Wpis z mikrobloga

Klient przez telefon: paanie ja tam igły nie szukom, ja wim ze do 5 tysiecy to sie perełki nie znajdzie

Ten sam klient 2 godziny pozniej już podczas oględzin samochodu: mierniki lakieru, konkuter, zcrackowany program diagnostyczny i najtanszy kabelek z allegro, szwagier szpec od mechaniki i lakiernictwa, walizka narzędzi i przyrządów o których istnieniu nigdy bym nie pomyślał no i do tego wszystkiego obrażona żona bo ona chce takiego co ma grażynka z roboty a nie tego.

Półtora godziny oglądania, panie to to to i tamto do zrobienia, to co za czwóreczke pójdzie?

A no nie pójdzie panie szanowny. 4600 cena ostateczna inaczej możemy się rozstać i nie tracic czasu - kolejne 15 min negocjacji, janusz podbił stawke do zawrotnej kwoty 4100 (pewnie 4k miał i 100 na paliwo) ja zszedłem do 4.5k.
Janusz z grażyną i szwagrem spalili jeszcze papieroska, spakowali majdan do samochodu i odjezdzają bez słowa. Jedynie jak już ruszyli to dostałem pozdrowienia w postaci faka od szwagra szanownego.
#januszebiznesu #handel #samochody #motoryzacja

  • 23
@ZnienawidziszMnie: Kupiłem ostatnio samochód, obejrzałem, przejechaliśmy się i mówię "biorę". Piszemy umowę a ja sobie przypomniałem że przecież nic nie utargowałem, pytam się gościa "to ile pan opuści", gdyby nie chciał to by nie opuścił nic, bo widział że chcę kupić ten samochód a on do mnie "500 mogę opuścić"
Facet był przygotowany na opuszczenie o 500 a ja o mało bym zapomniał się targować¯\_(ツ)_/¯
@ZnienawidziszMnie może jakbyś napisał w ogłoszeniu co było zrobione, co jest do zrobienia i wszystko co wiesz na temat auta i dał cenę z dopiskiem że nie do negocjacji to byś uniknął takich komedii ;) A jeśli piszesz jeździ skręca hamuje to później przyjeżdżają takie szwagry i liczo że okazję trafio
@kusprzyk gdybym napisal w ogłoszeniu co jest do zrobienia to nikt by sie nie odezwał bo ludzie nie dopuszczają do siebie mysli ze kupują auto i muszą coś przy nim jeszcze robić. Po za tym to co oni wynalezli to juz są pierdoły typu rysa na klapie, pęknięta osłona pod silnikiem itp. Rzeczy które niby są do zrobienia a i tak #!$%@? by zrobili.

@jeeeeeeeeeeeeeeeeeee69 dobry sposób :p wypróbuje na następnym januszu.