Wpis z mikrobloga

Coruscant. Nadzwyczajne zebranie Rady Jedi
[Przed rozpoczęciem gry]
[Obrady Rady tajne, wiedza ooc]

#lacunafabularniestarwars

- Zebraliśmy się tutaj w związku ze szczególną prośbą, którą skierowała do nas Pani Kanclerz Aurora Pryde - rzekł sztywno prowadzący sesję Mistrz Lorisas Xsis.

- Przepraszam za spóźnienie - wydyszał zmachany Mistrz Stah Schek - mój środek transportu nie chciał odpalić. Mistrz Stah Schek zajął miejsce odprowadzany spojrzeniami pozostałych członków Rady.

- Kontynuujcie proszę - uśmiechnął się szeroko.

- Pani Kanclerz prosiła nas o wyznaczenie osób które będą odpowiedzialne za jej ochronę – kontynuował Mistrz Xsis. - Przychylnym okiem obdarzyła trójkę naszych zaufanych członków Zakonu i poprosiła, byśmy zgodzili się na przydzielenie jej ich do jej bliskiego otoczenia, by strzegli jej bezpieczeństwa. Ta trójka to: A'Drabalah, Reina Cho-Chu i Tesilius Alkai. Przed nami na ekranach znajdują się skrócone rekomendacje oraz dotychczasowe dossier kandydatów. Są to osoby dobrze nam znane, choć niezbyt doświadczone – żachnął się.

Co do naszych kandydatów – głos zabrał Mistrz Zaarbald - to wiem, że nasz brat A'Drabalah nie zawsze potrafi kroczyć ścieżkami wyznaczonymi przez JSM i daje się ponieść gniewowi, co z resztą widać w jego kontaktach z innymi Jedi, ale ufam, że jest na tyle oddany sprawie i Republice, że swoje zadanie wykona bez zarzutu. Tym bardziej, że będzie przy nim jego ambitna uczennica Reina Cho-Chu, oboje dobrze się uzupełniają. Trzeci z nich Tesilius Alkai jest dobrze tobie znany, Mistrzu Xsis, więc ufam twojemu osądowi, że jest to osoba odpowiednia. Dodatkowo, wszyscy będą blisko nas i jestem pewien, że gdyby miało dojść do czegoś niepożądanego, to zareagujemy odpowiednio szybko i przywrócimy sprawę do porządku. Niech Moc będzie z nimi.

Tak, znam mojego byłego ucznia, to… - rzekł z wielką powagą – kompetentny Jedi. Proponuję teraz poddać kandydaturę całej trójki pod głosowanie zbiorcze, jeżeli wystąpią wątpliwości, to będziemy rozstrzygać je indywidualne. Kto jest za przyjęciem kandydatury A'Drabalaha na ochronę Pani Kanclerz? – widząc wszystkie ręce w górze Mistrz Xsis niedbale się uśmiechnął. Gdyby wszystkie decyzje były podejmowane tak sprawnie. - Dziękuję. Teraz głosujemy nad kandydaturą Reiny Cho-Chu… Nad… Co mi tu miga? Ale… Co to za odgłosy, co to za film? Mistrzu Stah Schek!

- Chyba mogę to wytłumaczyć – wyjąkał nieśmiało Mistrz Stah Schek z niepokojem zerkając na mistrza Septuma - No bo wyskoczyło mi takie powiadomienie, że kończy się bateria w datapadzie i chciałem je zamknąć, ale znikło i chyba mi się wtedy kliknelo... No i w dodatku datapad nie chce się połączyć ze stacja dokująca - Mistrz Stah Schek bezradnie zademonstrował, po czym wyskoczyła cała kaskada dzięków i obrazów na ekranach wszystkich zgromadzonych. Mistrz Xsis bez słowa wyjął datapad z rąk Stah Schka, burknął, obrócił do góry nogami, kliknął dwa razy, podpiął do stacji i wrócił na swoje miejsce. Nastał znowu porządek.

- Tak, hmm dziękuję – powiedział nieco nerwowo Mistrz Stah Schek, ponownie trwożnie zerknął na Mistrza Septuma, po którym jednak nie było widać żadnych oznak zdenerwowania.

- No dobrze powtórzy głosowanie. Kto jest za...

Tym razem obyło się bez niespodzianek. Kandydatura została zatwierdzona. Tak samo jak kandydatura Tesiliusa Alkai.

...

Trójka Jedi wyróżnionych ochroną samego Kanclerza stała przed obliczem Rady.

Spokojne oblicze Pantoranki Reiny Cho-Chu wyróżniały tatuaże - po dwa złote na każdym z policzków w formie kresek, młoda Padawanka znana jest z tego, że jest zawsze stonowana i wyważona w uczuciach.

A'Drabalah miał opaskę zasłaniającą miejsce, gdzie normalnie znajdowałyby się oczodoły – rzecz charakterystyczna dla przedstawiciela rasy Miraluka. Widział on jednak wszystko dokładnie dzięki Mocy.

Wysoka i blada sylwetka Muuna wyróżniała się strojem. Tesilius Alkai był ubrany w pelerynę spiętą trójkątną spinką wokół szyi tak, aby zasłoniła jego prawy bok ciała.

Jest to wyjątkowo odpowiedzialna i doniosła rola – rzekł surowo Mistrz Xsis. - Należy pamiętać, że chronicie nie tylko osobę, ale też urząd. Urząd gwarantujący stabilność Republik. Chroniący jej prawa. NIE MOŻECIE zawieść pokładanych w was nadziei, co wynika nie tylko z prośby Kanclerza i decyzji Rady, ale również ze szczegółowych postanowień i tradycji Zakonu Jedi…

- Tak, tak, Mistrzu Xsisie – przerwał pogodnie nieco znudzony Mistrz Zaarbald. – Głosowanie się odbyło, obrońcy zostali wcześniej poinstruowani i należą co naszego Zakonu, są świadomi swych obowiązków, czy możemy przejść już do rzeczy?

Tak, tak, gnbhrbh – burknął Mistrz Xsis i rzekł zwracając się do trójki Jedi stojącej przed Radą - czy podołacie temu zadaniu?

- Biorę to na siebie! - Bez wahania odparł A'Drabalah - Będę strzegł Pani Kanclerz jak źrenicy oka!

Skrzywiony Mistrz Xsis już otwierał usta, by w niewybrednych słowach skomentować postawę A'Drabalaha, gdy salą wstrząsnął wybuch śmiechu.

- Dobre! Bierze to na siebie... He he jak źrenicy... He he dobre, bo to Miraluka, a oni nie mają oczu! Ha ha ha... To się panu panie mistrzu udał. – rechotał się Mistrz Stah Schek.

Kamienne twarze pozostałych członków Rady mogły świadczyć o innej opinii.

- Czy pozostali kandydaci podzielają „entuzjazm” Mistrza Scheka? – spytał purpurowy Mistrz Xsis.

- O tak! Ochrona Pani Kanclerz będzie zaszczytem. Podziwiam ją za to, co zrobiła dla utrzymania pokoju. Desu! - Reina Cho-Chu.

- Jestem gotowy na to zadanie - odparł rzeczowo Tesilius Alkai.

#lacunafabularnie #lacunafabularnieczarnolisto
Pobierz Lisaros - Coruscant. Nadzwyczajne zebranie Rady Jedi
[Przed rozpoczęciem gry]
[Obra...
źródło: comment_z3wo1riQhoLFdT8IOC2uksHkb9qIWUj3.jpg
  • 2
@Gdanio Mistrz Stah-Schek długo przebywał na rubieżach i może mu być trochę obca etykieta oczywista dla mieszkańców sektorów centralnych. No i kiepsko sobie radzi z techniką. Ale za to zna się na ludziach! A żebyście widzieli jak potrafi wytargowac zniżkę w pizzerii! (dlatego Rada już mu nie daje dzwonić po żarcie). Od przyszłej sesji będzie miał do pomocy droida!