Wpis z mikrobloga

Siemanko mireczki witam w mojej ku..

..chnia blade zamówiłem trochę za dużo cebuli więc zapraszam wasz dziś na zupę cebulową !

Zupa cebulowa pojawia się dość rzadko na polskich stołach, a powinna moim zdaniem królować u nas zamiast rosołu (z całym szacunkiem do rosołu). Jest to chyba ulubiona zupa mojej załogi, bo zawsze znika w mgnieniu oka. Poza tym cebula to nasze dobro narodowe więc trzeba ją celebrować w każdej postaci ( ͡° ͜ʖ ͡°)


#kuchcikmorski #gotujzwykopem #jedzzwykopem #gzw
Tryggvason - Siemanko mireczki witam w mojej ku..

..chnia blade zamówiłem trochę za ...

źródło: comment_pP225ExVBcxjXzop8VsyhYt2aEd8n71a.jpg

Pobierz
  • 42
Nie korzystałem nigdy z przepisu na tę zupę i stworzyłem go sam więc może się trochę różnić od tych z książki kucharskiej.

Co potrzebujemy:

- około 10 dużych białych cebul
- włoszczyznę jak do rosołu
- mięso na wywar (najlepiej mieszane z przewagą drobiowego)
- niewielki kawałek wędzonki (chodzi o to by zupa złapała lekki aromat wędzonki, ale nie aż w takim stopniu jak w grochówce czy fasolowej)
- kilka ząbków czosnku
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Tryggvason:
Dodam od siebie kilka drobnostek, żeby ta zupa skręciła w stronę Francji:

Wywar: Kości wołowe ze szpikiem zamiast drobiu, upieczone w piekarniku. Wywar taki gotuje się duzo dłużej niż na kuraku , więc lepiej zrobić to dzień wcześniej.

Cebulę wrzucamy na gorący olej i mieszamy, aby po minucie zmniejszyć ogień do minimum i smażyć tak przez dobrą godzinę.

Skarmelizozwana cebulę podsypujemy mąka, mieszamy żeby się kluski nie zrobiły Gdy mąka
@kaef_v2 możesz coś więcej napisać na temat pieczenia tych kości? Ja akurat uwielbiam zupy na surowych kosciach wieprzowych, ale zainteresował mnie ten temat. Jak długo, w jakiej temperaturze trzeba piec?