•  

  Jak wyglądał polski przedwojenny ruch wolnościowy, jak argumentowała niegdyś prawica? W odpowiedzi pomagają zbiory Wielkopolskiej Biblioteki Cyfrowej, która zdigitalizowała wydania „Myśli Narodowej”, czasopisma społecznego afiliowanego przy Stronnictwie Narodowym.

  W numerze 22/1933 # ukazuje się tekst zatytułowany Podwójna miara, czego możemy się z niego dowiedzieć tuż po dojściu Htilera do władzy?

  Dążenie narodu niemieckiego do zupełnego uwolnienia się od żydów, wzmożone przez rząd Hitlera, wywołało w świecie żydowskim burzę nienawiści, złorzeczeń, pogróżek i prób przeciwstawienia się czynnego. Niema określeń tak oszczerczych i obelżywych, któremiby żydzi wczorajszych swoich sojuszników nie obrzucali, niema fałszów i oszustw, któremiby przeciw Niemcom się nie posługiwali (…).

  Jak postępują Niemcy? Odpowiedź: zdrowo i zgodnie z cywilizacją łacińską:

  Niemcy – oto – zapragnęli być sami we własznym narodzie gospodarzami, sami własnego ducha i kultury pracownikami. Czy istnieje na świecie pragnienie prostsze i zdrowsze. Czy nie ta właśnie ambicja samodzielności stanowi główny silnik cywilizacji łacińskiej?

  Do czego postawa ta jest podobna? Odpowiedź: do oporu ludności polskiej pod zaborami :O

  Ze swoistej logiki żydowskiej wynika, że kiedy, naprzykład, Polacy bronili ziemi swojej i kultury przed rusyfikacją, to nie bronili siebie lecz prowadzili bestjalską krucjatę przeciw kulturze rosyjskiej i niemieckiej. Judaizacja kultury Niemiec współczesnych jest dalej posunięta i złośliwsza niż narodów romańskich i słowiańskich. Zapewne dlatego Niemcy, jako państwo wyprzedziły inne państwa w przebudzeniu się u otrząsie z poczwarnej zmory dusicielskiej (…).

  A zatem, jak mawiali starożytni, „na prawicy bez zmian”. Żeby nie było tak ponuro, załączam zrzut z późniejszej o kilka lat na tych łamach recenzji książki ks. Jacka Trzeciaka o tytule „Konspiracja i dekonspiracja”. Jak podkreślają miłośnicy Romana Dmowskiego, dowiedziono autentyczności sławnych „Protokołów mędrców Syonu”.

  #historia #ciekawoski #bekazprawakow #ruchnarodowy #neuropa #4konserwy

  źródło: PrMS_MP.png

  •  

   @shadowboxer a potem jest holokaust a potem świat zachodni od lat 60 czyni z zagłady jeden że swoich filarów pamięci a potem trzeba w Polsce wymachiwac , z miernym skutkiem, Pileckim Karski Żegotą i Ulmami a dupa i tak się pali.

  •  

   @dertom: nie bylo zadnego holokaustu zydow!
   https://twitter.com/i/status/1179936223823060992

   Byl za to holokaust Sławian/PoLachow/PoLakow wladajacych jezykiem lechickim

   . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

   źródło: zydy.jpg

  •  

   @dertom: Dupa się będzie palić właściwie ciągle, także z naszej przyczyny.

   Po pierwsze, nasze argumenty są albo bardzo słabe, albo kłamliwe, albo niesłyszalne. W polskiej narracji notorycznie powtarza się kłamstwo, jakoby tylko w Polsce za pomoc Żydom groziła kara śmierci, podczas gdy sankcję tę stosowano także w Serbii i na terenach Ukrainy zajętych przez III Rzeszę. Absolutnie niedorzeczny jest też argument z egzekucji szmalcowników. Tak, były, ale kilka i od piątego roku okupacji, kiedy transporty do Treblinki już odjechały, co nie jest trudno sprawdzić i sprowadzić nas na ziemię.

   Sądzę, że z zarzutów o jakiś tam stopień pomocy nie odlepimy już niestety od siebie, o czym zdecydował projekt debilnej ustawy Patryka Jakiego (dzięki, dzbanie), a także, to też fakt, że prawica izraelska stosuje retorykę niedopuszczalną, jak o antysemityzmie wyssanym z mlekiem matki. To oczywiście fałsz i walka o podbicie słupków wyborczych, ale będzie w użyciu, jeśli spotka się z odzewem. Niewątpliwie na początku III RP mieliśmy o wiele lepszy moralnie status świadka, a nie drobnego współwykonawcy Shoah, o czym zdecydował też fakt słabej znajomości zbrodni w Jedwabnej, której polskie sprawstwo i tak niektórzy negują. I tak mamy trochę szczęścia, gdyż na razie do bardziej makabrycznego pogromu w Radziłowie w tym samym czasie świat się jeszcze nie przyczepił, ale nie sądzę, by tak pozostało w dłuższym okresie.

   Wszystko, co teraz można to tylko minimalizacja strat i próba zmniejszenia ciężaru pomocnictwa w porównaniu np. z kolejami francuskimi. Nie wiem jednak, czy badania załatwią całą sprawę. Życiorysy Korczaka i Pileckiego to gotowe scenariusze hollywoodzkie i narzędzia niedużej, ale jakiejś tam miękkiej siły oddziaływania, jaką mamy. W tej sytuacji nie przeszkadzałby mi fakt, że Korczaka zagrałby np. Morgan Freeman, a Pileckiego Cuba Gooding jr, bo nie o tu tutaj chodzi.

  •  

   Chełm-ludność terroryzują bojówki żydowsko-ukraińskiej „czerwonej milicji”„Znęcają się w okropny sposób nad żołnierzami,że aż strach pisać.Głodnych i pobitych trzymają po tygodniach w parszywych komórkach.Naprowadzają bolszewików na domy oficerów i podoficerów”

   Więzienie zapełnili aresztowanymi polskimi policjantami, oficerami i urzędnikami, których Sowieci wywieźli w głąb Rosji. #swo

  •  

   @shadowboxer:
   Czasami testuję na sobie jak reagowałbym na tego typu teksty i pisane pod innym adresem. Jak, ze często dochodze do wniosku, ze mam coś nie tak z głową( ͡° ͜ʖ ͡°)

   pokaż spoiler Dążenie narodu ukraińskiego do zupełnego uwolnienia się od rosjan, wzmożone przez rząd Poroszenki, wywołało w świecie rosyjskim burzę nienawiści, złorzeczeń, pogróżek i prób przeciwstawienia się czynnego. Niema określeń tak oszczerczych i obelżywych, któremiby rosjanie wczorajszych swoich sojuszników nie obrzucali, niema fałszów i oszustw, któremiby przeciw Ukraińcom się nie posługiwali (…).
   Ukraińcy– oto – zapragnęli być sami we własznym narodzie gospodarzami, sami własnego ducha i kultury pracownikami. Czy istnieje na świecie pragnienie prostsze i zdrowsze. Czy nie ta właśnie ambicja samodzielności stanowi główny silnik cywilizacji łacińskiej?


   Swoją drogą retoryka dzisiejszych mieszkańców Izraela jest bliższa Hitlerowi niż naszym endekom w okresie międzywojennym. Te ich getta to też piękna sprawa.

   No i dziękujesz Jakiemu to podziękowałbym jeszcze Engelking i Grabowskiemu za ich prace historyczne, bo jak czytałem "sprostowanie" IPN-u to trochę słabo mi się robiło.

   @NooB1980: Coś kojarzę, że ty jesteś idiota, który 2 lata temu wstawiał zdjęcie z palenia ofiar bombardowania Drezna z podpisem. "Ofiara całopalna z Polaków wykonana przez żydów" Weź bujaj się dzbanie.

   +: yeron
  •  

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: To byl przyklad jak palono Polakow w Warszawie, raporty AK i NZS jasno o tym mowia. Boli, ze zydy same mowia o lipnym holokauście. Lol Ma bolec i bedzie bolec. #swo

  •  

   Bedzie bolec!!

   W dniach 16-17 maja 1945 na terenie dawnego więzienia wojskowego przy ul. Dzikiej [« Gęsiówka »] Sekretarz Komisji dla Zbadania Zbrodni Niemieckich w Warszawie B. Świderski przeprowadził wizję lokalną, którą opisał w « Sprawozdaniu » z 20 lipca 1945.Czytamy tam m.in.:
   « Gmachy więzienne zabudowane w czworoboki, tworzące obszerne dziedzińce są spalone we środku, mury gmachów nienaruszone.
   Na jednym z dziedzińców znajduje się częściowo odkopana mogiła zbiorowa, zwłoki około 70 ofiar są przysypane lekko ziemią, na drugim dziedzińcu znajduje się stos wystrzelonych łusek karabinowych, pośrodku resztki dużego paleniska.
   Tereny dziedzińców pokryte są drobnymi szczątkami ludzkich kości, w studniach i dołach na dziedzińcach znajdują się stosy popiołów ze spalonych zwłok ludzkich. Wewnątrz gmachu więziennego znajduje się ślad po jednopaleniskowym piecu krematoryjnym, cela z całym szeregiem żelaznych prętów służąca jako izba tortur. Na ostatnim dziedzińcu za właściwym więzieniem na środku wielkiego placu przytykającego do obozu koncentracyjnego leżą gruzy wysadzonego w powietrze krematorium. Z jednej strony placu stoi budynek krematorium z wysokim kominem, w którym nie zostały jeszcze zainstalowane piece krematoryjne. To niewykończone krematorium jest obecnie rozbierane. Na rogu placu po drugiej stronie znajduje się elektryczne krematorium, które było przez Niemców w okresie przed powstaniowym całkowicie zmontowane i gotowe do pracy. Krematorium to o dwóch paleniskach jest już w znacznym stopniu rozebrane, tak że stoją tylko mury.

   Jedyna dzialajaca komora gazowa przeznaczona dla PoLachow/PoLakow jedynie: https://www.youtube.com/playlist?list=PLA5B5C99923AEC36E

   Dlatego tylu jasnookich i jasnoowlosych zniknelo po wojnie w Polonorum

  •  

   No i dziękujesz Jakiemu to podziękowałbym jeszcze Engelking i Grabowskiemu za ich prace historyczne, bo jak czytałem "sprostowanie" IPN-u to trochę słabo mi się robiło.

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Nie czytałem Engelking, więc się nie wypowiadam, a co do Grabowskiego mam mieszane uczucia. On bardzo dobrze punktuje bzdury o egzekucjach szmalcowników, natomiast w moim odczuciu w ogóle nie udowodnił liczby 200 tys. Żydów mających zginąć pośrednio lub wprost z rąk polskich, zaś jego streszczenie badań Szymona Datnera uważam za co najmniej niedbałe i niestaranne.

   Ale gdyby nawet i Grabowski wszędzie pisał głupoty, to cóż to zmienia w naszych zaniechaniach? Problem wyparcia, zmyślania argumentów oraz tworzenia fałszywego obrazu Polski Podziemnej pozostaje. To, że Izrael popełnia zbrodnie na terytoriach przez siebie okupowanych też nie jest dla nas żadnym usprawiedliwieniem. Dodaj do tego schizofrenię postrzegania narodów w kontekście praktyk komunistycznych, a zobaczysz, jak duże mamy w braki w rzetelności intelektualnej. Pogromu w Kielcach dokonał motłoch, obóz w Jaworznie był komunistyczny, ale jego komendant Solomon Morel to zbrodniarz już żydowski.

  •  

   @shadowboxer: niestety, ale przez nieprzezwyciężalną potrzebę prawicy do udowodnienia niewinności narodu polskiego na każdym polu kopanie głębiej w historii Holocaustu doprowadzi do wypływania obrazu, który z dzisiejszej perspektywy i przy dzisiejszym stanie pamięci delikatnie mówiąc jest zły, jak choćby praca Żydów w polskich gospodarstwach podczas Wojny.
   A ta potrzeba jest nieusuwalna wraz z zakorzenieniem prawicy w narracji turbopatriotycznej. Bardzo gorąco polecam ten wywiad (od 13:45) z Marcinem Napiórkowskim z Mitologii Współczesnej, który napisał właśnie o cyklicznym ujęciu dziejów w narracji prawicy. Na marginesie to w sumie się pokrywa też z fascynacją na prawicy teoriami geopolitycznymi.