Wpis z mikrobloga

Mirki, nie wiem czy zdajecie sobie sprawę, ale wczoraj zasnęliście w normalnej Polsce, zaś dziś obudziliście się w katotalibanie. Nowe przepisy PIS o zakazie edukacji seksualnej w praktyce zwiększą wiek zgody na współżycie z 15 do 18 lat. Tzn. teoretycznie nadal można współżyć z osobą 15-17 lat, ale zgodnie z nową ustawą zabrania się zachęcania do współżycia małoletniego. Czyli osoby poniżej 18 lat.
Więc o ile nie jesteście telepatami, to legalna granica zostanie przesunięta do 18 lat.

Nie mogę znaleźć samego tekstu ustawy, na razie alarmuje o tym poseł Budka (chyba pomylił się z tym małżeństwem, po jego zawarciu przestaje być się małoletnim):
http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103087,25313108,borys-budka-posel-elekt-koalicji-obywatelskiej-nowej-kadencji.html

#bekazpisu #bekazkatoli #seks #neuropa #4konserwy #polityka
  • 27
Sugerujesz, że takie prawo to tylko jakieś rozgrywki polityczne nie dotyczące zwykłego obywatela?


Sugeruję, że twój post to typowy wysryw, mający siać zamęt i którego później nawet nie sprostujesz.

Specjalnie pominąłem tak #polityka


To zapewne, akurat prawda. Tyle tylko, że regulamin mówi, iż należy taki tag dodać, a ty jesteś politycznym trollem.

jak zacznie podrywać gdzieś w necie 17-latkę, a potem o 5 rano usłyszy pukanie do drzwi.


Srogie piguły. Pokaż tekst
nie masz pojęcia o polskim systemie parlamentarnym, prawda? Takie rzeczy na WOSie w gimnazjum mówili. Senat może jedynie wprowadzać poprawki, które zresztą, sejm odrzuca bezwzględną większością głosów. I tyle.


@Planeta_odebete2: Ale zostanie 30 dni na dyskusję i nagłaśnianie przepisów oraz wytykanie wszystkich absurdów. Ty z kolei piszesz, jak byś spał przez ostatnie 4 lata i nie widział, w jaki sposób PIS wprowadza kontrowersyjne ustawy.