•  

A mi sie marzy taka partia naprawde wolnosciowa:
    - niech panstwo odwali sie od moich pieniedzy, niech jak najmniej mi zabiera
    - sam wiem najlepiej kiedy np. chce robic zakupy
    - niech panstwo odwali sie od orientacji innych osob
    - niech ludzie sami moga decydowac co robic np. z ciaza
    - niech panstwo przestanie zyc w komitywie z jakakolwiek religia

#wybory #oswiadczenie #polityka

•  

@marcooo80: to spierpapier na bezludną wyspe mongole, to sie nazywa społeczeństwo

•  

@marcooo80: w Polsce nie masz wolnosciowcow tj. libertarian.

•  

@marcooo80: Fajnie,ale ja chce też mieć możliwość krytykowania LGBT, Islamu, Feministek,uchodźców. Nie ma obecnie partii neutralnej światopoglądowo.

•  

@pijekubusplay: ja pie#dole ale chlop panszczyzniany xDDD

•  

@fm08: no to sie wlasnie w tym zalicza - kazdy ma wolnosc byc soba i kazdy ma wolnosc to krytykowac.

•  

@marcooo80: To się podpisuje. Tyle że to niestety nierealne

•  

@marcooo80: ładnie sie chlopie przedstawiłeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@marcooo80: libertariańska partia zatem

•  

@marcooo80: Jesteś libertarianinem, witaj na pokładzie.

Ja: Kuce, może wybralibyśmy do sejmu partię wolnościową.
      Kuce: Przecież mamy partię wolnościową w sejmie.
      Partia wolnościowa w sejmie: Konfederacja

Pług podatkowy wam zapną drogie kuce, marchewka w postaci dojebania mniejszościom seksualnym/pokazanie Izraelowi, że nie oddacie kamienic i będą wami orać. A szkoda, bo ekonomicznie serca macie po właściwej stronie.

•  

Hejhej wykop może za 4 lata postaramy się i zarejestrujemy jakąś listę w jednym okręgu o debilnej nazwie żeby musieli ją przeczytać potem na głos w telewizji?

@marcooo80: Miałeś ostatnio Gwiazdowskiego np.

•  

@marcooo80: moze juz czas cos takiego zorganizowac

•  

Komentarz usunięty przez moderatora

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@ziemniag: O tak, wielki dumny kraj - bieda, rozdawnictwo, kebaby z chorych krów, no ale ważne że pan za ścianą nie wkłada w dupkę drugiemu panu tylko pani.

•  

@fkdreamer: @marcooo80: w którymś z filmików Mentzen wyjaśnił, ze tego typu idee i ruchy jak ruch Gwiazdowskiego nie będą mieć wzięcia, bo są dla przeciętnego wyborcy nudne. Libertarianie mają przesrane. Mentzen ładnie to tłumaczy

BTW Gwiazdowski nie był libertarianinem, nie mówił o tym głośno, ale był za zaostrzeniem prawa aborcyjnego, także bliżej mu było jednak do szura niż wolnościowca. Nie znam w tym kraju polityka-libertarianina z prawdziwego zdarzenia. Korwin to też pseudo wolnościowiec.

źródło: youtube.com

•  

@marcooo80: ja bym homoseksualizmu zakazal dla bulu dupy i aborcji tak dla zasady zeby nie bylo odwrotu po pekajacej gumie xD

•  

@marcooo80: Co do ciąży nie zgadzam się.

A po co nam antykoncepcja skoro można usunąć. Myślisz że każdy na świecie ma sumienie czy jest w nim jakieś dobro. Aborcja tylko jeżeli negatywnie wpływa to na matke oraz z gwałtu. Dwa straciło by to status czegoś złego co byłoby kamyczkiem do ogródka jeżeli chodzi o zanikająca empatię. Zwłaszcza że pełno małolatów by usuwało.

Reszta nie jak najmniej pieniędzy tylko każdy może sobie wybrać czy np chce się składać czy nie i za wszystko buli. Mi Państwo zabiera około 1000zl miesięcznie. Po stokroć wolałbym te 1000zl dla siebie , drastycznie poprawiło by to mój status życia. Min stać by mnie było na wynajmem mieszkania. tak wiem że nie mam wtedy emerytury. I tak pewnie wcześniej umrę a jak nie to i tak z tego nie przeżyje. Leczyć bym się musiał sam.. co itbsk teraz ma miejsce. Gdzie masz kolejki nawet do prywaciarzy jak coś grubszego niż przeziebienie.

Zakupy jak najbardziej. A ludzie w szpitalach muszą zapierdalać piątek świątek i niedziela oni czasu z rodziną nigdy nie spędza. Byłem kiedyś z pielęgniarka. Nie masz żadnej gw całego dnia dla was. Nawet w Boże narodzenie.. przy stole może zabraknąć najbliżej osoby. Bo w robocie. A dużo osób robi w tym zawodzie. Idiotyczny zakaz.

Religia i tradycje jest ważna
      gdyby nie to dawno chaos by był. Ja nie wierzę ale to jest potrzebne. Ale na pewno nie ma takiej zasadzie jak to wygląda teraz.

•  

@marcooo80: wyrośniesz kiedyś z takich korwinizmów, korwin wyrósł i lewaki narzekają xD

•  

@marcooo80: była Nowoczesna, z dokładnie takim programem. Tylko Petru zjebał jej ogromny potencjał i praktycznie już nie istnieją bez PO.

•  

@fm08: lgbt to reakcja na homofobię

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@marcooo80: ale wiesz, że ciąża to dziecko, więc skrobanie go narusza jego wolność?

•  

@marcooo80: no to jest nas już dwóch:

https://www.wykop.pl/wpis/44610429/moglbym-prosic-o-taka-w-nastepnych-wyborach-bo-wez/

wiec ok, zakladamy partie. Ja bede prezesem, a ty rób wszystko bo mi się nie chce.

Ktoś się jeszcze zgłasza? Trzeba pomoc marcooo80 w zadaniach.

•  

@r5678: Jak dorzucisz powszechnie dostępną antykoncepcje za free, a za aborcje na życzenie walniesz konkretną cenę to wątpię by małolaty wybierały aborcje, zamiast darmowej antykoncepcji.

•  

@marcooo80: LOL zapomnij. KK ma nadal ogromny wpływ na społeczeństwo i za kulisami często pociąga za sznurki. Każda opcja polityczna niestety musi się dogadywać z tą organizacją mafijno - biznesową jeśli chce istnieć na dłuższą metę na scenie politycznej. Nawet środowisko polityczne Biedronia.

- sam wiem najlepiej kiedy np. chce robic zakupy

@marcooo80: To nie państwo się czepia tylko konkretni politycy. Dzięki temu mogą mobilizować swój elektorat w myśl zasady dziel i rządź. Nic tak nie jednoczy jak wspólny wróg (lewackie elity, brukselscy biurokraci, LGBT, totalna opozycja itp). Gdyby nie rozdmuchane kwestie światopoglądowe wielu ludzi nigdy nie doszłoby do władzy lub zaczęło swojej kariery w polityce (i to po obu stronach).

@marcooo80: Brzmi fajnie, ale to nie takie proste. Pewnie każdy nowy polityk myśli w podobnych kategoriach, ale rzeczywistość weryfikuje jego ideały. IMO wymagałoby to idealnego świata.

•  

@r5678: nikt nigdy nie zamieni antykoncepcji na aborcje, nawet darmową. Z wielu powodow.
      -Jest droga (obecnie)
      -Jest upokarzajaca (niemal dla wszystkich)
      -Ma sporo skutkow ubocznych
      -zajmuje czas, wymaga poswiecenia kilku dni
      -Jest bolesna

To jakbys napisal, ze przez dostep do dentysty ludzie przestana myc zęby. To nie jest kwestia zakazu i moralnosci.

Jego cofniecie nie dodaloby zadnej usunietej ciazy, ale kobiety ktore i tak to zrobią ( te biedniejsze, ktore nie moga sobie pozwolic na wyjazd gdziekolwiek na zachod polnoc lub poludnie) nie bylyby skazane na łykanie lekow z internetu albo chodzenie do rzeznika bez wyksztalcenia medycznego. Wiele z tych kobiet by teraz zylo, bo nie wykrwawilyby sie przez czyjas niekompetencje albo nie dostaly zakazenia.

Ta ustawa zabija ludzi i to doroslych.

Aborcji mozna uniknac tylko przez edukacje i zapewnienie warunkow matce, zwlaszcza psychicznych. Nigdy przez wpychanie jej w szarą strefe. Dokladnie jak z prohibicja. Jedyne co dala to ogrom zatruc smierci i slepoty oraz wielu duzych przestepcow jak al capone.

•  

@marcooo80: w korwinie jest trochę libertarian ale nie sądzę by ludzie z wypranymi mózgami przez mistycyzmy aka naród czy religię byli skłonni nawet trochę pomyśleć z własnej woli nad wolnościowymi postulatami. To inwalidzi filozoficzni.

•  

@marcooo80 fajnie się czyta ale jak masz więcej niż 10 lat to trochę jednak śmieszne poglady

•  

@marcooo80: w sensie, ze aborcja dozwolona nawet w osmym miesiacu? Gratuluje.

•  

@marcooo80: fajnie fajnie tylko to właśnie ludzie chcą państwa socjalistycznego. Wrócimy do XIX wieku i znowu zacznie się to samo. Prawa dla robotników, przywileje itd. TO JUŻ PO PROSTU BYŁO. Ameryka taka wolnościowa a ludzie żądają SOCJALU. Wygrywają partie socjalistyczne.

•  

no to jest nas już dwóch

@konradk: Ja głośno o tym nie mówię, ale w chwili obecnej mam podobne poglądy.

Tylko ja nie wiem, czy da się zrobić tak, żeby Państwo się odpierwiastkowało w 100% od moich pieniędzy, gdyż uważam, że takie rzeczy jak wojsko do obrony granic państwa, czy straż pożarna się przydaje. A chyba nigdzie na świecie nie ma prywatnej straży pożarnej.

+: Naxster
    •  

@marcooo80: mam dokładnie taką samą zachciankę ;)

•  

@marcooo80: ja też chce, przynajmniej bym wiedział na kogo głosować

•  

@uzytkownik4: Konfederacja nie jest wolnościowa światopoglądowo.

•  

bliżej mu było jednak do szura niż wolnościowca

"papaj2137"
      !!

XD

•  

@Fypifapu: jest

@uzytkownik4: co

źródło: i.kym-cdn.com

•  

@marcooo80: Też szukałem takiej partii, nie znalazłem xD Konfede-razem i byłbym zadowolony.

+: kshaq_
    •  

@Ohjeny:

Jest upokarzajaca (niemal dla wszystkich)

Niby w jaki sposób?

Ma sporo skutkow ubocznych

Mniejsze niż ciąża i poród.

zajmuje czas, wymaga poswiecenia kilku dni

No jak każdy zabieg. Po korekcji wzroku też nie idzie się od razu do pracy

Jest bolesna

Skąd to wiadomo?

•  

@pancerna_piesc_dzieciatka_jezus: czy Ty serio argumentujesz że aborcja jest wygodniejsza od antykoncepcji xD

w jaki sposób upokarzająca
      No nie wiem, dla kobiety choćby w taki że trzeba iść się rozkraczyć przed lekarzem, powiedzieć mu 'Hehe no było ruchańsko na surowo', trzeba dać sobie pogrzebać, co nie każda kobieta lubi i przyjemne nie jest

skąd wiadomo że aborcja boli
      Nie wiem, nigdy nie było osób które się jej poddały I które mogą się wypowiedzieć

aborcja zajmuje tyle czasu co zabieg
      No ale mniej niż założenie lateksowej czapeczki czy jakiegokolwiek środka anty (nawet branie tabletek zajmuje mniej czasu, bo trzeba na to poświęcić olaboga minutę maks dziennie)

•  

@Nahcep:

No nie wiem, dla kobiety choćby w taki że trzeba iść się rozkraczyć przed lekarzem, powiedzieć mu 'Hehe no było ruchańsko na surowo', trzeba dać sobie pogrzebać, co nie każda kobieta lubi i przyjemne nie jest

Każda ciężarna musiałaby się tego wstydzić. Bez sensu.

•  

A mi sie marzy taka partia naprawde wolnosciowa:

@marcooo80: to teraz postaw się w sytuacji tych, którym państwo nie zabiera, a daje. Skazujesz ich na śmierć głodową? I chodzi o te przypadki, gdzie ta pomoc jest konieczna.

@marcooo80: przecież tak jest teraz. Osoby innej orientacji chcą wymusić na państwie przywileje w stosunku do innych osób - a państwo ich na razie traktuje jak dowolną parę osób niebędących małżeństwem.

@marcooo80: państwo ma interes w tym, żeby trwać. Brak przyrostu naturalnego to koniec narodu/państwa.

•  

A po co nam antykoncepcja skoro można usunąć.

@r5678: "po co nam patrzenie przed siebie skoro mamy poduszki powietrzne". Wez ty sie chlopie zastanow co piszesz. Rzuciles tekst godny 15latka znajacego seks co najwyżej z niedorobionej lekcji wdż prowadzonego przez katechetke

Religia i tradycje jest ważna
      gdyby nie to dawno chaos by był.

@r5678: (-‸ლ)

•  

BTW Gwiazdowski nie był libertarianinem, nie mówił o tym głośno, ale był za zaostrzeniem prawa aborcyjnego, także bliżej mu było jednak do szura niż wolnościowca

@papaj_21_37: Bzdura. Gwiazdowski nie był za zaostrzeniem ustawy aborcyjnej. Powiedział że osobiście mu się aborcja nie podoba, ale jego partia nie będzie się zajmowac ustawami światopoglądowymi.

•  

Jest bolesna

Skąd to wiadomo?

@pancerna_piesc_dzieciatka_jezus: czy ty serio wlasnie to napisałeś? Serio?

@Fypifapu:

A chyba nigdzie na świecie nie ma prywatnej straży pożarnej.
      W swiecie dysku była. Chodzila po domach nieubezpieczonych i komentowala glosno jak latwo byłoby podpalic je. Tak wygladalaby full kapitalistyczna utopia. Niestety jedyny system to ten mieszany. Rzeczy jak sluzba zdrowia, wojsko, policja, infrastruktura musza byc publiczne

•  

@marcooo80: ok, ale niech też aktywiści lgbt odwalą się od szkół (oczywiście instytucje religijne tak samo)
      W ogóle najlepiej by było, aby państwo nie zajmowało się edukacją obywateli.

Skoro kobieta mogła by sobie zrobić aborcje na życzenie, to mężczyzna też mógłby prawnie się wyrzec dziecka, aby nie musieć płacić na niego alimentów?

Pozostałe postulaty jak najbardziej ok!

•  

@marcooo80: witaj w klubie kolego. Żeby podyskutować na takie tematy zapraszam na r/Libertarian oraz r/LibertarianUncensored

•  

A po co nam antykoncepcja skoro można usunąć. Myślisz że każdy na świecie ma sumienie czy jest w nim jakieś dobro. Aborcja tylko jeżeli negatywnie wpływa to na matke oraz z gwałtu. Dwa straciło by to status czegoś złego co byłoby kamyczkiem do ogródka jeżeli chodzi o zanikająca empatię. Zwłaszcza że pełno małolatów by usuwało.

@r5678: Co za głupota i nieprawda. Szkoda słów. Tobie zupełnie brak empatii, jeżeli uważasz, że kobieta wolałaby przejść zabieg aborcji zamiast stosować antykoncepcję.

•  

@szasznik: dobrze i niedobrze, bo partia wolnościowa w tym kierunku też powinna ingerować. Ale wniosek z tego co napisałeś i co ja napisałem taki, że Gwiazdowski był jedynie wolnościowcem gospodarczym. Gdyby przyszło mu się zmierzyć ze sprawami światopoglądu, to już nie byłby taki "swój".

•  

@Nahcep: Aborcję wykonuje się farmaceutycznie i nie musi to być upokarzające. Acz jest dość kosztowne, zdrowotnie nieobojętne - przyjęcie duże dawki hormonów na raz - i trochę się po tym dochodzi do siebie.

Oczywiście tylko 15-letni pryszczaty Jasio bez pojęcia o niczym może palnąć bzdurę, że "po co antykoncepcja skoro można wykonać aborcję". I jeszcze bredzi o "empatii". Rozumiem, @r5678, że strasznie współczujesz z zarodkiem niczym specjalnie nie różniącym się od kijanki we wczesnym stadium rozwoju, co za potworna tragedia, że może obumrzeć pod wpływem środków farmaceutycznych jak większość innych naturalnie. A żywa, myśląca, czująca kobieta? A niech rodzi potworka, niech rodzi siódme niechciane dziecko z FAS, niech traci wzrok i zdrowie - było nóg nie rozkładać, he, he.

Osoby innej orientacji chcą wymusić na państwie przywileje w stosunku do innych osób

@Nieszkodnik: Jakie "przywileje"? To, że moja koleżanka lesbijka chce mieć taki status związku jak ja będąc w związku z mężczyzną to jest jej jakiś 'przywilej" w stosunku do mnie, ponieważ albowiem?

•  

@papaj_21_37: RG mówił że nie będą w ogóle się zajmować sprawami swiatopogladowymi. Tylko gospodarką. Mówił też że on nie ma zamiaru nikomu narzucać swojego światopoglądu. Reszta to gdybanie.

•  

@marcooo80: Fajna ta twoja wolność, kiedy ciebie matka zamorduje, zanim się zdążysz urodzić.

Jeszcze niech ludzie sami mogą decydować co robić z Żydami. W końcu to tow. Hitler wprowadził w Polsce właśnie takie prawo, decydowania samemu co zrobić z ciążą, to dlaczego by nie wprowadzić też innego?

To też fajna wolność. W sensie, że politykom nie wolno wierzyć w co chcą i muszą być ateistami.

•  

@Andreth: bardziej mi chodziło o badania ginekologiczne (bo założyłem, że się je robi przed przepisaniem nawet farmakologicznej - chociaż w sumie nie wiem)

@ibilon: święty chochoł Batmanie

•  

Jakie "przywileje"? To, że moja koleżanka lesbijka chce mieć taki status związku jak ja będąc w związku z mężczyzną to jest jej jakiś 'przywilej" w stosunku do mnie, ponieważ albowiem?

@Andreth: przywileje. Małżeństwo jest preferowanym, przez państwo, związkiem 2 ludzi ze względu na potencjalną prokreację i stabilność przy wychowywaniu progenitury. W związku z tym ma przywileje, np. podatkowe, których żaden inny związek 2 osób nie posiada, niezależnie od tego, czy się kochają, czy uprawiają seks, czy mają wspólne interesy.
      I państwo nie ma najmniejszego powodu, żeby te przywileje rozdawać innym relacjom niż małżeństwo. Bo niby z jakiego powodu?

+: MH_00
    •  

@Fypifapu: nie wiem czy ktokolwiek kto nie jest fantycznym kucem mysli ze kompletnie wszystko powinno byc prywatne

•  

Małżeństwo jest preferowanym, przez państwo, związkiem 2 ludzi ze względu na potencjalną prokreację i stabilność przy wychowywaniu progenitury.

@Nieszkodnik: Newsflash: pary lesbijskie, a nawet gejowskie też wychowują dzieci. To po pierwsze. Po drugie, nie, dzieci nie są jedynym powodem, dla którego ludzie łączą się w trwałe pary i jest to społecznie korzystne - drugim jest po prostu dobrostan tych ludzi. Stąd na przykład małżeństwa, ze wszystkimi 'przywilejami" mogą zawierać ludzi trwale bezpłodni (np kobiety po klimakterium).

W związku z tym ma przywileje, np. podatkowe, których żaden inny związek 2 osób nie posiada, niezależnie od tego, czy się kochają, czy uprawiają seks, czy mają wspólne interesy.

Możesz przywileje podatkowe odłączyć od małżeństwa i uzależnić od wychowywania dzieci, nie ma problemu, jestem za.

I zostaje "NIE BO NIE I TYLE!".

•  

że strasznie współczujesz z zarodkiem niczym specjalnie nie różniącym się od kijanki we wczesnym stadium rozwoju, co za potworna tragedia,

@Andreth: Ja nie uważam że zarodek to jest dziecko. Poza tym przypominam ze są osoby które dokonują aborcji nawet w kilku miesięcznej ciąży. I nie chodziło w tym o to tylko ogólnie o empatię w społeczeństwie której co raz mniej. To co kiedyś było nie do myślenia dzisiaj jest na porządku dziennym i nikt nawet okiem nie mrugnie. I trzeba z tym walczyć.

A po co nam antykoncepcja skoro można usunąć.

@r5678: "po co nam patrzenie przed siebie skoro mamy poduszki powietrzne". Wez ty sie chlopie zastanow co piszesz. Rzuciles tekst godny 15latka znajacego seks co najwyżej z niedorobionej lekcji wdż prowadzonego przez katechetke

@Naxster:

XD czyli ty uważasz że ja tak myślę ?
      To chyba życia nie znasz, nie wiesz jakimi idiotami potrafią być ludzie i tak właśnie myśleć, bo tak właśnie myśli większość ludzi. Z poduszkami powietrznymi tak samo zresztą jest. A po co mi dobre opony skoro mam systemy bezpieczeństwa.. nie po to płaciłem tyle za samochód i tym podobne teksty słyszę dość często.

•  

@Naxster:
      Legalna aborcja dla każdego to jak dawanie karabinu małpie.

•  

Newsflash: pary lesbijskie, a nawet gejowskie też wychowują dzieci.

@Andreth: ale przeczytałaś ten poniższy fragment ze zrozumieniem?

Małżeństwo jest preferowanym, przez państwo, związkiem 2 ludzi ze względu na potencjalną prokreację

•  

@r5678: Bo co, bo nagle wszyscy będą robić dzieci tylko po to, żeby je abortować?

•  

@marcooo80: to ją załóż i masz mój głos.

•  

@marcooo80: Było by zaj...biście ale:
      1) Nie dawać, po prostu przestać zabierać! (było by pięknie!)
      2) tak być powinno (już kiedyś było)
      3) spoko tak jest i teraz, Państwo nie zagląda ci co łóżka. Problemem są te osoby które wszystkim na około chcą wmawiać że ich orientacja jest spoko i taka sama jak każda inna :)
      4) Co mogą robić to jedno: np. wycinać drzewa we własnym ogrodzie... a zabijać człowieka to drugie...
      5)tak być powinno!

•  

Poza tym przypominam ze są osoby które dokonują aborcji nawet w kilku miesięcznej ciąży.

@r5678: Jeśli mają cholernie ważny powód, typu zagrożenie własnego życia albo ciężkie uszkodzenie płodu. Nie, żadna kobieta nie będzie specjalnie czekała kilka miesięcy z przerwaniem zdrowej ciąży żeby mieć bardziej traumatyczne przeżycie, litości. Może ty kiedyś porozmawiaj na ten temat z jakąś żywą kobietą, nie wiem, z własną matką, zamiast snuć przedziwne fantazje, bo to jest w pełni godne "A po co nam antykoncepcja skoro można usunąć"?

@r5678: Ależ obecnie jest "lealna aborcja dla każdego" (kto ma lub może pożyczyć minimum 3 tys zł). Granice z Polską są pełne klinik ginekologicznych. Przecież tylko dlatego utrzymuje się u nas najbardziej restrykcyjna ustawa antyaborcyjna w Europie, że w miarę ogarnięta kobieta bez problemu sobie aborcję załatwi za granicą lub (w tańszej i mniej bezpiecznej wersji) na czarno. Problem zaczyna się wtedy, gdy kobieta leży w szpitalu, wyjechać nie może, a lekarze mają atak "sumienia". (To jednak, jak wiadomo, zawsze spotyka kogoś innego). No i wtedy, gdy mowa o kimś bardzo biednym, lub z zakładu opiekuńczego czy poprawczego, ale grupy wykluczone, z definicji, głosu nie mają.

Podejrzewam, że legalizacja aborcji (z realną edukacją seksualną) de facto obniżyłaby liczbę aborcji, no ale do tego by tę liczbę trzeba znać. A to nikomu nie na rękę.

•  

ale przeczytałaś ten poniższy fragment ze zrozumieniem?

Małżeństwo jest preferowanym, przez państwo, związkiem 2 ludzi ze względu na potencjalną prokreację

@Nieszkodnik: A, rozumiem zatem, że nie chodzi o żadne wychowywanie dzieci, tylko spłodzenie. To trzeba było tak od razu, ze twoim zdaniem małżeństwo w formie państwowej istnieje po to, żeby państwo wspomagało płodzenie dzieci w świętym związku małżeńskim zgodnie z Humanae vitae, oszczędzilibyśmy sobie nieporozumień.

•  

@pijekubusplay: usuń konto świecki typie

•  

@marcooo80: też bym chciał, ale polcay to naród, który po prostu lubi być pod butem, więc taka partia u nas nie wypali.

•  

@marcooo80: był Petru i spierdolił sprawę.

+: pasio9
    •  

@marcooo80: Mam dokładnie te same poglądy oprócz pkt 4 chociaż nie jestem katolikiem. Myślę, że teraz mamy w Polsce dotyczące aborcji dobre prawo

•  

, rozumiem zatem, że nie chodzi o żadne wychowywanie dzieci, tylko spłodzenie.

@Andreth: czyli dalej nie czytasz ze zrozumieniem, więc nie wiem, dlaczego użyłaś słowa "rozumiem". Tam jest koniunkcja (to takie coś, o czym możesz sobie poczytać w wolnej chwili) a nie alternatywa...

Małżeństwo jest preferowanym, przez państwo, związkiem 2 ludzi ze względu na potencjalną prokreację i stabilność przy wychowywaniu progenitury.

•  

@papaj_21_37: Darek Szczotkowski jest takim pełnoprawnym liberałem, niestety nie udało mu się dostać do sejmu.

•  

@r5678: ty serio myślisz że dopiero w dwudziestym pierwszym wieku zaczęto robić aborcje? Xd

•  

@marcooo80 wszystko poza zabijaniem drugiego czlowieka sie zgadzam

•  

Musisz zmienić kraj. W Polsce się tego nie doczekasz.

•  

@marcooo80: załóż partie, masz mój głos

•  

Jego cofniecie nie dodaloby zadnej usunietej ciazy, ale kobiety ktore i tak to zrobią ( te biedniejsze, ktore nie moga sobie pozwolic na wyjazd gdziekolwiek na zachod polnoc lub poludnie) nie bylyby skazane na łykanie lekow z internetu albo chodzenie do rzeznika bez wyksztalcenia medycznego. Wiele z tych kobiet by teraz zylo, bo nie wykrwawilyby sie przez czyjas niekompetencje albo nie dostaly zakazenia.

Ta ustawa zabija ludzi i to doroslych.

Aborcji mozna uniknac tylko przez edukacje i zapewnienie warunkow matce, zwlaszcza psychicznych. Nigdy przez wpychanie jej w szarą strefe. Dokladnie jak z prohibicja. Jedyne co dala to ogrom zatruc smierci i slepoty oraz wielu duzych przestepcow jak al capone.

@Ohjeny: Czyli dokładnie to samo co obecnie się dzieje w naszym biednym społeczeństwie oraz w służbie zdrowia. Krótko rzecz ujmując największym zabójcą w naszym kraju jest brak pieniędzy, który na starcie uniemożliwia często jakiekolwiek racjonalne rozwiązania problemów zdrowotnych i wielu innych. Mimo wszystko ludzie głosują na partie zabierające im pieniądze i uniemożliwiające swoimi ustawami odpowiednio szybkiego wzrostu gospodarczego.

Jest masa ustaw, które zabijają ludzi, ale najwięcej zabija ich obecnie niedofinansowanie służby zdrowia przez przepijanie pieniędzy, które powinny tam trafić.

Co nie zmienia faktu, że aborcja nie powinna nigdy być zakazywana. Chory kraj.

•  

w którymś z filmików Mentzen wyjaśnił, ze tego typu idee i ruchy jak ruch Gwiazdowskiego nie będą mieć wzięcia, bo są dla przeciętnego wyborcy nudne. Libertarianie mają przesrane. Mentzen ładnie to tłumaczy

@papaj_21_37: Dupa, a nie są nudne. Nudni to są ludzie, którzy te ruchy reprezentują. Mówią bez przekonania, bez charyzmy, bez emocji, z takim tonem, że można odnieść wrażenie iż sami nie wierzą w to co mówią.

Jak ludzie mają na takie wydmuszki głosować jak oni w każdej rozmowie czy debacie przepraszają że żyją..?

•  

@marcooo80: akurat z ciążą jest nieco inny problem, bo w którym momencie zaczyna się wolność dziecka?

•  

@fen1x: to dawaj Mirek, zakładamy własny ruch wolnościowy xd

•  

@pancerna_piesc_dzieciatka_jezus:
      Mowimy o kobietach, ktore wstydzą sie pójść do ginekologa. Polki idą tam dopiero gdy ropa leci im stamtąd jak z kranu, gdy smrod jest nie do wytrzymania albo zawiezie je karetka. Dla wiekszosci nadal jest to bardzo trudna i stresujaca wizyta, chociaz przeciez nie robią nic zlego. Przy aborcji dochodzi strach przed byciem zle potraktowanym.Nie jest tak przyjemnie pozwolic sobie grzebac miedzy nogami obcym ludziom.

Mniej skutkow niż porod (tylko jeśli jest legalna, nielegalna aborcja jest znacznie grozniejsza), ale miliony razy więcej niz zalozenie prezerwatywy.

Nigdy nie usunęłam ciazy, ale pomagam osobom wykluczonym spolecznie i znam wiele kobiet ktore to zrobily . Nie ma w tym nic przyjemnego ani fizycznie ani psychicznie. Nawet aborcja dokonana za pomocą leków we wczesnym stadium powoduje na przykład bardzo bolesne skurcze. Nikt tego nie bedzie przechodzil co miesiac gdy mozna zalozyc gumke.

___
      Potem napisales jeszcze o kobietach w ciazy .
      Dla nich tez taka wizyta jest krepujaca. Chodzą bo muszą . Gdyby mogly tego uniknac w domu jednym ruchem (i dziecko nadal byloby zdrowe) to by tam nie chodzily.

Ps. Ale Ty wiesz , że większość ciąży kończy sie poronieniem? Po prostu dzieje sie to tak wczesnie , że kobieta uznaje to za menstruacje. Mało który zarodek w ogóle sie prawidlowo zagniezdza.

•  

@marcooo80: o dokładnie moje poglądy, ale z prawami dla gejów itd. mam jeden problem - aktyw lewicowy. Chodzi o to, że sprawa związków partnerskich i adopcji nie skończyłaby problemu. Zacząłby się najazd na "patriarchat" itp. bzdety rodem z umysłu szaleńca. Przy okazji oczywiście ciągłe nadawanie o tym, że broń zabija, bo mają ją biali ludzie, więc zakazać.
      Skąd moje domysły? Bo tak to działa w USA.

Więc - szczerze popieram taki zestaw poglądów, ale pewne jego elementy wdrażałbym wolno i sondując, czy czasem nie tworzy nam się jakaś patologiczna ideologia pod nosem (bynajmniej nie takie zwykłe LGBT, bardziej "amerykański liberalizm"), zbierająca żniwo wśród młodych umysłów.

@CytrynowySorbet: PEtru był wzorcowym zamordystą, coś udawał, że lubi liberalizm gospodarczy, ale to tyle.

Dając ludziom broń, spuszczamy ze smyczy ciemną stronę ludzkiej osobowości

Ja za takiego "liberała" ładnie podziękuję.

Gorące dyskusje ostatnie 12h