Wpis z mikrobloga

Ja już swój obowiązek spełniłem, ale wkurzyły mnie trzy rzeczy.
1) W radio rano wywiad z jakimś facetem ze stanów (wywiad nagrany wczoraj). I ten facet mówi, że od 40 lat nie mieszka w Polsce, nie zamierza tu wrócić, ale regularnie chodzi na wybory bo ON CHCE DECYDOWAĆ o tym co tu się dzieje? Ja się pytam, DLACZEGO?! Gościu nie ma pojęcia o sytuacji w kraju, nie czerpie z tego żadnych korzyści ani strat, a wpierdziela się w nie swoje sprawy... Powinni zmienić przepisy i jeżeli mieszkasz za granicą dłużej niż np. 5 lat to nie masz prawa głosować i już...

2) Mobilizacja babć i dziadków. Byłem około 8 w lokalu wyborczym. Głosów było już bardzo dużo i byłą kolejka... EMERYTÓW. Średnia wieku z uwzględnieniem mnie i chłopaka, który stał przede mną to było jakieś 70 lat!!!! Wiadomo, że te osoby głosują za tymi, którzy dadzą im dodatkowe emerytury, czy pieniądze za nic..... LUDZIE, IDŹCIE GŁOSOWAĆ bo to będzie naprawdę porażka! Ja rozumiem, że młodzi o tej godzinie jeszcze śpią albo pracują albo ogarniają swoje życie prywatne i rodzinne, ale naprawdę, trzeba poświęcić swoje kilkanaście minut życia i pójść za głosować! Bardzo Was wszystkich o to proszę!

3) Nie wiem jak u Was, ale u mnie było tylko dwóch kandydatów do senatu... Pokazuje to tylko pięknie, jak senat jest traktowany... Wszyscy mają go w du
szy... :(

#wybory
  • 18
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nowik: u mnie też podobno jest tylko dwóch do senatu. Wybieram się po obiedzie oddać głos i też jestem zdziwiony, że wszystkie komitety kogoś nie wystawiły tylko dwa ;/
@nowik: Ad 3.

U mnie bylo 2 kandydatow z PiSu 1 z KO i 1 z jakiejsc gownopartii "slaska costam" tez podlegajaca pod KO. Na tej karcie napisalem "Na komunistow glosowac nie bede" wiec nie tyle ze senat ludzie maja w dupie ale wybor byl... tragiczny.

Srednia wieku tutaj byla niezbyt wygorowana ale fakt ze 50+ bylo jakies 7 osob z 11 ( ͡° ʖ̯ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@nowik: do Senatu jest wszędzie dwóch (może max 3) - PiS i koalicja senacka reszty. Nie wiem jak Konfa czy kogoś ma i czy gdzieś niezrzeszeni byli. Zgadali się by nie podbierać sobie głosów (chyba - niestety - jedyny dobry ruch opozycji). Warto wiedzieć by potem z czystym sumieniem innych krytykować (σ ͜ʖσ)
Nie wiem jak u Was, ale u mnie było tylko dwóch kandydatów do senatu... Pokazuje to tylko pięknie, jak senat jest traktowany... Wszyscy mają go w du**szy... :(


@nowik: Bo do Senatu są jednomandatowe okręgi wyborcze, a poza tym Senat u nas służy tylko do przyklepywania tego, co Sejm uchwalił, jak ktoś rzeczywiście chce zrobić ze sobą coś sensownego, to nie kandyduje do Senatu, bo tam przepierdzi w stołek 4 lata
3) Nie wiem jak u Was, ale u mnie było tylko dwóch kandydatów do senatu... Pokazuje to tylko pięknie, jak senat jest traktowany... Wszyscy mają go w du**szy... :(


@nowik: Właśnie dlatego jest dwóch, że został potraktowany na poważnie. Jednomandatowe okręgi wyborcze powodują, że zwycięzca bierze wszystko. Więcej kandydatów rozbijałoby tylko głosy i dawało zwycięstwo partii z największym jednostkowym poparciem (niekoniecznie popieraną przez większość społeczeństwa).
@nowik: ruch z senatem był jedynym podczas tych wyborów objawem nadziei, że partie opozycyjne jednak mają na celu dobro państwa w pewnym stopniu, a nie tylko swoje. Niestety senat jest zabetonowany i nic tego nie zmieni w najbliższym czasie.