Wpis z mikrobloga

Zamówiłem sobie paczkę z allegro - ot, zwykła sprawa - alternator po regeneracji do C4 bo się spalił, stopił, zjarał - no 420 u wątpliwego elektromechanika - bo byłem tam pierwszy raz. Wszystko pięknie, przesyłka za pobraniem, zapłacę kilka groszy więcej i zdam stary alternator w paczce zwrotnej dla sprzedającego (temat ogarnięty, czwartek +/- 14:00 ). No i mowie - pewnie wyjdzie to dojedzie do Krakowa na piątek, w sobotę zamontuje, sprawdzę czy działa, posprawdzam z mechanikiem napięcia, przejedziemy się na jakąś wycieczkę...

ALE ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Paczka wyszła w piątek, no dobra - mógł nie odebrać bo w sumie małe miasteczko, godzina 14 dostał informacje o istnieniu paczki we wszechświecie. Zrozumiałe. Mamy jednak poniedziałek godzinę 14:00 - a paczka, która miała dojechać do mnie dzisiaj - jest pod Poznaniem xD

Kurierzy z GLS coś nie wiem... lubią jeździć chyba i zwiedzać nasz wspaniały kraj.
Zaznaczę. że paczka pobraniowa zamówiona z Kłodzka do Krakowa.

#gls #glscwel #kurierzy i trochę #heheszki
Pobierz sorasill - Zamówiłem sobie paczkę z allegro - ot, zwykła sprawa - alternator po regen...
źródło: comment_HBl1TRFce5peuPmhP6pttJtbkmnbfjG4.jpg
  • 13
@Myslim: brałem za pobraniem bo nie miałem telefonu przy sobie, żeby przelew potwierdzić - no a mówie, za pobraniem to i tak poleci w ten sam dzień, a tu takie cuda ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Komorniki to siedziba GLS Poland. Wydaje mi się, że zawsze pokazuje na trackingu każdej paczki Komorniki/Głochowo. Stryków to główny magazyn przeładunkowy. Jeśli paczka nie jest nadawana i doręczna w obrębie jednego magazynu, to zawsze idzie na główny sorter. Nigdy nie jest tak, że kurier który odbierze paczkę od nadawcy to jedzie z nią bezpośrednio do odbiorcy.
@sorasill: a teraz powiem ci jak to wygląda, bo widzę kolejnego nieświadomego jak wygląda transport przesyłek w PL.
1. nadanie paczki w Kłodzku
2. miejscowy kurier odbiera
3. paczka trafia do regionalnego magazynu w Bielawie
4. przeładunek na TIRa i jazda do krajowej sortowni w Strykowie (większość jak nie wszystkie firmy kurierskie mają tam swoją główną sortownię)
5. no i tu chyba poszedł fakap, bo paczka pewnie trafiła przez przypadek do
@damiaan: wiadomo, dla Pana za 23 ziko wszystko ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Krakuski: @kapuczina_corki_somsiada: Panowie ja rozumiem jak działa kurierka, że paczka leci do sortowni itd później trafia w odpowiedni kontener i leci do bazy by rozwieźć ją po regionie. No ale sobie sprawdzam - o Stryków, pewnie pojedzie do Krakowa kolejnym kursem :) a tu bęc witamy w krainie rogali, faktycznie pewnie coś się