Wpis z mikrobloga

Jako że mój poczciwy ksajomi się już rozsypuje to muszę kupić nowy telefon. Ostatnio zajarałem się iphonem trochę, ale 11 Pro max kosztuje 6.5k co jest no dość sporym wydatkiem. Więc przychodzę z pytaniem: czy opłaca się to brać? Ja zawsze androidowiec twardy byłem, iphone nigdy nie miałem. Rozkminiam czy wziąć właśnie tego IP czy jakiegoś xiaomi mi 9t pro za 2k. Różnica cenowa jest ogromna, dlatego pytam czy warto? Telefonu nie używam jakoś często, nie gram itp. Czasem zdjęcie zrobię. Nie taguje android, bo chcę usłyszeć opinię od ludzi którzy używają tego na co dzień. Więc - czy warto to brać, biorąc pod uwagę niżej wymienione kwestie?

Kwestie przemawiające za IP:
- będę brał na firmę, więc w sumie im więcej wydam tym większy zwrot dostanę. Realna cena jaką zapłacę to około 4.3k vs 1.3k
- mam macbooka
- będzie aktualny za rok, przeglądając ofertę xiaomi oczopląsu dostałem od ilości dostępnych wersji i wersji androida
- xiomi więcej procentowo straci na wartości w czasie
- będe zajebiście wyglądał w starbuniu z macem i IP, jak jeszcze golf założę to już w ogóle

Kwestie za xiomi:
- mam linuxa i winde
- no #!$%@? za 3k różnicy to mam tydzień zwiedzania bałkanów
- nie będę żałował kupić nowego za rok
- iphone realnie straci więcej na wartości w czasie
- używam androida od zawsze, bardzo lubie ten system - za to macosa np. nie znoszę, więc nie wiem czy ios mi się spodoba

#apple #iphone
  • 22
@Akke: w 11 mi nie pasuje w sumie wielkość, wole takie cegłówko-tablety. Xiomi i Pro max mają 6.3, 11 ma 5.8 ; / Ale faktycznie, jest dużo bardziej opłacalny niż ten pro max. Ale tak ogólnie, będę zadowolony?
@Przegrywek123: o samym 11 pro max

IMO najlepszy ajfon od jakichś 4 lat. Najlepsza bateria ze wszystkich flagowców (nie schodzę poniżej 8 sot, często 2 dni użytkowania, średni sot prawie 10h tygodniowo). Aparat też znaczący upgrade (szeroki kąt top 2, po samsungach; tryb nocny najlepszy IMO; główne oczko też ścisła czołówka). Cholernie dobre głośniki, wyświetlacz, wykonanie.

Odnośnie tracenia wartości to przez rok nie zejdzie o 3 tysiące, za rok nadal to
@Przegrywek123: To co ja cenie w tańszych telefonach (które spełniają moje podstawowe wymagania rzecz jasna, jak internety, muzyka, zdjęcia (tu też wolę Androida od iOS, bo niesamowicie #!$%@?ła mnie potrzeba użerania się z iTunesem żeby sobie wgrać muzykę na telefon), dzwonienie do ludzi) to, że nieszczególnie mnie rusza fakt czy się zepsuje czy ktoś mi go ukradnie. Bardzo sobie cenie taki komfort, że nie muszę się o takie coś przejmować (
@Przegrywek123: 6.5k za praktycznie to samo co mają poprzednie generacje zupełnie się nie opłaca. Jak masz taki budżet to lepiej poczekać rok, może apple wyda coś świeżego czego jeszcze u nich nie było. Ja na Twoim miejscu szedłbym w Xs bo niczym się praktycznie nie różni od tych nowych 11 (chyba, że cyferki mają dla kogoś aż tak duże znaczenie)
Ja na Twoim miejscu szedłbym w Xs bo niczym się praktycznie nie różni od tych nowych 11

@Przegrywek123: nie słuchaj @januszdoe bo nie ma racji. Chociażby aparat w 11 a Xs to ogromna różnica na korzyść 11, nawet jak się nie uwzględni szerokokątnego obiektywu (Deep Fusion, tryb nocny).