•  

@toporro: A co najlepsze, Wojtyła spotkał się z Arafatem a potem jakiś rabin nagrał film w którym nazwał papieża per dumb pollack czyli głupim polaczkiem. A podobno żydzi są tacy cywilizowani i krzewią demokrację na bliskim wschodzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Axis_of_Resistance: Póki co to Żydzi mają jedyne demokratyczne państwo na Bliskim Wschodzie. Szkoda, że przez śmieci takich jak Chomeini nie było to dane Irańczykom :(

+: szunis
    •  

@Lewacka_zydokomuna: nazywanie izraela jedynym demokratycznym państwem BW to jak nazywanie Korei Płn demokratyczną bo w końcu w nazwie jest Koreańsko... Demokratyczna z tą różnicą że uprzywilejowanych w izraelu jest więcej niż w KRLD

•  

@ptakswiata: Jakich uprzywilejowywanych? Arabscy obywatele Izraela mają te same prawa co Żydzi. Skąd niby arabskie partie i politycy w parlamencie Izraela?
      Jak za to wygląda kwestia demokracji i praw człowieka w Gazie?

+: szunis
    •  

@Lewacka_zydokomuna: wątpie żeby arabowie mogli czuć się równi w sytuacji w której od lat jest stosowany na nich apartheid wygnanym w czasie wojny nie pozwala się wrócić do ich domów (bo już ich nie ma) w prawie jest wpisane że jest to państwo żydowskie. Nielegalnie niezgodnie z prawem międzynarodowym zasiedlają ziemie zamieszkałe przez arabów a arabskich obywateli w izraelu nazywa się zagrożeniem demograficznym. Utrudnia się im zakup ziemi przyznaje im się znacznie mniej pieniędzy niż tym żydowskim obywatelom możesz sobie mydlić oczka tą wspaniałą jedyną demokracją prawda jest taka że gdyby ktoś w Polsce powiedział o demograficznym zagrożeniu w kontekście choćby ukraińców (a co dopiero żydów ale by wtedy świat na nas ruszył) zostałby zwyzywany najgorszymi epitetami których nie chce mi się przytaczać natomiast w izraelu dyskusja na temat zagrożenia demograficznego arabskiej mniejszości jest rzeczą na porządku dziennym a spadki w dzietności u arabskich obywateli tego państwa są ogłaszane wielkim sukcesem.

•  

@Axis_of_Resistance To był były naczelny Rabin Polski, akcja miała miejsce podczas pierwszej wizyty Papieża w jakimkolwiek parlamencie (akurat było to w Polsce). Rabin zwrócił się do niego per "panie Papieżu".

Został za to bardzo mocno skrytykowany i słusznie zresztą.
      Nazywał się Pinchas Menachem Joskowicz- urodzony w Polsce.
      Należy jeszcze przypomnieć, że w tamtych czasach nastepowały ponowne "początki" uregulowania naszych relacji, wyniszczone wojną i okresem powojennym.

Fala krytyki była tak mocna (z obu stron), że niedługo potem oddał urząd.

W tym czasie czasie głośno było o obronie krzyża w Oświęcimiu przez niejakiego; Kazimierz Świtoń.
      Postać Rabina była mocno kontrowersyjna od samego poczatku i bynajmniej nie wśród Polaków, a Żydów. Głośny był swego czasu konflikt pomiędzy nim, a ZGWŻ!
      Więc proszę, nie przekłamuj i nie dolewaj oliwy do naszych relacji.
      Pozdrawiam.

•  

@ptakswiata Cześć, jak coś Ci wyślę na private, to ogladniesz? Nawet nie chodzi mi o cały materiał dot. Terroryzmu i skąd się on wziął, ale jakieś pierwsze 10 do 15 minut? Po nim możemy wejść w polemikę, co Ty na to? btw. Materiał zrobiony przez Polaka.

•  

@ptakswiata: Mogli mieć swoje państwo w 1948, woleli wojnę. Tak się kończy zadzieranie z Żydami.

•  

@ptakswiata Ok, poszukam. Od razu mówię, chodzi mi o merytoryczną rozmowę, jeżeli mają być epitety. Zakończymy. :)

•  

@szunis Pierwsze 15 minut będzie bardzo istotne do polemiki, którą chciałbym z Tobą przeprowadzić, a więc co? Widzimy się za 15 minut? Proszę Cię tylko o jedno. Postaraj się wysłuchać tego w jakimś tam skupieniu. Pozdrawiam i czekam na Twoją opinię zaraz po tym.
      Tam potem jest już o Afganistanie i dalej, nie to żebym nie polecał, bo polecam bardzo. Zresztą drugą część o Terroryzmie w Polsce również. :)
      Proszę, oto wspomniany materiał:

źródło: youtu.be

•  

@Lewacka_zydokomuna: chyba sobie żartujesz mieli oddać swoją ziemie bo jacyś syjoniści sobie wymyślili że 3000 lat wcześniej mieszkali tam ludzie którzy wyznawali te samą religie (a raczej podobną bo uległa od tego czasu na pewno wielu zmianom) co oni i nagle okazało się że polski żyd i żyd francuski to etnicznie się niczym nie różnią (przypomnę tylko że żydzi stanowili na początku XX wieku 4% w strukturze religijnej Palestyny żeby nikt nie wyskakiwał z argumentem że mieszkali tam od zawsze) i jak mieli się zgodzić na podział Palestyny w sytuacji w której we wszystkich okręgach za wyjątkiem Jaffy stanowili znakomitą większość a w okręgu Berszeba było ich mniej niż 1% co nie przeszkodziło tym co sobie mazali podział Palestyny Negewu uwzględnić w państwie syjonistycznym. Żydzi posiadali 6% ziem a plan podziału zakladał oddanie im 55.5% Palestyny w tym państwie Arabowie mieliby stanowić ponad połowę ludności żydzi dostaliby lepsze ziemie uprawne 40% przemysłu i główne źródła zaopatrzenia w energie elektryczną na pewno po usłyszeniu założeń syjonizmu ówcześni arabowie byli chętni się z nimi bratać i oddawać swoją ziemię żeby syjoniści mogli mówić że bez wypędzenia ludności "tubylczej" izrael nie powstanie

•  

@ptakswiata Do mnie piszesz? Zobacz, to wyżej. Bo siebie niechcący oznaczylem. Sorki

•  

@Lewacka_zydokomuna Odblokuję pan dla mnie private? lol

•  

@ptakswiata Dziękuję, zwłaszcza geoplitycznohistorycznie jest pierwsze 5 min. ważne.

•  

@szunis: A jak to się robi? Nie wiedziałem, że mam zablokowane dla kogokolwiek

•  

@Lewacka_zydokomuna Napisz mi jakiś priv, a w ogóle, to gdzieś w ustawieniach masz, kto może od Ciebie odbierać priv wiadomości, szukaj gdzieś w okolicach zabezpieczenia, tam powinno być. Kto może do Ciebie pisać.

•  

@szunis: obejrzałem 12 minut nic ciekawego mówi ważne rzeczy dla tej dyskusji pomijając ważne fakty choćby taki że podczas wspomnianej przez niego operacji Suzannah syjoniści podłożyli bomby nie pod budynki pocztowe czy jak on to tam stwierdził tylko pod budynki w znakomitej większości należące do USA czy UK nie wspomniał o wypędzaniu Palestyńczyków o "uchodźcach zewnętrznych" czy choćby o ponad 30 masakrach (i wielu odosobnionych przypadkach morderstw na Palestyńczykach) ludności cywilnej w wojnie 47-48 choćby tej z Deir Dżasin czy też wyburzaniu w 47 całych wiosek żeby arabowie nie mieli gdzie wrócić

•  

@ptakswiata Poczekaj, czytam Twoją opinię, chociaż jest ciężko z powodu braku znaków interpunkcji.

•  

@szunis: nie ma czasu na interpunkcję w XXI wiecznym internecie

•  

@ptakswiata Ok, fakt. Czyja była ta ziemia przed mandatem Palestyńskim, na co Autonomia Palestyńska się tak łatwo powołuje? Odpowiesz? I czym samo słowo Palestyna jest?

•  

Czy to są ziemie, czy lud, który teraz przywłaszczył tą nazwę? Od tego zacznijmy, ok?

•  

@szunis: to jakiś test wiedzy? czyja była osmańska a jeszcze wcześniej należała do sułtanatu mameluków itd... itd... co oznacza Palestyna oznacza ziemie Filistynów nie widzę w tym nic dziwnego po co wymyślać jakąś inną nazwę dla tego państwa jak ta nazwa stanowi ich historię i odnosi się do ich przodków gdy się z nimi zasymilowali

•  

@ptakswiata Ale tam było kilka koczowniczych plemion, dlaczego teraz, akurat im nadać nazwę Palestyńczycy? Tylko i wyłącznie, aby udokumentować tzw. agresję Izraela? To było dawno, problem polega na teraz. Mandat Palestyny był przydzielony nawet nie po równo, gdyby zakładać ziemie, które były brane pod uwagę w 1948 r. Bo większą ich cześć dostały :Syria Irak etc.
      Tu się rozchodzi o te przyznane przez ONZ. Tam było po równo. Ale nie było takiego bytu, jak Palestyna i stąd wyżej wymienione kraje chciały zgarnąć cześć żydowską. Niestety przegrały i w wyniku tego ta obecnie płacząca Palestyna utraciła ziemie jej legalnie przyznane.

•  

@szunis: dlaczego teraz im nadajemy nazwę Palestyńczycy? żadne teraz nazwa ta wzięła się od Palestyny-ziemia Palestyńczyków w obecnym znaczeniu to, że było kilka plemion to nie argument tak samo można się przyczepić że Francja to państwo franków a przecież dawniej tam była ogromna ilość plemion germańskich i do dziś się niektóre ostały już nie jako plemiona ale narody nie widzę w tym żadnego sensownego argumentu przeciwko nazywaniu mieszkańców Palestyny Palestyńczykami. Jakie ziemie dostały niby Syria i Irak? mówiąc o mandacie Palestyny nie wplątuj w to mandatu Syrii i Libanu oraz mandatu Mezopotamii które stały się niepodległe jeszcze przed al nakbą a ziemie przyznane przez ONZ to śmiech na sali co już wskazałem w wypowiedzi wyżej ale ją jeszcze raz napiszę bo twierdzisz że były po równo

pokaż spoiler chyba sobie żartujesz mieli oddać swoją ziemie bo jacyś syjoniści sobie wymyślili że 3000 lat wcześniej mieszkali tam ludzie którzy wyznawali te samą religie (a raczej podobną bo uległa od tego czasu na pewno wielu zmianom) co oni i nagle okazało się że polski żyd i żyd francuski to etnicznie się niczym nie różnią (przypomnę tylko że żydzi stanowili na początku XX wieku 4% w strukturze religijnej Palestyny żeby nikt nie wyskakiwał z argumentem że mieszkali tam od zawsze) i jak mieli się zgodzić na podział Palestyny w sytuacji w której we wszystkich okręgach za wyjątkiem Jaffy stanowili znakomitą większość a w okręgu Berszeba było ich mniej niż 1% co nie przeszkodziło tym co sobie mazali podział Palestyny Negewu uwzględnić w państwie syjonistycznym. Żydzi posiadali 6% ziem a plan podziału zakladał oddanie im 55.5% Palestyny w tym państwie Arabowie mieliby stanowić ponad połowę ludności żydzi dostaliby lepsze ziemie uprawne 40% przemysłu i główne źródła zaopatrzenia w energie elektryczną na pewno po usłyszeniu założeń syjonizmu ówcześni arabowie byli chętni się z nimi bratać i oddawać swoją ziemię żeby syjoniści mogli mówić że bez wypędzenia ludności "tubylczej" izrael nie powstanie

piszesz że arabowie niestety przegrali jakby niestety wygrali to państwo syjonistyczne nigdy by nie powstało a jak Ty to nazwałeś część żydowska czyli część z ludnością najeźdźczą (która przybyła głównie z Europy w celach ustanowienia tam swojego apartheidowego państwa) by musiała do niej wrócić

•  

@ptakswiata Już Ci pokazuje mapkę ziem, poczekaj muszę ją odnaleźć.

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@ptakswiata Tutaj geopolityczny z roku 1921.
      Widzisz ziemie zabrane przez braci Arabów, którzy wywolali ten konflikt?

źródło: 1570542642522.png

•  

@szunis: i co? w 47 Emirat Jordanii był od roku niepodległy więc po co ta mapka?

•  

@szunis: konflikt ten wywołali syjoniści którzy wprosili się na nie swoje ziemie a później zaproponowali "uczciwy" podział ziem.

•  

@ptakswiata To sam mówiłeś o etnicznych ziemiach Palestyny, ja Ci tylko zobrazowalem, że konflikt polega na 1/8 tych ziem. I nawet w wyniku najazdu pozostałych arabskich krajów, procent utraconych ziem jest znikomy. no halo!

•  

@szunis Nie Jordania zagarnela większość ziem, kolego.

•  

@ptakswiata Nie prawda. Te ziemie historycznie współnalezaly do Izraela. Zapytaj się Arabów z tamtych ziem, dlaczego tak ochoczo wysprzedawali swoje ziemie? Tego nie widzisz?

•  

@ptakswiata Prawda jest taka, że to Arabowie wpedzili w kozi róg mieszkańców tzw. Palestyny. Powiem więcej, odwrocilli się do nich plecami. Egipt pierwszy zawarł pokój z Izraelem. Reszta wyłącznie wykorzystuje tych biednych ludzi dla swojej propagandy, ale jakoś brakuje im odwagi oficjalnie zaatakować. Tchórze. I tak. Szkoda mi ludzi z strefy gazy.

•  

@szunis: Jordania uzyskała niepodległość jako państwo arabskie w 46 a w 21 była osobnym tworem w ramach mandatu Palestyny co doskonale pokazują mapy które wysłałeś więc o jakim zabieraniu ziem etnicznie palestyńskich mówisz. Tak ziemie historycznie należały do starożytnego izraela czyli ile 3000 lat temu to tak samo jakby teraz żyli ludzie którzy wyznają te samą religie co dawniej Wendowie i mieli roszczenia do Polski bo kiedyś tam mieszkali ludzie którzy wyznawali te samą religie. Trzeba sobie uzmysłowić to że obecni syjoniści i syjoniści którzy do Palestyny przybywali z Europy nie mają nic wspólnego ze starożytnym izraelem oprócz wyznawania podobnej religii

•  

@szunis: nie wszyscy się od nich odwrócili. Nikomu odwagi nie brakuje jeszcze max 30 lat i ten sztuczny twór izrael przestanie istnieć inshallah. Mi też szkoda Palestyńczyków z Gazy którym państwo które tak wspierasz zabrania połowu ryb odcina ich od czystej wody i dostaw elektryczności nie wspominając już o palestyńczykach z zachodniego brzegu którzy są regularnie wypędzani ze swoich domów i są poddawani gorszemu apartheidowi niż miał miejsce w RPA

•  

@ptakswiata Jesteś, wyznajesz Islam? Inshallah?

•  

@szunis: Co kurwa? nie skąd ten pomysł ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@ptakswiata Sam napisałeś, cytuję w imię Boga, co mówi się "Inshallah"

•  

@szunis Jesteś, wyznajesz Islam? Inshallah? Pomijając fakt, że to Izrael wdrożył technologie odsalania wody morskiej, dzięki czemu, "okupowane terytoria mają co pić i gdzie się zesrać... Ale, to mu jesteśmy najeźdźcą, to nie my ślemy miliony szekli na ich gospodarkę...

•  

@szunis: zwykłe słowo tylko że po arabsku używane też przez chrześcijan czy choćby druzów

•  

@ptakswiata Nie znam się aż tak, ale Ci wierzę...

•  

@ptakswiata Wydaję mnie się że z dwóch powodów, ten kawałek Ci się spodoba... Pozdro bracie!! Zgadnij z jakich?

•  

@szunis: chwała izraelowi za to że nie dopuścił do wysuszenia Palestyńczyków chociaż myślę że jakby mieli większy ten skrawek ziemi co im łaskawie zostawili to znalazłoby się tam jakieś naturalne źródło wody dzięki któremu nie musieliby liczyć na łaskawy i wszechpotężny izrael i również dziękujmy izraelowi że wpompowują w ich gospodarkę potężne pieniądze (ciekawe kiedy i gdzie) dzięki którym ponad 50% Palestyńczyków może żyć na skraju ubóstwa a 20% w skrajnej biedzie

•  

@ptakswiata Chociażby na służbę zdrowia i na zobowiązania w stosunku do kredytobiorców, co? Znowu mi nie wierzysz?

•  

@ptakswiata Przecież Palestyna bierze zobowiązania w stosunku do innych krajów, różnice pokrywa Izrael. W innym przypadku, była by to tragedia humanitarna... Tak wiem, wiem jak to brzmi.. jednak.

•  

@ptakswiata A i jeszcze polecam mój wpis.
      https://www.wykop.pl/wpis/44426583
      Żeby nie było, że nie widzę perspektywy.. Pozdro kolego.

•  

@ptakswiata No i na koniec, zajebisty utwór!!!
      Myślę, że się spodoba. Czuwaj

•  

@szunis: @ptakswiata: heloł?!?! miał być śmieszny obrazek a nie dyskusja przy wigilijnym stole ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@toporro Ale oczekaiwales czegoś innego ode mnie?

•  

@toporro Sam jesteś sobie kurwa winny, lol. Grasz obrońcę pedofilii w zakonie, to potem masz, że ludzie wariata robią...

•  

Sam jesteś sobie kurwa winny, lol. Grasz obrońcę pedofilii w zakonie, to potem masz, że ludzie wariata robią...

@szunis: trochę nie rozumiem, ale jeszcze nie jebnąłem kawki z rana i jeszcze nie jest git, może później ogarnę o co cho

Gorące dyskusje ostatnie 12h