•  

  Czyli, jak dobrze rozumiem -- Nextbike założył spółkę-wydmuszkę na potrzeby #mevo, zawalił wdrożenie, bo wolał produkować w Lipsku rowery na zachodnie wdrożenia a nie dla ciurów ze swojej kolonii gospodarczej, a teraz proponuje "zapłacimy wam 10% kar i 0% odsetek, albo się bujajcie, nie będzie rowerów", zgadza się?

  #gdansk #trojmiasto

  •  

   @Polinik: Spokojnie w UM Gdańsk już się zastanawiają jak to wytłumaczyć. Będzie coś o UE o nowoczesności o eko oto

  •  

   @Somsiad-z-prawej:
   Wytłumaczą tak jak do tej pory tłumaczyli: "skupiamy się na tym, żeby system działał, to jest w tej chwili najważniejsze. Egzekwowanie kar nikomu nie służy.". ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   @Polinik: przecież muszę przełknąć to gówno i się jeszcze uśmiechać że smakowało

   +: kaaban
  •  

   Nextbike założył spółkę-wydmuszkę na potrzeby #mevo

   @Polinik: to jest największa beka świata...teraz sobie mogą bankructwo strzelić i nara, spółka wyłącznie umoczona w mevo padnie a reszta będzie miała się dobrze z $$$ zarobionymi....

  •  

   @Polinik: do większych inwestycji nikt nie będzie ryzykował, tylko tworzy spółki córki, bo jak coś się posypie to nadal mogą działać na innych frontach

  •  

   @junx: a w imię czego mają ryzykować? Biznes is biznes. Jeśli mogą ograniczać ryzyko to to robią (ಠ‸ಠ)

  •  

   do większych inwestycji nikt nie będzie ryzykował, tylko tworzy spółki córki, bo jak coś się posypie to nadal mogą działać na innych frontach

   @Nie_znany:
   Oczywiście. Dlatego w warunkach przetargu powinien być wymóg, że kapitał zakładowy albo jakaś inna forma twardego zabezpieczenia ma być w wysokości np. pierwszej transzy płatności,albi jakiejś innej znaczącej kwocie, a nie zabawne 5k PLN.
   No ale cała akcja była od początku ustawiona pod NB, a kto by tam od niemieckich przyjaciół wymagał zabezpieczenia, przecież sobie ufamy, prawda?

  •  

   a w imię czego mają ryzykować? Biznes is biznes. Jeśli mogą ograniczać ryzyko to to robią (ಠ‸ಠ)

   @Nie_znany: zgadza się - bardziej w tym momencie mam bekę z osób, które przyjmują taką ofertę albo nie zabezpieczają się na wypadek wpadki w efektywny sposób = tym samym uniemożliwiłoby stawianie spółek krzaków na potrzeby jednej akcji...

  •  

   spółka wyłącznie umoczona w mevo padnie a reszta będzie miała się dobrze z $$$ zarobionymi....
   @junx: Kredyt był na Nextbike Sp. z o.o. z zabezpieczeniem jako wszystkie ich rowery w wielu miastach, ich budynek w Warszawie i jeszcze kilka rzeczy.
   2 tygodnie temu dopisali NB Tricity do kredytu dopiero - to oznacza, że to co zostanie po NB Tricity będzie do podziału między OMGGS i Alior Bank i paru innych mniejszych firm.

   Gwarancje bankowe były maksymalne przewidziane przez prawo ~4 miliony.

   Jak położą ten system przed oddaniem to są w plecy ~30-40 milionów dla Nextbike Sp. z o.o.

   Ja bym się bardziej obawiał oddania systemu w całości,
   przyjęcia go przez OMGGS i wypłaty drugiej transzy ( ~20 milionów )
   i dopiero upadek po ~powiedzmy roku. To jest lepsza opcja dla samego NB Sp. z o.o.

  •  

   Kredyt był na Nextbike Sp. z o.o. z zabezpieczeniem jako wszystkie ich rowery w wielu miastach, ich budynek w Warszawie i jeszcze kilka rzeczy.

   @Line-Storm:
   Czyli przyjęcie "oferty" spłaty 10% to robienie im dobrze?
   Bo jak nie przyjmą oferty, dadzą wudmuszce upaść -- to OMGGS będzie mogło zwindykować kary z Nextbike Sp. z o.o., ich budynek w Warszawie, rowery, bułki, wędliny, itd?
   Albo z tych gwarancji bankowych? Czy to takie gwarancje gwarantujące tak długo, jak nikt nie chce tej gwarancji zrealizować?

  •  

   to OMGGS będzie mogło zwindykować kary z Nextbike Sp. z o.o.,
   @Polinik: Gdzie tam. Jak Mevo padnie to bank będzie windykował budynek NB. Plus część tego co zostanie z mevo.
   OMGGS w razie upadku ma po ostatnich zmianach na kredycie mniej kasy do odzyskania w razie upadku.

   +: kasa
  •  

   @Line-Storm:
   A, czyli to dopisanie do kredytu to taki dick move?
   "Myśleliście, że zapłacimy kary, a jak nie zapłacimy to będziecie mieli z czego windykować? Otóż bujajcie się, ni wuja nic nie zwindykujecie, już my o to dopisaniem do kredytu zadbamy!"?

Gorące dyskusje ostatnie 12h