•  

  Polska demokracja ugotowała się jak żaba...
  Już nikt nie zwraca uwagi na to, że prawa nie przestrzega się nawet w sejmie.

  Skompromitowany prezes NIK, który w publicznej telewizji przyznał się do unikania opodatkowania przez przerzucenie ceny najmu na cenę nieruchomości (której sprzedaż jest nieopodatkowana), odchodząc na bezpłatny urlop odwołał dotychczasowych wiceprezesów i wskazał na to stanowisko jedną osobę.

  Komisja, która opiniuje kandydata, po pierwszym głosowaniu, w którym kandydatura została odrzucona, postanowiła głosować aż do skutku.
  W efekcie udało przepchnąć osobę, którą bez chwila wahania Marszałek Sejmu powołała na stanowisko.

  Zupełnie nie przeszkadzało jej to, że ustawa nie dała jej takich uprawnień. Artykuł 21 ustawy o NIK mówi o powołaniu 3 wiceprezesów. Nie jednego, nie pięciu, nie ośmiu, tylko dokładnie trzech wiceprezesów powołuje Marszałek.

  I co?

  I nic... nikogo to już nie dziwi. Komisja zamieniła się w konklawe, marszałek niezgodnie z prawem powołała wiceprezesa... i temat umarł. Polacy tak się przyzwyczaili do łamania prawa przez #pis, że nikogo już to nie dziwi... a wyznawców pisu nawet cieszy.

  Żyjemy w jakimś pier&&lonym bantustanie, a nie w kraju aspirującym do europejskich standardów.

  Nawet się nie obejrzycie jak dostaniecie wezwanie na komisariat, żeby się wytłumaczyć z nieobecności na pochodzie pierwszomajowym... albo dziesięciokwietniowym

  https://www.nik.gov.pl/podstawy-prawne-dzialania-nik/akty-prawne/ustawa-o-najwyzszej-izbie-kontroli.html

  #dobrazmiana #prawo #polska #neuropa #kurwamac

  źródło: 2019-10-05 19.27.07.png

  •  

   @FlasH: ale zdajesz sobie sprawe ze nie ma tam napisane w jakim odstepie czasu te 3 osoby maja byc powolane? Zle zinterpretowales ten zapis.

  •  

   @karer: a zdajesz sobie sprawę, że jak powołała jednego, to postąpiła niezgodnie z przepisem?

  •  

   @FlasH: nie postapila niezgodnie z przepisem. Przepis jest przepisem CELOWYM czyli liczy sie cel danego przepisu. Celem jest to zeby 3 osoby byly powolane przez osobe okreslona w danym przepisie. Mozesz go rozumiec literalnie ale w takim wypadku nie mowi on o tym w jaki sposob tych 3 prezesow ma byc powolanych i w jakiej kolejnosci oraz w jakim trybie. Mowi jedynie ze tych 3 ma byc powolanych przez konkretna osobe.

   Tak wiem ze sie czepiam i jestem w stanie zrozumiec twoj punkt widzenia. Dla mnie jest to jasne ze rozumiesz to w taki sposob. Jednak uwazam ze ten sposob rozumienia przepisu nie jest prawidlowy. W kazdym jednym okresleniu "w liczbie 3" musi wystapic takze kolejnosc.

   "podnioslem grzyby w liczbie 3"
   "popelnilem wykroczenia w liczbie 3"
   "zjadlem parowki w liczbie 3"

   W kazdym z tych zdarzen mozna oczekiwac ze istniala kolejnosc. Jesli zrobiles cos w liczbie 3 to oznacza ze zrobiles 3 razy ta sama czynnosc. Jesli uwazasz ze powinno sie to interpretowac w taki sposob ze musi byc to powolanie 3 osob JEDNOCZESNIE to powiedz czemu tak uwazasz. Co okresla tryb powolania jako powolanie jednoczesne? Skad taka podstawa interpretacji?

  •  

   @karer: efekt jej działania jest taki, że obecnie NIK jest kierowany przez jednego wiceprezesa. Nie zjadła 3 parówek. Nawet nie miała zamiaru.

  •  

   @FlasH: no to nalezy doprowadzic do sytuacji w ktorym bedzie kierowany przez 3 parowki a nie 1. To nie jest problem przepisu dotyczacego powolania tylko problem statutu instytysji. Statut nie powinien pozwalac na podjecie jakiejkolwiek decyzji w momencie gdy nie ma 3 prezesow powolanych.

  •  

   @karer: obecnie jest to niemożliwe, bo prezes w związku z medialnymi oskarżeniami o współpracę z gangsterami i przestępstwa skarbowe, podszedł na bezterminowy urlop. A w przeddzień odejścia odwołał wszystkich wiceprezesów.
   To było działanie z premedytacją.

  •  

   @karer: a... jeszcze jedno. Jestem niemal pewny, że 14 października Banaś wróci na swoje stanowisko.

  •  

   @FlasH: tez mysle ze wroci. Obecna wladza juz nawet nie ukrywa swoich kontaktow z bandziorami wiec czemu mialby nie wrocic? :D

Gorące dyskusje ostatnie 12h