•  

  Hej Mirki i Mirabelki,

  na fali wiadomości o rozpoczęciu procesu wejścia Polski do programu bezwizowego #usa przychodzę do was z prośbą o #wykopefekt dla niepełnosprawnego weterana armii Stanów.

  TL;DR:

  pokaż spoiler Przed wylotem ze Stanów spotkałem w McDonald's niepełnosprawnego weterana armii USA, który kolekcjonuję pocztówki/małe banknoty z obcych krajów. Poprosił mnie o przesłanie pocztówki z Europy, ze względu na to, że sam już nie może podróżować i powiększać swojej kolekcji.


  W ubiegły wtorek przed wylotem z USA siedziałem w McDonalds, po chwili podszedł do mnie niepełnosprawny Pan ze swoim psem ratownikiem Iago. Wywiązała się między nami ciekawa rozmowa, spytał skąd jestem i w jakim języku mówię. Okazało się, że Pan Gary jest byłym wojskowym, który obecnie cierpi na problemy rdzenia kręgowego, przez co jest stale podłączony do pompy morfiny. W 2011 roku został zwolniony z armii USA z powodu PTSD (zespół stresu pourazowego) i poważnej depresji maniakalnej(MDD). W armii pracował jako inżynier zajmujący się między innymi ulepszaniem modeli Abramsa, Bradleya i Strykera dla jednostek spoza Stanów. Praca spowodowała, że wiele czasu spędził poza swoim krajem, wtedy urodziła się jego ciekawość względem innych narodowości i obcej kultury.

  Od czasu rozpoczęcia podróży służbowych kolekcjonował pocztówki i monety z krajów, które odwiedził. Obecnie prawie w ogóle nie podróżuje ze względu na stan zdrowotny, ale dalej chciałby poszerzać swoją kolekcję.

  Poprosił mnie o przesłanie pocztówki z Polski, lub jakiegoś innego kraju, który będę w przyszłości odwiedzał. Pomyślałem, że fajnie byłoby go zaskoczyć więcej niż jedną pocztówką. Gdyby ktoś miał ochotę wysłać pocztówkę z dobrym słowem, radę na radzenie sobie z #depresja, jakiś banknot lub cokolwiek innego to załączam adres do wysyłki.

  Gary Ashland
  5601 Hansel AV
  Orlando FL 32809-4215
  USA

  Jeżeli kogoś zainteresowała historia pana Garego i chciałby nawiązać z nim kontakt to proszę o wiadomość prywatną.

  Załączam swoje zdjęcie z panem Garym z czasu spotkania.

  #pomagajzwykopem #pocztowki

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  PC audio to zabawny sport, największym złem dla komputerowego audiofila jest zasilacz. Mimo że we współczesnych konstrukcjach kart muzycznych, odstęp sygnału od szumu wynosi jakieś 120 dB, czyli szum jest absolutnie niesłyszalny, to dla wielu ciągle mało.

  Powstają więc różne cudowne akcesoria „filtrujące zasilanie”. Kiedyś pisałem o takim filtrze w slocie pamięci RAM, dziś Mirek @KosmicznaKluska podesłał mi taki filtr do slotu SATA. Wpycha się to między płytę główną a dysk twardy, dzięki czemu nasz dysk otrzymuje „czyste” zasilanie, a zapisane na nim pliki cyfrowe brzmią lepiej. Logiczne, prawda? Co więcej, przy wykorzystaniu tego filtra nie wymagane jest stosowanie kabli SATA. Te kosztują (audiofilskie SATA to koszt około 1500 zł, ale o komputerze do audio napiszę ciut większy tekst).

  Jeden z użytkowników tego cacka pisze tak:

  Ssd dla systemu operacyjnego jest niezwykle ważny, głównie od niego będzie zależał charakter brzmienia

  Ja żyłem w nieświadomości, że to jednak karta muzyczna, ale jak widać – ile rabinów, tyle opinii.

  No ale jak to brzmi?

  Podczas odsłuchu z filtrem najbardziej zauważalną rzeczą jest szalone wręcz otwarcie sceny dźwiękowej, trochę lepsza separacja instrumentów, w pierwszych dniach testów towarzyszy niewielkie uczucie „zatonięcia” w środku miksu, ale z tego, co widzę, ten aspekt poprawia się wraz z wygrzewaniem filtra i później wydaje się już bardziej naturalny.

  Testy odsłuchowe dysków SSD z filtrem zasilania w metodologii porównywania z pamięcią. Czy może być coś bardziej audiofilskiego?

  A czy Ty wygrzałeś już swój filtr/swoje kable SATA?
  ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  #heheszki #bekazpodludzi #audiovoodoo
  #tonskladowy – muzyka, śmieszki, najbardziej odpałowe gadżety audiovoodoo
  Zapraszam też do śledzenia mojego Facebooka, gdzie treści pojawiają się częściej.
  pokaż całość

  odpowiedzi (48)

 • avatar

  czemu u nas tego nie ma i muszę za każdym razem być atakowana przez ekspedientki w tej zasranej seforze

  odpowiedzi (67)

 • avatar

  No witam Państwa!

  Kartka do wczoraj (czyli 2 tygodnie) wisiała w swojej pomazanej acz czytelnej formie. Wciąż jednak czułem, że madke p0lke piecze dupka i dziś czara goryczy się przelała xD

  WYCIĘŁA JĄ SKALPELEM XDDDDDDDDDDDDDDDD

  Koniec akcji, zostawię tą tablicę na tydzień, bo niesamowicie ta dziura poprawia mi humor, a następnie powieszę nową tablicę. Dzięki wszystkim, nie wiedziałem, że ta afera będzie też testem na inteligencję i obecność na czarnolisto.

  #wojnaokartke #afera #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #madki #p0lka
  pokaż całość

  odpowiedzi (73)