Wpis z mikrobloga

@AltCtrlSpace jestem fanem gazu, ale odkąd mam indukcje to jest super. To ma #!$%@? jak mało który palnikgazowy. Wyrzuć stare Gary i po problemie, bardzo dobre garnki a Ikea. Te że średniej półki. Zestaw za 300 zł chyba max się ogarnie.
@ShpxLbh: tyś jest chory czy co, może i ma #!$%@?ęcie ale indukcja to gówno, niby można zmniejszyć moc ale do gazu to to nie ma podejścia nawet i jeszcze waga tych naczyń że moja kobieta ledwo dzwiga patelnię
@AltCtrlSpace: Niestety tam gdzie mieszkałem - 5 różnych miejsc - nie było dobrego wysokokalorycznego? gazu, a do tego nie miałem nigdy dobrych palników które dawałyby fajną moc. Najlepszy gaz jaki miałem to z butli pod zlewem ;) Bałem się indukcji ale w tej chwili nie widzę negatywnych stron - prócz braku możliwości opalania warzyw nad ogniem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No jeśli ktoś gotuje na aluminiowych garach
@AltCtrlSpace: az dziwnie sie to czyta, ostatnio sam przesiadlem sie na indukcje po raz pierwszy i jest o niebo lepiej niz na gazie/zwyklej kuchence elektrycznej. Kupilem dwie patelnie od tefala, jakis zestaw garnkow z king-hoffa i jest miodnie. Wlasnie zupelnie 180 stopni odwrotnie niz piszesz, u mnie nic sie nie przypala, oleju zuzylem w trakcie 4 mcy doslownie jedna pollitrowa butelke, czysci sie to (patelnie) duzo przyjemniej niz standardowa. Moze kwestia
patelnie:

- tefal aroma 26 cm (głęboka) - ta faktycznie troche wazy ale tu akurat uzasadnione bo spora (prawie 3.5 kg)
- tefal 28 cm - nie pamietam modelu ale to taka "zwykla" patelnia, wazy lekko ponad 1kg

garnki:

- wzialem doslownie pierwszy lepszy zestaw 4 garnkow do indukcji w auchanie, z tego co pamietam do king-hoff wlasnie sie nazywala firma. sa lekkie i bezproblemowe tez