Wpis z mikrobloga

Leniwię się od kilku dni na wakacjach ol ekskluziw, w hotelu, którego goście należą przeważnie albo do nacji polskiej, albo niemieckiej - i to co widzę podczas wspólnych posiłków, to już nawet nie jest #!$%@? dramat, tylko tak zwyczajnie sprawia, że mi smutno.

Śniadanie, obiad czy kolacja - do wyboru mnóstwo świeżych warzyw i owoców, bardzo dobre oliwki, feta, grillowane mięsko, sałatki ze strączków, koktajle i inne lekkie rzeczy, ale również naleśniki, croissanty, makarony w śmietanie, pizza, tosty z cukrem i inne słodkie węglowodany. Porażająca większość ludzi komponuje swój posiłek właśnie z tej drugiej grupy produktów - i spoko, jeżeli dorośli decydują się tak odżywiać, to nic mi do tego, ale widząc otyłe dzieci naśladujące swoich rodziców w kwestiach żywieniowych naprawdę momentalnie dostaję czegoś.

Wiadomo, dziecko jest wybredne, ale jak widzę ulanych 8-10-latków czy -latki, kopie swoich otyłych mamusiek i ojców, różniące się jedynie niższym wzrostem i brakiem łysienia androgenowego to zastanawiam się, co musiałoby się stać, żeby ludzie zaczęli bardziej świadomie podchodzić do diety swoich dzieci.

Nie jest to kwestia braku pieniędzy na lepsze jedzenie - tutaj wszystko jest dostępne jednakowo, a tosty z nutellą znikają 10x szybciej niż sałatka grecka.

Nie moja sprawa? Ktoś przecież będzie musiał sfinansować rozszerzona ochronę zdrowia czy kolejne kampanie społeczne dla pokolenia, gdzie cukrzyca typu II dotknie większości ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#boldupy #zalesie #dzieci #jedzenie #rodzice #dieta #zdrowie
S.....n - Leniwię się od kilku dni na wakacjach ol ekskluziw, w hotelu, którego gości...

źródło: comment_adq1q3aE5dsQXHSX5iVL3uUi3IqUbMpd.jpg

Pobierz
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Snuffkin: czasami jest tak że wakacje są od tego żeby sobie nie żałować ale nie przez cały rok jak niektórzy.

Nic się nie da z tym zrobić to są złe nawyki żywienia albo po prostu wyjebka a później zdziwienie że przychodzi 50lat a ty masz zawał, twoje dziecko wylewa się z przed komputera.

Mam znajomą w pracy która odżywia się normalnie plus masa słodkich rzeczy. Drugie śniadanie to dwie słodkie bułki
@Kalosz69:
Dziecku będzie bardziej smakować nutella, jeśli tak jest karmione na co dzień.
Moje dziecko pogardziło kanapką z nutellą, bo ble za słodkie. Za to dżemor wciąga. ¯\(ツ)