Wpis z mikrobloga

@Tobiass: Widzisz tam uśmiech na końcu? Mój wpis to jest taka mała szpilka za te wszystkie twoje wpisy odnośnie Rzeszowa. Ja nigdy nie byłem urażony, ani zirytowany sam kiedyś mieszkałem w Lublinie i dla mnie jest to taki trochę większy Rzeszów z ludźmi o podobnej mentalności. Szczęścia życzę i kosza cebularzy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@aaadam91: moja znajoma 4 lata temu wyprowadziła się z Lublina, wspomina czasami, jak nie mogła tam znaleźć pracy przez pół roku wysyłając ogłoszenia gdzie się tylko da. Przeprowadziła się do Warszawy, pracę znalazła w tydzień ¯\_(ツ)_/¯
@taraqui: Pracuję w IT tak się składa i próbowałem znaleźć pracę w Lublinie. Owszem, można znaleźć, ale mimo wszystko w oddalonej o 2h drogi Warszawie zarobisz na tym stanowisku 1.5-2x więcej. A różnica w cenie wynajmu mieszkania to max 20%, nawet mniej.
@taraqui: Mieszkałem w Lublinie, mieszkam w Warszawie. Mam w dalszym ciągu sporo znajomych w Lublinie, więc porównuję sobie z nimi koszty życia na bieżąco. I tak, poza wynajmem mieszkania, które jak już wspomniałem porównując ten sam standard i lokalizację jest około 20% droższe niż w Lublinie to reszta usług typu zakupy, fryzjer, dentysta jest na tym samym poziomie. Warszawa wydaje się droższa, bo masz tutaj pełno drogich miejsc, ale nikt cię