Wpis z mikrobloga

  • 363
Chyba jeszcze nigdy patologia niektórych użytkowników wykopu nie uderzyła mnie tak mocno jak dziś. Dziewczyna jest dumna z mamy (70 lat!), która po latach tkwienia w toksycznym związku wzięła sprawy w swoje ręce i chce rozwodu. A wykopki co? Trzeba się było rozwodzić wcześniej, sama sobie winna, sztuczne robienie bohatera z kobiety której zależy tylko na hajsie xDDDD

Czy Wy żyjecie w bańce czy ja w patologii, że w najbliższym otoczeniu widziałam z 4 toksyczne związki i dlatego znam te mechanizmy? Czy tak trudno o odrobinę empatii? Słyszeliście o tym, co się dzieje z człowiekiem który przez lata był maltretowany psychicznie czy fizycznie, którego poczucie własnej wartości praktycznie nie istnieje? Nie słyszeliście? To Wasze szczęście, ale może warto porozmawiać z kimś kto tego doświadczył, żeby nie oceniać innych.

#zalesie #oswiadczenie #zwiazki
  • 44
@felixa: serio? xD
Aż poszukałem wątku bo nie wiedziałem o co chodzi a po wpisie zapowiadało się grubo. No i z tego co widzę to większość gratuluje i w ogóle miło jak podczas wigilii a tylko kilka osób coś tam napisała pewnie dla żartów, może prowokacyjnie, dla zarzutki. Już bym nie przesadzał z tą patologią, dzień jak co dzień na wykopie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@felixa Rozumiem twoją frustrację, ale niestety tego można się było spodziewać po wykopie. Mam wrażenie, że bardzo wiele osób które tutaj siedzi kobiety to nawet za rękę nie trzymało, a wyobrażenie o nich bierze głównie z internetu xD Wiadomo przecież że wszystkie laski to p0lki które zdradzają i lecą na hajs ( ͡º ͜ʖ͡º) To sie oczywiście nie odnosi do wszystkich, ale często ci co gówno wiedzą
@Rakietotorpeda nie wydaje Ci się, tu siedzą takie osoby i właśnie one na temat związków i kobiet mają najwięcej do powiedzenia. Najlepsze jest to ze niektórzy mają grubo po 30 są toksyczni do granic możliwości a glowia się całe życie dlaczego żadna ich nie chce. Taki toksyk nie zdając sobie nawet sprawy jaki ma spierdzielony i podły charakter moment sobie to przetlumaczy ze babki lecą na kase, mokebe i cholera wie co
@felixa: nie wierzę, że ja na to odpisuję... Ile masz lat, że jeszcze życie Cię nie nauczyło, że nie można wydawać wyroków poznając zdanie tylko jednej osoby, to po pierwsze... Taka opinia nigdy nie jest obiektywna. Po drugie, dlaczego w naszej mentalności jest tak zakorzenione, że jak tylko jest ofiara to broń cię panie boże nie można wytykać jej błędów? To jest złe. Takie osoby potrzebują pomocy, to fakt. Ale w
@opkahopka: Mam 25 lat. Ok, czy jesteśmy na procesie żeby wydawać wyrok? Tak samo Ty nie miałaś możliwości wysłuchania ojca opki, a wyraźnie bierzesz jego stronę i delikatnie mówiąc wyrażasz rozczarowanie postawą jej mamy. Opinia chyba nigdy nie będzie obiektywna :)
Nie chodzi mi o kult ofiary, ale czy Ty naprawdę myślisz, że ta kobieta nie jest świadoma swoich błędów i nie była ich świadoma przez wiele lat? Że ten dzisiejszy
@felixa: zauważyłem ostatnio trend, że nie wazne jak w związku jest i czy wina leży po obu stronach - teraz jest moda na przyklejenie osobowości narcystycznej facetowi i zrzucenie całej winy na niego...

nowy rok, nowy trend...

@felixa: koleżanko, w internecie, a w szczególności na wykopie według społeczności jesteś sprowadzona do obiektu do ruchania i zrobienia dwudaniowego obiadu. A jedyni pokrzywdzeni na tym świecie są biali heteroseksualni mężczyźni, szczególnie w Polsce. A jeżeli sprawa dotyczy rozwodu to już w ogóle jak śmiesz pisać coś złego na faceta, pewnie nie dawał rady z babą dlatego był tak toksyczny.


W skrócie, nie warto sobie zawracać głowy. Psy szczekają, a karawana