Wpis z mikrobloga

Mireczki, trochę pilna sprawa.

Złożyło trochę znienacka, że od 11/12 listopada na dwa tygodnie wybieram się do Stanów, a konkretnie Nowego Jorku.

Dzisiaj dostałem info o przyznaniu wizy, czas więc kupić bilety. I tu rodzi się problem, bo do USA nigdy nie leciałem, a te wszystkie skanery lotów, to korzystałem w europie i przy tanich wyjazdach.

A do Nowego Jorku... Cóż, nie chce się #!$%@?ć na minę z bagażem/ubezpieczeniami/czasemlotu/przesiadkami - zwłaszcza, że jadę z mamą (wesele jej siostry).

Macie jakieś najważniejsze pro-tipy przy szukaniu/kupowaniu biletów przez tych wszystkich pośredników? Byłbym baaardzo wdzięczny, bo bilety potrzebuję kupić dzisiaj.

Dodam, że szukałem i widziałem kilka naprawdę korzystnych ofert, ale gdzieś musi być haczyk

Pozwolę zawołać sobię @zbigniew-wu

#podroze #podrozujzwykopem #usa #nyc #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 4
@Nokiius: może jednak te oferty są bez haczyków :D jak sztywniutki termin i długość wyjazdu to raczej nie ma magii, po prostu sprawdz jak największa liczbę wyszukiwarek, rzuć okiem na Momondo, Kayak, Skyscanner, Kiwi itp. Jak do NY to sprawdz tez, czy bardziej opłaca Ci się zapłacić mniej za bilet i poleciec na którekolwiek lotnisko, czy jednak dopłacić lekko do biletu, a jednak wyładować na tym, które będzie dla Ciebie najwygodniejsze
@Nokiius: wyszukiwałam na momondo, ale najczęściej i tak kupuję bilety na stronie przewoźnika, wolę dopłacić i mieć pewniaka. Moja mama kupiła dwa razy bilety przez Fru i teoretycznie nie było problemów, choć np. na stronie Ryanair nie można było odnaleźć rezerwacji, doliczyli jakieś ubezpieczenie i koniec końców wyszło tak samo albo drożej.

Co do przesiadek, uważaj jedynie na Dublin - tam amerykańska kontrola graniczna odbywa się na lotnisku wylotu, zalecają być
Lufthansa zawsze latalem, miło, kulturalnie, konkretnie i cenowo wychodziło 2300 zł w dwie strony na lotnisko JFK

Ale z tego co zaobserwowałem to lot ma czasem dobre promocje, i lot bezpośredni z Warszawy do nowego Yorku, powodzienia Mirku