•  

Dziś miałem egzamin na prawo jazdy kategoria A. Wynik pozytywny, mimo chłodnego dnia i równie chłodnego egzamintora (nie prostaka, ale za miły też nie był).

Na ósemce był taki moment, że prawie podparłem się nogą, ale przeciwsiad uratował.
    Przy skręcie w prawo w drogę z pierwszeństwem zwrócił uwagę, że on by tak nie ryzykował (wjechałem na prawy pas, lewym jechały samochody).
    Poza tym wszystko spoko.
    #motoryzacja #motocykle #prawojazdy

źródło: 2.jpg

•  

@dlamniesiepodoba: gratulacje. Na czym będzie jeżdżone od wiosny?

•  

@dlamniesiepodoba gratulacje, planuje na wiosnę zdawać A1, jakieś rady dla człowieka który wcześniej jeździł tylko na rowerze?

•  
      niepanimaju

0

@TypowyDaltonista: jedna rada lepiej jechac za wolno niz za szybko ( ͡° ͜ʖ ͡°) w uwagach mialem wolna jazda xD

•  

@niepanimaju z tego co wiem to za wolno też źle, bo egzaminator może oblać za brak płynności ruchu

•  
      niepanimaju

0

@TypowyDaltonista: no racja ale mnie nie oblal xD

•  

@polutt: Bardzo się dla mnie podoba Suzuki Marauder 800, ale ostatnio coraz bardziej przemawiają do mnie również nakedy w rodzaju Yamaha MT-07 czy Ducati Monster 696. To będzie ciężki wybór, różnica między Marauderem a nakedami tego typu jest spora - zupełnie inna pozycja itp., ale obydwa typy motocykli są bardzo miłe.

•  

@TypowyDaltonista: Z tego co mi wiadomo, większość oblewa na placu. Rozkmiń przede wszystkim ósemkę i szybki slalom. (Kolejną uwagę odnoszę do kategorii A, nie wiem na ile przydatna jest w przypadku A1, ale będziesz wiedział na przyszłość - prawie na pewno kiedyś będziesz chciał coś większego;)). Jeżeli masz możliwość pojeździć na różnych motocyklach w trakcie lekcji, zrób to. U mnie w szkole były dostępne Yamaha XJ6 i Yamaha MT-07, ta druga przy jeździe bez gazu jedzie kilka km/h szybciej. Jeśli przesiadasz się z jednego na drugi, to przy ósemce może to dać nagły efekt zaskoczenia i zrobić na tyle dużą różnicę, że uwalisz zadanie. Nawet elkowa Yamaha XJ6 jedzie inaczej rozgrzana i nierozgrzana - w pierwszym przypadku prędkość bez gazu to jakieś 10 km/h, w drugim - jakieś 14. Jeżeli już to przerobiłeś, dasz radę. Jeżeli nie - możesz się zdziwić. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak już przetrwasz plac, po prostu nie zrób żadnego głupiego błędu na mieście typu niewpuszczenie autubusu, wjazd na żółtym (patrz czy równoległe zielone dla pieszych nie miga, jeżeli nie - jesteś bezpieczny) czy niezatrzymanie na stopie, a będzie ok.

•  

@dlamniesiepodoba: Gratki... Mi właśnie we wtorek wąsaty Marian (to byłoby zbyt piękne, gdyby był to Janusz) swoją VW Passat B5 w combi zajechał drogę w deszczu... Lipa straszna. Co najzabawniejsze, ja leżałem na asfalcie, a ten stojąc w poprzek głównej arterii wysiadł i zaczął ścierać rysy z drzwi.

Pamiętam swój egzamin i jeden krytyczny moment (a w Szczecinie kilka takich się czai)... Ale udało się za pierwszym.

Tak czy inaczej, mam dla Ciebie dwie rady... dwa sezony już przejeżdżone, więc zjadłem wszystkie rozumy i mogę dawać rady ( ͡° ͜ʖ ͡°) Po pierwsze kup motocykl z ABS-em. Tylko. To na prawdę ratuje życie, a przynajmniej lakier i Twoją dupę. Ja dwa razy nie miałem i raz płaciłem ja (MT-07 Moto Cage), a teraz będzie płacił Janusz. Po drugie... Cztery cylindry, a nie dwa (nie wiem, jak z trzema). Takie silniki są mniej narowiste, nie stają na koło, jak lekko przyświrujesz manetką, a to co się dzieje powyżej 6-7 tys. powoduje banana na mordzie.
      LWG i szerokości Kolego

•  

@Persil_w_gelu: Co do ABS się zgodzę, co do dwóch cylindrów - niestety, kocham dźwięk dwójek i w takie będę celował ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@dlamniesiepodoba: ja poszedlem w z650 . I jestem mega zadowolony.
      Zupelnie wystarcza mi 70KM a moment 68Nm pieknie zbiera moto.
      Polecam sie przejechac brac pod uwage przy szukaniu moto ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@cezarcezik: Owszem, biorę. Obok MT-07 i Monstera jest zdecydowanie w top moich zainteresowań. Kłopot w tym, że Z650 nie jest zbyt popularne. W tej chwili na otomoto w podlaskiem nie ma ani jednego, jeden prywatny jest w Wawie, reszta niezbyt licznych 650-ek jest miliony kilometrów ode mnie. Szkoda, bo obczajałbym bardzo chętnie, a nie wiem, czy do wiosny sytuacja się zmieni i czy w ogóle do tej pory wytrzymam. Niby już prawie zima, ale wiesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Gorące dyskusje ostatnie 12h

• odpowiedzi (19)

• odpowiedzi (29)

#sluzebnoscwolfika szkoda strzępić ryja. Biegły miał się wypowiedzieć o możliwości wytyczenia służebności przejazdu na działkach pierwotnych. Bardzo ostro wypowiedział się, że to niemożliwe i że tylko opcja po mojej działce jest możliwa. Nie odniósł się do planu zagospodarowania przestrzennego. Opinia zawierała wiele błędów pokazujących, że nawet nie próbował się zainteresować a co dopiero przyjechać na miejsce. Pomylił się w długościach ewentualnej drogi koniecznej, pomylił urzędy wydające decyzje o podziale działek (wskazał zupełnie inną gminę), policzył nawet działki drogowe, będące własnością gminy, jako prywatne działki budowlane. Dzięki temu z 3 właścicieli zrobiło mu się 6! Odpisałem do sądu pismo zawierające wszystkie znalezione błędy ale sąd nakazał mi wpłatę 500zł dla biegłego, żeby on się do moich uwag odniósł. Pieniądze zapłaciłem w terminie a jakoś na dniach minie 3 miesiące od wpłaty. Odpowiedzi nie ma. pokaż całość

odpowiedzi (38)