•  

@Pesa_elf: co pół godziny na mikroblogu..

•  

"Zrzucanie śniegu z naczepy to praca na wyskościach" Kiedyś na CB usłyszałem takie zdanie.

•  

@O8l3E:
      Bo to jest praca na wysokości. Powiem więcej, stanie na stołku jest pracą na wysokości. Trzeba zrobić infrastrukturę, a potem walić im mandaty za niekorzystanie.

•  

@O8l3E: Zgodnie z prawem praca na wysokości jest od 1m powyżej ziemi, czyli w sumie mieli rację ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@O8l3E: @tygrysoffshorowy: Na stołek nie trzeba uprawnień. Praca na wysokości wg prawa jest powyżej 1m, potrzebujesz podestu z obarierowaniem o wysokości min. 1.25m składającym się z co najmniej 2 belek poprzecznych z czego ta niższa musi być mniej więcej w połowie i burty min 15cm przy samym podeście, żeby noga nie spadła. Możesz pracować poza podestem, ale potrzebujesz szelek z ważnym atestem na plecy i punktu kotwienia do zamocowania karabinczyka. Ostatnio robiłem papier na dozór prac na wysokości, przemysł ciężki here, a zakład z zakazem pracy ze zwykłej drabiny ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Pesa_elf polecam odpalić jakąś grupę z tirami na FB gdzie toczy się wojna na komentarze odnośnie odśnieżania naczepy...

•  

@Pesa_elf: @dlaczegoJA: @linijkana20cm: @KubekMleka: @tygrysoffshorowy: @O8l3E: @specjalista_gamoniu: @Pesa_elf: @guex:

no elo, problem jest w danym momencie nie rozwiązywalny niestety.

U siebie na bazie mam taką rampę wyspawaną, z barierkami itp,,,
      Tylko auta pracuja w systemie Pon-Pt poza bazą, więc szansę do skorzystania z tego są tylko w Poniedziałek, a gdzie pozostałe dni?

•  

@xspeditor drabina i miotła. Do pewnego stopnia działa otwieranie i zamykanie dachu

•  

@dlaczegoJA: w 70% wożę ładunki przestrzenne gdzie nawet drzwi otworzyć nie mogę.
      A kierowcy, żęby na parkingu opierał drabinę o naczepę i wychodził z miotłą nie będe kazał nigdy

•  

@tygrysoffshorowy: Jaką infrastrukturę, zachciało się jeździć tirem w zimie, to niech sobie skonstruują ogrzewane plandeki czy zrobią uprawnienia do pracy na wysokości. Chuj mnie to boli

•  

@BuzzKillington: uprawnienia do pracy na wysokości nic nie dają

•  

@dlaczegoJA: To niech sobie zrobią co tam chcą. Byle mi nic na szybę ani pod koła nie spadło.

Jakby mi się auto rozleciało na drodze to nie będę się tłumaczył: Panie ja nie jestem mechanikiem, żebym sobie to naprawiał.

•  

@BuzzKillington: Już wszyscy wprowadzają twój patent Genialne!
      Ciężki temat, na zachodzie czasami spotyka się takie konstrukcje do odśnieżania Ale normalnie to można czasami popukać po plandece od środka jak się da. Przejechać gdzieś po parkingu żeby spadło i można jechać. Jak jest Izo to jest problem Nikt tam wchodzić nie będzie, bo to niebezpieczne. Mandat za to się należy Zajebiscie niebezpieczne są bryły lodu spadające na osobówki No ale niestety większość powie „chuj mnie to obchodzi ma być zrobione” a nie spróbuje znaleźć rozwiązania problemu ( ͡° ʖ̯ ͡°)

•  

@JesMan: Problem powodują tiry, więc z jakiej racji ktokolwiek ma za nich rozwiązywać ten problem?

+: Ld93
    •  

@BuzzKillington: Nie tiry, a lód na naczepach i dziurawy system radzenia sobie z tym. Przypomnisz sobie o tym nierozwiązanym problemie przez „tiry” jak spadnie na Ciebie taka bryła lodu podczas jazdy. Wyrazisz swoje oburzenie wtedy, ze nie rozwiązali tego. Albo i nie.... ¯\_(ツ)_/¯

•  

@linijkana20cm:
      Nie będę się kłócił, bo nie znam polskich przepisów - na morzu zmienili ostatnio przepisy - było 1 metr nad ziemią, obecnie jest jakakolwiek praca, przy której istnieje ryzyko upadku wywołującego obrażenia - więc wnioskowałem że na podstawie jakichś zaleceń międzynarodowych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
      @xspeditor: No mówię, że całą infrastrukturę zrobić - na parkingach nie dalej co 100 kilometrów. Złoty biznes dls jakiejś firmy królika, aż dziw że żaden rząd się za to nie zabrał
      @BuzzKillington: a kysz trollu

•  

@JesMan: No ja chcę żeby to rozwiązali, tylko niech to robią ci którzy to zagrożenie tworzą. Jak mi się na aucie osobowym zrobi czapa ze śniegu+lodu, to nie wytłumaczę się tym, że nie mam skrobaczki. Niech mi Państwo wyczyści auto

•  

@BuzzKillington: Wiesz no są różne rodzaje problemów Brak skrzybaczki prościej rozwiązać niż nie posiadając drabiny wchodzić na wysokość 4 metrów i walczyć z tym. Problem dotyczy nas wszystkich Jakieś mądre głowy powinny zasiąść i znaleźć rozwiązanie tego problemu. Bo jak na razie to tylko narzekamy, zrzucamy obowiązek na kogoś kto do tego nie jest przystosowany A jak tego nie zrobi to ukarać go mandatem (╯︵╰,)

•  

Jak widzę takiego transa to od razu dzwonię na policję i mówię że spadają z niego były lodu, raz dwa transik wyłapuje mandat

•  

@BialyApacz: No i co? Rozwiązało to problem? ;-) Po tym telefonie nie spadają już?

•  

zrzucamy obowiązek na kogoś kto do tego nie jest przystosowany

@JesMan: O to mi chodzi, że przewoźnicy są nieprzystosowani - niech się przystosują do pogody. Kupujesz tira, na którym w zimie zbiera się lód, kup sobie pierdoloną drabinę żeby ten lód zrzucić

•  

@BuzzKillington: Czy ty nie rozumiesz ze to jest prawnie zabronione to raz A dwa zwyczajnie niebezpieczne? Myślisz ze coś zdziałasz miotła? Łatwo pieprzyć głupoty na portalu ze śmiesznymi obrazkami Wciel się w role tego spasionego Janusza kierowcy co ma na utrzymaniu rodzine i wizje jebniecia z tej twojej drabiny. Zaraz powiesz „to niech zmieni prace” Chodzi o to, ze łatwo krzyczeć „niech ktoś coś” i najeżdżać na innych A samemu nie mieć pojęcia o danej sprawie czy sposobie jej rozwiązania. Dla mnie osobiście większym niebezpieczeństwem są kierowcy którzy nie potrafią jeździć I to czymkolwiek, rowerem, samochodem, ciągnikiem siodłowym z naczepa czy zwykły pieszy. Byc może do którejś kategorii ty należysz i teraz mógłbym powiedzieć: Wypierdalac do autobusów albo siedzieć w domu. Dzwonię po policję! Zamiast zwyczajnie po ludzku wysiąść i walnąc w ryja dając upust swojej złości zamiast wylewać to potem na wypoku
      Po za tym tirów się nie kupuje ( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

@JesMan: To jest ostatni z trzech przykładów i już pierdolę tę jałową dyskusję. Tokarz napierdala na maszynie i raz na jakiś czas komuś upierdoli łapę albo coś wyskoczy z maszyny i kogoś przetrąci. Powinno się to poprawić? Tak. Czy tokarz ma sam sobie wymyślić jak czyścić maszynę i zapobiegać powyższym wypadkom? Nie. Czy firma, która używa tych maszyn ma zapewnić bezpieczeństwo zarówno tokarzowi, jak i osobom postronnym? Tak. Czy państwo powinno sponsorować osłony i inne systemy bezpieczeństwa? Nie.

Masz firmę, puszczasz 50 tirów w Europę - zadbaj, żeby były bezpieczne, tak samo jak dbasz żeby miały ważny przegląd i zabezpieczony towar na pace.

•  

@BuzzKillington: Idąc twoim tokiem rozumowania to po co budować przy drogach barierki za publiczne pieniądze? Sam powinieneś je wozić ze sobą ( ͡º ͜ʖ͡º) Po co wagi państwowe? Sami niech sprawdzają swoją wagę czy jest dopuszczalna.
      Firma tokarska kupuje urządzenie z zabezpieczeniami. Zrozum ze w toku jak to ująłeś „jałowej dyskusji” próbuje Ci uświadomić fakt ze nie ma jak do tej pory rozwiązania na to. Ba! Państwo i jego ustawy zabraniają Ci czyszczenia samemu. Do tego każdy kraj ma inne przepisy. Najwidoczniej jak spora ludzi masz podejście o którym pisałem wcześniej Mieć w dupie problem i krzyczeć ze jest źle ;-) Szerokiej drogi życzę

•  

@JesMan:

co ma na utrzymaniu rodzine
      No tak, bo wszyscy inni to chodzą do pracy dla beki xD

Idąc twoim tokiem rozumowania to po co budować przy drogach barierki za publiczne pieniądze? Sam powinieneś je wozić ze sobą ( ͡º ͜ʖ͡º) Po co wagi państwowe? Sami niech sprawdzają swoją wagę czy jest dopuszczalna.
      Barierki są po to, żeby jak ktoś będzie uciekał zza takiego nieodpowiedzialnego transa, to żeby nie wyrżnął w drzewo.
      Wagi są po to, żeby solić kary takim januszexom, którzy w dupie mają bezpieczeństwo innych.
      Tak samo powinny być kontrole odśnieżenia naczepy, żeby, jak powyżej- solić kary takim januszexom, którzy w dupie mają bezpieczeństwo innych.
      Porównujesz tutaj coś, co jest skutkiem właśnie takiego podejścia, do zadbania o coś we własnym zakresie.
      I tutaj akurat @BuzzKillington ma rację - bo to ty i twój spedytor odpowiadacie za auto.
      Równie dobrze, idąc twoim tokiem rozumowania właśnie jakby mi podczas jazdy zjechał z dachu śnieg na szybę mógłbym to skwitować "panie ja tam nie znam się na tym odśnieżaniu".

•  

@tellet: No dobrze Kary są Jest to piętnowane w całej Europie I co? I gowno ;-) Dalej wali lodem po autach Wiec może rozwiązanie ma być inne? Np pieprzone miejsca do odśnieżenia tych naczep I to nie wina firm transportowych, spedytorów czy kierowców Zwyczajnie nie ma gdzie i jak zrobić to bezpiecznie. Jak barierka dba o twoje bezpieczeństwo to stalowa konstrukcja zarzucającą śnieg z dachu tez będzie o to dbała. A jak ktoś z tego nie będzie korzystał to cóż To już ludzka natura ;-) Powiedz jaki masz pomysł na rozwiązanie tego Bo kary za to są I to wysokie

•  

@Pesa_elf: U mnie w pracy obok parkingu dla ciężarówek szefostwo szarpnęło się na platformę, około 2,5m wysokości. Po opadach śniegu kierowcy mają obowiązek przed rozpoczęciem pracy podjechać pod platformę i zgarnąć śnieg. Wcześniej jeździli parę razy wkoło placu żeby zdmuchnąć zalegający śnieg, nie zawsze jednak się udawało. Był problem, znalazło się rozwiązanie, przyznam jednak, że samodzielne ściąganie śniegu jest paradoksalnie konieczne ze względu na przepisy drogowe i zakazane ze względu na bhp a nawet gdyby nie było to kierowca nie ma na wyposażeniu ani drabiny ani żadnej szczotki/ściągaczki. Imo nie ma racji nikt kto koncentruje się tylko przy argumentach jednej ze stron.

•  

@BuzzKillington: prezentujesz postawę idioty: "nic mnie nie obchodzi, ma być zrobione", szkoda czasu na rozmowę z takimi amebami