Wpis z mikrobloga

mircy z #android moze byście mi coś doradzili
miałem telefon nexusa bodajże 5, niestety zepsuł się i to tak że nie ma sensu go naprawiać, teraz używam jakiegoś huaweia ale nie jest mój i chciałbym w końcu coś kupić
bardzo bym chciał żeby był czysty android, najlepiej coś co produkowało google tak jak tego nexusa, bardzo lubie sobie grzebać w telefonie, pierwsze co robię jak mam nowy telefon w ręce to wchodze na xda ( ͡° ͜ʖ ͡°) nienawidzę natomiast tych wszystkich nakładek od producentów itd. chociaz ja zatrzymałem się jakieś 4 lata temu więc może już teraz te nakładki nie są takie gówniane? no nie wiem
no i nie potrzebne mi są jakieś super parametry, telefonu używam do wykopu, internetu no i czasem jakieś gierki ale nie musi to być jakiś potwór jeśli chodzi o specyfikację
czy jest coś teraz w cenie powiedzmy do 500-600 zł co miałoby czystego androida i nie zepsułoby się za pół roku? niekoniecznie musi mieć wsparcie producenta jeśli chodzi o aktualizacje bo tak jak wspominałem lubię grzebać w telefonach więc aktualizację zrobie sobie sam (dlatego bardzo bym chciał żeby dał się łatwo modyfikować)

proszę pomóżcie mirki bo ja dawno temu już wypadłem z obiegu...
chyba że ma ktoś może jakiś używany w dobrym stanie telefon który by spełniał te wymagania? (tego nexusa właśnie kupiłem od jednego mirka)
a może po prostu kupić sobie kolejnego nexusa skoro spełniał on moje wymagania i tak by było najlepiej?

poradźcie coś prosze #telefony #gsm #kiciochpyta #pytanie
lazer - mircy z #android moze byście mi coś doradzili
miałem telefon nexusa bodajże ...

źródło: comment_gLTRmzGPShchZ2Yhmf2RvG1toqyowfyK.jpg

Pobierz
  • 14
@lazer: Ze wsparciem Google teraz tylko Pixele (najtańszy jest Pixel 3a). Czystego androida (program Android One), mają między innymi Xiaomi z serii A, większość Nokii (chyba nadal nie da się odblokować BL, więc niezbyt podatne na modyfikacje typu root, custom rom/kernel), niektóre motki. W tym budżecie możesz rozważyć Redmi Note 7, może nie ma czystego androida, ale będzie miał dobre wsparcie custom romów (jak wszystkie z serii RN), więc jak lubisz
Pixel 3a


@ANDRZ_J: @Dzienny: niestety te pixele to widzę że kosztują kolo 1700 zł to przekracza mój obecny budżet...a do używek niestety zniechęciłem się po tym kupnie nexusa

naprawdę nie ma czegoś tańszego z czystym androidem? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
via Android
  • 0
@carumus1 gorsza rozdzielczość no i droższy... a dla mnie i tak to będzie przeskok ogromny, wzialem tego a2 zobaczymy jak mi xiaomi podejdzie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@schreder teraz wszystko jasne ( ͡° ͜ʖ ͡°) pół roku temu wziąłem używanego pixela 1 za 300 zł i do dnia dzisiejszego jestem mega zadowolony, a jeszcze niedawno dostałem aktualizację do Androida 10 (ʘʘ)