Wpis z mikrobloga

poprawiłem koło zębate, znacznie lepiej jest dopasowane, nie koziołkuje i do tego jest teraz szybciej. myślę że etap silnika jest skończony na ten moment i zajmę się projektowanie montażu do serwa by móc skręcać. picrel w komentarzu konceptu jak będzie umieszczone

tag: #malinoweauto

#druk3d #elektronika #arduino #chwalesie
mapache - poprawiłem koło zębate, znacznie lepiej jest dopasowane, nie koziołkuje i d...

źródło: comment_9Wr3hIYhHs0AlfLHCxjnK1fvvBlkFite.jpg

Pobierz
  • 26
koncept umieszczenia serwa


@mapache: pomyśl raczej o zębatce na serwie, która jeździ po tej listwie skrętu. (na taki plastikowy oryginalny krzyżak mocowany na wieloklin serva - łatwo będzie przyczepić choćby lego-zębatkę kompatybilną z listwą)
@mapache: masz zamiar tego pająka na gorze jakoś rozwiązać? Jak chcesz to mam fajny projekt płytki, bardzo podobny do lofi robota, na chyba 4 serwa, mostek H i 4 czujniki. Mogę Ci wysłać projekt w eaglu albo wytrawic i wysłać.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zaba34: wszystko bedzie elegacnko polutowane na plytce jak bede miec finalna wersje. poki prototypuje to na bredboardzie robie i na trytke na dachu. znaczne wszystko montowac na stałe jak już skończę projektować mocowania na czujniki. elektronike schowam w kabinie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mapache: Elo chciałbym obserwować postępy, pogratulować koncepcji i zapytać czy dla dałna jak ja który jeszcze nigdy nie robił nic ani nie miał w rękach arduino będzie możliwe podesłanie jakichś instrukcji jak zaprogramować taki napęd i serwo.
Mam bardzo stare auto na pilota na kablu po moim tacie i marzę aby przerobić je na sterowane zdalnie właśnie przy pomocy arduino i np tel komórkowego po bluetooth albo jakimś innym kompatybilny z
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@eshape55: nie trzeba mieć arduino by sie na nim znac. jezeli ogomie jestes dobry technicznie i czaisz te klimaty to sobie poradzisz. konkretnie na arduino nie musisz robic, widzialem fajnego klona za 30zl z bluetooth. wpiez na necie RC car arduino bluetooth i masz setki poradnikow
@mapache: ładnie Ci idzie. może Twoje wpisy mnie zainspirują żebym w końcu zajął się na poważnie moim autkiem, kupiłem zabawkowy rc i przy nim dłubię. sam dawno temu próbowałem z lego, ale trwałość tych konstrukcji była mega niska, no i jednak klocki się nie lubiły z klejem i silnikami, i mi się wtedy odechciało wszelkich zabaw z lego :D pewnie z pomocą drukarki 3d trochę inaczej wygląda cała sprawa
@mapache: nakładka chyba dobry pomysł.
też miałem zawsze (nadal mam xd) problem z montowaniem serwa do czegoś, w sensie tego białego ramienia. samo serwo ma piękne uchwyty, w zestawie śrubki i można to przymocować do wszystkiego, a te ramię ma takie małe dziurki, że nic tam nie wchodzi. W jednym poradniku samolotu RC widziałem jak ktoś to zrobił na nitkę/cienki drucik, ale też czarno widzę trwałość takiego rozwiązania.
Może skoro serwo