•  

  Czy to jest drogowo-prawny bubel że odnowione za setki tysięcy złotych schody prowadzące z Kartuskiej na Zakopiańską nie mają przejścia dla pieszych? Dodam że po wejściu na schody (jak na załączonym obrazku) nie ma możliwości pójścia w prawo, ani w lewo bo nawet nie ma tam porządnego pobocza. Wjeżdżając na zakopiańską nie ma znaku D-40 - Strefa zamieszkania. Dobrze rozumuję że jeżeli zostanę tam rozjechany przez samochód to będzie to wtargnięcie na jezdnię bez pasów?
  #gdansk #drogi #polskiedrogi

  źródło: zakop Jańska.jpg

  •  

   @positiveVibe: Nic niezwykłego. Pojedź do Radomia - tam mają odwrotnie, w centrum miasta przejście dla pieszych, które z jednej strony prowadzi na trawnik (tj na ścieżkę przez trawnik, bo zawsze jest wydeptane).

  •  

   @positiveVibe: Jak do przejścia masz więcej niż 50m (chyba, do sprawdzenia) to nie musisz z niego korzystać, możesz przejść poza przejściem, zachowując szczególną ostrożność i ustępując pojazdów, rzecz jasna.

  •  

   Jak do przejścia masz więcej niż 50m
   @Polinik: 100 metrów

   @positiveVibe: Tak jak wyżej, nie ma sensu malowania pasów na takich osiedlowych dróżkach, bo po pierwsze są wąskie więc i tak kierowcy nie osiągają aż tak wielkich prędkości, aby pasy jakoś wpływały na bezpieczeństwo. A po drugie na osiedlach pasy musiały by być co 50m aby nie utrudniać życia mieszkańcom.

  •  

   @positiveVibe:
   Przejścia w Polsce to przykład psucia prawa. Mała uliczka, ludzie przechodzą gdzie im wygodniej ale dzięki temu, że nie ma przejścia to zachowują ostrożność. A tu jakiś mądry wpada na pomysł, żeby wymalować przejście, bo "będzie bezpieczniej". Ludzie dalej przechodzą gdzie im wygodniej z tym, że tym razem łamiąc prawo. A bezpieczeństwa wcale nie trzeba było poprawiać.

  •  

   Czy to jest drogowo-prawny bubel że odnowione za setki tysięcy złotych schody prowadzące z Kartuskie

   @positiveVibe: bublem są pozostałe ulice, brak przejścia dla pieszych to oznaka występowania białego rozumnego i wolnego człowieka, wymalowane wszędzie przejścia to oznaka występowania także białego ale człowieka sowieckiego - tak wygląda ta zależność.

   Zapraszam do Berlina, znajdź 10 przejść dla pieszych w ciągu 1h spaceru - będzie bardzo, bardzo trudno
   W Polsce 10 przejść na jednym skrzyżowaniu zobaczysz - a o ruchu niesterowanym to z 15 minut spaceru w mieście

   Jak wyżej napisano, brak przejść dla pieszych oznacza że możesz przechodzić jak biały wolny człowiek wszędzie (w tym na skrzyżowaniach, gdzie pieszy ma pierwszeństwo przed autami które skręcają)

  •  

   @positiveVibe:
   Przejść dla pieszych nie stosuje się również (przeważnie) w strefach „tempo 30”, nie tylko w strefach zamieszkania.

  •  

   @Ventod: To prawda, sam z ciekawości jako kierowca wystosowałem zapytanie do ZDiZ odnośnie ulicy Leszczynowej - tam było kiedyś przejście i został jego relikt (resztki pasów), ale bez znaku pionowego. I faktycznie odpowiedź była taka, że ulica ma tempo30 i nie przewidują przejść

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • odpowiedzi (16)

 • avatar

  Ja patrząc na te wyniki tegorocznych #wybory mam jedno pytanie które mi się po głowie tłucze.

  Po jakiego skurwysyna ludzie w latach 80-tych krzyczeli precz z komuną, tak bardzo byli za obaleniem tego systemu skoro teraz tak bardzo tęsknią za:

  - Traktowaniem ich jako upośledzonych przez państwo ("Kiedyś każdy miał robotę i było dobrze!");
  - Rozdawnictwem (500 plusy i inne bzdury dawane w nie ukrywając sporej części nierobom na bezrobociu);
  - Szczuciem na siebie nawzajem i dzieleniem społeczeństwa (Kto nie z nami, ten przeciw nam);
  - Gloryfikacją człowieka niewyedukowanego, zindoktrynowanego, wierzącego w jedną, słuszną partię i ojca narodu;

  Bo to głównie według statystyk głosy na #pis lecą z tego przedziału wiekowego, który wówczas miał te 20-40 lat. Ludzi wówczas młodych i w sile wieku, tak zwanych ideowców.

  Po jaki chuj oni to zmieniali skoro to im najwidoczniej pasowało?

  #pytanie #przemyslenia #wtf #komunizm #lata80
  pokaż całość

  odpowiedzi (50)

 • avatar

  PiS nie wygrał tylko wśród następujących grup: właściciele firm, dyrektorzy, osoby mieszkajace w miastach 500k+ i osoby z wyższym wykształceniem.
  No kurwa.

  #wybory

  odpowiedzi (122)