Gorące dyskusje ostatnie 12h

• odpowiedzi (8)

Robert Lewandowski, któremu Bayern płaci 400 000 euro tygodniowo.

Realny koszt piłkarza z Polski to na oko jakieś 900 zł!

Strój - 500 zł
    Buty - 300 zł
    Czteropak Harnasia - około 11 zł

za co te kluby płacą?

#cateringdietetyczny #pilkanozna #reprezentacja #ekstraklasa #ekstraklasaboners #bekazpodludzi

pokaż spoiler #pdk
    pokaż całość

odpowiedzi (13)

Nadszedł ten moment, w którym już mogę pokazać praktycznie finalny wygląd szafy.

Dla niewtajemniczonych: stolarz zawołał 5-5,5k pln. Stwierdziłem ze zrobie/nauczę się robić szafę sam i planowałem zmieścić się w kwocie 2,5k co prawie mi się udało.

Było to moje pierwsze podejście do robienia szafy i na tyle mi się spodobało, że postanowiłem kupić sprzet potrzebny do składania płyt:-)

W temacie szafy:

Dolne fronty wycinałem i oklejalem sam. Samo oklejanie to na tyle upierdliwa robota, że następnym razem będę to zlecał hurtowni docinającej płyty.

Dół i gore szafy zrobiłem na tiponach (front otwiera się na przycisk) a środkowe drzwi maja wyfrezowane uchwyty.
    Kilka półek zamówiłem w obi i żałowałem:
    * Jakość wykonania:w porządku
    * Czas realizacji: słabo.
    * Cena: drogo
    * Biel bieli nierówna a ta z obi to bardziej w żółty wchodzi.
    Więc kolejny materiał ponownie będę zamawiał w hurtowni.
    Formatki na siedzisko robiłem samodzielnie, a materiał zamówiliśmy taki sam co mamy obicie kanapy w salonie bo zależało nam na ciągłości materiałów:) Obiciem zajął się tapicer.

Płyty kleilem i łączyłem wkrętami. Siedzisko dodatkowo ma kołki, a każdy moduł (są trzy) szafy jest dodatkowo ze sobą skręcony.

Czemu nie zmieściłem się w zakładanych budżecie? Kupiliśmy oświetlenie na czujkę do całej szafy co kosztowało nas około 400zl. Pewnie można było taniej ale ikea była pod ręka a ja nie lubię szukać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czego brakuje?
    * nie zamontowałem na górze blendy(pomiędzy szafa a sufitem) ale mam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    * muszę dokleić mały pasek materiału od siedziska żeby wyrównał się z jego górna częścią.

Co spieprzyłem?
    * nie wyregulowaniem jeszcze frontów żeby układały się w lini
    * dolne fronty są nieco innych rozmiarow niż środkowe przez co linia pomiędzy nimi nie jest idealna. Rozwiązanie znalazłem: muszę przyciąć dolne fronty i zamienić je miejscami. Czy to zrobie? Na razie oszukuje się ze tak (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

W szafie mamy dwa wieszaki na ubrania, ukrytą skrzynkę z korkami, śmietniki do segregacji odpadów i sporo półek.

Całość ma 2metry szerokości i około 2.6m wysokości.

#mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #diy #zrobtosam #stolarstwo #chwalesie #meble #remontujzwykopem #remont #szafagra
    pokaż całość

odpowiedzi (83)