•  

  No to teraz spadniecie z krzeseł i nie wstaniecie.
  UWAGA !

  Opis:
  Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan ogłosił rozpoczęcie operacji wojskowej przeciwko kurdyjskim separatystycznym bojownikom na wschód od Eufratu w Syrii.

  _Erdogan powiedział w tweecie na Twitterze: „Tureckie siły zbrojne z Syryjską Armią Narodową rozpoczęły operację wiosny pokoju przeciwko organizacjom; PKK, Kurdyjskie Jednostki Ochrony Ludu i organizują terrorystów ISIS w północnej Syrii”, dodając: „Naszym celem jest zniszczenie korytarza terroryzmu, który Próbują ustanowić ją na naszej południowej granicy i przynieść pokój i stabilność w regionie. ”

  „Dzięki procesowi wiosennemu wyeliminujemy zagrożenie terroryzmem przeciwko naszemu krajowi. Dzięki stworzonemu przez nas bezpiecznemu obszarowi zapewnimy powrót syryjskich uchodźców do ich krajów i ochronimy integralność terytorialną Syrii”._

  Natychmiast po tym, jak prezydent Turcji wydał rozkaz ataku, samoloty wojskowe odleciały z baz Diyarbakir i Incirlik na południu, a pierwsze stacje operacji celowały w magazyny amunicji i broni należące do Syryjskich Sił Demokratycznych w rejonie „Ras al-Ain” w północnej Syrii.

  _Aktywiści mówili także o odcięciu Internetu i usług komunikacyjnych w miastach Ras al-Ain i Tal Abyad, a ogromne kolumny Syryjskiej Armii Narodowej osiągały punkt zero na terytorium Turcji, aby ruszyć w kierunku Ras al-Ain na północ od Al-Hasakah i Ain Issa na północ od Rakki.

  Na szczeblu dyplomatycznym tureckie Ministerstwo Spraw Zagranicznych ogłosiło odwołanie ambasadora USA w Ankarze, aby poinformować go o procesie wiosennym na wschodzie Eufratu._

  Powiedział turecki minister spraw zagranicznych, Mevlut Caoşo: „Turecka operacja wojskowa jest prowadzona zgodnie z zasadami Organizacji Narodów Zjednoczonych i rezolucjami Rady Bezpieczeństwa w sprawie walki z terroryzmem”.

  Warto zauważyć, że armia turecka zgromadziła swoje siły na granicy z Syrią i wysłała Syryjską Armię Narodową, składającą się z bojowników opozycji, siły wojskowe do tureckiej prowincji Şanlıurfa w celu wsparcia operacji na wschód od Eufratu.

  Ze swojej strony, powiedział wiceprezydent Turcji Fuad Oktay, „jego konsultacje z Waszyngtonem nie przyniosły rezultatu w bezpiecznym obszarze, postanowiliśmy przeprowadzić operację wojskową”, dodając: „Mam nadzieję, że wiosna pokoju przyniesie pokój w Syrii w realnych warunkach i nie pozwoli na ustanowienie korytarzy i placówek dla terrorystów na Nasze granice ”.

  _Kontynuował: „Budowa bezpiecznego obszaru jest jedynym rozwiązaniem dla powrotu uchodźców do ich kraju, a po naszych rozmowach z Rosją i Iranem zatrzymano przepływ krwi w prowincji Idlib”.

  Ze swojej strony Syryjska Narodowa Koalicja Sił Rewolucyjnych i Opozycyjnych ogłosiła, że przez wiele miesięcy uczestniczyła w szeroko zakrojonych wysiłkach na rzecz ustanowienia bezpiecznego obszaru w północnej Syrii oraz zapewnienia warunków umożliwiających dobrowolny powrót przesiedleńców i uchodźców._

  W poniedziałek rano Biały Dom ogłosił w oświadczeniu, że „siły USA nie będą wspierać tureckiej operacji wojskowej w północnej Syrii i nie będą w niej uczestniczyć”, dodając, że „siły USA, które pokonały ISIS, nie będą bezpośrednio na tych obszarach”.

  Warto wspomnieć, że rząd turecki dąży do ustanowienia bezpiecznego obszaru na wschód od Eufratu w północnej Syrii, aby wyeliminować bezpośrednie i pośrednie zagrożenia, które rozciągają się na tureckie miasta w pobliżu granicy, oraz zapewnić odpowiednie warunki powrotu Syryjczyków do ich domów oraz stworzyć nową okazję do zastąpienia syryjskiej integralności terytorialnej na 422 km Od granicy Turcji z Syrią do 30 km głębokości.

  Poniżej mapka jak ma wyglądać Syryjski Kurdistan.
  Jest to od Tureckiej agrencji prasowej.
  Teraz już wiecie jak to będzie wyglądać.

  #wojna #syria #rosja #turcja #turcjawsyrii #kurdistan #kurdowie #bliskiwschod #mapa

  źródło: alkhaleejonline.net