•  

  Jako, że trenuję od lat boks oraz interesuje się też historią tego sportu, to postanowiłem, że będę dodawał wpisy o najlepszych walkach w historii oraz legendarnych czempionach.

  Największe Walki W Historii
  Zaczynam od chyba najlepszej trylogii w dziejach tego sportu (opinia najważniejszych komentatorów/ ekspertów). Runda 9 pierwszej walki (polecam obejrzeć) równiej nosi miano jednej z naj naj.

  Arturo Gatii- Micky Ward (2002-03, Uncasville, New Jersey). Triumf: Ward MD, 2x Gatti PKT

  Po walce obaj do szpitala

  Jeśli ktoś jakimś cudem nie zna tych walk, nie widział choćby fragmentu jednej z trzech epickich bitew-. Niech lepiej się do tego nie przyznaje. Zdaniem wielu fachowców to najlepsza trylogia w dziejach. Lepsza nawet od rywalizacji Muhammada Alego z Joe Frazierem. Pierwszą i drugą część trylogii ,,The Ring,, uznał za walki roku.

  Do pierwszego starcia doszło 18 mają 2002 roku w Uncasville. Po 8 rundach jednym punktem prowadził Gatti (według HBO). Na początku 9 starcia Ward straszliwym lewym sierpem na korpus posadził rywala na deskach.- To koniec, jest po wszystkim- zawyrokowali komentatorzy. Gatti jakimś cudem wstał, a jego heroiczną walkę widzowie w kasynie Mohegan Sun oglądali na stojąco. Minimalnie na punkty po 10 rundach zwyciężył Ward. Po walce obaj bohaterowie trafili do szpitala.

  Do rewanżu doszło jeszcze tego samego roku, 23 listopada, tym razem w Atlantict City. Już w trzecim starciu wyglądało na to, że jest już po walce. Po piorunującym prawym sierpowym na głowę Ward przyklęknął i był zamroczony.- On nie ma nóg, jakim cudem on jeszcze stoi? Dziwił się komentator stacji HBO. Po walce okazało się, że ten cios uszkodził błędnik Warda. Zwykłemu człowiekowi ciężko utrzymać równowagę po takim urazie. Ward wytrzymał do końca walki! – Kiedyś zastanawiałem sie co by się stało, gdybym walczył ze swoim bratem bliźniakiem. Teraz już wiem – przyznał Gatti. Jeśli to były dramaty, to o trzecim starciu (7 czerwca 2003 r. Atlantic City) wystarczy powiedzieć, że Gatti złamał na nim rękę, a jego rywal miał uszkodzone siatkówki w obu gałkach ocznych. Jednogłośnie na punkty znów wygrał Gatti, a Ward po tej walce zakończył karierę.
  #boks #historia #sport

  źródło: GattiWardAction_original_crop_exact.jpg

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Korwin: Co innego jest jak człowiek poklepie dziecko po pupie, czy to jest pedofil albo nie pedofil, bo ja na przykład klepie swoją córkę po pupie i nie jestem pedofilem...
  Dziennikarka: Pan swoją córke klepie po pupie? Ale pana córka ma lat?
  Korwin: Yyy, 8?
  D: A jak pan ją klepie po pupie? Może ja stanę i mnie pan poklepie i zademonstruje? (...) I co pana córka robi jak pan ją klepie po pupie?
  K: Czy pani naprawdę jest chora psychicznie?


  Korwin najpierw przyznaje się do bicia dzieci, a potem na bulwers dziennikarki odpowiada, że to ona jest chora psychicznie. Ja pierdole. Takiego macie idola. Dla normalnych ludzi osoba znęcająca się nad dziećmi powinna być z miejsca skreślona.

  #konfederacja #korwin #bekazprawakow #neuropa #4konserwy #patologia
  pokaż całość

  odpowiedzi (99)

 • avatar

  Czego to chłop nie zrobi, żeby dobrze zjeść. W niektórych #tesco #uk jest stoisko "hot deli", gdzie można sobie kupić ciepłe jedzenie, np. kurczaka z rożna. Mają bardzo dobre nóżki BBQ i co jakiś czas sobie kupuję. 4-5 tygodni temu pojechałem celowo po nóżki, ale niestety nie było. Zawiedzony wziąłem sobie NY sausage na spróbowanie, czyli jakiś rodzaj kiełbasy. Jako że jestem Polakiem, nie ufam brytyjskim kiełbasom i mi zwyczajnie nie smakują, ale co tam, najwyżej wyrzucę. Okazało się, że jest przepyszna i przypomniała mi nasze rodzime produkty rodem z PRL. Żałowałem, że wziąłem tylko jedną. Przez kolejne dni i tygodnie codziennie jeździłem do Tesco po tą kiełbasę, ale kurde nie mogłem na nią trafić. Były nóżki, boczek, jakieś inne mięsa, ale nie było tego co chciałem. W końcu złapałem babkę, która obsługuje grilla i zapytałem kiedy będzie NY sausage, bo jest bardzo dobra. Odpowiedziała, że nie mają grafiku, robią co im szef każe. Zapytałem czy mogła by mi przyszykować ze dwie, za co będę jej bardzo wdzięczny. Powiedziała, że to tak nie działa i po prostu muszę dobrze trafić.

  Challenge accepted.

  Zacząłem ją bajerować ( ͡° ͜ʖ ͡°) Powoli, dzień po dniu, tu uśmieszek, tam uśmieszek, miła rozmowa, trochę komplementów, wymieniliśmy się numerami, smsowaliśmy itd. Przed chwilą dostałem smsa, że dzisiaj w planach mają NY sausage i jeśli się wyrobię do 15.30, to przygotuje mi się świeżutką.

  Challenge complete. Przez serce do żołądka ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  #truestory
  pokaż całość

  odpowiedzi (29)

 • avatar

  Najlepszy cukierek na świecie! Kto się zgadza? ( ͡º ͜ʖ͡º)

  #slodycze #czekolada #dziendobry

  odpowiedzi (40)