Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PanPlocia: tutajporadnik a tutaj które gatunki są dobre. Ludzie odradzają Yaguar, bo to słaba jakość i aromatyzowane. Prawdziwą pylasta yerba ponoć smakuje jak napar zrobiony z petów, ale idzie się przyzwyczaić. xD Ja czekam aż mi dowiozą moją pierwszą. Możesz kupić specjalną słomkę bombille i specjalne naczynko, ale tylko niepotrzebnie robisz sobie robotę bo tą słomkę trzeba później czyścić w środku itd. Ja będę zalewać w zaparzaczu do kawy z
@PanPlocia: Kup sobie kalendarz zalewania yerby wedle faz księżyca oraz rytualne okute srebrem Palo Santo. Do kompletu oczywiście srebrna bombilla inkrustowana rogiem jednorożca. Yerba - tylko ta zbierana w czasie pełni. Najlepiej z atestem lokalnych mędrców plemiennych.
@Borealny: Wydaje mi się, że z zaparzaczem będzie więcej roboty niż z bombillą. Ja swoją kilka razy szczotką przelecę, od czasu do czasu wyparzę i jest czysta, zajmuję to chwilę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@alla232: być może, ale przyzwyczaiłem się do zaparzacza gdy robiłem kawę i nie lubię jak mi jakieś fusy czy paprochy zostają w kubku. ( ʖ̯)