Wpis z mikrobloga

Możecie to uznać za powrót do cenzusow, ale imo w idealnym swiecie głosy wyborców nie byłyby równe.

Waga głosu poszczególnego obywatela w wyborach byłaby nadawana według czterech części składowych:
1.IQ wyborcy
2.Wyniki bezstronnego testu z wiedzy polityczno-gospodarczej
3.Inteligencja emocjonalna z naciskiem na empatię, myślenie o dobru wspólnym i niewykazywanie skłonności narcystyczno- socjopatycznych
4.Brak karalności

Za każdy z tych elementów byłaby przypisywana wartość od 0 do 5, więc głos jednego wykształconego człowieka z IQ 140 mógłby być wart 20 głosów ludzi z marginesu społecznego.

#wybory
#utopia czy #antyutopia ?
D.....l - Możecie to uznać za powrót do cenzusow, ale imo w idealnym swiecie głosy wy...

źródło: comment_VFLtShkSlt3omGJDDCMB5i1r35UDECoo.jpg

Pobierz
  • 56
@DigitalGirl: no wiem, trudne słowa.

Szowinizm (fr. chauvinisme) – skrajna postać nacjonalizmu, wyrażająca postawę bezkrytyczną wobec własnego narodu przy jednoczesnej wrogości do innych narodów, uważanych za gorsze. W szerszym znaczeniu termin bywa używany w celu określenia analogicznej postawy wobec grup innych niż naród.


Masz podkreśliłem ci.
Już byś się nie załapała do tej grupy co ma 10 głosów.
@DigitalGirl: Hmm.. Nie jest to zbyt dobry pomysł i ciężki w realizacji, choćby ze względów logistycznych. Oprócz tego jest na ten moment niemożliwy do wykonania od strony prawnej i nie mam tu na myśli wyłącznie polskiego porządku prawnego.
@DigitalGirl: zgadzam się co do pierwszych czterech, co do piątego mam pewne obawy.
Po 1: jak w ogóle ocenic niekaralnosc w przedziale 1-5 gdzie sprawa jest zerojedynkowa?czy to aby nie kwestionuje sensu resocjalizacji samej w sobie? Czy tak samo należy ukarać głodującego bezdomnego, narkomana na skręcie, alkoholika i kleptomana bo wyniósł ze sklepu coś co można zjeść/spieniężyć?