•  

Czyli, jak dobrze rozumiem -- Nextbike założył spółkę-wydmuszkę na potrzeby #mevo, zawalił wdrożenie, bo wolał produkować w Lipsku rowery na zachodnie wdrożenia a nie dla ciurów ze swojej kolonii gospodarczej, a teraz proponuje "zapłacimy wam 10% kar i 0% odsetek, albo się bujajcie, nie będzie rowerów", zgadza się?

#gdansk #trojmiasto

•  

@Polinik: Spokojnie w UM Gdańsk już się zastanawiają jak to wytłumaczyć. Będzie coś o UE o nowoczesności o eko oto

•  

@Somsiad-z-prawej:
      Wytłumaczą tak jak do tej pory tłumaczyli: "skupiamy się na tym, żeby system działał, to jest w tej chwili najważniejsze. Egzekwowanie kar nikomu nie służy.". ¯\_(ツ)_/¯

•  

@Polinik: przecież muszę przełknąć to gówno i się jeszcze uśmiechać że smakowało

+: kaaban
    •  

Nextbike założył spółkę-wydmuszkę na potrzeby #mevo

@Polinik: to jest największa beka świata...teraz sobie mogą bankructwo strzelić i nara, spółka wyłącznie umoczona w mevo padnie a reszta będzie miała się dobrze z $$$ zarobionymi....

•  

@Polinik: do większych inwestycji nikt nie będzie ryzykował, tylko tworzy spółki córki, bo jak coś się posypie to nadal mogą działać na innych frontach

•  

@junx: a w imię czego mają ryzykować? Biznes is biznes. Jeśli mogą ograniczać ryzyko to to robią (ಠ‸ಠ)

•  

do większych inwestycji nikt nie będzie ryzykował, tylko tworzy spółki córki, bo jak coś się posypie to nadal mogą działać na innych frontach

@Nie_znany:
      Oczywiście. Dlatego w warunkach przetargu powinien być wymóg, że kapitał zakładowy albo jakaś inna forma twardego zabezpieczenia ma być w wysokości np. pierwszej transzy płatności,albi jakiejś innej znaczącej kwocie, a nie zabawne 5k PLN.
      No ale cała akcja była od początku ustawiona pod NB, a kto by tam od niemieckich przyjaciół wymagał zabezpieczenia, przecież sobie ufamy, prawda?

•  

a w imię czego mają ryzykować? Biznes is biznes. Jeśli mogą ograniczać ryzyko to to robią (ಠ‸ಠ)

@Nie_znany: zgadza się - bardziej w tym momencie mam bekę z osób, które przyjmują taką ofertę albo nie zabezpieczają się na wypadek wpadki w efektywny sposób = tym samym uniemożliwiłoby stawianie spółek krzaków na potrzeby jednej akcji...

•  

spółka wyłącznie umoczona w mevo padnie a reszta będzie miała się dobrze z $$$ zarobionymi....
      @junx: Kredyt był na Nextbike Sp. z o.o. z zabezpieczeniem jako wszystkie ich rowery w wielu miastach, ich budynek w Warszawie i jeszcze kilka rzeczy.
      2 tygodnie temu dopisali NB Tricity do kredytu dopiero - to oznacza, że to co zostanie po NB Tricity będzie do podziału między OMGGS i Alior Bank i paru innych mniejszych firm.

Gwarancje bankowe były maksymalne przewidziane przez prawo ~4 miliony.

Jak położą ten system przed oddaniem to są w plecy ~30-40 milionów dla Nextbike Sp. z o.o.

Ja bym się bardziej obawiał oddania systemu w całości,
      przyjęcia go przez OMGGS i wypłaty drugiej transzy ( ~20 milionów )
      i dopiero upadek po ~powiedzmy roku. To jest lepsza opcja dla samego NB Sp. z o.o.

•  

Kredyt był na Nextbike Sp. z o.o. z zabezpieczeniem jako wszystkie ich rowery w wielu miastach, ich budynek w Warszawie i jeszcze kilka rzeczy.

@Line-Storm:
      Czyli przyjęcie "oferty" spłaty 10% to robienie im dobrze?
      Bo jak nie przyjmą oferty, dadzą wudmuszce upaść -- to OMGGS będzie mogło zwindykować kary z Nextbike Sp. z o.o., ich budynek w Warszawie, rowery, bułki, wędliny, itd?
      Albo z tych gwarancji bankowych? Czy to takie gwarancje gwarantujące tak długo, jak nikt nie chce tej gwarancji zrealizować?

•  

to OMGGS będzie mogło zwindykować kary z Nextbike Sp. z o.o.,
      @Polinik: Gdzie tam. Jak Mevo padnie to bank będzie windykował budynek NB. Plus część tego co zostanie z mevo.
      OMGGS w razie upadku ma po ostatnich zmianach na kredycie mniej kasy do odzyskania w razie upadku.

+: kasa
    •  

@Line-Storm:
      A, czyli to dopisanie do kredytu to taki dick move?
      "Myśleliście, że zapłacimy kary, a jak nie zapłacimy to będziecie mieli z czego windykować? Otóż bujajcie się, ni wuja nic nie zwindykujecie, już my o to dopisaniem do kredytu zadbamy!"?

Gorące dyskusje ostatnie 12h

• odpowiedzi (31)

Mirki co tu się podziało xD Stoję sobie w kolejce do laboratorium w mojej przychodni, 90% to stare baby, a i nie mogło zabraknąć oczywiście matki z dziećmi. Dzieciaki zapatrzone w telefon, w związku z tym cisza i względny spokój. Nagle jak nie pierdolnie! Ryk, jakby ze skóry obdzierano. Telefon się rozładował ( ͡° ͜ʖ ͡°) żadne próby uspokojenia rozjuszonej gromady nie dają pozytywnych efektów. Nagle madka podchodzi do mnie, dzierżącej w dłoni telefon i pyta, czy bym bombelkom na chwile nie użyczyła tego sprzętu właśnie i będzie ”święty spokój” xD . Grzecznie odmówiłam, bo nawet swojemu bąblowi telefonu nie udzielam. Zostałam zwyzywana i uświadomiono mi że jestem winna nieszczęściu tych dzieci xD co się dzieje z tym światem... #madka #niewiemjaktootagowac #bombelek pokaż całość

odpowiedzi (20)

Przypominam, że 13 pazdziernika 2019 roku, polacy (celowo z małej) sprzedali swój kraj za codziennego dużego kebsa i puszke "Zubra".

Benzyna dalej oblozona jest 100% podatkiem.

8/1461
    #wybory
    Tag do czarnej ---> #codzienneopolakach

odpowiedzi (29)