Wpis z mikrobloga

Hej kolego @Papja! Nie wiem czy pamiętasz samca boliwijki, którego pokazywałem ci jakiś czas temu. Wziąłem go ostro na zróżnicowaną dietę (lekko poruszony oceną, że jest "klockowaty" ;) ) i teraz prezentuje się tak.

Jak myślisz? Dać mu coś więcej od kolorów? Wieczorem jest bardziej "wyrazisty" i patrząc po płetwach odbytowych u samca i samiczki, zaczynają chyba gody.

Pobierz siRcatcha - Hej kolego @Papja! Nie wiem czy pamiętasz samca boliwijki, którego pokazy...
źródło: comment_qV8R9JzfK5jI2DNAmb9ETyKeJ018RoOH.jpg
  • 8
@frankenchrist: dzięki!

Daje im mrożonki: ochotka, biały komar, solowiec (nie lubią) i oczlik (działa na nie jak szpinak na dzieci) wieczorem na zmianę. Rano zwykle dostają płatki Fluval na zmianę z micro pellets od Hikari. Co jakiś czas wrzucam do baniaka plasterek ogórka, melona, ananasa lub brzoskwini.
@frankenchrist: ej bo się chłopak obrazi jak przeczyta ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) zrzucił dobre pare gramów!

Jak zaczynają gody to kopią spore kratery w piachu, gdzie później przenoszą małe. Jak nie ma godów to przesiewają piasek w poszukiwaniu żarcia, ale nie ma jakiejś większej tragedii.
@frankenchrist: dokładnie to Mikrogeophagus altispinosus, naprawdę fajne rybki, a mniej popularne od "zwykłych" ramów. Te moje jakoś nie mogą się zebrać do macierzyństwa, już kilka razy próbowały. Będę chyba musiał spróbować jakiś program Robal+ czy coś ;)
@siRcatcha: nie karm wcale ochotką. Rzeczywiście trochę zrzucił, lepiej wygląda, ale tak jak pisalem- z hodowlanymi ciężko, bo po tym np. widać problemy z kręgosłupem od inbreedu(kształt pyska, wysokość i długość ciała). Widać to łatwo przy porównaniu z dzikimi altispinosus- patrz filmik znajomego :P.

Z kolorami jest ok, jak na sklepową boliwijke ;).
Papja - @siRcatcha: nie karm wcale ochotką. Rzeczywiście trochę zrzucił, lepiej wyglą...