Wpis z mikrobloga

Borsucza Masa - Odcinek 3 - rekordy; podsumowanie pierwszych 6 tygodni; kolejny plan

Po dwóch cyklach treningowych pobiłem 3 rekordy

Bench Press (gym lift) - 100 -> 117.5 kg + 17.5 kg PR

https://www.instagram.com/p/B3T0PxRAV_X/

Tak, 100 kg to był moj max bez odrywania dupy, bo robiłem już 110, ale nie dałoby się tego zaliczyć nawet jako gym lift, bo dupa wisiała 20 cm nad ławką. Trzeba popracować nad tricepsem oraz oswoić się z jedynkami. Cel za 6-9 tygodni - 120-127.5 kg.

Sumo Deadlift (gym lift) - 212.5 -> 230 kg + 17.5 kg PR

https://www.instagram.com/p/B3We3DBoNHY/

Coraz rzadziej robię garba w tym boku, co owocuje wzrostem wyniku. Jest jeszcze kilka mankamentów technicznych. Wzmocnić trzeba jeszcze bardziej upper back oraz pośladki z dwójkami. Cel za 6-9 tygodni - 232.5-250 kg (a co! Na grubo!)

Squat (gym lift) 205 -> 220 kg +15 kg PR

https://www.instagram.com/p/B3ePLy3g82C/

Dla sprostowania 205 kg to mój maks sprzed powrotu do treningów, po drodze przypadkiem na spontanie na joker secie zrobilem 210 kg tydzień przed testem maksów. Muszę popracować nad odejściem od racka, wzmocnić plecy, odwodziciele, unormować głębokość siadu na jedynkach, mój siad musi być jeszcze bardziej pionowy. Cel za 6-9 tygodni

Podsumowując +50 kg do totala w 6 tygodni od powrotu. Uważam, że jeszcze dużo newbie gains przede mną i jestem jeszcze na etapie szybkiego progresu, gdzie błędy są oczywiste/kardynalne i łatwe do wyłapania, a to sprzyja szybkiemu eliminowaniu słabych ogniw

Dieta, waga, suplementacja, muzyka

Przeszedłem na high carb ad libitum. Nie liczę kalorii. Staram się trzymać +/- 250-300 g B / 80-110 T / 500-800 Ww. Czasem mam dzień, że nie jestem w stanie nawet nabić 3000 kcal, innym razem potrafię +6500 kcal.

Z tego powodu moja waga też się strasznie buja od 93.5 do 97.1 kg, tendencja jest minimalnie wzrostowa lub bliska utrzymania. Na pewno chce będę próbował zmienić to większy % B jeść z mięsa.

Z suplementów odstawiłem do totalnego zera kofeinę; nie biorę żadnego stymulantu, nawet nie piję kawy. Kofeinę sobie zostawię tylko do użycia raz na te 6-9 tygodni do testowania maksów. Dlaczego tak? Bo test base, HGH i insulina są o wiele lepszą przedtreningówką #pdk . Nie wiem na ile to placebo, ale jak piję na treningu 20 g EAA, 25 g carbo, 10 g kreatyny, 300 mg potasu oraz 2 g soli to dłużej jestem wydajniejszy na treningu aniżeli bez.

Nowy plan treningowy na kolejne 3 tygodnie

BP day

Bench press 3/5/1
Bench press 3x1 TM joker
Floor press close grip 5x5
Db incline chest press 3x12-15
Db pronated grip rows 6x10-12
Lat pulldown grip 4x12
Push ups 3 MAX + Facepulls 3x12-15 seria łącozna
Barbell biceps curls 5x6-8

DL day

Deadlift sumo 3/5/1
Deadlift sumo 3x1 TM joker
Deadlift sumo 5x5
Snatch grip RDL 4x10
Hamstring curls 3x12
Seated hip abduction 5x12
Barbell rollout

WG BP day

Wide grip bench press 10x10
Floor skull crushers 5x10
Banded triceps pushdown 3x33
Db seal rows 5x12
Lat pulldown wide grip 4x12
Ez bar tempo biceps curls 5x12
Trap 3 raises 3x12-15

SQ day

Low bar squat 3/5/1
Low bar squat 3x1 TM joker
Low bar squat 5x5
SSB GM 4x8-10
Barbell 45 degree hyperextensions 3 MAX
Kneeling leg curls 5x12
Hanging leg raises 3 MAX

General upper day

Maszyny, wyciągi na tempo. Czyste volume i hipertrofia oraz pompa. Za każdym razem inne ćwiczenia

#mikrokoksy #mirkokoksy #silownia #dieta #zdrowie #borsukmasuje #borsukpowerlifting #fullborsukworkout
Pobierz Kasahara - Borsucza Masa - Odcinek 3 - rekordy; podsumowanie pierwszych 6 tygodni; ko...
źródło: comment_CUNJcSqjR1A6ihkD6MsXLg9cgXGw0q7b.jpg
  • 11
@Kasahara: to w sumie w tygodniu 3x3+ oraz 5/3/1+ (tydzień 1 i 3) wygląda to tak ze 1 tydzień potrafi być przeskok 10%, a w 3t już 5%, nie jest to dużo? rozumiem ze trening taki jest specjalizowany pod PL - musimy robić duże ciężary na małych powt. żeby adaptować się do tego. dobrze to rozumiem?
@Kasahara: jestem po robieniu 5/3/1 z dodatkami typu 5x5 70% do głównego boju i chce dodać jokery i się zastanawiam czy robić TM czy na zasadzie dodajemy 2,5% od 95% i ile się uda (autoregulacja co jest atutem tego programu). ogółem to bardzo fajny program i odkryłem go pół roku temu i od tego czasu jest progress.
@Qbcia: równei dobrze możesz je robić na czuja te joker sety. Ja czasem zrobie wiećej, czasem mnie, czasem w ogóle ich nie zrobię. Dla mnie mają jedno zadanie - 101 % zachowania techniki i szlifowanie jej na 1 reps i tylko tyle
@Kasahara: dzięki za info, będę próbował i zobaczę jak wersja pod PL działa, również będę obserwował tag, bo dużo ciekawych informacji i wiem ze są silniejsze borsuki niż Borsuk Bartek, który jest w biedronce obecnie dostępny ( ͡° ͜ʖ ͡°)