•  
    Szpeju via iOS

+2742

#blizzard ma już nowe logo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    #chiny #hongkong #heheszki

źródło: IMG_2467.JPG

•  

@Szpeju wizerunkowo calkowicie sie rozjebali.

•  

@Szpeju: Ludzie chyba nie maja swoich problemow xd albo zycia. Jak czytam ze ktos pisze ,ze nie bedzie wiecej gral w gry blizzarda przez ta afere to mi sie smiac chce xddd

•  

@Wodzigrzmot blizz zbanowal gracza hs za to że w wywiadzie powiedział że popiera protesty w Hongkongu. Acha i dwóch prowadzących co od razu się tłumaczyli że nie popierają tego co gość mówi też ( ͡° ͜ʖ ͡°) a jak się zrobiła afera to nawet swój subreddit zablokowali lul.

•  

@Szpeju: Podwoili zyski z abonamentu w wowie bo wypuścili wersję tej gry sprzed 10 lat. xD Gówno ta afera im zrobi, dalej fani marki będą z ich przeciętnych gier korzystać.

•  

@Barto_: cooo xd cóż za mistrzowie propagandy

•  

@Szpeju: Bądź prywatna firma, jakiś kretyn łamie regulamin mówiąc o polityce, daj im bana. Dzbanów którzy nie interweniowali wywal z roboty. Uzyskaj odwrotny efekt bo ludzie zaczynają cię szkalować za cenzurę i podlizywanie się Chińczykom. Mów że mówienie o polityce było nie zgodne z regulaminem, ludzie mimo wszystko tego nie rozumieją. Brak profitu , zwaj się Blizzard

•  

@Muller: Engaging in any act that, in Blizzard’s sole discretion, brings you into public disrepute, offends a portion or group of the public, or otherwise damages Blizzard image will result in removal from Grandmasters and reduction of the player’s prize total to $0 USD, in addition to other remedies which may be provided for under the Handbook and Blizzard’s Website Terms.

To jest zasada, którą niby złamał. Słabo trochę z ich strony...

•  

@Muller: Nie wywalili wszystkich którzy nie interweniowali, człowieku tam było jeszcze z 5 osób w backstagu które mogły w każdym momencie przerwać transmisje xD

Więcej, komentatorzy akurat nie mogli jej przerwać.

Poza tym chiński oddział Blizzarda wtrąca politykę do swoich komentarzy, obczaj sobie ich Twittera.

Teraz rozumiesz dlaczego ludzie mówią o podlizywaniu się chińczykom? ;)

•  

@Szpeju: Zachód jest teraz bardzo słabą cywilizacją, która w dodatku sama siebie niszczy i nienawidzi. Chyba jasne, że takie bezkompromisowe potęgi jak Chiny, będą rosły w siłę. To jest tylko objaw różnic między nimi a nami w podejściu do swoich wartości.

•  

@Xemioza: To, że dla Ciebie nie jest problemem fakt, że Chiny wyznaczają w innych krajach co można mówić, a co nie, nie znaczy, że inni pozostaną wobec tego faktu obojętni. Jeżeli Blizzard się do tego przyczynia to najlepszą formą sprzeciwu wobec takim praktykom jest zaprzestanie ich finansowania. Ja wczoraj usunąłem tam konto i może coś zmieni, może nic nie zmieni, ale przynajmniej tyle mogę zrobić w ramach "protestu".

•  

@Szpeju: ma ktoś linka do tego wywiadu?

•  

@vianam: Xddd powodzenia, wiadomo ,ze jak chca na rynku chinskim istniec musza przestrzegac ich praw. Zostaje mi zyczyc powodzenia i bye bye :p

•  

@Xemioza Ty mozesz mnie w dupie wolnosc innych ludzi i przez taka obojętność wlasnie powstawal totalitaryzm. Od malych rzeczy sie zaczyna. Dobrze, ze szwedzi w nas nie mieli wyjebane jak na pontonach przez Bałtyk ludzie uciekali za komuny. To samo jest w Hongkongu ludzie walczą o swoja wolnosc i trzeba to naglasniac

•  

@Szpeju hinczyki to pieniądz, gigantyczny pieniądz. To samo się dzieję w NBA

•  

@wartosci_tradycje_EUROPEJSKIE: I dlatego mam zrezygnowac z grania w gry komputerowe. Opowiedz mi o tym wiecej.

Btw wyslane moze z Iphone skladanego w chinach xddd ?

•  

Bądź prywatna firma, jakiś kretyn łamie regulamin mówiąc o polityce, daj im bana.

@Muller: No spoko, ale popieranie protestów w Honk Kongu to ciężko nazwać problemem politycznym - to tak jakby Blizzard banował graczy za popieranie rozwalania Muru Berlińskiego lub protestów Solidarności. Są pewne tematy, których nie można uciszać zasłaniając się "hurr durr polityka".

Activision / Blizzard słono za to zapłaci, i bardzo mnie to cieszy.

•  

@Xemioza nie pierwszy raz przez protest konsumencki firma zmieniala swoją polityke tak jak np. Gilette. Amerykanow to Ty zostaw bo to ich sluzby z hongkongiem romansuja i pomagaja

•  

@Xemioza jakby jakas firma skladala tel w Pl to bym brał a sytuacja jest jaka jest. Co nie znaczy, ze mam siedziec cicho i dawac przyzwolenie na krzywde innych.

+: Nedkely
    •  

@wartosci_tradycje_EUROPEJSKIE: To chyba wina chin za sytuacje w hong kongu a nie firmy tworzacej gry komputerowe ?

(nawet nie wiem co sie tam dzieje dokladnie bo to nie moje zycie i mnie chuja dotyczy...druga strona globu)

•  

@johny-kalesonny czasem rozmowa z ludzmi na wykopie to jak gadanie do psa. Czy oni sa wychowani bez empati, edukacji. Jak narod, ktory walczyl tyle lat o wolnosc i tyle krwi przelal moze pisac "I dlatego mam zrezygnowac z grania w gry komputerowe. Opowiedz mi o tym wiecej"

•  

@Xemioza nie wiesz ale sie wypowiesz... Firma tworzaca gry cenzuruje sytuacje. To tak jakby za granica zamiast wspierania i finansowania solidarnosci by ich cenzurowala. Czyli jednak jest duzy wplyw bo wqzne by opinia publiczna wiedziala co sie dzieje

•  

@wartosci_tradycje_EUROPEJSKIE: A co maja zrobic jak rzad chin moze ich wyjebac z rynku w kilka sekund jak sie nie dostosuja i pozbawic prace setki ludzi i miliony graczy dostepu do wowa overwatcha czy hsa xd.

Maja isc na wojne ? Blizzard vs Chiny ?

•  

nawet nie wiem co sie tam dzieje dokladnie

@Xemioza: widać. Tak samo po

I dlatego mam zrezygnowac z grania w gry komputerowe

widac ze nie masz pojecia jak dziala presja konsumencka.
      - gilette robi zjebane spoty
      - ludzie kupuja inne marki
      - gillete traci i zmienia narracje

Ty: "i co moze mam sie przestac golic xD opowiedz mi wiecej"
      Ty w swojej ignorancji i braku wiedzy (do ktory h sie przyznajesz) bedziesz sie smial, a inni zareaguja. I szybko sie okaze ze niesluszny ban i zwolnienia

•  

@Xemioza no widzisz jak patrzysz na wszystko przez pryzmat pieniądza to niewolnictwo dalej będzie. Gowniane gry robia i tak wiec kasa im zaczyna odplywac, classic troche podreperowal

•  

@Naxster: @wartosci_tradycje_EUROPEJSKIE: gram w ich gry i bede gral xd kupuje produkt a chuj mnie obchodzi co oni se tam robia za plecaki tak szczerze mowiac

Btw chujowy przyklad z gilette bo maszynke moga kupic zawsze inna (i tak biore jakies no nejmy)

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

•  

@Xemioza dobry przyklad bo gier masz pelno, mozesz grac w co innego

•  

@Xemioza no juz ustaliliśmy kim jestes wiec nie mamy o czym gadac pzdr.

+: boryspo
    •  

A co maja zrobic jak rzad chin moze ich wyjebac z rynku w kilka sekund jak sie nie dostosuja i pozbawic prace setki ludzi i miliony graczy dostepu do wowa overwatcha czy hsa xd.

@Xemioza: Ot, kapitalizm. W takim ujęciu ludzie powinni zrobić rachunek, czy tańszy będzie backlash z Chin, czy tańszy będzie backlash większości konsumentów z krajów demokratycznych.

Niektóre firmy mają jeszcze coś takiego jak misję społeczną / moralność, no ale nie duże korporacje, gdzie liczy się zysk. Tfu na nich.

•  

@TrueGrey: Sa, ale gram tylko w WoWa i jest to jedyna gra w ktora “inwestuje” 1h dziennie zeby sie zrelaksowac i teraz setki BlizzHaterow mowia mi zeby z tego zrezygnowac. Gl Hf

•  

@Szpeju: ktoś jeszcze myśli że chińska cenzura nas nie dotyczy bo jesteśmy daleko na zachodzie? u nas kiedyś też będzie system punktowy i zakazane vpny

•  

@Muller jakby złamał regulamin i dostał bana to nie było inby. Inba zaczęła się jak Blizzard wydał oświadczenie jak to oni nie wspierają Chińczyków

•  

@DiscoKhan: I tak w sumie mam na to wywalone bo się im nie dziwie, może przełoży to się na sprzedaż w Chinach co dla firmy jest najważniejsze
      ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
      Pastę mogę napisać dłuższą i bardziej na faktach, ale pisze z napleta #pdk

•  

@Szpeju xd

źródło: 1570608516356.jpg

•  

•  

@johny-kalesonny: a czy podczas obalania muru berlinskiego lub Solidarnosci protestujacy bili w pare osob osaczonego policjanta lub rzucali koktajle molotova w lezacych na ulicy pobitych policjantow? Z tego co pamietam to komunistyczna wladza w Polsce lub w innym kraju rozprawila sie z takimi zadymamy w przeciagu pierwszego tygodnia, wiec porownywanie dwoch tych sytuacji jest po prostu bez sensu.

Wlasnie dlatego po prostu nie powinno sie stawac po jednej stronie i oceniac od gory, bo jest tam tyle roznych zaleznosci, ze az po prostu glupio oceniac ktora strona jest OK, a ktora jest fuj i be. Sam Blizzard nie stanal po zadnej stronie - po prostu postarali sie zrobic cos z osobami, ktore staraly sie stanac po ktorejs ze stron.

•  

a czy podczas obalania muru berlinskiego lub Solidarnosci protestujacy bili w pare osob osaczonego policjanta lub rzucali koktajle molotova w lezacych na ulicy pobitych policjantow?

@Zhukov: Uważasz, że nie było takich sytuacji jak w Honk Kongu? Możesz udowodnić?

Policjanci w Honk Kongu strzelają z ostrej amunicji do cywilów. Sytuacja jest mocno napięta, ale chyba nie ma wątpliwości, że protest w Honk Kongu jest równie słuszny jak protesty w Europie, prawda?

•  

Uważasz, że nie było takich sytuacji jak w Honk Kongu? Możesz udowodnić?

@johny-kalesonny: to Ty napisales te teze, ze byly podobne, wiec do Ciebie nalezy udowodnienie, ze faktycznie tak bylo.

Policjanci w Honk Kongu strzelają z ostrej amunicji do cywilów.

Rowniez w Polsce kiedy jest sytuacja zagrozenia bezposredniego zycia, a juz w ogole w sytuacji kiedy bije sie w pare osob metalowymi pretami. W sytuacji ostatniego uzycia broni na policjanta po sluzbie (jak dobrze pamietam) to strzelil jak juz mu krew zalala twarz.

ale chyba nie ma wątpliwości, że protest w Honk Kongu jest równie słuszny jak protesty w Europie, prawda?

No wlasnie w tym sek, ze "nie ma watpliwosci" nie jest na miejscu, poniewaz nigdy w historii calego swiata swiat zachodni demokratyczny oddaje (poniewaz wciaz to nie jest pelna kontrola) pod pelna kontrole panstwu socjalistycznemu kawalek terenu. Oni walcza o swoja "demokracje", ale ta demokracja to nawet nie jest cien demokracji ktora mamy my, Polacy lub jakikolwiek inny kraj w Europie.

•  

@Jarubot: cóż wybrali, wizerunkowo może ostro stracili, ale ludzie zapomno, natomiast chińska partia komunistyczna nie zapomina( ͡° ͜ʖ ͡°) A ciągną ostre dochody ze swoich gier z chin, cóz pecunia non olet, nawet jeśli pokryta jest krwią.

•  

o Ty napisales te teze, ze byly podobne, wiec do Ciebie nalezy udowodnienie, ze faktycznie bylo.

@Zhukov: Zgadza się - tak napisałem i piszę teraz, że to są protesty wobec totalitaryzmu z chęcią wdrożenia lub przywrócenia demokracji. Nigdzie nie napisałem, że nie było jakiś incydentów z przemocą ze strony protestantów. Uważam, to za gówniany argument, bo to jest taki cherry picking - przemoc w takich sytuacjach jest po obu stronach.

Rowniez w Polsce kiedy jest sytuacja zagrozenia bezposredniego zycia

@Zhukov: Jak strzelanie do nastolatków przez uzbrojonych policjantów?

No wlasnie w tym sek, ze "nie ma watpliwosci" nie jest na miejscu,

@Zhukov: Dlaczego? Nadal, gdzie tutaj jest argument? Te osoby walczą o demokrację. W Polsce po 1989 też nie mieliśmy demokracji takiej, jak na Zachodzie - przecież Jaruzelski był prezydentem.

•  

@arcyzuzel: Spoko luzik skoro tak im lepiej niech tak robią. Kieruje się pewnymi wartościami w życiu i moim zdaniem blizzard jako firma zachował się chujowo.

•  

Nigdzie nie napisałem

@johny-kalesonny: wybacz, zle przeczytalem Twoje zdanie i do blednego wniosku doszedlem. Postaram sie poszukac jakichs informacji i wrzucic tutaj.

przemoc w takich sytuacjach jest po obu stronach

Zgadzam sie. Sama policja w HK mowila, ze bedzie tak samo brutalna jak protestujaca. Uwazam to za bledna decyzje i nie popieram agresji i brutalnosci po stronie policji wobec protestujacych.

Jak strzelanie do nastolatków przez uzbrojonych policjantów?

Uwazasz, ze policjant specjalnie go wybral lub mogl zobaczyc przez maske ile dana osoba ma lat i zastanowic sie zanim strzelil? Drugie pytanie: kto puszcza swoje nastoletnie dziecko na protesty, gdzie bije policjantow? Ja majac syna, ktora ma powiedzmy 15 lat z pewnoscia nie chcialbym go puszczac tam chociazby ze wzgledu na to, ze hormony buzuja i moglby cos odwalic niewlasciwego. To jest wciaz niewyksztalcona w pelni osoba dzialajaca czesto pod wplywem impulsu. Kto wypuszcza swoje nastoletnie dziecko na tego typu protesty? Nie, nie popieram strzelanie do cywilow kompletnie, ale rowniez nie popieram braku reakcji, gdy jest proba zabojstwa.

Dlaczego? Nadal, gdzie tutaj jest argument? Te osoby walczą o demokrację.

Poniewaz oni nigdy nie mieli demokracji przed podpisaniem w 1984 roku i jezeli dobrze pamietam to dopiero w 1997 300 osob glosowalo w demokratycznych wyborach, a nie cale spoleczenstwo. Przed tym rokiem nie bylo protestow w sprawie braku demokracji podczas bycia kolonia brytyjska. Ta "demokracja" ktora oni otrzymali wziela sie z porozumienia w 1984 miedzy UK, a Chinami i danie im wiekszej demokracji byloby wlasnie drugim (po checi wprowadzenia prawa dotyczacego ekstradycji, lecz obecnie juz calkowicie wycofanego) zlamaniem tejze umowy.

W Polsce po 1989 też nie mieliśmy demokracji takiej, jak na Zachodzie - przecież Jaruzelski był prezydentem.

Porownujesz kraj, ktory byl marionetka innego kraju do zamieszek w kraju. Obecna sytuacje w HK naprawde ciezko porownac to do czegokolwiek, poniewaz jest to ewenement na skale swiatowa, wiec porownania tutaj nie maja wiekszego sensu. W szczegolnosci z panstwami europejskimi, ktore maja totalnie odmienna mentalnosc od tych na dalekich wschodzie.

•  

@Xemioza: Ludzie walczą tam za wolność, ale ty jesteś tego typu człowiekiem "Da sie przyzwyczaić". Rząd by ci rodzinę gwałcił a ty byś powiedział ze tak ma być TFU

•  

@Nollu: Ludzie walcza z rzadem a nie Blizzardem

•  

Ot, kapitalizm.
      duże korporacje, gdzie liczy się zysk. Tfu na nich.

@johny-kalesonny: hm, plujesz na kapitalizm, a bronisz protestów ludzi, którzy bronią ustroju z chyba najbardziej skrajną wersją kapitalizmu na świecie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Jarubot: Nie wiem czy zauważyłeś ale Blizzarda bardziej obchodzi ich opinia w Chinach niż w reszcie świata. Oni są nastawieni na ten rynek. Przecież nawet Diablo 3 wygląda jak chińska bajka.

•  

•  

@Zhukov: czytaj cały kontekst, a dopiero potem komentuj! Pisałem o Hong Kongu, a nie o Chinach!

•  

@Nollu: ludzie nigdy nie byli i nie beda wolni, walcza co najwyzej o jakas forme niepodleglosci swojego terenu.

+: Brikof
    •  

@Alex_Krycek: usunalem posta po 30 sekundach od dodania go, wiec nie spinaj sie az tak.

•  

@Daleki_Jones: WIdze ze dzieje sie cos z nimi dziwnego od premiery diablo 3 a przynajmniej wtedy zaczalem to dostrzegac. D3 jest porazka i z tym trudno sie nie zgodzic. Overwatch... spedzilem w tej grze godzine. Ciekawi mnie tylko czy i jak duzy wplyw mialo na to polaczenie bliza z activision.

•  

@Zhukov: nie spinam się ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Xemioza
      Nie każdy jest takim bezmyslnym, działającym tylko na instynktach i wygodzie zwierzakiem, mającym w dupie wolność i życie innych ludzi.
      Przez takie bierne ameby myśląc tylko o swojej przyjemności tu i teraz na świecie powstały systemy totalitarne, piekło na ziemi.
      Ty i plusujacy twój wysryw powinni być z siebie dumni za dołożenie od siebie do budowy kolejnego. Tfu.

•  

@Muller: @alonso117: @vianam: uff, całe szczęście, że gram w wowa na privie, bo lubię tylko tbc ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

widac ze nie masz pojecia jak dziala presja konsumencka.
      - gilette robi zjebane spoty
      - ludzie kupuja inne marki
      - gillete traci i zmienia narracje

Ty: "i co moze mam sie przestac golic xD opowiedz mi wiecej"
      Ty w swojej ignorancji i braku wiedzy (do ktory h sie przyznajesz) bedziesz sie smial, a inni zareaguja. I szybko sie okaze ze niesluszny ban i zwolnienia

@Naxster: A co najlepsze, okazało się, że stracił w całości działalności KONCERN PROCTER&GAMBLE a nie sama marka Gillette i nie ma to powiązania z tą reklamą xD

https://www.wykop.pl/wpis/42962959/gillette-stracilo-5-miliardow-https-summit-news-20/ - tutaj jeden z dzbanów został wyjaśniony

Nie wspominając o tym, że cała branża związania z goleniem traci hajsy rok w rok - https://innpoland.pl/146477,millenialsi-pielegnuja-dlugie-brody-producenci-maszynek-do-golenia-doluja

•  

@Xemioza: Tak skonczonego dzbana i ignoranta dawno nie widzialem. Mas, intelekt na poziomie kilkuletniego dziecka, ten serwis jest od 13 roku zycia, wiec usun konto i sie wiecej nie kompromituj.

•  

@goparys: /care w chuj
      @nitemar_: Nie zesraj sie

•  

@Szpeju: kogo to obchodzi? to prywatna firma i moze robic sobie co sie jej podoba. A chiny to za duży rynek, jak wszedłeś miedzy wrony musisz krakać tak jak one.
      TO JEST FIRMA I MA KURWA ZARABIAĆ a nie walczyć o wolność xDDDDD
      a każdy post ćwierć mózgów to darmowa reklama dla blizzarda, za tydzien nikt nie bedzie pamietał o co chodziło bo znowu na topie będzie dysfunkcyjna nastolatka/ biedny piesek/ kraj trzeciego świata.
      Wykopki i incele z reszty interneu odkrywaja jak działa świat vol. 9999

•  

hm, plujesz na kapitalizm, a bronisz protestów ludzi, którzy bronią ustroju z chyba najbardziej skrajną wersją kapitalizmu na świecie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Alex_Krycek: Jest to ironia, prawda? Bronią tam kapitalizmu, gdzie ten kapitalizm się od nich odwraca, pakując ich prosto w ręce Chin, bo to im się bardziej opłaca.

•  

kogo to obchodzi? to prywatna firma i moze robic sobie co sie jej podoba.

@RozowaZielonka: no widzisz, jednak część ludzi obchodzi i zagłosują portfelem. A Blizz niech sobie zarabia na Chińczykach

•  

@stjimmy: xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD tak tak, zagłosują portfelem, bauhahahahahahaa
      tak zagłosują że rzucą się jak na świeże bułeczki, gdzie wy żyjecie

+: Xemioza
    •  

@Szpeju: zlosc ogarnia, bo jeszcze halloween nie wprowadzili? Tez mnie to boli

•  

@HuLLaJNoGa: Nie, po prostu znalazłam obrazek na redicie XD

•  

tak zagłosują że rzucą się jak na świeże bułeczki, gdzie wy żyjecie

@RozowaZielonka: no część nie, czy ja napisałem, że wszyscy? Co za dzban

•  

@Szpeju: chcesz powiedziec, ze halloween terror jest Ci obojetny?

•  

@stjimmy: A wyjdzie to w ogóle poza próg błędu statystycznego ? Czy jak zawsze odpalicie protokół 4.76?

•  

@HuLLaJNoGa: Wyjdzie przecież 15.10, ja jestem cierpliwa

•  

Czy jak zawsze odpalicie protokół 4.76?

@RozowaZielonka: co ty bierzesz gościu, leć na czarną listę

•  

@Szpeju: BOZE dopiero? rok temu wyszlo 09.10 ( ͡° ʖ̯ ͡°)

+: Szpeju
    •  

@johny-kalesonny: troche szkoda, ze uciekles od odpowiadania na proste pytania w zwiazku z moim postem. Nastepnym razem po prostu napisz, ze nie odpowiesz to nie bede sie produkowal. Nie bede wchodzil w glebsza dyskusje, bo widze, ze to nie ma totalnie sensu.

•  

@Naxster: Jako, że jedynymi ludźmi striggerowanymi przez reklamy Gilette byli alt-prawicowcy, MRA i neonaziści (czli w praktyce jedni i ci sami ludzie), to pozwól, że zwątpię.

•  

@Zhukov: Odpowiem, ale wydaje mi się to bezcelowe, ponieważ nie widzę po prostu argumentów.

Uwazasz, ze policjant specjalnie go wybral lub mogl zobaczyc przez maske ile dana osoba ma lat i zastanowic sie zanim strzelil?

A jakby to był dorosły? Albo starzec? Co to zmienia? Policja strzela do protestantów, na nagraniach często widać, że nie jest to sytuacja zagrożenia życia, a szamotanina.

Drugie pytanie: kto puszcza swoje nastoletnie dziecko na protesty, gdzie bije policjantow?

Jaki to ma związek? Może to być starzec, dziecko, rosły mężczyzna - ktokolwiek. Będziemy teraz dyskutować o nędznym rodzicielstwie protestantów w Honk Kongu? Jest to dość fajne pole do chińskiej propagandy

Poniewaz oni nigdy nie mieli demokracji przed podpisaniem w 1984 roku

Jakie to ma znaczenie? My nie mieliśmy niepodległości przez 200 lat, demokracji przez 50 lat (chociaż Piłsudski też raczej nie był demokratycznym gościem). Nie rozumiem tego argumentu, a mówiąc inaczej - jest on po prostu zerowy. Ludzie nie powinni być walidowani, czy mogą protestować, pod kątem tego czy historycznie mieli demokrację.

danie im wiekszej demokracji byloby wlasnie drugim (po checi wprowadzenia prawa dotyczacego ekstradycji, lecz obecnie juz calkowicie wycofanego) zlamaniem tejze umowy.

To problem wolności osób zamieszkujących Honk Kong, a nie umów międzynarodowych

•  

A jakby to był dorosły? Albo starzec? Co to zmienia? Policja strzela do protestantów, na nagraniach często widać, że nie jest to sytuacja zagrożenia życia, a szamotanina.
      @johny-kalesonny: skoro to nic nie zmienia to po co pisac o nastolatku? Szamotanina z pretami metalowymi i koktajlami molotova. Czy jakbym zglosil to na policje gdziekolwiek to rowniez by to byla "szamotanina"?

Jaki to ma związek? (...) Będziemy teraz dyskutować o nędznym rodzicielstwie protestantów w Honk Kongu?
      Taki zwiazek, ze sam zaczales pisac o nastolatku, wiec odpowiedzialem pytaniem na pytanie.

Nie nazwalbym tego nedznym rodzicielstwem tylko wykorzystywaniem mlodych ludzi do protestow.

Jakie to ma znaczenie?

Takie, ze wczesniej bedac pod panowaniem innego panstwa nie bylo sprzeciwu, ale jak dochodzi do wladzy inne panstwo i otrzymuje sie troche demokracji to okazuje sie, ze to za malo. Takie ma znaczenie. Napisalem o tym w poscie powyzej, ale nawet tego nie zacytowales, a to byl glowny punkt tego akapitu. Cala reszta Twojego akapitu jest rozwinieciem z pominieciem tego co napisalem, wiec nie bede sie do tego odnosil.

To problem wolności osób zamieszkujących Honk Kong, a nie umów międzynarodowych
      A te wolnosc dostali dzieki umowom miedzynarodowym, ktore wciaz obowiazuja i wykonaja sie w 100% w roku 2047 i wlasnie ich trzymaja sie Chiny. Jezeli zlamie sie te umowe na korzysc Chin kontynentalnych to jest zle (wprowadzenie prawa dotyczacego ekstradycji), ale rozwiniecie demokracji na niekorzysc Chin to juz dobrze?

•  

skoro to nic nie zmienia to po co pisac o nastolatku?

@Zhukov: No bo to podkreśla groteskowość sytuacji - policjant oddaje strzał, dostaje nastolatek. Poza tym, to było wiele takich przypadków.

Taki zwiazek, ze sam zaczales pisac o nastolatku, wiec odpowiedzialem pytaniem na pytanie

Tak - napisałem o nastolatku. Jaki ma związek wychowanie nastolatków przez protestujących do tego, że został postrzelony ostrą amunicją przez policjanta?

Nie nazwalbym tego nedznym rodzicielstwem tylko wykorzystywaniem mlodych ludzi do protestow.

Na Twoim miejscu wybrałbym to, co brzmi bardziej propagandowo - wybacz, ale to tak po prostu brzmi jakbyś chciał deprecjonować protestujących.

Takie, ze wczesniej bedac pod panowaniem innego panstwa nie bylo sprzeciwu

Ze strachu przed konsekwencjami. Chiny mają ustrój blisko totalitarnego, gdzie panuje cenzura i zabójstwa polityczne. Polecam film poniżej, który to obrazuje - facet pyta co się wydarzyło 26 lat temu w rocznicę masakry na placu Tiananmen.

A te wolnosc dostali dzieki umowom miedzynarodowym

Tak jak Polacy.

źródło: vimeo.com

•  

@Szpeju: Chińczycy to za duży rynek by można było źle cokolwiek powiedzieć

•  

Blizzard powoli ubija Hotsa, kij im w oko!

•  

Poza tym, to było wiele takich przypadków.
      @johny-kalesonny: 2 przypadki nazywasz "wiele"? Mozesz je takze nazwac "wszystkie przypadki", bo to tez prawda, ale czy to nie jest sarkazm?

Jaki ma związek wychowanie nastolatków przez protestujących do tego, że został postrzelony ostrą amunicją przez policjanta?
      Moze to, ze gdyby byl nie wychowywany w "oblezonej twierdzy" to nie atakowalby policjantow?

Ze strachu przed konsekwencjami. Chiny mają ustrój blisko totalitarnego, gdzie panuje cenzura i zabójstwa polityczne. Polecam film poniżej, który to obrazuje - facet pyta co się wydarzyło 26 lat temu w rocznicę masakry na placu Tiananmen.

I jak odbija sie to na Chinczyka w mainlandzie ta cenzura i zabojstwa polityczne?

Widziales materialy od MaturaToBzdura? Wiesz, ze z 1,4 miliarda osob tez mozna cos takiego skleic? Wiekszosc osob wie cos na temat Tiananman, ale sie o tym nie mowi. Po prostu. Ludzi to nie interesuje tak samo jak ludzi w Polsce nie interesuje kim byl Balcerowicz lub dlaczego byla pierwsza i druga wojna w zatoce perskiej. Chinczycy maja VPNy i moga z nich korzystac, ale... po prostu nie szukaja informacji. Po prostu. Nie mam nim tego za zle tak samo jak nie mam za zle komus kto sie nie interesuje historia Polski.

Tak jak Polacy.
      W sensie Hongkong odzyskal wolnosc po 123 latach pod zaborami czy tez Polacy zostali przekazani z jednego systemu pod drugim system i bedac wciaz pod wplywem umowy miedzynarodowej oraz nie posiadajac nigdy w historii swojego kraju? W zadna strone nie umiem znalezc poprawnego przykladu.
      Nie pisalem juz wczesniej, ze nie ma sensu porownywanie jakiegokolwiek innego momentu z historii swiata do tego obecnego w HK, bo po prostu to jest ewenement?

•  

2 przypadki nazywasz "wiele"?

@Zhukov: Myślałem, że jest ich więcej - zgadza się

Moze to, ze gdyby byl nie wychowywany w "oblezonej twierdzy"

@Zhukov: Co to ma konkretnie znaczyć?

I jak odbija sie to na Chinczyka w mainlandzie ta cenzura i zabojstwa polityczne?

@Zhukov: Tak, że większość żyje w ubóstwie i bez wykształcenia. No i takimi rzeczami, jak "Great Firewall of China" czy "social points". W Chinach realizuje się wizja Orwella.

Widziales materialy od MaturaToBzdura? Wiesz, ze z 1,4 miliarda osob tez mozna cos takiego skleic?

@Zhukov: Serio, uważasz, że ziomek ganiał tam przez wiele godzin i sklecił ten materiał tylko po to, by pokazać w złym świecie Chiny?

W sensie Hongkong odzyskal wolnosc po 123 latach pod zaborami czy tez Polacy zostali przekazani z jednego systemu pod drugim system

@Zhukov: Dokładnie to drugie - Polacy uzyskal niepodległość przez umowy międzynarodowe. W pierwszym przypadku byli w kapitalizmie, w drugim przepadku zostali przekazani do realnego socjalizmu.

•  

@Xemioza
      Wyjdziesz kiedyś z wowa i cpania do prawdziwego życia to może zrozumiesz, że nie liczy się tylko natychmiastowa gratyfikacja. Albo i nie...

•  

@RozowaZielonka
      To o czym piszesz to prosta droga do korporacjonizmu

•  

@RozowaZielonka: wykopki sa odrealnione xd

•  

Co to ma konkretnie znaczyć?
      @johny-kalesonny: mowienie, ze mainland jest zly i niedobry i nastawienie nowych pokolen negatywnie do Chin kontynentalnych. Zauwaz, ze ogromna czesc protestujacych jest bardzo mloda.

Tak, że większość żyje w ubóstwie i bez wykształcenia.
      Bo ponad 95% ludnosci zylo w obostwie 60 lat temu. Teraz jest kiepsko, ale lepiej niz wczesniej, a rozwoj pokazuje, ze bedzie tylko lepiej. Co do wyksztalcenia to to samo i dodam jedynie, ze chociazby rozwoj 5G najlepiej sobie radzi wlasnie w Chinach.

No i takimi rzeczami, jak "Great Firewall of China" czy "social points".
      Great FireWall of China, ktore jest postrzegan przez Chinczykow jako zapora przed naplywem zachodnich wartosci, ktore bezproblemowo zastapia kulture i wartosci Chin? Chinczycy bardzo dbaja o "zachowanie twarzy" oraz byciu pokornym, wiec ogromna czesc kultury zachodniej jest dla nich przytlaczajaca. Tak wlasnie Chinczycy widza owy mur.

Social pointsy sa rozwiniecie naszych credit scorow w zachodnim swiecie. Po prostu. Miasto Darwin w Australii staralo sie rowniez to wprowadzic, ale chyba zawieszono ze wzgledu na protest mieszkancow. W Chinach ludziom to odpowiada, po prostu.

Serio, uważasz, że ziomek ganiał tam przez wiele godzin i sklecił ten materiał tylko po to, by pokazać w złym świecie Chiny?
      Nie, to sa Twoje wnioski. Rozwinalem swoja odpowiedz o Balcerowicza i Zatoke Perska.

Dokładnie to drugie
      Czy na pewno?

Polacy zostali przekazani z jednego systemu pod drugim system i bedac wciaz pod wplywem umowy miedzynarodowej oraz nie posiadajac nigdy w historii swojego kraju

•  

@Szpeju: jak by im wujek puchatek na firwallu zblokowal serwery WOWa to by sie pewnie posrali jak stąd do Irvine w Kaliforni :)

•  

Acha i dwóch prowadzących co od razu się tłumaczyli że nie popierają tego co gość mówi też

Więcej, komentatorzy akurat nie mogli jej przerwać.

@DiscoKhan: @Barto_: gdyby w trakcie wywiadu wypalił poparcie to spoko, przerwać nie mogli, ale oni śmieszkowali i chowali się pod stołem bo wiedzieli co on chce powiedzieć, więc tak jakby dali przyzwolenie na wygłoszenie poparcia ¯\_(ツ)_/¯

•  

@Zhukov: ta dyskusja nie ma sensu. Pantalony będzie tak naginał fakty i wydarzenia historyczne, że wyjdzie na jego. Ja już się produkowałem, ale uznałem, że nie warto i skończyłem dyskusję w połowie. A szkoda, bo wydaje się niegłupi.

+: Zhukov
    •  

@haaryballs: zawsze z checia dyskutuje z ludzmi, a szczegolnie z tymi, z ktorymi nigdy wczesniej nie pisalem, wiec milo mi sie pisalo pomimo wszystko :P Troche szkoda, ze pisze on o empatii i edukacji, a nie stara sie nawet zrozumiec mentalnosci z dalekiego wschodu i ze jest jakas inna mentalnosc niz nasza, europejska i to nie oznacza, ze jest gorsza lub lepsza.

•  

@JohnRandom: Okej, popełnili myślozbrodnię przeciwko Chinom? xD

Nie wiedzieli co chce powiedzieć, mogli się co najwyżej spodziewać. Twoim zdaniem powinno się cenzurować kogoś, bo spodziewasz się, że będzie chciał powiedzieć niezgodnego z regulaminem? Gdzie dokładnie byś linię postawił żeby to jakoś sensownie działało? xD

•  

@Zhukov: nie można mierzyć wszystkich swoją miarą, zawsze to powtarzam.
      Porównanie niepodległości (i sposobu jej uzyskania) Hongkongu i Polski było zupełnie nie na miejscu.

+: Zhukov
    •  

Jest to ironia, prawda? Bronią tam kapitalizmu, gdzie ten kapitalizm się od nich odwraca

@johny-kalesonny: nieprawda. Nie żaden kapitalizm, tylko jak na razie chyba jedna firma - Blizzard. A co do Hong Kongu to tak naprawdę protestujący bronią tam wolności, praw człowieka, prawa do własności oraz niezależności od państwa. Kapitalizm jest wypadkową tych wartości.

•  

Kapitalizm jest wypadkową tych wartości.

@Alex_Krycek: O przeciwnym zwrocie :)

Kapitalizm to przecież również niewolnictwo, wyzysk pracowników i imperializm. Niekontrolowany nie ma nic wspólnego z prawami człowieka, a nawet w tym broi.

•  

Kapitalizm to przecież również niewolnictwo, wyzysk pracowników i imperializm.

@johny-kalesonny: haha, jasne! ( ͡° ͜ʖ ͡°) Niewolnictwo to jest w Korei Północnej, gdzie panuje socjalizm. Kapitalizm niekontrolowany jaki panuje w Hong Kongu jest właśnie efektem wolności. Dlatego właśnie tylu ludzi wychodzi tam protestować

•  

@Alex_Krycek: W Korei Północnej masz jakąś dziką odmianę leninizmu i jest tam niewolnictwo. A jeśli chodzi o kapitalizm, to przecież masz piękny przykład europejskiego kolonializmu lub aktualne niewolnictwo "na pensji" w krajach trzeciego świata. Również w Chinach

•  

piękny przykład europejskiego kolonializmu

@johny-kalesonny: geopolityka nie ma nic wspólnego z ustrojem gospodarczym. ZSRR też kolonizował państwa, tylko jakimś dziwnym trafem to się nie nazywało kolonializmem, tylko "wyzwoleniem". W państwach podbitych można wprowadzić zarówno kapitalizm, jak i socjalizm.

aktualne niewolnictwo "na pensji" w krajach trzeciego świata.

Tego pojęcia nie rozumiem! Co to za rodzaj niewolnictwa?

Również w Chinach

Tutaj się zgodzę. Popieram przede wszystkim wolność i prawo do własności, co już jest fundamentem do kapitalizmu, a w Chinach istnieje swojego rodzaju rząd dusz, gdzie władza decyduje kto i jak bardzo może być wolny i bogaty.

•  

@Alex_Krycek: ZSRR kolonizował państwa, zgoda, ale casus belli ekspansji była ideologia. Casus belli ekspansji krajów kapitalistycznych jest zysk (bardzo fajnie to widać w tym jak działa USA), więc imperializm w konsekwencji jest ostateczną formą kapitalizmu.

Tego pojęcia nie rozumiem! Co to za rodzaj niewolnictwa?

Taki, w którym jesteś zmuszony pracować po np. 16 godzin dziennie by zapewnić sobie podstawowe potrzeby. W innym wypadku umierasz.

•  

więc imperializm w konsekwencji jest ostateczną formą kapitalizmu.

@johny-kalesonny: bzdura! Najbardziej się bogacą państwa, które mają kapitalistyczny ustrój, a nie wysyłają wojsk za granicę: Japonia, Korea Południowa, Szwajcaria, Tajwan, Hong Kong, Australia, Nowa Zelandia. Wojsko to tylko ogromne koszty, a mało zysków.
      W USA w XIX wieku przemysłowa północ biła na głowę w bogactwie rolnicze południe, w którym wykorzystywano niewolników.

Taki, w którym jesteś zmuszony pracować po np. 16 godzin dziennie by zapewnić sobie podstawowe potrzeby. W innym wypadku umierasz.

Tak wygląda punkt widzenia z bogatego (w porównaniu do tych krajów) kraju jakim jest Polska. Myślisz, że jak wyglądała codzienność ludzi w Chinach zanim powstawały prywatne fabryki, gdzie pracowano po wiele godzin za niską pensję? Ludzie pracowali na polach uprawnych i to za jeszcze niższą pensję. A jak coś się w danym roku stało złego z plonami, to właśnie wtedy głodowali. Tak samo się dzieje obecnie w Bangladeszu. Zanim wprowadzono fabryki tkackie, ludzie zasuwali na polach uprawnych za jeszcze niższą stawkę. Myślisz, że ktoś ich zmusza do takiej pracy? Jak kraj się wzbogaci to powstaną nowe miejsca pracy. Bardziej zmechanizowane, lżejsze, lepiej płatne, tak jak ma to obecnie miejsce w Chinach.

•  

Najbardziej się bogacą państwa, które mają kapitalistyczny ustrój, a nie wysyłają wojsk za granicę: Japonia, Korea Południowa, Szwajcaria, Tajwan, Hong Kong, Australia, Nowa Zelandia.

@Alex_Krycek: Tak, aktualnie to wydaje się być prawdą, z tym, że czemu nie widzę w tym wyliczeniu USA? Jednak w przeszłości to oczywiście była bzdura.

Myślisz, że ktoś ich zmusza do takiej pracy?

@Alex_Krycek: Oczywiście - w wielu takich regionach to są jedyne dostępne formy zatrudnienia i zapewnienia sobie warunków egzystencjalnych. I oczywiście kapitalizm jest czymś lepszym niż totalitaryzm lub feudalizm, ale niekontrolowany nadal mocno wykorzystuje pracowników i jest raczej antywolnościowy.

•  

czemu nie widzę w tym wyliczeniu USA?

@johny-kalesonny: oczywiście nie twierdzę, że państwa kapitalistyczne nie mogą mieć zapędów mocarstwowych. W USA już od dekad przedłożono interesy wielkich korporacji nad dobrem zwykłego obywatela. Klasy średniej już tam nie ma, bo muszą składać się na przywileje bogatszych od siebie. USA się bardzo bogaci, ale przez taką politykę co raz bardziej się im rozwarstwia społeczeństwo. Dlatego dla mnie wzorem państwa kapitalistycznego jest Hong Kong, a nie USA.

niekontrolowany nadal mocno wykorzystuje pracowników i jest raczej antywolnościowy.

Wolność nie polega na tym, że zawsze jesteś bogaty i szczęśliwy. Ważne, aby w tych biednych krajach trzeciego świata pracownik miał takie same prawa jak pracodawca. Aby mógł donieść na pracodawce do sądu za łamanie przepisów oraz założyć legalnie jakiś interes za zaoszczędzone pieniądze. Wtedy według mnie istnieje "wolnościowy" kapitalizm.

•  

Wolność nie polega na tym, że zawsze jesteś bogaty i szczęśliwy.

@Alex_Krycek: Oczywiście, ale jeżeli system wspiera silniejszych (bogatszych), to ta wolność jest nieistotna, bo będzie i tak ograniczana. W tym wypadku jest taki problem w kapitalizmie - jeżeli pracownicy i pracodawcy będą mieli identyczne prawa, to przez większy kapitał pracodawców, to pracodawcy będą wykorzystywali pracowników. I coś takiego jest obserwowalne.

W kapitalizmie ludzie nie oszczędzają. O wiele prościej jest się wzbogacić w Danii niż w Stanach. W ten sposób kapitał krąży jedynie w grupie uprzywilejowanych osób, którzy urodzili się w bogatych rodzinach bądź miały chwilowe szczęście na rynku.

•  

jeżeli pracownicy i pracodawcy będą mieli identyczne prawa, to przez większy kapitał pracodawców, to pracodawcy będą wykorzystywali pracowników. I coś takiego jest obserwowalne.

@johny-kalesonny: ale co masz na myśli pisząc "wykorzystywanie pracowników"?

•  

@Alex_Krycek: Kierując się zyskiem narzuca się ilość godzin pracy lub warunki pracy, które są skandaliczne, ale są na korzyść pracodawcy (mniejszy koszt). I to jest główny problem kapitalizmu - każda jednostka przede wszystkim kieruje się zyskiem, co sprawia, że zawsze to będzie chwiejny układ.

•  

Kierując się zyskiem narzuca się ilość godzin pracy lub warunki pracy, które są skandaliczne, ale są na korzyść pracodawcy (mniejszy koszt)

@johny-kalesonny: ale jeśli się w takich krajach trzeciego świata jak np. Bangladesz będzie się chciało podnieść wynagrodzenia, to firmom nie będzie się opłacało tam inwestować w fabryki, więc zwiną interes, a ludzie wrócą do swoich dawnym zajęć, czyli do pracy na polu za marne pieniądze.

I to jest główny problem kapitalizmu - każda jednostka przede wszystkim kieruje się zyskiem, co sprawia, że zawsze to będzie chwiejny układ.

Taka jest raczej natura ludzka. Samemu będąc w sklepie również wybierasz produkty jak najtańsze dla siebie, nie interesując się przy tym historią ich powstawania.

•  

ale jeśli się w takich krajach trzeciego świata jak np. Bangladesz będzie się chciało podnieść wynagrodzenia, to firmom nie będzie się opłacało tam inwestować w fabryki

@Alex_Krycek: Nie prawda. Stawki minimalne są podnoszone wszędzie na świecie, firmy jedynie optymalizują koszty. Np. otwarcie rynku w Chinach nie oznacza, że znikną fabryki w Polsce. Zdecydowanie można i aktualnie to jest trend by te pensje podwyższać oraz podciągnąć warunki pracy.

Taka jest raczej natura ludzka. Samemu będąc w sklepie również wybierasz produkty jak najtańsze dla siebie, nie interesując się przy tym historią ich powstawania.

To nie jest prawda. Ludzie nadal sprawdzają historię powstawania produktów - np. ostatnio nie kupuje się jajek z chowu klatkowego. No i ludzie będący w mniejszych społecznościach nie kierują się wyłącznie zyskiem.

To kapitalizm nadaje zyskowi modus operandi

•  

Stawki minimalne są podnoszone wszędzie na świecie

@johny-kalesonny: jeśli podniosą z umiarem, to firmy to przetrwają. Jeśli bez, to ewakuują się do krajów, gdzie będą w stanie uzyskiwać zadowalające och dochody ze swojej działalności.
      W Chinach społeczeństwo się już tak wzbogaciło, że dużo korporacji, które swoją działalność opierają się na niskich kosztach pracy musiało się przenieść do biedniejszych rejonów Azji. A obecnie w Chinach ludzie mają wyższe pensje i lepsze warunki pracy. Oczywiście jeszcze nie w całym państwie, ale liczba Chińczyków żyjących na skraju ubóstwa sukcesywnie spada.

Ludzie nadal sprawdzają historię powstawania produktów

No raczej mały odsetek to robi ( ͡° ͜ʖ ͡°) Może w bogatszych społeczeństwach na Zachodzie jest to bardziej modne, ale generalnie zmierzam do tego, że jak zacznie ci brakować kasy, to nie będziesz patrzał na to w jakich warunkach dany produkt był wyprodukowany. Wybrzydzać mogą jedynie bogaci ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

alt-prawicowcy, MRA i neonaziści (czli w praktyce jedni i ci sami ludzie),

@FrankJUnderwood: xD

"everyone i dont like is a nazi"