Wpis z mikrobloga

Zamówiłem paczkę z Japonii, trafiła na cło. Koszt paczki z wysyłką to było 961zł i teraz uwaga co mi policzyli:
Od tego pobrali vat 23%, uwaga: 235zł, wg moich obliczen 221zł powinno być.
Pobrali mi też cło w wysokości 62zł. Z tego co wiem UE ma umowę z Japonią i cło chyba już nie obowiązuje?
Do tego jeszcze dosrali 20zł kosztu wysyłki. Za wysyłkę już buliłem 60 dolków i mam jeszcze dopłacać, że ją złodzieje zatrzymali i łaskawie odsyłają?

Już kij z tymi 20zł, ale zawyżony VAT i cło to mi śmierdzi. Ktoś też tak ma? Gdzie to zgłosić? A może jednak czegoś z tym brakiem cła nie zrozumiałem?

#aliexpress #japonia #ecommerce #pocztapolska
  • 22
Tak czy inaczej ktoś wie do kogo można napisać, żeby potwierdzili, czy cło pobrane zasadnie? Ja nie widziałem tak na szybko żadnych zapisów o rodzajów towarów, zakładam więc, że figurki dla stulejarzy też pod to podpadają.
@pcela: Nic takiego nie widzę. Na tym co wypełnił japończyk jest "Plastic Figurine", "Merchandise" i moje dane. Oprócz tego ktoś nabazgrał przy moim adresie długopusem cyferki 6363. Na zawiadomieniu nie ma nic poza danymi i numerem magazynowym, reszta ctrl c ctrl v co maja wszyscy, a na dokuemncie potwierdzającym zgłoszenie celne tylko podpis "figurka" i kod towaru " 3926400000" (może to o to chodzi)