Wpis z mikrobloga

@Canova: moja spiskowa teoria jest taka że promuje feature gdzie w c++ definicja funkcji nie musi poprzedzać jej wywołania. W c wszystkie funkcje musiałyby być nad mainem.
@Canova: kwestia organizacji, pamiętaj tylko ze zanim funkcja jest użyta kompilator musi znać jej deklaracje. Tak szczerze to odradzam Ci książkę Praty bo uczy języka C ubranego w szlafrok C++ i potem będziesz musiał się oduczyć wielu nawyków myślowych.
via Android
  • 0
@Passer93 no właśnie wiem o tej deklaracji, dlatego pytam bo wydaje mi się to robienie troche naokolo i dodawania sobie pisania. Będę miał to na uwadze, dzieki mireczki.
Książkę kupilem niedawno, chce przez nia przebrnąć aby mieć jakis prog wejścia na studia, nie jest to moje główne źródło wiedzy
@keton22: To, że jakiś pojedynczy kompilator ma takie rozszerzenie, nie oznacza, że to jest w standardzie. To o czym piszesz to działa w innych językach. Z tego co pamiętam to w C# tak to działa, możliwe, że stąd jest wzięty pomysł w kompilatorze. Ale z tego co mi wiadomo nie ma tego w standardzie. Ba w C prędzej by to przeszło, co najwyżej miałbyś warrninga, w C++ jest to bardziej pilnowane.