Wpis z mikrobloga

Słyszeliście o czymś takim, że jeśli głosujemy na partię, która nie przekroczy progu wyborczego to głosy te przechodzą na partię o najwyższej ilości głosów? Taką rzecz usłyszałem i podobno napisała to jakaś prawniczka w internecie, ale nazwisko nie zostało mi podane, dla mnie to niewiarygodna plotka. Albo czegoś nie rozumiem
#wybory
  • 11
Słyszeliście o czymś takim, że jeśli głosujemy na partię, która nie przekroczy progu wyborczego to głosy te przechodzą na partię o najwyższej ilości głosów?


@adamcarlambo: ktoś przekręcił to trochę, nie przechodzą - ale efektywnie wspierają partię z największym poparciem. Dlatego jeśli ktoś jest przeciwko PiSowi powinien głosować na partie które prawie na pewno dostaną się do Sejmu. Zwłaszcza, że mamy pierwsze nie w pełni wolne wybory po 1990 roku
głupcze :D


@Blahblahaa: się podpisałeś, definicją wolnych wyborów jest m.in. wolny, równy dostęp do mediów - a tego w Polsce nie ma. Media publiczne szkalują opozycję (zarówno PO-KO jak i Konfederację)
Wolne wybory to nie tylko uczciwe liczenie głosów i brak karabinów na ulicy
@megawatt: a keidy był wolny równy dostęp do mediów? Pokaż mi przy okazji ostatnich 20 lat. Uważasz, że np w TVN pis ma taki sam dostęp jak KO? Że Konfederacja ma taki sam dostęp jak większe partie ? Majaczysz i opowiadasz bajki. GazWyb szkaluje PiS od samego początku i co z tego? Mamy pluralizm mediów i WOLNE media - każde z nich subiektywnie wspiera "swoich".

No, ale zapomniałem, wcześniej wsyztsko było