Wpis z mikrobloga

Macie jakieś skuteczne sposoby na wilgoć zimą w garażu ? Pomijając urządzenia do osuszania powietrza, odpadają z kilku względów.

Jedyne co mogę robić to zawsze sprzątam przed zimą, jak najlepiej się da podłogę aby nie było piachu który potem trzyma wilgoć, wyrzucam wszystko w sumie co może trzymać wilgoć. Kratka jest wentylacyjna ale gówno tak na prawdę daje mimo że udrożniłem ją znacząco.

Najbardziej przeszkadza to że takie warunki strasznie niszczą samochody. Wszystko co tam jest metalowego, nie tylko auto mocno rdzewieje. A jak podłoga na jesień zrobi się mokra tak sucha jest potem dopiero marzec kwiecień jak wiosna przyjdzie.

#budownictwo #motoryzacja #garaz
  • 8
@PanKracy582: Oszuszacz odpada, raz że nie ma miejsca zbytnio, samo urządzenie też tanie nie jest, i najważniejszy czynnik - jest za drogi prąd. 3zł za kwh sobie ktoś liczy. To jest absurd.

Włącz sobie nie wiem farelkę zimą, która pochodzi 3h i już masz 18zł za takie coś plus jeszcze stała opłata za zbieranie. Jak w ogóle nie zużyjesz prądu, wykręcisz korki to i tak 10zł zapłacisz xd.

Jeden się kiedyś
@aarahon: niestety. Sam chce zmienić go już od 2 lat. Bo chciałbym mieć kanał. Ale nie ma nic wolnego. A jak jeden się trafił to raz że nie fortunne miejsce, bo na górce i nie masz gdzie auta przed garażem postawić, czy zimą jest ciężko podjechać, dwa chciał 170zł i bez kanału. A ja płacę 120zł za obecny w lepszym miejscu i też bez kanału.
poza tym problem wilgoci dotyka wszystkich.
@r5678: wynajmowałem przez 10 lat garaż. Murowany. Z kanałem (zawalonym betoniarką, starymi drzwiami garażowymi i kołami do terenówki - więc garażu nie było). 150 zeta miesięcznie.

Problem wilgoci, który opisujesz, występował ale w małym stopniu, procentowo powiedziałbym, że wilgoć mi tam przeszkadzała w 15%. Owszem, na wylewce były plamy gdy śnieg stopniał i opadł z kół i rano się przychodziło po samochód. Ale to raczej wszystko. Na ścianach chyba tylko w