•  

  Taka tam aferka, jakich tysiące w pisie, ale dobrze obrazuje po co PiS chce zlikwidować niezależność sędziów i ich sobie podporządkować, tak jak podporządkował sobie prokuraturę:

  Radny PiS z Opola, członek rady programowej TVP 3 i komisji egzaminującej instruktorów jazdy, przez 12 lat prowadził samochód mimo utraty prawa jazdy. Policjanci przyłapali go na tym sześć razy, za siódmym sprawa wpłynęła do prokuratury. Ta jednak poprosiła sąd o umorzenie.

  Arkadiusz S., doradca wojewody opolskiego i wiceprzewodniczący rady miejskiej z PiS, który zasiada w powołanej przez wojewodę komisji egzaminacyjnej sprawdzającej kompetencje kandydatów na instruktorów nauki jazdy. S. od prawie dziewięciu lat otrzymywał zwrot kosztów za korzystanie z prywatnego samochodu podczas wykonywania służbowych obowiązków jako członek rady programowej TVP 3 Opole. Polityk przedstawił także samochód kia sportage w oświadczeniu majątkowym

  Śledczy ustalili, że mimo zabranego prawa jazdy policjanci zatrzymali za kółkiem Arkadiusza S. wcześniej sześć razy: raz w 2007 roku, trzy razy w 2009, raz w 2011, raz w 2015. Ponadto zatrzymywany był w związku z innymi naruszeniami przepisów prawa o ruchu drogowym, łącznie 36 razy od 1997 roku.

  W trakcie śledztwa ustalono również, że Arkadiusz S. miał wydzielone miejsce parkingowe w strefie vipowskiej przed urzędem wojewódzkim. Świadkowie zeznali, że często na tym miejscu widzieli kię sportage, którą jeździł doradca wojewody.

  W sierpniu tego roku, po ustaleniu bezsprzecznej winy doradcy wojewody, skierowano do sądu wniosek... o warunkowe umorzenie sprawy. Prokurator zawnioskował o dwa lata okresu próby, roczny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz o nakaz wpłaty 10 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

  Sąd wniosek odrzucił. Kolejna rozprawa w listopadzie.

  https://www.wykop.pl/link/5166779/radny-bez-prawa-jazdy-pirat-ale-partyjny/

  #polska #opole #bekazpisu #dojnazmiana #neuropa