•  

  Hejka, przepraszam, że ostatnio nic nie pisałem o #donislawyerbamatetycoon , ale brakowało mi czasu, gamedevem zajmuje się hobbystycznie. Pracowałem dużo nad system ocen yerby, czyli nad jednym z kluczowych elementów gry, naszą yerbe będą oceniały 3 osoby: Wojciech Stopa, Donislaw, Yerbus IV. Każdy recenzent ocenia inaczej (Wojciech Stopa jest najbardziej surowy, Yerbus IV normalny, a Donislaw pobłażliwy( ͡° ͜ʖ ͡°). Oprócz tego każda ocena ma dozę losowości.. Na początku ustawiamy sobie skupienie na pobudzenie/odświeżenie, później wybieramy skupienie na yerbie/dodatku1/dodatku2, a następnie na smaku/aromacie/zapachu. No i przychodzi czas na recenzje w skali 1/10. Być może Wasza yerba przeszyje stopy Wojciecha albo... Stanie się coś innego :-} #donislawdev <--- Obserwuj
  Oprócz prostych recenzji doszedł też system dłuższych recenzji, tam mamy informację co zrobiliśmy źle, a co dobrze (system podpowiedzi), dodałem też nowe dodatki: Lapacho, Catuaba, Ilex Giuyasa, Boldo. I wiele więcej, Na gifie widać tło gry.
  Discord O grze i yerba mate <-- Discord Gry

  --------------------------------------------------ZAINTERESOWANY? OBSERWUJ----------------------------------------------
  Zapraszam do obserwowania tagu #donislawdev co jakiś czas, będą ukazywać się pod nim kolejne podsumowania gier + kolejne projekty, oraz do:
  Lista<--- Zapraszam (Wołanie do statystyk z moich gierek, premier moich gier, beta/alpha testy, bez spamu, jest to lista wołania, wystarczy się zapisać). Warto też obserwować moją osobę na Wykopie.
  Facebook <--- sprawdź
  Twitter
  Newsletter (bez spamu, ważne info i informację o premierach gier).
  Discord O grze i yerba mate
  *W przyszłości planuję robić rozdajo Yerba Mate Tycoon na swoich social media + na autorskim tagu.

  Pełna lista zmian:

  pokaż spoiler - Poprawiono i rozbudowano system ocen
  - Od teraz teksty recenzji nie beda sie powtarzac ( w sensie 2x to samo w jednej recenzji)
  - Dodano specjalne teksty recenzji do oceny 9.5-10
  - Naprawiono rzadki błąd z "mnożnikiem" (jak jesteśmy na finiszu i zostaje w grze. No i "mnożniki" dają teraz bonus do oceny yerby (wcześniej nie dawały).
  - Gwiazdki już się normalnie odpalają (recenzje yerby)
  - Dodano bonus do oceny yerby za popularny dodatek.
  - Dodano kare za powtarzanie dodatków (ten sam rok, ostatni)
  - Dodano nowe dodatki Lapacho, Catuaba, Ilex Giuyasa, Boldo,
  - Dodano 1 epicki tekst
  - Zmniejszono wymagania % do tworzenia yerb (latwiej jest stworzyć dobra yerbe)
  - Dodano długie recenzje (wskazówki jak stworzyć lepszą yerbe).
  - Dodano tło do gry
  - Dodano muzykę do gry (9 utworów, można wybrać jeden albo losowość).


  Czym jest Yerba Mate + O czym jest gra?

  pokaż spoiler Yerba Mate jest to taki "zamiennik" kawy w krajach Ameryki Południowej (napar z liści ostrokrzewu paragwajskiego), yerba może być suszona dymem (ma dymny posmak), może też być suszona gorącym powietrzem (susz ma wtedy zielony kolor, nie ma dymnego posmaku), są też różne mieszanki yerbowy (z owocami i nie tylko). Przy picu yerby pomocna jest Bombilla ("rurka filtrująca"). Yerba często jest pijana z różnych rodzajów matero (ceramiczne, calabazy z owoców, matera z palo santo). Sama gra będzie polegać na tworzeniu nowych mieszanek yerby, zarządzaniu swoim biznesem + wielu innych rzeczach. Gra będzie o tworzeniu mieszanek yerby i zarządzaniu wieloma aspektami firmy, która produkuje yerbe. Gra będzie na PC.


  #donislawdev #gamedev #yerba #yerbamate #yerbamatewykopclub

  GIF

  źródło: i.imgur.com (1.08MB)