Wpis z mikrobloga

Witajcie
Czy ktoś zna dobry kurs symfony? Potrzebuję napisać prostą aplikację na symfony.
I mam jeszcze drugie pytanie. Czy do projektów w symfony konieczna jest instalacja ubuntu czy da się to jakoś sprawnie ogarnąć np. na wampserwerze?

Pozdrawiam!

#php #symfony
  • 9
@Phoryn: możesz skonfigurować dockera na windowsie tylko sharowanie folderów z Windowsa ssie i masz mocny spadek wydajności (a musisz sharowac żeby móc edytować pliki w ide).
Osobiście jak jestem zmuszony mieć bazowy system Windowsa to wolę se odpalić wirtualne Linuxa i na niej pracować.
Ale największy profit i tak masz z pracy na Linuxie. Phpowych apek nie stawia się na windowsie i jak chcesz iść w PHP to lepiej ogarnąć linucha.
@bmLq no właśnie jeszcze nie wjem czy ty będzie na przyszłość. Dostałem zadanie rekrutacyjne które zrobiłem dosyć szybko tylko niestety nie zauważyłem że trzeba użyć frameworka. To mi niestety utrudniło sprawę
@Phoryn: po co kombinować z dockerem na Winie jak jest Laragon? Ultra lekki, natywny, portable, dwa kliknięcia i podobnie jak w dockerze można zrobić sobie dowolne środowisko.
@ElGovanni: Tak jak napisałem "jak jesteś zmuszony". Czasem jesteś zmuszony (np. klient, który wymaga pracy na jego lapku, łaczenia się z VPN, który nie luja nie zadziała bez ich natywnej apki na winowsa i ma kupe innych stricte windowsowych rozwiązań itp.)
W każdym innym wypadku wolę linucha