżdża pod adres i wystawia, ewentualnie wjeżdża na podjazd. I analogicznie - jeśli wystawinie ładunku przed domem klienta to transport z wniesieniem, to ja nie wiem, jak wygląda sam transport.
      A ile musi być przesłanek, by uznać informację za prawdziwą? Ponownie dochodzimy do absurdu wertowania reulaminu, bo informacja transport z wniesieniem nie musi oznaczać transportu z wniesieniem. I nie, to nie faktura na drugim zdjęciu.

•  

@Rimfire: nie jestem w stanie odpowiedzieć na twój post, bo jest tak absurdalny i niedorzeczny, że musiałabym wszystko tłumaczyć od początku, bo najwidoczniej niczego nie zrozumiałeś...Nie wiem w ogóle o czym mówisz i co mi zarzucasz i na jakiej podstawie... a najbardziej nie rozumiem tego "Twierdzisz, że skoro sklep przeprosił za to, że kurier nie wniósł telewizora do mieszkania, to OP miał rację, że nie można czegoś wnieść na czyjąś posesję?
      ale może po prostu skomentuję to w twoim stylu: czyli syndrom Cathy Newman.

•  

Kurier podjeżdża pod recepcję

@Westfield: Znowu to robisz. Odnosisz sytuację do sobie znanych przykładów. A jak zakład ma tylko stróżówkę? Kurier wjeżdża na parking i zanosi do budynku z konkretnym działem.

W przypadku domków jednorodzinnych jest podobnie - zjeżdża pod adres i wystawia, ewentualnie wjeżdża na podjazd.

To samo. Jak jest brama na większej działce, to mu mogą otworzyć np. bramę, zatrzymuje się na podjeździe, czy tam przed garażem, i z przesyłką idzie pod drzwi domu, który jest np. 50 metrów dalej, za ogrodem i basenem.

•  

@kt13 Haha, dobry fragment ( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

czyli syndrom Cathy Newman.

@kt13: Słuszne zauważenie. Być może to on sprawia, że nie jesteś w stanie pojąć tego co napisałem, mimo że starałem się to zrobić jak najjaśniej się dało.

najbardziej nie rozumiem tego "Twierdzisz, że skoro sklep przeprosił za to, że kurier nie wniósł telewizora do mieszkania, to OP miał rację, że nie można czegoś wnieść na czyjąś posesję?

To jest odniesienie do Twoich słów. Skoro napisałem w jednym komentarzu, że ja i inni użytkownicy Wykopu uważamy że OP się myli (odnośnie tego, że coś można wnieść przed budynek/na posesję, i nie jest to w każdym przypadku równoznaczne z wyładowaniem tego na chodniku), to Twoim zdaniem uznałem że się myli odnośnie słuszności swojej reklamacji (czego nie napisałem). Pomogło? Jak nie to pokaż jutro pani w szkole mój komentarz i spytaj się co miałem na myśli. Może będzie miała lepszą skuteczność ode mnie w wytłumaczeniu Ci twojego błędu poznawczego. Udanego wieczoru.

•  

Jak nie to pokaż jutro pani w szkole mój komentarz

@Rimfire: no teraz to mi tak pocisnąłeś, że aż pójdę się popłakać :D:D:D:D

To jest odniesienie do Twoich słów.
      No nie wydaje mi się... pokaż do których

Skoro napisałem w jednym komentarzu, że ja i inni użytkownicy Wykopu uważamy że OP się myli (odnośnie tego, że coś można wnieść przed budynek/na posesję, i nie jest to w każdym przypadku równoznaczne z wyładowaniem tego na chodniku), to Twoim zdaniem uznałem że się myli odnośnie słuszności swojej reklamacji (czego nie napisałem).
      aaaa to o to ci chodziło kiedy napisałeś
      "Twierdzisz, że skoro sklep przeprosił za to, że kurier nie wniósł telewizora do mieszkania, to OP miał rację, że nie można czegoś wnieść na czyjąś posesję?". To musiałeś coś źle napisać, bo dalej nie widzę przedmiotu całego sporu w tym zdaniu...
      Nie chodzi o wnoszenie na posesję tylko o wnoszenie przed budynek.....Wtedy to ma sens...ale jak widać nawet cytowanie ci idzie średnio.

•  

To musiałeś coś źle napisać, bo dalej nie widzę przedmiotu całego sporu w tym zdaniu...

@kt13: Może. Tak czy inaczej już wiesz o co mi chodzi.

Nie chodzi o wnoszenie na posesję tylko o wnoszenie przed budynek.....Wtedy to ma sens...ale jak widać nawet cytowanie ci idzie średnio.

@kt13: Odniosłem się tutaj akurat do komentarzy, gdzie ja i jeszcze inna osoba zauważyliśmy, że można coś wnieść niekoniecznie "do góry" i jeśli wniesione jest "na posesję" to może też być wniesione na tę posesję i doniesione przed budynek. Także wygląda na to że jednak wychodzi. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Rimfire:

Twoim zdaniem uznałem że się myli odnośnie słuszności swojej reklamacji (czego nie napisałem).

"Dlatego OP nie powinien oczekiwać, że ciężko pracujący kurier będzie za uśmiech jego lokajem i mu zaniesie telewizor do mieszkania, mimo że jest to usługa dodatkowo płatna, której nie wykupił."
      "Ale otrzymałeś. Zamówiłeś z wniesieniem przed budynek, jak jest napisane na dołączonym przez Ciebie screenie, i wnieśli Ci przed budynek. XD"

No właśnie nie wiedział o tym, że nie wykupił opcji wniesienia, bo podpisy na stronie były mylące i jego reklamacja przez sklepzostała uznana, ale skoro uważasz, że reklamacja została uznana zasadnie, ale przecież OP nie wykupił usługi to jak możesz jednocześnie uznać reklamacje za niewykupioną usługę? Czyli nie masz zastrzeżeń co do słuszności reklamacji, ale jednocześnie to jest wina OPa bo zamówił usługę (mniej lub bardziej świadomie), którą otrzymał?

Aha.... wszystko jasne

•  

Odniosłem się tutaj akurat do komentarzy, gdzie ja i jeszcze inna osoba zauważyliśmy, że można coś wnieść niekoniecznie "do góry" i jeśli wniesione jest "na posesję" to może też być wniesione na tę posesję i doniesione przed budynek. Także wygląda na to że jednak wychodzi. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Rimfire: no właśnie zauważyliście dobrze, bo jak podesłałam ci definicję można coś wnieść niekoniecznie "do góry" można też wnieść do czegoś, w środek czegoś, więc jak najbardziej można wnieść coś na posesję i wtedy zdanie powinno brzmieć "wniesienie na posesję", "wniesienie na posesję i postawienie przed budynkiem", ale na pewno nie powinno brzmieć "wniesienie przed budynek". I choćby skały srały dalej nie wygląda na to, że to co sobie wmawiasz jest prawdą.

Także wygląda na to że jednak wychodzi. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
      Niestety, dalej nie, bo dalej nie cytujesz...

•  

Ile razy muszę to napisać, żebyś zrozumiał, że nie neguję sensu reklamacji nie wniesienia mu tego telewizora?

@Rimfire: wcale.

Nie, jestem osobą, która kupuje świadomie, i nie zrzucającą na innych wyniku swojego niedopatrzenia.

4 na 5 osób jest zdania, że kurier powinien wnieść do mieszkania, rozpakować i podłączyć, potem jeszcze ugotować obiad, bo "tak zrozumiał Westfield" po tym jak mu się wydawało, że słowo dostarczyć oznacza zrobić obiad.

Mordunio, przecież jest napisane wyraźnie, że "wniesienie przed budynek" także jakby była posesja to by na nią wniósł, a jak nie ma, no to przed budynkiem zostawia. pozdro600

I masa innych rzeczy gdzie sugerujesz czy piszesz wprost, że OP nie ma racji. Owszem, nie ma racji, że nie istnieje coś takiego jak wniesienie przed budynek choć w przypadku bloku posesją jest mieszkanie i to czy uznamy, że zostawienie czegoś przez blokiem to jest zostawienie tego na posesji to kwestia dyskusyjna i subiektywna. Ale sednem tego wpisu jest to, że skoro zamówił telewizor z wniesieniem to powinien go dostać do mieszkania, a nie sprawdzać co autor ma na myśli. Oczywiście regulamin to jest jedno, ale nie dajmy się zwariować i nie róbmy ludzi w chuja na każdym kroku. I nie mów, że tego nie negowałeś bo robiłeś to wielokrotnie.

•  

@Colin90: Moja mama miała pyskówkę z dostawa bo przyjechały chłopaki i nie chcieli wnieść przez balkon tylko przez drzwi i mówili ze nie ma z opcja z wniesieniem tylko pod pierwszy dach czyli zostawić na balkonie a nie przemieść przez próg drzwi bo to kosztuje 199 zł (meble brw) ale jak usłyszeli ze nie podpisze im protokołu i dzwoni ze mebli nie chcą wnieść pod pierwszy dach to stwierdzili ze jednak to zrobią.

•  

@Rimfire

Kurier podjeżdża pod recepcję @Westfield: Znowu to robisz. Odnosisz sytuację do sobie znanych przykładów. A jak zakład ma tylko stróżówkę? Kurier wjeżdża na parking i zanosi do budynku z konkretnym działem. W przypadku domków jednorodzinnych jest podobnie - zjeżdża pod adres i wystawia, ewentualnie wjeżdża na podjazd. To samo. Jak jest brama na większej działce, to mu mogą otworzyć np. bramę, zatrzymuje się na podjeździe, czy tam przed garażem, i z przesyłką idzie pod drzwi domu, który jest np. 50 metrów dalej, za ogrodem i basenem.

Z kolei Ty wymyślasz jakieś skrajne przypadki desperacko próbując uzasadnić swoja pokrętną logikę.

•  

@metalowy_pasterz: kurier w ofercie door 2 door ma obowiązek wnieść paczkę spełniająca normy BHP - odsyłam do norm wnoszenia kg po schodach. Ponadto, nawet gdyby 50" TV ważył 15kg, to kurier nie ma obowiązku go wnieść, gdyż GABARYTOWO jest to przesyłka ponad normę.

•  

@arcypatelniagrozy: Nie zesraj się.

@Kapitan_BeniZ Tak jak myślałem, przedstawiciel rynsztoku intelektualnego niegodny podjęcia jakiejkolwiek dyskusji. ( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

@Westfield: dokladnie tak mialem z pralka z wysylkowego, tylko pan tragarz byl jeden i uswiadomil mnie o tym jak juz podjechal pod klatke...
      A ja na 3cim pietrze kamienicy,wtedy bez znanis sasiadow itp.
      Dobrze,ze sie wygadal,ze moge nie odebrac po prostu...to sie zaczal motac i mi pomogl facet...i widać,ze to firma ruchala...nie on

•  

@Listoniosek: a jakie są te normy BHP, skoro już o nich wspomniałaś? Ja się odniosłem do faktów z regulaminów. I one o gabarytach nie wspominają, z tego co kojarzę.

•  

No właśnie nie wiedział o tym, że nie wykupił opcji wniesienia, bo podpisy na stronie były mylące i jego reklamacja przez sklepzostała uznana, ale skoro uważasz, że reklamacja została uznana zasadnie, ale przecież OP nie wykupił usługi to jak możesz jednocześnie uznać reklamacje za niewykupioną usługę?

@kt13: Bo później się okazało, że OP jednak wykupił/dostał w gratisie co innego niż sam wrzucił w screenie. Co tu jest ciężkiego do zrozumienia?

ale na pewno nie powinno brzmieć "wniesienie przed budynek".

@kt13: Bo? Bo Ci nie pasuje? To jak możesz np. zaciągnąć worek cementu na piętro, ale masz go opierać o ścianę, to już nieprawidłowe jest określenie "zaciągnięcie worka pod ścianę"? ¯\_(ツ)_/¯

no właśnie zauważyliście dobrze

@kt13: I na tym wypadałoby skończyć tę płonną dyskusję, Coleżanko. ( ͡º ͜ʖ͡º)

I masa innych rzeczy gdzie sugerujesz czy piszesz wprost, że OP nie ma racji.

@Cinkito: Bo nie ma. Odnośnie tego, że regulamin w którym usługa wniesienia paczki niestandardowej zakładająca "wniesienie przed dom" jest oszustwem i próbą wprowadzenia w błąd.

Oczywiście regulamin to jest jedno

@Cinkito: O, widzisz? Sam rozumiesz w pewnym momencie, że rozmawiamy o dwóch różnych przypadkach - czy OP miał w końcu dostać tę darmową dostawę do mieszkania, czy to co było w regulaminie, odnośnie wnoszenia paczek niestandardowych w darmowej ofercie.

Z kolei Ty wymyślasz jakieś skrajne przypadki desperacko próbując uzasadnić swoja pokrętną logikę.

@Westfield: Jest idealnym określeniem do Twojego zdania:

"Kurier podjeżdża pod recepcję i zostawia przesyłkę, a nie lata z nią po halach. Co się z nią później dzieje i gdzie ma trafić, to nie jego brocha. W przypadku domków jednorodzinnych jest podobnie - zjeżdża pod adres i wystawia, ewentualnie wjeżdża na podjazd."

•  

@Rimfire Ale to są TWOJE przykłady ( ͡º ͜ʖ͡º). Ja tylko wyjaśniam Ci jak kurier postępuje w takich sytuacjach.

•  

@Rimfire

Bo później się okazało, że OP jednak wykupił/dostał w gratisie co innego niż sam wrzucił w screenie. Co tu jest ciężkiego do zrozumienia?

O czym Ty znów bredzisz?

•  

@Westfield: To nie są moje przykłady. XD

To jest Twoje wyobrażenie jak te przykłady są realizowane, na podstawie Twojej projekcji "każdego zakładu" i "każdego domku jednorodzinnego."

•  

@Rimfire: a ty nadal nurzasz się w oparach swojego autyzmu?

•  

@Rimfire

Bo nie ma. Odnośnie tego, że regulamin w którym usługa wniesienia paczki niestandardowej zakładająca "wniesienie przed dom" jest oszustwem i próbą wprowadzenia w błąd.

Nigdzie nie powiedziałem, że to oszustwo. Już lilka razy Cię poprawiłem, a Ty z uporem maniaka przeinaczasz moje słowa. Twierdzę, że wyrażenie transport z wniesieniem przed budynek to nadużycie słowa wniesienie bo jedyne, co zostało wykonane, to transport pod wskazany adres. Nawet oleole się do tego przyznało, ale Ty wciąż swoje.

•  

@Rimfire

To nie są moje przykłady. XD

Dostawa z wniesieniem przed budynek oznacza dostarczenie pod adres i wyładowanie z auta, tak, ale w Twoim przypadku, czyli pod blok. Natomiast jeśli dostarczono by przesyłkę np. na adres fabryki gdzie ktoś pracuje, to już nie zostawiono by przed bramą fabryki, a konkretnym budynkiem wewnątrz, i kurier musiałby zaparkować i zanieść od parkingu paczkę pod budynek. Analogiczna sytuacja z domkiem jednorodzinnym. Kurier idzie pod budynek, a nie zostawia przy bramie.

Nie dziękuj.

•  

O czym Ty znów bredzisz?

@Westfield: Twierdzisz, że miałeś mieć dostarczone pod drzwi, a nie jak w screenie, który wrzuciłeś, przed dom. Ole Ole przyznało, że to inna usługa, i się pomylili. Twój wpis jest o tym jak Cię rzekomo naciągnęli sprzedając "wniesienie przed dom". W regulaminie zmieniono opis, żeby było jasne że przed dom wnoszą lodówki, pralki czy co tam jeszcze, a telewizory do mieszkania, i w Twoim przypadku się należało co innego niż wrzuciłeś w pierwszym screenie. Czyż nie tak się stało?

a ty nadal nurzasz się w oparach swojego autyzmu?

@durielek2: Powiedział koleś z obsesją na temat PiSu. Ironiczne. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nigdzie nie powiedziałem, że to oszustwo.

@Westfield: No to nie oszustwo, tylko nadużycie.

Nawet oleole się do tego przyznało, ale Ty wciąż swoje.

@Westfield: Teraz to Ty dokonujesz "nadużycia". ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ole Ole przyznało Ci że dostałeś usługę premium, po czym w regulaminie zmieniło zapis, żeby uwzględnić telewizory (nadal przesyłka niestandardowa) w osobnym punkcie jako towar wnoszony do mieszkania.

Nie dziękuj.

@Westfield: Za co, za uświadomienie Ci, że fabryki mają różny układ? Że nie wszystkie domki rodzinne wyglądają jak domek Wujka Staszka? To chyba Ty powinieneś mnie dziękować za oświecenie Cię w tej kwestii. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Rimfire Jeszcze raz Ci powtórzę: kurier ma obowiązek dostarczyć przesyłkę pod współrzędne administracyjne zwane adresem i tam kontaktuje się z odbiorcą, któremu tę przesyłkę wystawia z auta/oddaje do rąk. A jeśli chcesz, by przesyłka trafiła gdziekolwiek dalej, to wykupujesz opcję wniesienia i wtedy mówisz: proszę ją wnieść do pokoju, łazienki, na ogródek, ale wniesinia nie dzielą się na wniesienie przed budynek, wniesienie na krawężnik, wniesienie wniesienie na trawnik.

•  

@Rimfire

No to nie oszustwo, tylko nadużycie.

Więc dlaczego wkładasz mi w usta coś, vzego nie powiedziałem?

•  

@Rimfire

Za co, za uświadomienie Ci, że fabryki mają różny układ? Że nie wszystkie domki rodzinne wyglądają jak domek Wujka Staszka? To chyba Ty powinieneś mnie dziękować za oświecenie Cię w tej kwestii. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Za uświadomienie, jak.w takich sytuacjach postępuje kurier.

•  

@Westfield: Słuchaj, chyba się pomyliłem. Pierwsze 8 razy jak napisałeś to samo byłem przekonany, że mam rację, ale jak napisałeś to 9 raz, to mnie przekonałeś. Co więcej, teraz uważam, że ten kurier nie tylko powinien Ci wnieść ten telewizor do mieszkania, ale jeszcze rozpakować. Pozdrawiam.

•  

@Rimfire Ja uważam, że tobie w ramach transportu z wniesieniem powinni zdjąć karton z regału na magazynie.

•  

@Westfield: I tutaj też oczywiście masz rację.

•  

@Rimfire

I tutaj też oczywiście masz rację.

Jak mogę mieć rację, jak Ty i kolega wcześniej, powiedzieliscie, że nie mam?

•  

@Westfield: Oczywiście teraz też masz rację. Nie możesz mieć racji.

•  

@Westfield: @Rimfire: Panowie, problem jest w tym, że Wy obaj możecie mieć racje, ale spieracie się o dwie różne kwestie. Bo OP spiera się o "sprzedaną" usługę, a drugi (w przypadku jeśli faktycznie chodzi o usługę kurierską) o wykupione dodatkowe usługi przez nadawcę paczki. Fakt jest jednak taki - jeśli klient wykupił dostawę z wniesieniem, to towar powinien być wniesiony. ALE NIEKONIECZNIE PRZEZ KURIERA Z PACZKĄ. Kurier wraca towar na magazyn do czasu wyjaśnienia i ew. wykupienia przez nadawcę usługi wniesienia. W przypadku wielu kodów pocztowych dana firma kurierska nie oferuje usługi wniesienia - system wywala "błąd".