Wpis z mikrobloga

trochę bardziej miarodajne by było podać na przykład na mieszkańca albo na km². Fajnie że USA produkuje więcej, niż Niemcy, ale zajmuje też 50x większy teren


@Hoplophile: Niekoniecznie bardziej miarodajne bo wykresy z liczbami bezwzględnymi mają po prostu inną rolę. Co z tego, że małe państwo, które produkuje z węgla 10 x więcej energii na mieszkańca czy na km2 od drugiego w rankingu przejdzie na neutralność-węglową jak w skali globu to
a ja wczoraj na studiach miałem takie wykresy ale z 2006 XDD i w sumie wszytskie inne max do 2008 roku. Babce się nawet nie chce zrobić nowej prezentacji tylko jakaś sprzed kilku lat i #!$%@?.


@Promets: () Nie wiadomo czy śmiać się czy płakać, ale pewnie prawie wszystko co jest obecnie na 90% wykładach można znaleźć w ciągu 5 minut w lepszej formie w internecie, ale
@cieliczka ogólnie babka zajmuje się jako tako ekologią i odnawialnymi źródłami. Jej wykłady i prezentacje to skopiowane Wikipedia, jakieś bezsensowne dane, zero konkretów. Czyta słowo w słowo dodając tylko "można powiedzieć, że....." I czyta co leci xD ostatnio kolega zadał jej pytanie "co to jest ta woda jakaś tam" miała że powstaje to przy wydobyciu węgla w prezentacji, nie wiedziała XDD zaczęła szukać na telefonie chyba, ale też nie znalazła!
Miałem podobne
kolega zadał jej pytanie "co to jest ta woda jakaś tam" miała że powstaje to przy wydobyciu węgla w prezentacji, nie wiedziała XDD zaczęła szukać na telefonie chyba, ale też nie znalazła!

Miałem podobne wykłady wcześniej, gość przez 2h pokazał trzy slajdy, ale opowiadał sam od siebie, rzeczy aktualne, takie z życia codziennego. On przynajmniej zaciekawił i potrafił odpowiada na pytania xD


@Promets: No, ale w polskim systemie dostają tyle samo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cieliczka: no taka logika trochę na zasadzie. Sąsiad obrabował bank, więc jak okradnę warzywniaka na rogu to przecież nic takiego. No z punkt widzenia całego kraju to i owszem, natomiast moralnie rabowanie warzywniaka jest również wątpliwe.

W każdym razie zgadzam się z tym, że patrząc co Chiny #!$%@?ą, to ciężko kierować się moralnością, osłabiając tym samym swój kraj.
@cieliczka: Otusz nie, bo prąd dla ludzie gdzieś trzeba będzie wyprodukować czy tu czy tam, to bez znaczenia. Kluczowy jest tu % w jakim dany kraj korzysta z czystej energii. Z tego co mi wiadomo Chiny już od dobrych kilku lat walczą ze stanem powietrza u siebie i tą energię właśnie oczyszczają. Państwo o większych emisjach na pewno ma większy budżet ale też musi zainwestować znacznie więcej w oczyszczenie energii. Trend
@piastun: yhym Chiny produkują według tego wykresu 16x wiecej niz Polska. Problem w tym ze Polska to jakies 38mln mieszkańców a Chiny 1,386 miliarda czyli jakieś 36 razy wiecej ludzi. Produkują wiec dwa razy mniej energii z węgla na człowieka niz Polska no ale tak taguj bo Neuropa i w ogole Greta ma brzydki ryj!!!!!!111one1!!
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@login_musi__miec_od_4_do_35_znakow : ale jak ktoś widzi ten wykres, to może powiedzieć "#!$%@? hamerykańce, drudzy truciciele na świecie. Europa jest czysta, niech się uczą" a potem się okazuje, że jak zsumujesz emisję z powierzchni Europy, to i tak emitujemy tak samo. Chodzi mi zwyczajnie o punkt odniesienia. Tak, cała Ameryka emituje dużo, truje wszystkich. Ale to nie oznacza, że Europa nie robi tego w takim samym stopniu.
@cieliczka: Nie wiem, jak to wygląda w innych krajach ale myślę, że znaczącym czynnikiem jest jeszcze produkcja energii cieplnej z węgla (i choćby koksu). Wbrew pozorom oprócz sporej ilości pieców indywidualnych mamy jeszcze całkiem dużo kotłowni centralnych, które do produkcji ciepła zużywają paliwa stałe.