Wpis z mikrobloga

Nie doceniałem Polski.

Ten kraj jako pierwszy na świecie odkrył magiczny sposób na zlikwidowanie biedy poprzez kilka ustaw i świadczeń społecznych, zaś już niedługo zlikwiduje problem niskich zarobków poprzez podwyższenie płacy minimalnej.

Normalnie kilka ustaw i mamy kraj dobrobytu. Dlaczego inne kraje nie wpadły na to przed nami?

Przecież wystarczy teraz zakazać jedną ustawą możliwość wzrostu cen i w ogóle będzie to najbogatszy kraj Unii Europejskiej.

#wybory #polska #ekonomia #gospodarka #finanse #socjalizm #pdk
  • 33
Ten kraj jako pierwszy na świecie odkrył magiczny sposób na zlikwidowanie biedy poprzez kilka ustaw i świadczeń społecznych,


Nie chcę ci psuć narracji, ale redystrybucja to ma jakieś minimum 150lat

zaś już niedługo zlikwiduje problem niskich zarobków poprzez podwyższenie płacy minimalnej.


Znów nie chcę ci psuć zabawy, ale płaca minimalna jest stosowana przez chyba wszystkie cywilizowane kraje świata. Co jakiś czas, te cywilizowane kraje ją korygują.

@mlyn-wodny:
redystrybucja to ma jakieś minimum 150lat


@Planeta_odebete2: redystrybucja != rozdawnictwo. Rozdawanie ryb nigdy nie kończy się dobrze.

płaca minimalna jest stosowana przez chyba wszystkie cywilizowane kraje świata


@Planeta_odebete2: płacy minimalnej nie ma w Szwecji, Danii, Islandii, Norwegii, Szwajcarii, Singapurze i pewnie wielu innych krajach. Wymieniłem te najbogatsze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
redystrybucja != rozdawnictwo. Rozdawanie ryb nigdy nie kończy się dobrze.


oczywiście jedynie ty znasz magiczne definicje i jesteś w stanie odróżnić jedno od drugiego.

płacy minimalnej nie ma w Szwecji, Danii, Islandii, Norwegii, Szwajcarii


Mylisz się. W Danii, w Szwecji i w Norwegii, płaca minimalna jest ustalana dla danej branży, podczas negocjacji ze związkami zawodowymi.

@mlyn-wodny:
a jaki to jest odsetek wszystkich pracujących?


Jaki by nie był, większość krajów UE reguluje prawnie kwestię pensji minimalnej, a prawie wszystkie robią to w jakiejś formie.

Nie zmienia to faktu, że zarówno te regulacje, jak i redystrybucja, to pomysły co najmniej kilkudziesięcioletnie, a ty głosisz tezy, jakbyś właśnie się urwał z choinki i odkrywał jak działa świat.

@mlyn-wodny: