Wpis z mikrobloga

Jak to jest z autami ściąganymi z USA z tytułem salvage po kolizji? Załóżmy że sobie upatrzyłem, jak wygląda import opłaty i potem rejestracja takiego pojazdu po naprawie? Jak wygląda kwestia ubezpieczenia potem takiego auta i wysokości składek? Mógłby ktoś z doświadczenia powiedzieć? wołam też @BLKaut - ta cena 3,6k kup teraz jest poważnie taka niska bez opłat dodatkowych? Jakie uszkodzenie ma to auto tak w rzeczywistości?
#samochody #import #motoryzacja
  • 17
@caribbean: Idź pooglądaj kanała adam i motorówki to będziesz wiedział. Skasuj tego posta bo podstaw nikt ci nie będzie tłumaczył skoro są już filmiki na ten temat.

TLDR Jak nie będziesz ostrożny to zrobią cię w #!$%@? i zapłącisz 2 razy tyle niż sie spodziewasz
@caribbean: Salvage jest tylko określeniem na samochód powypadkowy. Jest w 100% dobry do rejestracji.

Nie spotkałem się z problemami z ubezpieczeniem i wysokością składek

To akurat dość drogo według mnie za ten rocznik :) opłaty zjedzą opłacalność a naprawy sporo - zawieszenie, bok, przód. Wyglada lepiej niż jest w rzeczywistości do zrobienia
@caribbean: Nie będziesz miał problemu z rejestracją i ubezpieczeniem tego samochodu. Ale w razie kolizji ubezpieczyciel bez problemu dotrze do informacji, że auto było powypadkowe i jeśli nie będziesz miał dobrej dokumentacji naprawy albo naprawa wykonana została metodami chałupniczymi (typu szpachla, szpachla, szpachla) to mogą być duże problemu z wypłatą odszkodowania ;)
To akurat dość drogo według mnie za ten rocznik

@BLKauto: Co masz na myśli, model czy ogólnie że taki rocznik?

adam i motorówki

@cwlmod: zobaczę, thx

Skasuj tego posta

@cwlmod: xD

nikt ci nie będzie tłumaczył

@cwlmod: xDD
skąd w tobie tyle jadu mireczku ;dd

Jak nie będziesz ostrożny to zrobią cię w #!$%@? i zapłącisz 2 razy tyle niż sie spodziewasz

@cwlmod: No to właśnie wszystkiego
@jeloo: Piszesz głupoty totalne. Auto powypadkowe przechodzi przegląd rozrszerzony i to zamyka sprawę niepoprawnej naprawy całkowicie. Jeżeli auto przeszło przegląd powypadkowy to znaczy zgodnie z prawe że jest w pełni naprawione...
@caribbean: nie każdy, kto pisze cokolwiek - pisze sensownie :) Kupiłem auto przy pomocy @BLKauto i żadnego kłopotu nie było. Certyfikat Salvage jest infromacją o wypadkowości ale nie wycofaniu z ruchu.
@niezawodny Taaa, przegląd przejdzie auto z zaspawaną podłogą i tonami szpachli - nie oznacza to, że zostało naprawione zgodnie z technologią i sztuką - a to jest już powód do cięcia odszkodowań i bardzo często ubezpieczycielom udaje się to przepchnąć w sądach.
@niezawodny Widzę, że masz doświadczenie z ubezpieczycielami, więc też brnij w swoje ;)

Jak auto szpachlował Zdzisio, podłogę prostował młotkiem a zawieszenie wymieniane było na najtańsze elementy z Chin, to naprawa po kolejnej kolizji w ASO nie przejdzie i ubezpieczyciel w sądzie wygra. Jak wcześniejsze szkody były naprawiane u Zdzisia, to ubezpieczyciel odda za robociznę Zdzisia. Jak było szpachlowanie, to ubezpieczyciel potrąci koszt zakupu nowej części. Jak części były najtańsze i nieoryginalne,
@jeloo: Ale ja nawet nie biorę pod uwagę napraw u zdzisia w garażu tylko albo ASO albo warsztaty ktore faktycznie te auta naprawiają zgodnie ze sztuka wymieniając elementy kaorserii tak ajk sie to powinno zrobić.
Oczywiście że są marginesy ale moim zdaniem inwestując 30-50 k w auto albo duużo więcej nikt już tak nie robi.
@niezawodny I właśnie o tym mówiłem autorowi - żeby dobrze naprawę udokumentował i robił zgodnie z technologią, a nie najtaniej, bo inaczej będzie problem z odszkodowaniem. Przeczytaj sobie uważnie pierwszy mój post...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BLKauto: Hej mówiłeś żeby pisać jak coś. Słuchaj, znalazłem aukcje która mnie zainteresowała. Auto ma niską podana wartość, wysoki koszt naprawy i niewielkie wizualne uszkodzenia. Jak należy sprawdzić je po vin żeby zobaczyć co się z nim działo? Jakie kroki teraz po znalezieniu auta mam poczynić?
Czy jak pisałeś o tym że można wyrwać w lepszej cenie, to to by było coś koło tego? ;d bo przyznam że mi ślinka pociekła,